Skocz do zawartości
gbzl.pl

Nowa marka hostingowa - gbzl.pl

Polecane posty

Miło mi jest zaprezentować nową markę hostingową nad którą pracowaliśmy kilka miesięcy.

 

Adres strony to: http://gbzl.pl'>http://gbzl.pl

 

Oferta jest dość niestandardowa, bo za pomocą suwaków można dopasować rozmiar i okres ważności konta do własnych potrzeb. Parametry takie jak transfer, ilośc kont pocztowych, domen czy baz danych są bez ograniczeń.

 

Główna zasada jest taka, że każdy gigabajt powierzchni dyskowej kosztuje 1zł netto, czyli jest to tania oferta. :) Stąd też wzięła się nazwa marki - GBZL, czyli gigabajt za złotówkę.

 

Z ważniejszych cech hostingu mogę wyróżnić:

- panel administracyjny to DirectAdmin,

- panel billingowy/klienta jest autorski,

- płatności realizowane są poprzez PayU,

- automatyczna aktywacja kont,

- całość to jeszcze beta. ;)

 

Szczegóły znajdziecie na stronie http://gbzl.pl .

 

Mam nadzieje, że Wam się spodoba ten projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia
Dane firmy:

 

IntegraDesign

Mariusz Barczyk

 

al. Niepodległości 48/40

42-216 Częstochowa

 

Pan Mariusz jest również właścicielem IDhosting, więc zakładam że serwer znajduje się w Częstochowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybierasz tylko pojemność konta oraz okres jego ważności za pomocą powyższych suwaków. Cała reszta jest absolutnie bez żadnych limitów!

 

I absolutnie żadnych limitów CPU też?

Gdzie można kupić takie gumowe serwery? ;)

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I absolutnie żadnych limitów CPU też?

Gdzie można kupić takie gumowe serwery? ;)

 

Heh, no to jest dość kontrowersyjne hasło. Fakt jest taki, że ograniczenia nie ma, więc jest bez ściemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie łącze, i czy zezwolicie na instalacje aplikacji fluxtorrent i korzystanie z niej to się skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port 100 Mbps jest przeznaczony dla tego serwera. Po nazwie aplikacji domyślam się jej przeznaczenia. ;) Generalnie to nie zabraniamy, ale przed zamówieniem proponuje przeczytać nasz regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tych swoich płatnościach payu macie alior sync ?

ten punkt reg mnie zniechęcił

  1. Usługodawca nie ma obowiązku informowania Usługobiorcy o planowanej przerwie technicznej.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna oferta, możliwe że za 2 miesiące skorzystam (jak mi się u innego usługodawcy skończy usługa) :)

 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lepsze niz amber gold... :D dwa dyski 500 GB (RAID1) klasy desktop wytrzymuja jakies dwa lata i kosztuja 280 zl za sztuke, a wy dajecie 100GB za 200 zl na dwa lata, a gdzie tutaj reszta sprzetu, prad, transfer, licencje, support itd..

Edytowano przez MikeJones (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czymś takim jak overselling? Jakoś trzeba zgarnąć klientów na start, najlepsze rozwiązanie to konkurencyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czymś takim jak overselling? Jakoś trzeba zgarnąć klientów na start, najlepsze rozwiązanie to konkurencyjna cena.

dokładnie : )

 

dla tych którzy nie wiedzą co to jest:


Czym jest overselling? Jest sprzedaż większej ilości zasobów serwera, niż fizycznie jest on w stanie zapewnić. Jest to możliwe, ponieważ większość klientów nie wykorzystuje w 100% transferu i przydzielonej powierzchni - pozostałe zasoby można więc sprzedać ponownie. Overselling jest często praktykowany wśród najmniejszych firm.
Proceder ten prowadzi do znacznego obciążenia procesora i jest dla wszystkich klientów mających kontach na maszynie niekorzystny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czymś takim jak overselling? Jakoś trzeba zgarnąć klientów na start, najlepsze rozwiązanie to konkurencyjna cena.

Przy takich cenach to musi być już hyperselling...

 

Niejedna firma już się przyjechała na takim planowaniu.

Zobaczymy za kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tych swoich płatnościach payu macie alior sync ?

ten punkt reg mnie zniechęcił

 

Jest Alior Sync.

 

Co do cytowanego punktu to jednak coś za coś.

 

To lepsze niz amber gold... :D dwa dyski 500 GB (RAID1) klasy desktop wytrzymuja jakies dwa lata i kosztuja 280 zl za sztuke, a wy dajecie 100GB za 200 zl na dwa lata, a gdzie tutaj reszta sprzetu, prad, transfer, licencje, support itd..

 

Miałem wolny serwer, który się kurzył w szafie, mam zapas łącza za które i tak płacę. Licencję na DirectAdmina też już miałem kupioną wcześniej.

 

Support jest dość ograniczony dla tej usługi, bo jest zwyczajnie tania. Jak dyski się zapełnią to wsadze ich więcej albo większe, albo uruchomie kolejny serwer, bo mam jeszcze maszyny w zapasie.

 

Będziemy niebawem dla IDHosting modernizować sprzęt i zostaną kolejne serwery bezrobotne.

 

Zgodze się z Tobą, że jakbym miał to wszystko kupić specjalnie pod GBZL to by się nie opłacało. Jednak jak wszystko już jest to ryzykuje tylko swoją pracą i czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nową markę hostingową nad którą pracowaliśmy kilka miesięcy.

 

Co składało się na zacytowaną kilkumiesięczną pracę?

Jakieś konkretne testy czy sama konfiguracja serwera i sieci?

 

Możesz powiedzieć coś o tej maszynie - co ma w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cała reszta jest absolutnie bez żadnych limitów!

 

Fakt jest taki, że ograniczenia nie ma, więc jest bez ściemy. :)

No to jedziemy z tym brakiem limitów...

 

Usługodawca ogranicza przepustowość każdego połączenia do prędkości 4 Mbps.

Usługodawca ogranicza czas wykonywania skryptu PHP do 10 s i wprowadza limit pamięci 32 MB.

Usługodawca ogranicza ilość wysłanych dziennie wiadomość e-mail do 200.

(źródło: http://gbzl.pl/regulamin.php)

 

Jak więc nazwać te trzy punkty regulaminu (pomijając już ten "przeciążeniowy" - VI.11 :P ), jak nie limitami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I absolutnie żadnych limitów CPU też?

Gdzie można kupić takie gumowe serwery? ;)

Heh, no to jest dość kontrowersyjne hasło. Fakt jest taki, że ograniczenia nie ma, więc jest bez ściemy. :)

 

ściema, ściema ;)

i wie o tym każdy kto ma choć minimalne pojęcie na ten temat, aż dziwne że jeszcze nikt nie "jedzie" ostro po takich zapewnieniach

ze strony przedstawiciela firmy

 

EDIT: Kafi jak widać zaczął

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba logiczne że jakieś limity są. To raczej dobrze że takowe są w przeciwnym razie szybko przejechaliby się na swoim "nolimit". Każdy hosting bez limitów (nawet te bez limitu pojemności i transferu) ma jednak jakieś limity opisane w regulaminie. Nie jest to dla mnie nic dziwnego jak i domeny za 1zł które trzeba obowiązkowo przedłużyć...

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×