Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

SerwerStatus.pl

Polecane posty

Gość Kamikadze

Przedstawiam moje "dziecko" nad którym pracuje od pół roku (głównie ostatni miesiąc z braku czasu).

 

Funkcje:

+ sprawdzanie dostępności serwera

+ dane w postaci % dostępności w skali miesiąca (dane trzymane kilka lat)

+ sprawdzanie nieogarniczonej liczby serwerów (w miarę rozsądku)

+ Brak opłat

+ Powiadomienia na Maila o braku odpowiedzi oraz o podniesieniu się serwera po awarii

+ Sprawdzanie serwerów co 1 minutę

 

http://serwerstatus.pl

 

 

Przygotowuję wersję premium tego skryptu która będzie bogatsza o następujące funkcje:

+ prowadzenie logów serwera

+ możliwość dodania serwerów na innych portach

+ pingowanie serwerów i wykresy z: ostatnich 24h, 7 dni, miesiąca

+ powiadomienia SMS o usterkach

+ łatwe dodawanie nowych serwerów, edycja oraz usuwanie

+ ping z różnych lokalizacji

 

 

Skrypt w wersji beta jeszcze, więc jakieś drobne błędy mogą wystąpić.

 

Wygląd nie jest dopracowany bo dla mnie to było "ostatnie" co muszę zrobić a priorytetem jest poprawne działanie skryptu smile.png

 

 

Dodam jeszcze że cały skrypt stoi na serwerze dedykowanym: 2x1.6GHz, 2GB ram, 250GB HDD

 

 

Zapraszam!

http://serwerstatus.pl/

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiemu IP zezwolić na pingowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

188.112.30.206

 

Jeżeli dojdą nowe lokalizacje będę pisał na stronie, ale to w wersji premium która jest przygotowywana :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ciekawie to wygląda. Ja nigdy czegoś takiego nie widziałem a przynajmniej nie na polskim rynku.

 

Będziesz to jeszcze bardziej rozwijał ? Tzn nowe funkcję, mówie oczywiście nie o tych co wypisałeś jako premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jest to mój praktycznie najlepszy projekt i jak najbardziej będę rozwijał :)

 

Ceny planuje zrobić bardziej konkurencyjne przy powiadomieniach SMSowych gdyż zwykle za 100 smsów płacisz od 20zł w górę u mnie będa ceny około 9-10 zł za taki pakiet i brak płatności abonamentowej :)

 

Oczywiście w miarę przybytku ilości serwerów monitorowanych rozpisze skrypt rozkładający sprawdzanie na kilka serwerów

 

Jak wpadne na jakieś fajne pomysły to oczywiście będę wdrażał.

 

 

Od roku chciałem takie coś zrobić i w końcu się coś udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. : ) Niech się rozwija. : )

 

Ja nie rozbudowuję swojego poza publicznie dostępny monitoring niektórych hostingów współdzielonych / shared. No, dodałem monitorowanie niektórych usługodawców DNS, ale nie upubliczniłem jeszcze żadnego z nich, ciężko mi idzie wprowadzanie czegokolwiek nowego. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie powinny pokazać się dane ? bo u mnie cały czas "brak danych", serwer dodałem przed 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

muszę przyznać że działa bardzo dobrze

mam jednak pytanie:

Wersja darmowa pinguje co minutę, czy takie rarytasy tylko dla premium? smile.png

 

W wersji premium będzie można korzystać za darmo, ale będą powiadomienia na maila. Po doładowaniu konta powiadomienia będą wysyłane przez SMS, także albo to albo to.

 

Po jakim czasie powinny pokazać się dane ? bo u mnie cały czas "brak danych", serwer dodałem przed 19

 

Zaraz po pierwszym padzie pokazuje się w postaci procentowej (nad tym już pracuje aby pokazywało się w bierzącym miesiącu np. 100% gdy nie ma w ogóle padów) smile.png

 

Na razie jest brak padów = brak danych i w bazie 0 padów smile.png

 

 

 

Edit: Aimer zaczął testować wersję premium i dopiszę tylko kilka dodatków i pewnie w lutym już będzie hulać :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przewidujesz w wersji darmowej/płatnej sprawdzanie ICMP ? bo np. mnie nie interesuje za bardzo port :80, chciał bym np. odpytywać którąś z naszych bram i na tej zasadzie liczyć uptime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj opcję usunięcie sprawdzania statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuję dodać sprawdzanie wybranych portów dla premium, taki dodatek.

a jak na razie to troszkę dziwny wygląd strony ale to nie o to w tym chodzi więc nie będę się czepiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A przewidujesz w wersji darmowej/płatnej sprawdzanie ICMP ? bo np. mnie nie interesuje za bardzo port :80, chciał bym np. odpytywać którąś z naszych bram i na tej zasadzie liczyć uptime

 

Na razie tworzę te bardziej prostsze rzeczy jak sprawdzanie portu 80 smile.png

 

 

W wersji Free jest zablokowane dodawanie tylko na port 80. A wersji premium zrobiłem możliwość wpisania własnego portu np. 21 czy 22 smile.png

 

 

 

@ZooMpl - jakoś nie przykładałem większej uwagi do tego :) Wyglądy będą zmieniane jak skończę premium :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie walidację danych do formularza i zabezpiecz je, bo twój skrypt tylko sprawdza czy IP nie ma w bazie, a jak dodam dowolny ciąg znaków to i tak dodaje serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zmieniłem trochę funkcję sprawdzającą (cały plik praktycznie od zera napisany) i sprawdzane jest trochę inną metodą aby wykluczyć złe pomiary i bezsensowne powiadomienia.

 

Przez to mogły przyjść jakieś maile niepoprawne ale już powinno być ok.

Przepraszam za problem smile.png

 

Teraz skrypt działa na zasadzie:

 

1 minuta - Skrypt sprawdza serwer (przypuśćmy że serwer nie działa)

2 minuta - Skrypt upewnia się że serwer nie działa (po poprzednim pomiarze zanotował sobie żeby się upewnić) i jeżeli nadal off to wysyła maila.

n minuta - Skrypt sprawdza czy serwer OFF jeżeli już nie to wysyła powiadomienie że już serwer dostępny.

 

 

Teraz zrobię tak samo na skrypcie pod premium i dodam zaproponowane przez was dodatki smile.png

 

 

 

Edit: @bartez dzięki za rade właśnie zauważyłem że coś pododawane jest smile.png

 

Zaraz się zajmę formularzami smile.png

 

Edit2: Formularz zmieniony! Błyskawica!

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dzisiaj w nocy przygotuję serwer pod wdrożenie aplikacji premium. Jeżeli wszystko się uda ładnie sprawnie skończyć (zostały drobne poprawki) to w ciągu kilku dni aplikacja ujrzy światło dzienne :)

 

Zostało do zrobienia:

- dodatkowe restrykcje

- doładowanie smsów kodem

- uptime czasowy (np. serwer dostępny przez x dni, ostatni downtime dd-mm-rrrr)

 

Jak wpadnę na coś nowego to będę wdrażał na bieżąco (oczywiście po przetestowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oprócz tych powiadomień na e-mail, powinieneś zrobić jeszcze jakieś logi dostępności / awarii serwera.

Takie powiadomienia e-mail nie są czytelne w skali np. miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeniosłeś darmowe sprawdzanie na free.serwerstatus.pl to zmień też URL z powiadomieniem o dodaniu serwera na poprawny, bo obecnie kieruje na www.serwerstatus.pl/.............php a powinno pod free.serwerstatus.pl/........php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×