Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Konfiguracja VPS

Polecane posty

Gość

Witam

 

Potrzebuję osoby do pomocy w konfiguracji serwera VPS, począwszy od FTP, przez php5 kończąc na Java, oraz która będzie mogła mi to pokrótce wytłumaczyć. Po wielu próbach zwątpiłem w swoje wiły. System to Debian/Ubuntu. Kontakt dowolny, lecz wskazane gg, TS3 lub PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuje za pomoc, niestety to nie giełda/zlecenia jak widzicie tylko jeszcze forum, gdzie chyba mogę liczyć na charytatywną pomoc z Waszej strony. Poza tym wiedzy potrzebnej do instalacji paru tych aplikacji serwerowych obecnie uczą w szkołach.

Edytowano przez patryk0493 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujesz sam?

http://www.blueman.p...cja-serwera.pdf

 

Edit;

 

Poza tym wiedzy potrzebnej do instalacji paru tych aplikacji serwerowych obecnie uczą w szkołach.

 

Po wielu próbach zwątpiłem w swoje wiły.

 

Czyli Tobie się nie chciało tego uczyć i wolisz jak wszyscy robią coś za Ciebie?

Edytowano przez ArabSmall (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz, że na tym forum są administratorzy którzy nauczyli się tego w szkołach? Poza tym współczuje Ci bardzo jeśli znajdziesz dzieciaka który Ci to postawi na podstawie szkolnej wiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może spróbujesz sam?

http://www.blueman.p...cja-serwera.pdf

 

Edit;

 

 

 

 

 

Czyli Tobie się nie chciało tego uczyć i wolisz jak wszyscy robią coś za Ciebie?

 

Przecież piszę, że próbowałem !!! Zarówno na Ubuntu jak i Debianie, czytając 10 różnych poradników, które są identyczne(ironia), a zarazem nie rozwiązują mojego problemu(ten Twój poradnik jest analogiczny), więc chyba mam prawo do tego, aby zwrócić się tutaj o pomoc??? Czekam tylko na to, aż ktoś odeśle mnie na stronę google, pozbywając się problemu. Czy tak trudno czytać ze zrozumieniem? Nie chcę, aby ta osoba tylko zrobiła, ale też może podpowiedziała co może robię źle?

 

Naprawdę sądzisz, że na tym forum są administratorzy którzy nauczyli się tego w szkołach? Poza tym współczuje Ci bardzo jeśli znajdziesz dzieciaka który Ci to postawi na podstawie szkolnej wiedzy ;)

 

Sądziłem, że w technikach uczą instalować takowe aplikacje, bynajmniej na profilach związanych z informatyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Potrzebuję osoby do pomocy w konfiguracji serwera VPS, począwszy od FTP, przez php5 kończąc na Java, oraz która będzie mogła mi to pokrótce wytłumaczyć. Po wielu próbach zwątpiłem w swoje wiły. System to Debian/Ubuntu. Kontakt dowolny, lecz wskazane gg, TS3 lub PW.

 

Pozdrawiam

 

Ja też zaczynam przygodę z linuxem ale idąc za tym poradnikiem odpalilem serwer i nawet działał. Teraz co prawda przesiadłem sie na DA, ale zabawę zaczynałem od ISPConfig. Myśle, że jako uniwersalne i łatwe narzędzie jest właśnie dla Ciebie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A z czym miałeś problem robiąc wedle poradników? Na którym etapie nie dawałeś rady?

 

Zacząłem od update, potem paru aplikacji tj. mc, nano, htop. Zainstalowałem proFTPd, potem sugerowane zmiany w configu. (http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Gutsy_pl/Serwery#Serwer_FTP) wiedzę czerpałem głównie stąd. W sumie to tylko poradnik instalacji serwera, a serwer działa. Nie wiem czy użytkownika trzeba dodać? Czy konieczne jest jakaś dodatkowa konfiguracja w plikach? Po prostu nie wiem w co mam włożyć ręce. Próbowałem też poprzez vsFTPd, ten sam efekt. Oczywiście próbowałem na Debianie jak i Ubuntu.

Wystarczy mi tylko dostęp porzez root (wiem, nie zalecane), ale wpisując dane roota nie mogę się podłączyć do ftp.

 

Z Apache2 poradziłem sobie jak i z php5. Pozostaje jeszcze mySQL oraz phpmyadmin. Tutaj zaś nie mogę ustanowić hasła dla mySQL. A phpmyadmin skonfigurowałem i zainstalowałem, lecz nie działa (zdaje mi się, że nawet nie ma prawa).

 

Tak więc staram się udowodnić, że naprawdę nie podchodzę do tematu biernie, lecz szukam kogoś kto już to przechodził. Do szczęścia wystarczą mi te aplikacje oraz ewentualnie wspomniana java.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk0493

tutek z mego linka poprowadzi cie za rączke i bedziesz mial www, mysql, pma, ftp dzialajace, + antywir i fail2ban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W technikach na profilach informatycznych niestety tego nie uczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem pewien, że na 101% uczą - polecam sprawdzenie programu nauczania :D

 

Wracając do tematu, FTP udało mi się założyć, lecz poprzez łączony SSH FTP, ale to szczegół. Mam jeszcze problem z mySQL oraz phpmyadmin. Mianowicie po instalacja wg strony poleconej poprzez czaczawik'a zrobiłem wszystko ok. Niestety jak próbuję się połączyć z phpmyadmin'em wiedzę takie coś

 

I���˙jHost 'byk.onlinesc.net' is not allowed to connect to this MySQL server

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jestem pewien, że na 101% uczą - polecam sprawdzenie programu nauczania

 

Nie muszę, bo uczęszczam do Technikum i wiem czego mnie uczą (a raczej nie uczą) ;)

 

Więcej można się nauczyłem się przez wakacje niż przez 3 lata w Technikum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie muszę, bo uczęszczam do Technikum i wiem czego mnie uczą (a raczej nie uczą) ;)

 

Więcej można się nauczyłem się przez wakacje niż przez 3 lata w Technikum...

 

Potwierdzam, w technikum miałem excela, worda, i coś z html. Może coś o raid wspomniano, nauczyłem się także jakie mamy rodzaje klejów i znam podział elementów elektronicznych, prawa Ohma, Kirchhoffa - czyli to co znałem przed technikum. Technikum teleinformatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jak się spytałem o jakiś problem typowy problem z linuxem, to gościu nie wiedział o czym ja gadam, taka jest nauka w technikum informatycznym :D

 

Na teleinformatyce to tam bardziej telefonia jest chyba. Chociaż informatyka i tak jest na tyle rozległa, że to pełno specjalizacji jest.

 

http://www.howtoforge.com/

 

To jest najlepsza strona prowadząca za rączkę, zaczynałem od tamtych tutoriali. Nie licz, że ktoś cię będzie uczyć. Rób sam, a jeżeli będziesz mieć jakiś problem to napisz na forum odpowiedni temat z dokładnym opisem, a wtedy ktoś ci na pewno wytłumaczy. Ale nie na takich warunkach jakie ty chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może coś o raid wspomniano

 

Ale czadowo ;)

 

Ja jak się spytałem kiedyś babki od PSa co to jest /24 po adresie IP (rozwiązywaliśmy egzaminy zawodowe i było tam takie pytanie) to babka yYyyy Eeee hmm... To musisz iść do Pana od sieci bo ja nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk0493

zrób sobie reinstal serwera bo pewnie tak namieszałeś ze łooohohohooo.... Na czystym dajesz step by step z tutka. Zajmie ci to max 1h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W technikach etc. g.. uczą, same zbędne pierdoły, sam byłem i żałuję bo nie dowiedziałem się tego co chciałem i dwa lata w plecy + stek upokorzeń ze strony kadry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja tam sobie nie zawracam głowy tym że będę miał rok w plecy :)

 

W 2011 roku bardzo fajne praktyki a w tym roku miesiąc w niemczech za darmo (praktyki) z czego nauczyłem się więcej niż przez te 3 lata do tej pory :) - i nie tylko ja tak mówię bo 9 pozostałych osób, które ze mną było także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czadowo ;)

 

Ja jak się spytałem kiedyś babki od PSa co to jest /24 po adresie IP (rozwiązywaliśmy egzaminy zawodowe i było tam takie pytanie) to babka yYyyy Eeee hmm... To musisz iść do Pana od sieci bo ja nie wiem ;)

 

Eeee tam. U mnie typek od programowania jest hardcorem, nie zna ani podstaw html ani php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

patryk0493

zrób sobie reinstal serwera bo pewnie tak namieszałeś ze łooohohohooo.... Na czystym dajesz step by step z tutka. Zajmie ci to max 1h

 

Maszynę reinstalowałem z 7 razy, teraz działam na czystej oczywiście. Lecz mam problem z tym MySQL oraz phpmyadmin, a przecież robię wszystko jak w tutorialach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koniec tematu poziomu nauczania w szkołach.

 

Działam tak jak w tym poradniku - http://www.howtoforge.com/installing-apache2-with-php5-and-mysql-support-on-debian-squeeze-lamp

 

Pomimo tego nadal nie działa phpmyadmin, nie wiem czy działa mysql, ale po sprawdzeniu przez php info wyświetla się, że bynajmniej jest. Zawsze dotykałem mySQL poprzez phpmyadmin, a teraz jak on nie działa nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×