Skocz do zawartości
d.v

Raje podatkowe - aftermarkt, itp.

Polecane posty

Gość

A jak Panowie przyjmą opodatkowanie dzieła i zlecenia ZUSem?

 

Super, nie? : ) Ci idioci zamiast zrobić coś z obłożeniem normalnych umów o pracę, to oni opodatkowują śmieciówki... to już w ogóle ludzie nie będą mieli pracy albo umów... masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi... no ale przecież i dzisiaj umowa-zlecenie jest jak to nazwałeś "opodatkowana" bezwzględnie składką zdrowotną, a zus-em w sumie także - jeśli stanowi jedyne źródło dochodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kretynom, którzy to wymyślili wydaje się, że jak obłożą ZUSem umowy śmieciowe, to nagle wzrośnie zatrudnienie na etatach... Prędzej wzrośnie szara strefa i jeszcze więcej ludzi będzie robić na czarno. Z pół-niewolników na "śmieciówkach" z minimalnym ubezpieczeniem zdrowotnym staną się pełnymi niewolnikami na czarno bez żadnych umów i ubezpieczeń. Gorzej niż w Wietnamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Siedziałem w pośredniaku dwa lata i cały czas to samo: Nie mamy pracy dla ludzi z Pańskim wykształceniem... same oferty są za przeproszeniem gówno warte. Specjalista z wykształceniem wyższym, prawo jazdy na Be, ine dyrdymały i 1500 brutto ? Nic tylko do UK wiać, nawet jak ktoś kuleje z językiem to sobie poradzi, może nie będzie miał 2000 funtów miesięcznie ale i tak to mniej to pozwoli na lepsze i godniejsze życie niż tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Szkoda jednak, że wielu osobą kasa uderza do bani - zaczynają pić na umór. Potem chodzisz po mieście a tak wielu polaków żebraków, takich pijaków. Każda agencja ma swoją cierpliwość - zawsze masz tam kilka szans.

A u nas w macierzy ów zjawisko nie występuje ? Wystepuje jak wszędzie i nic na to nie poradzisz

 

Trzeba zbierać na bilet i na wstepne "życie". Jak się znajdzie pracę i ciepły kąt to potem pójdzie z górki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yhy... a ja dziś dostałem rachunek za prąd... 4680zł w tym opłaty przesyłowe, dodatkowe itp... licznik na 32A ... a zapowiadają że znów podniosą. Podpisałem umowę na 2 lata bo firma, bo duzo płaci itp... a rachunki prawie te same... uff.. jak to jest ? Na zachodzie firma jednoosobowa ma łatwiej ale gdy zacznie zatrudniać pracowników zaczynają się schody, zaczynają się podatki, itp..

 

Gdy sam prowadzisz działalność na zachodzie można kombinować, nieuwidaczniać dochodu, zatrudniać kumpla na czarno lub wziąć na wspólnika... wielu tak robi a później po 2 latach idzie na zasiłek, ciągnie ile się da i przyjeżdża do PL udając PANA z UK...

Nie mówcie mi że jest tak pięknie choć nie powiem, że jest gorzej. trudniej bo to nieprawda bo jest dużo lżej, łatwiej, szybciej ale co tu w PL ma być dobrze jak podatki, koszta uzyskania itp to prawie 90% ... a co zostaje... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Służbę zdrowia jednak w Polsce mamy bardziej wykwalifikowaną to jest fakt dobrze znaczący o polskich specjalistach.

 

Możesz uzasadnić? Bo nie wydaję mi sie.

 

Szkoda jednak, że wielu osobą kasa uderza do bani - zaczynają pić na umór. Potem chodzisz po mieście a tak wielu polaków żebraków, takich pijaków.

 

Nadmiar kasy rzadko jest przyczyną uzależnień. Prędzej bym to przypisał depresji z powodu chociażby zmiany otoczenia na nie do końca zrozumiałe / brak dawnych znajomych / spraw osobistych (np. żona z dzieckiem w Polsce). Łatwo jest wtedy kupić butelkę whisky i zapomnieć o tym do rana. Potem rano praca, więc człowiek nie ma czasu myśleć o tym itd... Niektórzy tracą w ten sposób sens życia, bo wracać nie ma do czego, a nowe to jednak nie bajka, a po alkoholu człowiek tak się tym nie przejmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No i niestety, przez najbliższy czas lepiej nie będzie. Wódz (niem. fuhrer) Donald Franciszek Tusk uzyskał wotum zaufania. Przedterminowych wyborów nie będzie. Przy okazji każdy może zobaczyć jaki mamy poziom prostytucji w PSL. A mogło być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, przez najbliższy czas lepiej nie będzie. Wódz (niem. fuhrer) Donald Franciszek Tusk uzyskał wotum zaufania. Przedterminowych wyborów nie będzie. Przy okazji każdy może zobaczyć jaki mamy poziom prostytucji w PSL. A mogło być tak pięknie...

 

A co wolałbyś Kaczyńskiego schiza chodzącego ? z dwojga złego wyszło mniejsze zło , dopuść PIS do władzy to dopiero wstyd i żenada by były na scenie międzynarodowej.

 

Nie darzę sympatią Tuska ale nie widzę lepszego kandydata , chociaż pokazał że w "towarzystwie" umie się w miarę dobrze zaprezentować nie wyszedł jeszcze na pajaca i żadnej wtopy na spotkaniach nie zaliczył a gdybyś "chama i męczennika" dopuścił na stanowisko to cholera wie co by się stało jeszcze wojnę by wywołał głupotą.

 

Generalnie błędów należy się dopatrywać o wiele wcześniej i z tym tylko kretyn by się nie zgodził ;)

 

Prawda taka , że jak się zmieni "władza" to też będziecie narzekać jest to absoloutnie naturalne.

Jak chce się na kimś polegać to najlepiej na sobie samym :)

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu babka mi opowiadała, że poszła do szpitala i nie wiedzieli co jej jest. Przepisali jakieś maści. Przyjechała do Polski i postanowiła się zbadać no i przyczyną był malutki guzik, którego wycieli. Na szczęście co raz więcej specjalistów pracuje w UK z PL.

W Anglii zwykły GP czyli lekarz pierwszego kontaktu nie posiada żadnej specjalistycznej wiedzy, często są to Hindusi z dyplomem przywiezionym z Indii i po jakimś kursie w UK. Diagnozę stawiają na podstawie rozmowy o tym co Ciebie boli, czasami często nawet bez fizycznego badania, a już o badaniu krwi, moczu itp. to można pomarzyć. Oczywiście uogólniam, są też porządni lekarze co Ciebie zbadają i wyślą do specjalisty. Taki zwykły GP pełni rolę niejakiego filtru, odsiewają lewusów co nie chcą iść do pracy. W UK nie ma takiego chorobowego jak jest w Polsce, możesz bez lekarza nie iść do pracy do dwóch dni i nic Ci pracodawca nie może zrobić. Dopiero po tym okresie lekarz musi Ci wypisać zwolnienie.

 

Prawdziwy Lekarz, taki co ma pojęcie o swojej sztuce pracuje w klinice lub w szpitalu na odpowiednim oddziale. Niestety tak to działa i dostać się do specjalisty w UK jest bardzo trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu babka mi opowiadała, że poszła do szpitala i nie wiedzieli co jej jest. Przepisali jakieś maści. Przyjechała do Polski i postanowiła się zbadać no i przyczyną był malutki guzik, którego wycieli. Na szczęście co raz więcej specjalistów pracuje w UK z PL.

 

Równie dobrze w Polsce mogli jej wyciąć cokolwiek, żeby się odczepiła. Tutaj w UK ludzie nie mogą uwieżyć, po byciu faszerowanymi chemią przez lekarzy w Polsce, że wystarczy zwykle paracetamol i stąd legendy, że służba zdrowia jest kiepska, a tymczasem jest zupełnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie strasz PiSem, dziś już nikt tego nie kupi. Bo jak Kaczor dorwie się do włądzy to będzie armagedon, katastrofa itd. Blablabla, pierdu pierdu. Nawet typowy leming już nie kupi takiej bajki, nie dziś. Nie w dobie czasu gdy kraj nierządem stoi.

