Skocz do zawartości
Groszeq

Opinie o operatorach tel. kom.

Polecane posty

Witam,

 

Chcę przenieść numer na kartę z T-Mobile do innego operatora. Nie chcę czytać przedawnionych opinii i często fałszywych dlatego założyłem temat na forum. Najbardziej przypasował mi play, może ktoś mi coś więcej na ich temat napisać? Jak z promocjami, rabatami, czy podwójnymi doładowaniami (właśnie po cyrkach w T-Mobile z podwójnymi doładowaniami szukam nowego operatora). Nie korzystam z internetu w telefonie więc nie interesuje mnie to tak bardzo.

Jak wiadomo jest jeszcze Orange i plus, tutaj prosiłbym również o opinie kogoś kto jest w którejś z tych sieci (wtedy łatwiej będzie mi porównać z play).

 

Za pomoc i opinie z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w każdej sieci jest dobrze i źle. Zastanów się do jakich sieci będziesz najwięcej dzwonił i pisał. Ja korzystam z orange ze względu na znajomych i rodzinę. Zadowolony nie jestem. Potrafili parę razy mnie w h... zrobić z rachunkiem np. żadnej informacji o przekroczeniu pakietu internetowego i rachunek 500 zł za 'złodziejskie' rozliczanie dostępu do internetu.

 

PS. Sporo ludzi nie lubi dzwonić i pisać do Play z powodów większych kosztów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam abonament w play. Żadna sieć nie była w stanie zaproponować mi anwet 30% tego co mi proponował play w tak niskiej cenia jak 19 zł. Jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam abonament w play. Żadna sieć nie była w stanie zaproponować mi anwet 30% tego co mi proponował play w tak niskiej cenia jak 19 zł.

Pewnie dlatego, że inne sieci nie są wirtualne tak jak Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mam Orange na kartę i wykorzystuje praktycznie tylko do dzwonienia...

 

Nie doładowuje co miesiąc. Od Orange dostaje 300 minut / mc do Orange i 3zł na rozmowy do innych sieci... ;)

 

Edit:

no i co druga minuta gratis ;)

 

Po doładowaniu za min. 25zł jakieś jeszcze dodatki mi dają...

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Play jest spoko, fajnie, bo jakaś tam niby konkurencja dla wielkiej trójcy.

Mam T-Mobile, przeszedłem z Plusa z pół roku temu, ale rozczarowanie za rozczarowaniem, miał być zachodni standard, a jest typowe dziadostwo i zdzierstwo z Polaków. Rozważam właśnie Playa.

W Plusie byłem z 10 lat, ale nadmiar smsów reklamowych, betonowa oferta i SB-ckie korzenie w końcu zmusiły mnie do zmiany.

 

Już pisaliśmy kiedyś o sieciach... generalnie jest żabojadzkie Orange, które u nas zjadło tepsę m.in. za posadki w Brukseli, jest post-SB-cki Plus, jest ten niby zachodni T-Mobile, no i jest Play, który wyrósł bodajże po sieci sklepów Germanos. A jeśli ideologia nie przeszkadza, to pewnie każda sieć dla każdego może mieć plusy i minusy, zależy gdzie są znajomi.

 

A ludzie, że do Playa nie chcą dzwonić - to niech się przeniosą do Playa. Inna sprawa, że w Polsce powinno być z 5 jeszcze takich dużych operatorów, a nie, że trójca doi jak chce, Playa gnoi i tak to się kręci...

 

A, jeszcze niby Virgin Mobile weszło i się reklamuje, ale mi się wydaje, że to jest badanie rynku tak naprawdę, no i to jest tylko taki raczej wirtualny usługodawca...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 numerow w Play i jest ok. Kosztowo jest rewelacyjnie, ale czasami denerwuje ciagle przelaczenia sie miedzy operatorami. Przez to moze przerwac rozmowe albo sa dziury w dostepnosci netu. Mozna w sumie ustawic sie np. tylko na Plusa, ale tez nie wszedzie maja zasieg. Poza tym sa dosc elastyczni i mozna czesto sporo urwac albo jakiegos gratisa dostac. Aczkolwiek mysle, ze wiele tez zalezy od opiekuna - ja mam calkiem zmyslnego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że inne sieci nie są wirtualne tak jak Play.

