Skocz do zawartości

Zdjęcie

Netdc.pl padł

Netdc.pl padł

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
91 odpowiedzi na ten temat

Netdc.pl padł

#41 jacekk

jacekk

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 14 postów
  • Firma:TITTLE.pl
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Kurzawa

Napisany 29 czerwiec 2015 - 10:37

Nic nie działa - ani VPS ani NetDC.pl miejmy nadzieję, że to chwilowo..... 

#42 chris880

chris880

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:19

No własnie, nic nie działa :o

#43 NetDC.pl

NetDC.pl

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 740 postów
  • Firma:NetDC.pl sp. z o.o.

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:33

Problem jest znany- pracujemy już nad usunięciem usterki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.

Edit:

Usterka została usunięta- usługi stopniowo wznawiają pracę.

Edytowany przez NetDC.pl, 29 czerwiec 2015 - 11:33.

#44 boloo

boloo

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:36

Ponad 40 min temu dzowniłem i problem miał być rozwiązany w 20-25 minut. Niestety nada cisza.

Jaki jest realny termin usunięcia usterki?

Edit:

Faktycznie jeden z VPS-ów już zaczął działać :) Kolejne mam nadzieję niedługo ruszą.

Mam pytanie. Jakiego rodzaju to była ustarka?

Edytowany przez boloo, 29 czerwiec 2015 - 11:37.

#45 Gość_Marcinosr_*

Gość_Marcinosr_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:45

Podbijam pytanie kolegi boloo.

Co było przyczyna awarii? Często w roku wam się takie awarię zdarzają? Przenosze właśnie usługi do was z linuxpl własnie z powodów ich awarii i olewania przy nich klientów. A widzię że tu na start awaria...Na szczęście u was lepiej z komunikacją chociaz jak ktoś juz na fb napisał warto by było byście przenieśli swoją stronę na jakis inny serwer :)

#46 protoplasta

protoplasta

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:56

Skoro wywaliło im całą serwerownie to albo łącze albo prąd, bo raczej się nie przyznają co było nie tak

#47 Gość_Marcinosr_*

Gość_Marcinosr_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:10

ta albo bomba...taliby i cała masa innych wytłumaczeń...jako przyszły niedoszły klient chciałbym wiedziec co było przyczyna tak poważnej awarii nim zapłace im kasę...nie przyznają się trudno, równie dobrze moga skłamać..fakt jest jednak taki że to pracuje na ich niekorzyść...

#48 jacekk

jacekk

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 14 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:30

Usługi działają, przynajmniej moj vps. Mimo nerwowej atmosfery zalecałbym spokój. Lepiej pozastanawiać się nad tym, co robić w takich sytuacjach i co zrobić zanim wystapią by zminimalizować straty spowodowane awariami, z wystapieniem których powinniśmy się po prostu zawsze liczyć. 

#49 Gość_Marcinosr_*

Gość_Marcinosr_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:32

jacekk vps może i działa, niestety wirtualki nadal leżą....słabo to na start wygląda...

#50 jacekk

jacekk

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 14 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:47

Jaki start? NetDC działa długo i przez jakiś dłuższy okres czasu nie działo się NIC. Taka awaria to okrasa życia, inaczej byłoby nudno i przestalibyśmy robić kopie zapasowe. A tak to wiadomo przynajmniej, że trzeba ćwiczyć sytuacje kryzysowe (w tym naszą skołataną życiem psychikę ;-) Więcej optymizmu. Mam nadzieję, że NetDC poradzi sobie z tymi w sumie co jakiś czas nawracającymi problemami.

#51 zat

zat

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:52

awaria w netdc? nieprawdopodobne... :P

#52 jacekk

jacekk

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 14 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:59

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Czy to wpis z kategorii wyśmiewania się z wszystkich, komu się trafi awaria? Jeśli tak, to nic tylko usiądź wygodnie w fotelu i czekaj na oklaski, za wpis.

#53 Gość_Marcinosr_*

Gość_Marcinosr_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:01

jacekk przeczytaj moje wcześniejsze posty...chodzi mi o start mój u nich :) dzięki za twoją opinie...przynajmniej zaczyna mi się przejaśniać jak to wygląda...a powiec tak w przeciągu roku ile takich awari mają?

#54 boloo

boloo

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:14

@Marcinosr Mój pierwszy taki pad w netdc - tym bardziej jestem ciekaw co się stało.

Niby wszystkie moje VPS-y już działaja, ale przynajmniej dwa z nich zachowują się nie do końca stabilnie.

#55 seomajster

seomajster

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:15

Mam w netDC dedyka z usługą administracji od lipca 2014 - niedziela, godzina 4.30, serwer nie działa. Dzwonie na support, ktoś odbiera i w ciągu ~20 minut serwer jest online.

Co do częstotliwości padów - mam na dedyku skrypt który działa 24/7, zauważy każdy pad łącza/serwera i tych padów zwyczajnie nie widzę. Czasami coś się zdarzy przez kilkanaście minut na łączu, pare razy w ciągu tego roku zdarzały sie problemy z łączem na ~1h ale to jest nadal sla powyżej 99.9% 

Na koniec screenshot dla osób które mają wątpliwości co do jakości usług w netDC.

onZrgxm.jpg

P.S. Dzisiejsze problemy są (z tego co widzę) największymi w przeciągu ostatnich 11 mcy. Take problemy raz na rok, to nic wielkiego - każdemu może się zdarzyć.

#56 Gość_Marcinosr_*

Gość_Marcinosr_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:18

Dzięki za opinie...jasne że problemy techniczne się zdarzają i zdarzac się będą...i to rozumiem....Dopytuje bo jak pisałem to mój start u nich i chciałem wiedziec czy nie zamieniam przysłowiowej "siekierki na kijek" (szczególnie że wszędzie gdzie nie klikam to pozytywne opinie mają a tu taki down)  ;)

#57 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:20

Na dedyku w MH był uptime ponad 300 dni. Chyba nawet rok walnął i dopiero teraz taka awaria. Nie wiem jak w netdc.

#58 seomajster

seomajster

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:44

a tu taki down

Kolego chyba widzisz wyraźnie, że mój serwer jest up kiedy inni mają problemy. Czyli problem nie dotyczy całej serwerowni. Czyli to nie jest mega poważna awaria-katastrofa. Taaaki down to miał pare lat temu [xxx] kiedy serwerownia była z tego co pamiętam ~24h off

Edytowany przez seomajster, 29 czerwiec 2015 - 13:45.

#59 Gość_Marcinosr_*

Gość_Marcinosr_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:48

Widzę...tym bardziej ciekawe co się stało...

#60 boloo

boloo

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 13:54

Chyba z DNS-ami są jeszcze problemy. Serwery działają, ale strony się nie otwierają z żadnego z moich VPS-sów.

A np. http://test.watchscript.pl/ pokazuje dla domen które mam na netdc:

ERROR: Nie można rozwiązać nazwy domeny.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników