Skocz do zawartości
Groszeq

Opinie o operatorach tel. kom.

Polecane posty

Oj biedny Play :) Niech lepiej od siebie zaczną. Centrum Bydgoszczy i problem z połączeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz tylko w tym wypadku nie chodzi o zasięg i inne rzeczy tylko o bezczelne łupienie własnych klientów przez W3.

 

@xorg: Zauważ, że te obniżki są pozorne bo dotyczą tylko nowych umów (w przypadku plusa) i tylko ofert na kartę (T-Mobile i Orange) czyli żeby jak najmniej osób to dotyczyło.

 

Zresztą jakiś czas temu szef Orange się wypowiadał, że pomimo zniesienia asymetrii MTR-a stawki do Play o nich nie spadną bo za dobrze na tym zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg: Zauważ, że te obniżki są pozorne bo dotyczą tylko nowych umów (w przypadku plusa) i tylko ofert na kartę (T-Mobile i Orange) czyli żeby jak najmniej osób to dotyczyło.

 

a po co komu obniżka w abonamencie skoro i tak masz darmowe minuty do wszystkich sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj biedny Play :) Niech lepiej od siebie zaczną. Centrum Bydgoszczy i problem z połączeniami.

 

 

Kto Ci broni korzystać z nadajników Plusa i Orange?

Za każdym razem jak czytam o słabym zasięgu Playa to śmiać mi się chce.

Dali dostęp do 2 (a niedługo do T-Mobile też) sieci krajowych w ramach roamingu i jeszcze narzekać?

Zawsze możesz przejść do innej sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj biedny Play :) Niech lepiej od siebie zaczną. Centrum Bydgoszczy i problem z połączeniami.

 

Nie ma to jak stronnicza wypowiedź kogoś kto jest w 100% przeciw play.

 

Ja mam parę numerów w PLAY i żaden inny operator nie był w stanie im dorównać w ciągu ostatnich paru lat.

Oferta plusa jest idiotycznie skomplikowana i do tego kłamliwa, orange bawi się w jakieś pantery i pelikany zamiast zbudować sensowną i akceptowalną cenowo ofertę (ich ceny przynajmniej jakiś czas temu były skandaliczne, długość abonamentu tak samo) a T-Mobile jest dalej w epoce kamienia łupanego ze swoimi 100 MB internetu (jeszcze do niedawna nawet w pakiecie za prawie 90 zł) oraz nie działającym internetowym biurem obsługi. Statystyki nie kłamią, jest jakiś powód tych ~70% przeniesień do play.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

abonament to jedno, a ceny telefonów w tym abonamencie to tragedia szczególnie w wykonaniu t-mobile i orange. taniej wychodzi kupić telefon "na kartę" na allegro niż w abonamencie w dodatku płacić abonament przez 24m/c to trochę śmieszne...

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci broni korzystać z nadajników Plusa i Orange?

Za każdym razem jak czytam o słabym zasięgu Playa to śmiać mi się chce.

Oczywiście nikt mi nie zabroni, bo całe szczęście mam jeden numer w Plusie, z którego wszędzie się dodzwonie :) Automatyczny przełączenie nie zawsze działa tak jak powinno. Jestem teraz w TPT w Toruniu. Play zasięg prawie zerowy, żadnej kreseczki, z Playa nie idzie sie tu dogadać (android twierdzi, że poziom sygnału -111), w Plusie -85. Ciekawe czemu w takim razie nie przełączy się na nadajniki Plusa. A może za każdym razem ręcznie mam wybierać?

Ja mam parę numerów w PLAY

Też mam pare numerów w Play z róznych względów. Jednak całkowicie nie przejde do tej sieci.

 

Maniack, jedyne miejsce gdzie nie miałem zasięgu, który defacto nie był tam zbytnio potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, jeśli nigdy nie pisałeś na P24 z prośbą o zmianę priorytetów na karcie (albo masz starą) to faktycznie, tel. będzie na siłę trzymał operatora macierzystego.

Skoro wiesz, że w miejscach w których przebywasz Plus ma elegancji zasięg to dlaczego w Playu nie przełączysz go ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam marudzicie - ja się ciesze jak ktoś dzwoni na służbowy na orange bo przynajmniej tyłek z miejsca ruszę - jedyne miejsce gdzie mam zasięg to stojąc wlepiony w okno :D

 

Ostatnio jednak wole wygodniejszą metodę, czyli przekierowanie rozmów na plusa na kartę, który to już mam z 8 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, jeśli nigdy nie pisałeś na P24 z prośbą o zmianę priorytetów na karcie (albo masz starą) to faktycznie, tel. będzie na siłę trzymał operatora macierzystego.

Co to znaczy stara? Z września i listopada 2012, to są stare karty?

Skoro wiesz, że w miejscach w których przebywasz Plus ma elegancji zasięg to dlaczego w Playu nie przełączysz go ręcznie?

Bo chyba nie na tym polega automatyczny wybór. Ale mogę Cie zabierać ze sobą, będziesz mi przełaczął sieci jak zasięg będzie lipny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy stara? Z września i listopada 2012, to są stare karty?Bo chyba nie na tym polega automatyczny wybór. Ale mogę Cie zabierać ze sobą, będziesz mi przełaczął sieci jak zasięg będzie lipny ;)

 

to co za problem, wymusić aby korzystał tylko z sieci plusa, nie będziesz miał co prawda 3g ale jak Ci to nie potrzebne, to można ustawić roaming tylko na plus i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co za problem, wymusić aby korzystał tylko z sieci plusa, nie będziesz miał co prawda 3g ale jak Ci to nie potrzebne, to można ustawić roaming tylko na plus i po kłopocie.