Tzn.?

Play ma ponad 3k swoich BTS-ów a dodatkowo działa w roamingu krajowym Plusa (ponad 6k BTS) i Orange (ponad 5k BTS) więc nie wiem co wirtualnego w Play-u.

Dzięki Play ceny usług GSM spadły bo przełamał monopol trójki.

 

Dodatkowo niech Ci co płacą dużo do Play pytają się swoich operatorów dlaczego pomimo, że asymetria MTR do Play regularnie maleje to stawki połączenia już nie. Na droższych połączeniach do Play zarabiają najwięcej inni operatorzy a nie Play.

 

Do do meritum, Play ma trochę za uszami bo są czarne dziury gdzie brak zasięgu ale ceną wygrywają, ja mam abonament kwotowy (czyli mam ileś kasy na miesiąc i wykorzystuje na dowolne usługi łącznie z tel i sms za graniczę) i przy tej samej kwocie abonamentu w Play za minutę rozmowy płacę o połowę mniej niż miałem wcześniej w Plusie.

Co ciekawe w aktualnej lokalizacji Plus pomimo pełnego zasięgu regularnie rozłączał mi rozmowy. Nadajniki Plus i Playa widzę z okna tylko z innych stron bloku.

 

PS. Od 1 stycznia 2013 roku skończy się asymetria stawek MTR do Play. Ciekawe czy którykolwiek z operatorów zareaguje i od 1 stycznia zniesie droższe połączenia do Play.

 

A jeszcze jako podam przykład żyłowania abonentów:

aktualna stawka MTR W3 - 12,23 gr

aktualna stawka MTR do Play - 17,98 gr

 

w Plusie w taryfie "do usług dla firm bis 60"

- minuta do W3 - 24gr

- minuta do Play - 59gr

 

z rozmów do W3 Plus zarabia - 11,77 gr a z rozmów do Play zarabia - 41,02 gr - różnica czterokrotna.

Mam nadzieję, że Play po 1 stycznia 2013 wytknie w reklamach golenie abonentów przez W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, jestem teraz jeszcze bardziej przekonany do Play, jednak martwi mnie ten zasięg. Aktualnie będąc w T-Mobile (byłem w Erze dobre 7-8 lat) w domu w niektórych miejscach mam problem z zasięgiem (obrzeża miasta). Aktualnie mam miejsce gdzie trzymam telefon i zasięg jest odpowiedni, aby ktoś się dodzwonił. Czy przenosząc numer do Play nie ryzykuję kompletną utratą zasięgu w domu (na ogrodzie bez problemu mam maksymalny zasięg). Można jakoś sprawdzić, czy jednak zasięg będę miał (aktualnie posiadając 1-2 kreski, czy po przenosinach do Play będę miał chociaż tą 1 kreskę zasięgu).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groszeq: Tak jak napisał wyżej regods - Play ma oprócz zasięgu macierzystego zasięg Orange i Plusa, tak więc jeśli masz zasięg tych sieci w domu to nie ma problemu ;-). Najprościej sprawdzić to robiąc wyszukiwanie sieci w telefonie - jeśli na liście wyświetli Ci się Orange, Plus albo też sam Play to raczej kłopotów z rozmawianiem nie będzie..

 

Co do samego T-Mobile to jedyne co jest w nim dobre to pakiety roamingowe, w przypadku wyjazdu można kupić np. 30 smsów za 9 zł czy 500 MB za kilkadziesiąt złotych i nie martwić sie o jakieś ponadnormatywne koszty - czasem się to przydaje. Inne sieci tego chyba nie mają w tej formie. Reszta u nich (od oferty, przez BOK, gdzie online rzadko co działa, a telefonicznie nawet o godzinie 21 czeka się od 15 minut do nieskończonosci na rozmowę itd) jest fatalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To całe "halo" - z zasiegiem 3 sieci to jeden wielki sz!t ..

