Skocz do zawartości
Mazter

Resseler bez działalnosci gospodarczej?

Polecane posty

Witam,

 

Czasem dorabiam sobie robiąc strony internetowe na umowę o dzieło. Dotychczas zamawiałem konta na dane klientów, gdy chcieli abym wszystko załatwił.

 

I teraz tak myślę, aby to sobie ułatwić wrzucają na resellera i przy okazji kilka złotych bym dostał...

Tylko, że umowa zlecenie na wynajęcie serwera to już podchodzi pod działalność gospodarczą (odnawianie co roku).

Założenie firmy mi sie nie opłaca, bo zajmuje sie tym sporadycznie jak mam trochę czasu.

 

Może ktoś zna jakieś wyjście? :)

 

Pozdr :)

Edytowano przez Mazter (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok tylko ze ja dostaje prowizje tylko przy zakupie. Przy odnowieniu już niestety nie

 

edit:

Mam na mysli ze programy partnerskie płacą tylko za pierwszy zakup.

Edytowano przez Mazter (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Pomysł ok tylko ze ja dostaje prowizje tylko przy zakupie. Przy odnowieniu już niestety nie

 

edit:

Mam na mysli ze programy partnerskie płacą tylko za pierwszy zakup.

PP są różne, jeżeli chodzi o hosting to na zachodzie raczej dominuje opcja "per signup" czyli jednorazowa na klienta, z kolei w Polsce jakby przeważała opcja wiecznego % (czyli także z odnowień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Generalnie to już podchodzi pod działalność gospodarczą. Poleciłbym Ci któreś z tych dwóch rozwiązań: założyć działalność, bądź skorzystać z jakiegoś programu afiliacyjnego jakiejś firmy. Z tego tytułu dostawałbyś odpowiednią, umówioną przez obie strony prowizję. W ten sposób możesz oferować hosting, rozliczając się na umowę o dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W Polsce przeważa wieczna prowizja. Tak jest np. u nas. Są firmy i osoby, które korzystają z takiego rozwiązania dla swoich klientów, którym tworzą strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobię takową stronę to nie mogę dopisać w umowie, że mam ją utrzymywać przez rok wraz z domena. Mówimy o umowie o dzieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×