 

Nie darzę miłością ani Kaczyńskiego ani PiSu, ale jakby popatrzeć na program PiS, odejmując oczywiście pokazową zemstę na Tusku, to szło by z tego wyciągnąć coś konkretnego. A co ma do zaoferowania PO ? Zrobienie jeszcze większego burdla, sprzedanie państwa niemcom i ue. Tusk nie wyszedł na pajaca ? Przecież każdy dzień rządzenia tego osobnika to jest pajacowanie. Zarzekał się że nie podniesie podatku VAT, a jak przyszło co do czego to sam za tym głosował ? Jeżeli tego nie nazwiemy pajacowaniem to jak ? Skur..syństwem czy możę robieniem sobie dupy z gęby ?

 

Kaczor może i mocno ciśnie ale by nie wywołał wojny, bo niby czym mielibyśmy walczyć ? Tym co nazywamy armią ? Toć to trochę chłopa z bronią, na temat ich przeszkolenia się nie wypowiadam. No i komu tę wojnę by wypowiedział ? niemcom ? heh. Rosji ? Może i Kaczyński jest szaleńcem ale nie jest samobójcą i nie będzie prowokował silniejszego, dobrze uzbrojonego i wyszkolonego, stabilnie politycznego sąsiada bo wie że zanimby zaczął jakąś awanturę to już by było po jego rządach :)

 

Tak, błędów należy doszukiwać się wcześniej, najlepiej w roku 1980, potem w 1989. Pisałem na ten temat ja, pisał Sponsi (może ciut zbyt agresywnie i nie w tym kierunku ale pisał) i to się potwierdza.

 

@Irek, z tego co piszesz to tam u ciebie w UK to strach nawet się przeziębić :D A jak wygląda sytuacja z chodzeniem prywatnym ? Płacę od ręki, doktorek-specjalista mnie przyjmuje i robi kompleksowe badania i ewentualnie wysyła pod nóż albo do hospicjum. Jest tam coś takiego ? Pytam bo dość chorowity jestem i mam tendencję do odnawiania starych kontuzji...

Edytowano przez Pawel_15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu tylko PIS i PO. Głosujeta ciągle na tą bande, to mata co chceta :) proste.. Oglądanie ciągle tego samego bagna w TV taki właśnie efekt ma.

 

Paweł, jedź i przestań marudzić. Jak dasz rade, to nawet do Meksyku jedź, popłyń statkiem/kajakiem/rowerem wodnym. Tylko nie marudź ciągle, że trzeba wyjeżdżać. Nie zapomnij zabrać ze sobą Juvenita.

 

Zamiast ciągle narzekać to ruszcie baniami i na wyborach pokażcie na co was stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ciągle narzekać to ruszcie baniami i na wyborach pokażcie na co was stać.

 

Gdyby wybory mogły coś zmienić, byłyby zakazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Irek, z tego co piszesz to tam u ciebie w UK to strach nawet się przeziębić :D A jak wygląda sytuacja z chodzeniem prywatnym ? Płacę od ręki, doktorek-specjalista mnie przyjmuje i robi kompleksowe badania i ewentualnie wysyła pod nóż albo do hospicjum. Jest tam coś takiego ? Pytam bo dość chorowity jestem i mam tendencję do odnawiania starych kontuzji...

Możesz iść na wyrwanie zęba za 80 F ;)

 

Są też polskie przychodnie, porada 50F. Tanio jak barszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść na wyrwanie zęba za 80 F ;)

 

W Ameryce płaciłem 50$ ^_^

We Włoszech za wizytę z badaniami itp rachunek wystawili na 350 euro :lol:

 

@edit

Irku a jak to teraz tam jest w Uk bo nie byłem ze 4 lata.

Jak masz ten

NIN to też bulisz ?

Edytowano przez Lubię to ! (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to chyba jesteś koło Liverpool?

 

Ja okolice Norfolk, niedawno ktoś był u mnie z forum, niestety nawet nie było czasu popić za bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kafi ale były głosy coby zus podwójny płacić, od etatu i dzieła/zlecenia... no jednak jeszcze nie teraz.

 

Ale dyskusja się wskrzesiła : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×