 

Mam play od Marca i załuje że do tej sieci przeszedłem... Niby płacę 29 zł/miesiąc - mało dzwonie i smsuje ale w domu (gdzie zawsze mialem zasięg w Orange) PLAY - nie posiada... Telefon trzymam przy oknie bo tylko tam mam zasięg (wow) A zmiany operatorów nie pomagają (zmieniam na t-mobile / orange) - odstawie z okna - odkładam z powrotem - znów każe mi wybrać sieć (automatycznie nie działa...)

 

Dodatkowo w tym roku bylem w Bułgarii na wakacjach... zaoszczędziłem 50 zł - by tam móc wygadać trochę a tu zdziwko - do zapłaty standardowy rachunek + 60 zł za rozmowy poza krajem (wiec 50 zł które zaoszczędziłem zostało nienaruszone)...

 

Inna sytuacja - (w Orange) jak zostawało kasy zawsze doładowywałem jakiś hosting smsem by nie oddawać im tej kasy za darmo - w Play wysyłasz smsa z doładowaniem - doliczają do rachunku...

 

Niech szlag trafi całe to play wraz z Kubą W.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T-mobile też mi nie łapie za dobrze w domu. T-mobile nie lubię z powodu ich nastawienia do klientów. Pomijam to, że nawet załatwienie głupiej karty microSIM sprawiło im problem, a mojej matce narobili trochę nerwów z tym. Dodatkowo nie poinformowali mnie nawet sms'em, że sprawdzenie konta kosztuje 4gr. Może suma nie jest kosmiczna, ale skoro potrafią mi wysłać 2 reklamy dziennie to czemu nie mogliby wysłać tak głupiej wiadomości, że coś się zmieniło. I chyba jednak przeniosę swój nr albo do Play albo Plus.

Edytowano przez Bartosz Stępień (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Orange na kartę dziadostwo, miałem drugi numer w Orange właśnie, 20parę złotych mi wtopiło, bo nie doładowywałem i nie korzystałem, a ja chciałem tylko taki numer, by leżał i ktoś na niego dzwonił... dla mnie żenada.

 

Moja znajoma też w Playu ma tak, że musi do okna podchodzić, i to w centrum miasta... niemniej jednak ja lubię Play za to, że wielka trójca złodziei ich gnoi, bo ważne, że ktoś nowy się pojawił. Tylko no mówię, w tym kraju z minimum 5 jeszcze takich sieci powinno powstać...

 

A T-Mobile to sk...ny z tymi 4 groszami, parodia na maksa, ale to jest to, co wyżej pisałem - miało być zachodnio, jest dziadostwo.

Już nie wiem sam do kogo przejść, mimo wszystko najmniejszym złem jest chyba i tak Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat od wielu lat pracuje sprzedając usługi operatorów telefonii komórkowych, zdążył zaliczyć pracę i dla Plusa i dla T-Mobile i dla Orange. W jego ocenie warto pozostać w Plusie - i tam telefony ma cała moja rodzinka, czy to na kartę czy abonament - ze względu na największy rzeczywisty zasięg.

 

Nie wiem jak teraz, ale ponoć na samym początku Play miał plan przez 3 lata dokładać do interesu, zaniżonymi cenami skusić klientów do siebie po czym zacząć zarabiać. Nie za wiele z tego wyszło, bo plan dokładania do interesu został wydłużony o kolejne 2 lata do lat pięciu. Ale nie wiem jak teraz - czy jest nadal poniżej czy powyżej kreski.

 

Osobiście korzystam z Simplusa. Wada dla mnie osobiście - konieczność doładowania za co najmniej 50zł co 3 miesiące, by numer pozostał aktywny, a ja wydaję znacznie mniej na rozmowy i SMSy, więc suma odłożona na koncie telefonu nadmiernie rośnie (mogę komuś przelać na jego simplusa 20zł raz na miesiąc, to będzie chyba sposobem na odzyskanie części pieniędzy). Jednak to i tak wychodzi w sumie nie tak dużo, ~16,67 miesięcznie i mam usługi wystarczające dla moich potrzeb. SMSy reklamowe, na które narzekał powyżej Sponsi mnie omijają, mam co najwyżej kilka w miesiącu i dotyczą niemal wyłącznie usług i promocji samych usług Simplus, choć wiem, że niektórzy mają tych reklam więcej i wszelkiego rodzaju.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat od wielu lat pracuje sprzedając usługi operatorów telefonii komórkowych, zdążył zaliczyć pracę i dla Plusa i dla T-Mobile i dla Orange. W jego ocenie warto pozostać w Plusie - i tam telefony ma cała moja rodzinka, czy to na kartę czy abonament - ze względu na największy rzeczywisty zasięg.

W simplusie to dopiero doją swoich klientów na symetrii MTR-a

 

aktualna stawka MTR W3 - 12,23 gr

aktualna stawka MTR do Play - 17,98 gr

aktualna stawka do Centernet - 14 gr

 

w Simplusie

- minuta do W3 - 29gr

- minuta do Play - 74gr

- minuta do Centernet - 81gr

 

i odpowiednio zarobki

W3 - 16,77 gr

Play - 56,02 gr

Centernet - 67 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orange na kartę dziadostwo, miałem drugi numer w Orange właśnie, 20parę złotych mi wtopiło, bo nie doładowywałem i nie korzystałem, a ja chciałem tylko taki numer, by leżał i ktoś na niego dzwonił... dla mnie żenada.

 

Moja znajoma też w Playu ma tak, że musi do okna podchodzić, i to w centrum miasta... niemniej jednak ja lubię Play za to, że wielka trójca złodziei ich gnoi, bo ważne, że ktoś nowy się pojawił. Tylko no mówię, w tym kraju z minimum 5 jeszcze takich sieci powinno powstać...

 

A T-Mobile to sk...ny z tymi 4 groszami, parodia na maksa, ale to jest to, co wyżej pisałem - miało być zachodnio, jest dziadostwo.

Jak Ci tak bardzo nie odpowiada, to nie używaj telefonu. Albo wróć do czasów gdzie minuta kosztowała 2,50 PLN, to może przestaniesz jęczeć jak teraz jest źle. Obecna oferta w porównaniu do tych sprzed 7-8 lat jest mega tania. Tu są chu..., tak skur..., a tam banda idiotów. Nie ? Wszystko zawsze wiesz lepiej. W ogóle powinieneś byś władcą absolutnym, wtedy wszystko w państwie byłoby idealne. Będąc takim malkontentem jak Ty można zwariować. Zrozum w końcu, że jesteśmy tylko użytkownikami końcowymi i świata nie zmienimy.

 

 

W simplusie to dopiero doją swoich klientów na symetrii MTR-a

To na czym mają operatorzy zarabiać, jak nie na rozmowach ? Utrzymanie wszystkiego kosztuje, więc muszą zarobić kilkanaście (bądź tam gdzie mogą: kilkadziesiąt) groszy per minuta. Myślę, że stawki do playa się unormują, bo tak czy tak któryś operator zrobi w końcu pierwszy krok do tego a reszta pójdzie za nim.

 

Generalnie uważam że stawki typu ~30gr/minuta dla użytkownika końcowego są zadowalające.

 

Co do playa - w Łodzi baaaardzo często gubi zasięg, tj dzwoni się do osób w play i słyszy się informację o braku dostępności abonenta... a sekundę po rozłączeniu przychodzi powiadomienie że abonent jest w zasięgu.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze z 10 lat i Wi-fi będzie wszędzie ;) wystarczy tablet / iphone i rozmowy będą za darmo : ) (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eszcze z 10 lat i Wi-fi będzie wszędzie
Na to nie licz, nie w Polsce. Wg mnie w tej kwestii zostanie jak jest - tj centra handlowe i punkty usługowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na czym mają operatorzy zarabiać, jak nie na rozmowach ? Utrzymanie wszystkiego kosztuje, więc muszą zarobić kilkanaście (bądź tam gdzie mogą: kilkadziesiąt) groszy per minuta. Myślę, że stawki do playa się unormują, bo tak czy tak któryś operator zrobi w końcu pierwszy krok do tego a reszta pójdzie za nim.

 

Ja nie mam nic do tego, że operator ma zarobić ja tylko wskazuję na dysproporcję zarobków (szczególnie, że koszt operatora bez względu czy rozmowa jest do W3 czy do Play jest taki sam) oraz na to, że stawka MTR Play sukcesywnie spada i w tej chili różni się od stawki MTR W3 o 5 gr ale operatorzy nie obniżają stawek do Play tylko wysyłają komunikat "Do Play musi być drożej bo tak wynika z regulacji UKE bo Play musi więcej zarobić" ale prawda jest taka, ze na tej asymetrii zarabiają więcej W3 kosztem swoich abonentów. Zresztą samo zapominają, że do nich jak startowali też była asymetria MTR i dlatego ceny rozmów z telefonów stacjonarnych na komórki była taka duża.

 

I nie wierzę, że ktoś z W3 tak chętnie się wyłamie i obniży rozmowy do Play i innych operatorów do stawek jak do W3. Nadzieja jednak w Play, że ich wypunktują w reklamach i jakiejś ofensywie medialnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Orange na kartę dziadostwo, miałem drugi numer w Orange właśnie, 20parę złotych mi wtopiło, bo nie doładowywałem i nie korzystałem, a ja chciałem tylko taki numer, by leżał i ktoś na niego dzwonił... dla mnie żenada.

 

Przecież dostajesz powiadomienia sms że kończy ci się ważność konta. Poza tym jak doładujesz w ciągu kilku dni od zablokowania środków na koncie one wracają... ;)

 

Poza tym jak brałeś i doładowywałeś to chyba widziałeś że jest tam czas ważności konta oraz połączeń przychodzących. Tak trudno pomyśleć że za 4 tygodnie się skończy?

 

Z całym szacunkiem teraz zrobiłeś z siebie gamonia (bez obrazy). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play... i tylko Play. Miałem już Plusa i Orange - według mnie Plus chyba ma najlepszy zasięg. Orange było totalnym nieporozumieniem - za abonament płaciło się jak za zboże, a było raptem 60 minut, które przy przedłużeniu łaskawie chcieli podnieść do 80 minut. Obecnie w Play abonament za 49, gdzie mam ponad 300 minut (chyba 360 - musiałbym sprawdzić) do wszystkich sieci. Jak tam przenosiłem numer to szczęka mi opadła. Miałem problem z zasięgiem, lecz okazało się, że to wina anteny w telefonie - po wymianie działa bardzo dobrze.

 

Dla mnie najważniejszym kryterium jest brak spamu! Nic! Zero! - przy podpisywaniu umowy została wyrażona zgoda tylko i wyłącznie na powiadomienia o płatnościach + zablokowałem możliwość dodzwonienia się z numeru zastrzeżonego do mnie. W Orange i Plusie podobno było to nie do przeskoczenia jak się pytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym kryterium jest brak spamu! Nic! Zero! - przy podpisywaniu umowy została wyrażona zgoda tylko i wyłącznie na powiadomienia o płatnościach + zablokowałem możliwość dodzwonienia się z numeru zastrzeżonego do mnie. W Orange i Plusie podobno było to nie do przeskoczenia jak się pytałem

No to źle pytałeś ;) Bo ja w Plusie mam już od lat zablokowane połączenia od zastrzeżonych. Jak ktoś boi się podać swojego numeru, to ja nie musze z nim rozmawiać ;) Jak to kumpel stwierdził.. z zastrzeżonych dzwonią oszuści i ludzie ciemnych interesów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×