Skocz do zawartości

Zdjęcie

Netdc.pl padł

Netdc.pl padł

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
91 odpowiedzi na ten temat

Netdc.pl padł

#81 Gość_graczu_*

Gość_graczu_*
  • Goście

Napisany 17 marzec 2016 - 14:11

Ja tak często się zastanawiam, po co te macierze są w tych firmach jak non stop im one padają czy naprawdę te hostingi posiadają macierze dysków też się zastanawiam albo czy przypadkiem nie są to macierze z papieru i się rozmakają.

Z prostego powodu, sam posiadałem macierz z dyskami w pracy, 2 macierze wielodyskowe, padał dysk wymiana, klik klik, godzinka roboty i wszystko działało, a tutaj mówią że pada macierz albo dysk i trwa to pół dnia, czyli że co pada im cała macierz, wszystkie dyski czy jaka cholera?. Czy po prostu nie mają macierzy, są dwa dyski w raidzie i jak jeden padnie wymieniają i potem synchronizują i trwa to pół dnia ;-)

Ja tam czuję jakąś ściemę z tymi macierzami.

#82 tgx

tgx

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 postów
  • Firma:Biznes-Host.pl

Napisany 17 marzec 2016 - 14:25

Ja tak często się zastanawiam, po co te macierze są w tych firmach jak non stop im one padają czy naprawdę te hostingi posiadają macierze dysków też się zastanawiam albo czy przypadkiem nie są to macierze z papieru i się rozmakają.

W komunikacie było wyraźnie - był problem  z uszkodzeniem systemu plików, a to nie jest to samo co "padła macierz".

#83 JakubC

JakubC

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • Firma:Prywata INC
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Chmiel

Napisany 17 marzec 2016 - 18:35

Z prostego powodu, sam posiadałem macierz z dyskami w pracy, 2 macierze wielodyskowe, padał dysk wymiana, klik klik, godzinka roboty i wszystko działało, a tutaj mówią że pada macierz albo dysk i trwa to pół dnia, czyli że co pada im cała macierz, wszystkie dyski czy jaka cholera?. Czy po prostu nie mają macierzy, są dwa dyski w raidzie i jak jeden padnie wymieniają i potem synchronizują i trwa to pół dnia ;-)

Ja tam czuję jakąś ściemę z tymi macierzami.

kwestia szczęścia na prawdę. Np taki IBM - wymiana jednego dysku potrafi sprawić, że maciora zacznie się przebudowywać i to w taki sposób, że zarżnie cały IO, można ustawić priorytety takich opcji ale to nic nie daje.

#84 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 17 marzec 2016 - 18:49

No kolega miał sytuację gdzie w macierzy wywalił się system plików przez awarię jednego dysku i było pozamiatane :)

#85 abovetherim

abovetherim

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 10:07

Czy tylko ja od 4 dni mam problemy z dostępnością usług na 185.25.150.156?

#86 Marek607

Marek607

Weteran WHT

• WHT+
  • 1879 postów
  • Firma:TaniDedyk.pl
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Drzewiecki

Napisany 02 kwiecień 2016 - 11:41

Hej,

Pisz maile, zawsze to szybszy sposób weryfikacji - wht nie jest zbytnio monitorowane przez Nas.

Sprawdzilem i obecnie serwer się nudzi, jeśi coś się działo/dzieje to team z supportu napewno o tym wie i pomoże :)

#87 Tobi

Tobi

Często na forum

• Firma Bronze
  • 55 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 09:26

wirt-03 leży chyba od piątku a moja (była już) strona pokazuje komunikat Apache is functioning normally. No super. :rolleyes:

#88 JakubC

JakubC

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • Firma:Prywata INC
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Chmiel

Napisany 13 marzec 2017 - 10:00

wirt-03 leży chyba od piątku a moja (była już) strona pokazuje komunikat Apache is functioning normally. No super. :rolleyes:

a co na to support?

#89 tgx

tgx

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 925 postów
  • Firma:Biznes-Host.pl

Napisany 13 marzec 2017 - 10:05

Nic nie leży globalnie. Jeżeli masz jakiś problem z konkretną domeną wyślij proszę zgłoszenie na pomoc - administratorzy zweryfikują w czym jest problem.

#90 Tobi

Tobi

Często na forum

• Firma Bronze
  • 55 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 10:24

Globalnie nie, użytkownicy serwera wirt-03 z pewnością mają jednak problem: https://wirt-03.netdc.pl:2222/

Na odpowiedź supportu na razie czekam.

#91 Tobi

Tobi

Często na forum

• Firma Bronze
  • 55 postów

Napisany 13 marzec 2017 - 14:36

Załatwione.

#92 ravenger

ravenger

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 28 lipiec 2017 - 01:00

Aktualnie netdc.pl leży mniej więcej od 01:30, tak samo jak dwa serwery dedykowane u nich. Infolinia czynna w dni robocze od 8 do 18 (albo 20 nie pamiętam już), mogłem się tylko nagrać. Wiadomości przez ich system ticketowy nie wyślę bo jest pod ich domeną :/

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników