Skocz do zawartości
Kszysiu

Praktyki zawodowe w Warszawie

Polecane posty

(...)

Wystarczy, że zrobisz studia i w budżetówce możesz pracować. Twoja wiedza może być bliska zeru ;)

Może, ale nie musi. Poza tym dobrze wiesz, że tytuł mgr inż. można zdobyć w różnych placówkach i nie są one wyznacznikiem wiedzy.

 

Stawiasz człowieka w złym świetle :) Po prostu nie miał pojęcia co mówi i palnął cokolwiek żeby zrobić wrażenie fachowca. Ty go oczerniasz tylko dlatego że ma tytuły i wykształcenie :) Może je zdobył zaocznie w jakiejś maloznaczącej, wyzszej szkole informatyki (jesli w ogole informatyki).

 

Mówie o tym dlatego, że sam jestem na studiach inżynierskich w całkiem dobrej szkole i wiem ile wysiłku trzeba włożyć żeby ten tytuł zdobyć. Na ulicy go nie rozdają. Poczułem się dotknięty ;) Nie odbieraj tego jako atak, a raczej jako sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chciałbym mieć tytuł, nawet kilka jakby dało radę, móc pierdzielić bzdury w sposób legalny i jeszcze żeby mi za to, to śmieszne państwo zapłaciło :) Posiadanie tytułu do czegoś zobowiązuje, ale w pozytywnym sensie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie miał pojęcia co mówi i palnął cokolwiek żeby zrobić wrażenie fachowca.

Nie raz z nim rozmawiałem i ogólnie ma fajne teorie :)

 

A ja byłem na studiach inżynierskich na UTP, ale pod koniec trzeciego roku nadal nie mogłem zgodzić się z pacjentką od matmy. Która ciągle twierdziła, że będzie mi to potrzebne na 2 i 3 roku, a przydało się może razy sztuk 1. Więc też wiem ile trzeba się pomęczyć ;) i jaką wiedzę przekazują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Super ;) Po Tobie przyszedł następny i Ciebie wyśmiał.

 

Bardzo możliwe skoro szef wolał sobie kupić nowe audi, zamiast zainwestować w sieć i serwery. Później miał pretensje do mnie że serwer na Viście (tak MS Vista) zamula i się wyłącza Subiekt (dokładnie to cały serwer) bo się gotuje pod obudową bo serwer obłożony papierami i kartonami pod biurkiem kierowniczki. Nie mój cyrk i tak dalej ;)

 

Są ludzie, którzy wiedzą lepiej więc ja mogę powiedzieć raz "Ej to trzeba zrobić i to, będzie kosztować tyle a tyle". Jak ktoś powie, szkoda mi kasy to prędzej czy później płacze że pracować się nie da bo serwery padają ;)

 

 

 

Więc do autora > wykształcenie nie czyni Cię mądrym, oraz zawsze znajdzie się ktoś "mądrzejszy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie raz z nim rozmawiałem i ogólnie ma fajne teorie :)

 

Pracuję sobie na etacie w jednej firmie. Mamy inwestora, on ma swój dział IT, w tym dziale IT pracuje admin po studiach. Sieć lokalna u nich śmiga w klasie (UWAGA!) 128.0.0.0/24 - dlaczego? Bo tak było wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć lokalna u nich śmiga w klasie (UWAGA!) 128.0.0.0/24 - dlaczego? Bo tak było wygodnie.

czekaj czekaj... czyli jakby ktoś chciał się połączyć z ip w internecie np 128.0.0.4 to co? wielka sieczka? pakiet by nawet poza lan nie wywędrował tylko by hosta szukał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem w technikum i poszukuję praktyk w Warszawie jako grafik komputerowy/projektant.

 

Portfolio: http://zulikwsp.deviantart.com/gallery

 

Najlepiej okolice Ursynowa (luty-marzec).

 

W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu, mzulinsky[at]gmail.com

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mlodsi.

Uszy do gory, nie lamac sie. Stawiajcie sobie systemy na domowym sprzecie, konfigurujcie, testujcie, psujcie i bedzie dobrze.

Musicie __dobrze__ rozumiec jak dziala siec. Przeczytajcie o modelu OSI, nauczcie sie wszystkiego o TCP i robote gdzies znajdziecie.

 

W Warszawie moze moglibysmy nawet przyjac jednego czy dwoch praktykantow, przyslijcie listy na kontakt@tiktalik.com

Zawsze znajdzie sie troche starego sprzetu na ktorym mozna cos zepsuc, przetestowac a i cos wartosciowego po pewnym czasie zrobicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj... czyli jakby ktoś chciał się połączyć z ip w internecie np 128.0.0.4 to co? wielka sieczka? pakiet by nawet poza lan nie wywędrował tylko by hosta szukał?

 

Nawet by nie szukał. Jako że byłby w jednej domenie rozgłoszeniowej, to nie ma tu co szukać. Po prostu by się połączył i zapewne dostałby Connection Refused.

 

Ale tak. Ten absurd się do tego właśnie sprowadza, że do klasy 128.0.0.0/24 w internecie z tego LANu wyjścia nie ma. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×