Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

SerwerStatus.pl

Polecane posty

Gość Kamikadze

Jasne już mam to na liście do zrobienia smile.png

 

W wersji premium masz dostęp do logów gdzie podane są pingi (data, godzina, ping w ms)

 

Jeszcze dodam właśnie to o czym mówisz że będzie "o godzinie X serwer padł" no i zestawienia miesięczne.

 

Dodałem jeszcze wykresiki pingu (trochę niedopracowane), obrazek typu Online / Offline do umieszczenia na stronce.

 

Dodam również informację tego typu:

"Serwer ostatnio uległ awarii dnia DD-MM-YYYY o godzinie HH:MM i odzyskał sprawność DD-MM-YYYY o godzinie HH:MM.

 

Od tamtej pory minęło X dni Y godzin" (mniej wiecej oczywiście)

 

 

Ale to już na bieżąco będę udoskonalał smile.png

 

 

 

 

Edit:

 

 

Skoro przeniosłeś darmowe sprawdzanie na free.serwerstatus.pl to zmień też URL z powiadomieniem o dodaniu serwera na poprawny, bo obecnie kieruje na www.serwerstatus.pl/.............php a powinno pod free.serwerstatus.pl/........php

 

Dzięki,

 

Już poprawiłem dla nowych maili o dodaniu free i ustawiłem przekierowania które od razu prowadzą do statystyk :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ogólnie korzystanie będzie darmowe na zasadzie że jak nie doładujesz konta to masz ograniczenia:

 

do 5 serwerów monitorowanych

powiadomienia tylko na adres e-mail

 

Po doładowaniu masz nieograniczoną liczbę serwerów monitorowanych i powiadomienia SMS.

 

Cena nie będzie wygórowana na początku:

 

50smsów = 7zł

100smsów = 10zł

 

:)

 

Planuję również dla 5 pierwszych osób (może więcej) darmowe 5 smsów dla konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji Premium pomyśl też nad dodaniem hasła wejściowego, bo obecnie wystarczy wpisać IP i wszystko widać.

A nie każdy chce by bylo widać publicznie ile serwer był offline.

 

Na później fajna opcją byłoby dodanie też weryfikacji, tzn. by w związku z dodaniem hasła nie było tak , że ktoś doda moje IP, ustawi hasło a ja nie będę mógł dodać i podejrzeć tego jako użytkujący to IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W wersji Premium pomyśl też nad dodaniem hasła wejściowego, bo obecnie wystarczy wpisać IP i wszystko widać.

A nie każdy chce by bylo widać publicznie ile serwer był offline.

 

Na później fajna opcją byłoby dodanie też weryfikacji, tzn. by w związku z dodaniem hasła nie było tak , że ktoś doda moje IP, ustawi hasło a ja nie będę mógł dodać i podejrzeć tego jako użytkujący to IP.

 

Co do hasła to oczywiście jest ustawione pokazywanie statystyk po zalogowaniu (ogólnie jest zrobione logowanie + rejestracja do konta premium)

 

Co do weryfikacji to pomyśle może nie o mailu ale o weryfikacji SMS gdzie trzeba będzie przepisać kod :) Bo jednak trochę wkurzające byłoby jak ktoś doda twój numer i co chwila będą przychodzić powiadomienia bo będzie bawił się serwerkiem :)

 

Ewentualnie jakaś aktywacja i numeru i adresu e-mail. Ale to już przy następnym update aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.

rejestracja działa ale logowanie już nie.

skopiowałem dane prosto z maila aby wykluczyć wszelkie możliwe błędy a tu komunikat: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

to jest krzak?

 

Możesz to tak określać tongue.png

 

Edit:

 

Rejestracja naprawiona.

 

 

Co do firmy to tutaj można się spierać. Ogólnie jest wszystko darmowe prócz SMSów za które niestety muszę pobierać opłatę. Ceny są niskie, ale wiem że nie upoważnia mnie to do krzaczenia :)

 

Możliwe że niedługo zacznę biegać po urzędach w celu założenia firmy :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm

Jakoś dziwnie to działa. W logach pokazuje że serwer odpowiada na ping (22/01/2012 21:47 == 24 ms) a na bannerze widnieje napis offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

hmm

Jakoś dziwnie to działa. W logach pokazuje że serwer odpowiada na ping (22/01/2012 21:47 == 24 ms) a na bannerze widnieje napis offline.

 

Pingowane jest IP a nie port :)

 

Jeżeli skrypt nie odczytuje portu (nie obsługuje np. Serwerów CS) to pokazuje Offline :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

dobrze wiedzieć, będzie to poprawione? bo zależy mi na sprawdzaniu czy czasami coś się nie wysypało

 

Możliwe że napiszę coś podobnego dla gier i serwerów głosowych ale to już potrzebna wena i dużo czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji Premium brakuje mi zakładki do zmiany danych, podczas logowania nie ma "Przypomnij hasło", no i gdzie jakiekolwiek info jak mam doladowac konto pakietem sms-ów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W wersji Premium brakuje mi zakładki do zmiany danych, podczas logowania nie ma "Przypomnij hasło", no i gdzie jakiekolwiek info jak mam doladowac konto pakietem sms-ów??

 

Oczywiście już się zajmę tym :)

 

Co do doładowania SMSów to masz dane na stronie głównej serwerstatus.pl

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pliku z pingiem proponuję dodać jakiś podział np. co godzinę logi oddzielane są "-------" a co dzień znakami "===========" bo tak jak jest teraz to się wszystko zlewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

w pliku z pingiem proponuję dodać jakiś podział np. co godzinę logi oddzielane są "-------" a co dzień znakami "===========" bo tak jak jest teraz to się wszystko zlewa.

 

Aktualnie pracuje nad przerobieniem pingowania i podzielenie na 1 dzień == 1 plik gdyż jak w ciągu miesiąca pingowanie co minutę czy co parę minut to jednak trwa później dopisywanie do takiego pliku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W aplikacji dokonałem kilku zmian od stycznia co niektórzy widzieli :)

  • Serwer monitorowany z 2 lokalizacji (trzeci serwer zastępczy)
  • Możliwość uśpienia i wybudzenia serwera (zatrzymanie pomiaru)
  • Statystyki (uptime miesięczny, roczny - baner i stan aktualny - baner)
  • Przerobiony interfejs użytkownika
  • Umożliwienie monitorowania serwera, który już ktoś monitoruje (wcześniej usunięto opcję ze względu na duplikaty)

 

Pod koniec maja planuję zrobić DARMOWE powiadomienia SMS (około 5-10 smsów miesięcznie dla każdego użytkownika) - Do tego czasu zostaną wprowadzone zmiany w infrastrukturze.

 

 

Aktualnie jest ponad 70 serwerów monitorowanych 24/7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak pewnie kilku z was zauważyło że serwerstatus.pl miało dośc długą przerwę :)

 

Spowodowane było problemami z głównym dostawcą usług, przez co posypało się kilka rzeczy.

Ale od razu podjąłem kroki aby temu zaradzić i zabezpieczyć się na przyszłość.

 

Dokonałem również kilka zmian w samej aplikacji jak i całej infrastrukturze.

 

- Sprawdzanie statusu serwera co 1 minutę (wysyłka powiadomień maksymalnie do 2-3 minut)

- Powiadomienia na E-mail oraz Gadu Gadu (nowość)

- Możliwość sprawdzenia statusów serwerów przez Gadu Gadu

- Stan serwerów w Panelu

- Statystyki miesięczne (procentowe) oraz roczne

- Banery do wstawienia na stronę ze statusem oraz uptime rocznym

- Monitorowanie do 5 serwerów jednocześnie

- Obsługa takich serwerów jak WWW, MySQL, FTP, DNS, Ventrilo, SSH i innych...

 

 

Na dzień dzisiejszy korzystam z około 5 serwerów, z czego 4 służą do monitoringu - na razie jedna lokalizacja, ale planuję niedługo uruchomić jeszcze kilka (m.in. poza Polską).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Niestety nie :)

 

Możesz co najwyżej dodać ich do panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To prosiłbym o kontakt na maila kontakt@serwerstatus.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zdjecydowanie polecam pingdom.com, bez obrazy kolego ale oni mają takie zaplecze, że jak padnie jakaś trasa to nie będzie pokazywać, że nie masz internetu :)

 

Jak pewnie kilku z was zauważyło że serwerstatus.pl miało dośc długą przerwę :)

 

Spowodowane było problemami z głównym dostawcą usług, przez co posypało się kilka rzeczy.

Ale od razu podjąłem kroki aby temu zaradzić i zabezpieczyć się na przyszłość.

 

dla Ciebie to fajnie żeby się pobawić i czegoś nauczyć, ale dla innych to mało wiarygodne źródło, taka prawda, m.in. z powyższego powodu

Edytowano przez B0FH (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ja zdjecydowanie polecam pingdom.com, bez obrazy kolego ale oni mają takie zaplecze, że jak padnie jakaś trasa to nie będzie pokazywać, że nie masz internetu :)

 

 

 

dla Ciebie to fajnie żeby się pobawić i czegoś nauczyć, ale dla innych to mało wiarygodne źródło, taka prawda, m.in. z powyższego powodu

 

Dlatego pracuję nad zapleczem, ale wiążę się to z inwestycjami :) Na razie fundusz mam trochę ograniczony ale moim zdaniem warto inwestować "w swoje" :)

 

Są ludzie, którzy chcą korzystać z takich aplikacji.

 

Ja oczywiście się nie obrażam za takie opinię - bo wiadomo w 99% rynku są liderzy, których ciężko przebić.

 

Przykładem może być hosting. Są liderzy rynku ale małe firmy i tak startują i sprzedają te same usługi, w niewiele niższej jakości.

 

 

:)

 

 

Edit:

 

Może jak zbiorę duży budżet i wystartowałbym z firmą to możliwe że bym mógł coś więcej zaoferować, ale muszę na razie przygotować zaplecze + inwestycje :0

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×