Skocz do zawartości
Gość Tares

Zwiększenie Ruchu Na Stronie Typu Kwejk

Polecane posty

Gość Tares

Witam,

 

Chodzi mi o strony z memami, filmikami itp.

Prowadzę podobną stronę, jest oparta na Drupalu. Tematyka jest ograniczona do gier komputerowych.

Zastanawiam się w jaki sposób podobne strony mogą zwiększyć ilość odsłon. Chyba trudno taką stronę wypozycjonować w google i z tego źródła czerpać ruch?

Edytowano przez Tares (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo musisz mieć dobra treść. Skoro nie masz ruchu to najwyraźniej nie masz dobrej treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Primo musisz mieć dobra treść. Skoro nie masz ruchu to najwyraźniej nie masz dobrej treści.

 

.... :blink:

 

nie bardzo rozumiem... jak mam się przekonać o tym czy mam dobrą treść skoro na stronie nie ma ruchu? Ktoś musi na nią wejść żeby zobaczyć czy treść jest dobra... Z resztą nieważne. Odpowiedź ma niewiele wspólnego z tematem. Chodzi mi raczej o sposób w jaki mógłbym dla takiej strony zwiększyć ilość odwiedzin, jaka forma reklamy strony byłaby właściwa - nie bez powodu nazwa działu, w którym znajduje się ten temat to "Promocja i Marketing".

Edytowano przez Tares (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Zastanawiałem się nad tym. Mam fanpage strony i niecałe 200 osób na nim, ale jak sądzę na facebooku można się promować na różne sposoby. Używałeś tego systemu reklam na faceebooku czy sam reklamowałeś np. przez wpisy/komentarze na innych fanpageach o podobnej tematyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Zastanawiałem się nad tym. Mam fanpage strony i niecałe 200 osób na nim, ale jak sądzę na facebooku można się promować na różne sposoby. Używałeś tego systemu reklam na faceebooku czy sam reklamowałeś np. przez wpisy/komentarze na innych fanpageach o podobnej tematyce?

Zapraszałem swoich znajomych, później oni swoich znajomych itd.

Fanpage 150osób, po prostu miałem takie obrazki że każdy udostępniał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mam się przekonać o tym czy mam dobrą treść skoro na stronie nie ma ruchu?
To ja Ci mówię już że nie masz dobrej treści. Dobra zawartość rozejdzie się dobrze sama, bez potrzeby zbytniego marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam: nie ograniczaj się tylko do fejbuka, ale pracuj nad pozycją w google. Wymieniaj się linkami/bannerami, zacznij dodawać wpisy do katalogów, zleć komuś pozycjonowanie, kupuj reklamy w adtaily itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pamiętaj też że musisz czymś zainteresować użytkowników ;) Do pustostanu nikt nie wpadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Zapraszałem swoich znajomych, później oni swoich znajomych itd.

Fanpage 150osób, po prostu miałem takie obrazki że każdy udostępniał :)

Na pewno bardziej zainteresuje się facebookiem.

Od siebie dodam: nie ograniczaj się tylko do fejbuka, ale pracuj nad pozycją w google. Wymieniaj się linkami/bannerami, zacznij dodawać wpisy do katalogów, zleć komuś pozycjonowanie, kupuj reklamy w adtaily itd.

Ciekawy pomysł z adtaily.

Ok, dzięki wszystkim za konstruktywne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z autorem wątku, że nie zawsze treść wystarczy. Może tak było kilka lat temu kiedy zaczynało się z portalem który był PIERWSZY w danym temacie, ale teraz jest tego takie zatrzęsienie (zwłaszcza w temacie kwejk) że treść to za mało. Oprócz fb dobra opcja to też wymiana linków i banerów. A może zaoferuj coś czego inne tego trypu strony nie mają? Np druk koszulek i kubków z ulubionym zdjęciem i hasłem?

btw ciekawe ile jeszcze będzie ta siła facebooka działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocja przez Facebooka to obecnie najskuteczniejsza metoda. Ja bym się właśnie nią zainteresował.

Próbowałeś?

 

Niestety reklama na Facebooku jest krótkotrwała, sam kupuję reklamy na dużych fanpejdżach po 100 tyś fanów. Wygląda to tak:

 

- Nagle ponad 1k online

- Po godzinie 70 osób przegląda stronę

- na następny dzień 30-40 online cały czas, skoki wieczorem do 70-100

- 2 dni później fani zapominają o stronie, a wchodzą stali użyszkodnicy

 

Reasumując, reklama na fejsbuku jest gówno warta. Fejsbukowicze to lenie, wchodzą na chwilkę na stronę i po chwili wyłączają nie zapamiętując nawet jej nazwy!

 

Dziś przed godziną 19 udostępniono 2 linki do mojej strony na fanpageach 129tys fanów i 106tyś. fanów, a online 35 obecnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Próbowałeś?