 

 

Będzie miał bez problemu. Ja mam ręcznie Plusa i 3G lata spokojnie.

Co prawda jak ustawie Playa to mam 3,5G - ale to pewnie przez Nokią E72 i jej 10Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mogę dołożyć swoje 3 gr. Plus ma obecnie najelpszy zasięg niestety w telefonie którego używam często sam się przełącza na Play mimo że jest ustawiony " na sztywno" na sieć Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ciekawe, że jak przełączę w swoim telefonie z Play'ki by używał tylko Plusa bądź Orange, to nie da się pogadać dłużej niż dwie minuty bo nagle coś rozłączy.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja to się z kuzyna śmiałem :)

 

Przychodzi do mnie ty Emil bo mam nowy telefon Samsung jakiś tam :D Mówi internet mi nie działa.

Wsadziłem swoją kartę orange ściągnąłem speedtesta to ładnie ciągnął te 10mbps czy coś takiego. Wsadziłem kartę play i? 0.01kbps / 0.00kbps

 

Telefon nowy, karta nowa (wyrabiana tydzień wcześniej) i mimo przełączania na inne sieci nie chciało wyciągnąć nawet 1mbps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co komu obniżka w abonamencie skoro i tak masz darmowe minuty do wszystkich sieci.

 

 

Bo bardzo często masz, że ileś tam minut jest darmowych do wszystkich sieci a do play jest tych minut mniej.

 

Jak przekroczysz te minuty to masz już liczone po stawkach i są jeszcze abonamenty kwotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Darmowe minut - to według mnie najlepszy chwyt marketingowy :)

 

Płacisz za minut, które nazywają się darmowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

a do play jest tych minut mniej.

 

pierwszy raz się z czymś takim spotykam, w jakiej firmie stosują takie sztuczki ?

 

Płacisz za minut, które nazywają się darmowe :D

 

to jest chyba logiczne... po to płacisz abonament żeby mieć "darmowe minuty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

to jest chyba logiczne... po to płacisz abonament żeby mieć "darmowe minuty"

 

No ja wiem że to jest logiczne, ale słowo darmowe mija się z prawdą w praktyce ;) I to mnie zawsze śmieszy.

 

 

Ale powiem szczerze że ja w Orange mam naprawdę darmowe minuty bo co miesiąc mam 300 minut do Orange i 3zł do innych sieci. Mam ofertę na kartę i nic za to nie płaciłem. Nie wiem czy mieli jakiś błąd czy testowo jakiś pakiet bo w zeszłym roku na orange online sobie włączyłem wszystkie darmowe pakiety i teraz nie doładowuje konta a mam za darmo :)

 

Ale ciiiicho bo już tego nie ma w Orange :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że to jest logiczne, ale słowo darmowe mija się z prawdą w praktyce ;) I to mnie zawsze śmieszy.

 

 

Ale powiem szczerze że ja w Orange mam naprawdę darmowe minuty bo co miesiąc mam 300 minut do Orange i 3zł do innych sieci. Mam ofertę na kartę i nic za to nie płaciłem. Nie wiem czy mieli jakiś błąd czy testowo jakiś pakiet bo w zeszłym roku na orange online sobie włączyłem wszystkie darmowe pakiety i teraz nie doładowuje konta a mam za darmo :)

 

Ale ciiiicho bo już tego nie ma w Orange :D

 

 

 

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002647894,title,Gotowy-do-rozmowy,article.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz się z czymś takim spotykam, w jakiej firmie stosują takie sztuczki ?

 

Kurcze mam jeszcze tą taryfę przed oczami i widzę to różnice ale nie mogę znaleźć jakiej to sieci dotyczyło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wam to działa.

 

Ja mam na sztywno Plusa - bo ma u mnie najlepszy zasięg. Bez problemu zestawiam sobie połączenie - mimo, że po edge bo to wiocha. Jak jestem w mieście zaskakuje mi 3G i mogę działać swobodnie. Po bluetooth zestawiam połączenie za laptopem i przeglądam sobie swobodnie internet - na każdej sieci bez problemu.

 

Co do dzwonienia to mnie rozłącza po 2h - sprawdzałem na każdej sieci. Wyczytałem w sieci i na forach, że to jest akurat zamierzone ze strony każdego operatora - takie zabezpieczenie.

 

Za moją namową przeszło już kilkanaście osób do playa i nikt nie narzeka...

 

Jeśli coś mi nie pasuje albo czegoś nie wiem piszę na tym ich P24 i bez problemu odpowiadają - jak nie, poganiam na ich forum publicznie i jest odpowiedź. Po prostu jak mi zależy to dążę do swojego.

 

Wcześniej miałem w Orange (jakieś 4 lata temu) i było tragicznie - ostatnie dobre pamiętam jeszcze ze starej Idei.

 

Przeglądałem ostatnio oferty i nie ma gdzie przejść, Play prezentuje się pod względem cena / możliwości najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×