 

Niestety reklama na Facebooku jest krótkotrwała, sam kupuję reklamy na dużych fanpejdżach po 100 tyś fanów. Wygląda to tak:

 

- Nagle ponad 1k online

- Po godzinie 70 osób przegląda stronę

- na następny dzień 30-40 online cały czas, skoki wieczorem do 70-100

- 2 dni później fani zapominają o stronie, a wchodzą stali użyszkodnicy

 

Reasumując, reklama na fejsbuku jest gówno warta. Fejsbukowicze to lenie, wchodzą na chwilkę na stronę i po chwili wyłączają nie zapamiętując nawet jej nazwy!

 

Dziś przed godziną 19 udostępniono 2 linki do mojej strony na fanpageach 129tys fanów i 106tyś. fanów, a online 35 obecnie :D

 

Pewnie dlatego że jest przesyt takich stron i jak wejdziesz na każdą to 90% treści jest IDENTYCZNA. Na fejsie czasem widze 10-15 razy ten sam obrazek ale z różnych stron... Rzygać się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie dlatego że jest przesyt takich stron i jak wejdziesz na każdą to 90% treści jest IDENTYCZNA. Na fejsie czasem widze 10-15 razy ten sam obrazek ale z różnych stron... Rzygać się chce.

No niestety tak jest, jeden wielki syf (tak, sam siebie krytykuję). Odiwedziny zawsze się znajdą, ale w tym przypadku są one bezwartościowe, a dlaczego? Już tłumaczę... Otóż, aby taki portal się rozwijał potrzeba nam użytkowników, którzy będą dodawać obrazki, ale nie kopiowane tylko własne.

 

Wszyscy stawiają na jedną kartę, czyli fejsbuka. Sami z resztą widzicie te żebrolajki, co każą pierw polubić stronę, a potem pokazują treść (obrazek/film) i jeszcze bezczelnie nie mając pojęcia udostępniasz to na swojej tablicy...

 

Powinni to wytępić, jak dla mnie, bo takie gierki to jedno wielkie chamstwo. Autorze tamatu, nie patrz na "kolosy", które rzekomo mają dużo odwiedzin, bo to ściema, oni sami marzą żeby ci użytkownicy byli coś warci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No niestety tak jest, jeden wielki syf (tak, sam siebie krytykuję). Odiwedziny zawsze się znajdą, ale w tym przypadku są one bezwartościowe, a dlaczego? Już tłumaczę... Otóż, aby taki portal się rozwijał potrzeba nam użytkowników, którzy będą dodawać obrazki, ale nie kopiowane tylko własne.

 

Wszyscy stawiają na jedną kartę, czyli fejsbuka. Sami z resztą widzicie te żebrolajki, co każą pierw polubić stronę, a potem pokazują treść (obrazek/film) i jeszcze bezczelnie nie mając pojęcia udostępniasz to na swojej tablicy...

 

Powinni to wytępić, jak dla mnie, bo takie gierki to jedno wielkie chamstwo. Autorze tamatu, nie patrz na "kolosy", które rzekomo mają dużo odwiedzin, bo to ściema, oni sami marzą żeby ci użytkownicy byli coś warci :D

 

Dokładnie ;)

 

Ja jak widzę taki obrazek ukryty cały albo 3/4 to albo udostępniam "Tylko Ja" czyli tylko dla siebie żeby innym nie spamować czymś czego jeszcze nie widziałem, albo patrzę w źródło i na 99% jest tam link do obrazka. Jedynie raz się spotkałem że nie było - programista się wycfanił a zagłębiać w kod mi się nie chciało bo lepiej było kliknąć krzyżyk na zakładce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Takie strony i ich kody przeglądam mniej więcej tak:

 

za%C5%82amka.JPG a drugą ręką trzymam myszkę więc lepiej mi kliknąć krzyżyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam reklamuję moje strony na tematycznych FanPajdżach i widać skutecznośc, lecz tak jak wspominałeś, musi to być często umieszczane ponownie, aby utrzymać ciągłość ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam reklamuję moje strony na tematycznych FanPajdżach i widać skutecznośc, lecz tak jak wspominałeś, musi to być często umieszczane ponownie, aby utrzymać ciągłość ruchu.

Ale po co komu taki ruch na stronie ? Dla mnie to nie ma sensu, takie wymuszanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zainstalowane na stronie Google Analytics i Bounce Rate Tobie pokazuje powyżej 40%, to reklama tylko się opłaca jeśli wydasz na nią mniej niż dostaniesz kasy z klików w reklamy.

Masz wtedy dwie opcje do przemyślenia - albo reklamą celujesz w złą społeczność, albo Twoja strona jest po prostu kiepska i dalsze utrzymywanie jest po prostu stratą czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×