Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Przenosiny forum

Polecane posty

Gość Fobi

Witam,

 

W zwiazku z przenosinami forum mozliwe sa przejsciowe problemy z uzytkowaniem za co z gory przepraszamy ;)

 

 

Jesli cos jest nie tak, to prosze pisac w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Fobi włącz prosze szybkie odpowiedzi dla wszystkich for bo nerwicy mozna dostać ciagle wczytując nowe strony odpowiedzi ;)

 

A poza tym z pół roku kazałes nam czekać na IPB. Wstydź się :)

 

ps. edit: mam jeszcze pytanie związane z IPB. pytam z ciekawości bo nie wiem: mozna ale nie trzeba wpisywac licencji, która sie pojawia się na dole forum?

 

 

edit2: w galeri avatarów do wyboru są wszystkie avatary innych userów. chyba niepowinno tak być.

 

3: nie moge zmienic avatara. za każdym razem dostaje komunikat: "noavatar Nie wybrano avatara".

Swoja droga co za kretyn wymyslił "aktualizuj avatar" i "zmień avatar"?!? Nie wiem jaka różnica ale ani jedno ani drugie nie chce mi zaladować 4kB avatara 100x100px

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fobi włącz prosze szybkie odpowiedzi dla wszystkich for bo nerwicy mozna dostać ciagle wczytując nowe strony odpowiedzi ;)

 

zapomnialem o tym, juz zrobione.

 

 

edit2: w galeri avatarów do wyboru są wszystkie avatary innych userów. chyba niepowinno tak być.

 

3: nie moge zmienic avatara. za każdym razem dostaje komunikat: "noavatar Nie wybrano avatara".

Swoja droga co za kretyn wymyslił "aktualizuj avatar" i "zmień avatar"?!? Nie wiem jaka różnica ale ani jedno ani drugie nie chce mi zaladować 4kB avatara 100x100px

 

przeciez jest napisane : Twój avatar nie może być większy niż 90 pikseli na 90 pikseli. :)

a galeria zaraz sie zajme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Teraz jest napisane ALE NIE BYŁO, nie było zdecydowanie bo 100 razy czytałem komunikat a tam tylko o kB była mowa (co mnie właśnie zdziwiło).

 

W takim razie postuluje o zmiane avatarów do 100x100px.

 

Prośbę swą motywuje tym, że różnica dla działania i wyglądu forum jest niezauważalna, miejsca na avatar jest dużo, duzo więcej więc czy avatar będzie wiekszy czy mniejszy nie zmienia to pola przeznaczonego na niego, a najważniejszym czynnikiem jest wielkość avatara. mój ma 4kB więc krzywdy wam nie zrobi. Daliście limit 90x90 i 50kB co (te 50kB) jest w zasadzie nie do wykorzystania na takim polu ;) Chyba, że w BMP :)

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Juz jest 100x100.

 

Tak, wiem. Wstyd, ze tak dlugo ;)

 

Z tymi avatarami uzytkownikow to juz szukam. Tak pasowaly mi sciezki.

 

Chcialem podziekowac radomowi za pomoc w klikaniu i firmie risp.pl za ulatwienie procesu przenosin.

 

Tylko dzieki zmianie ip na ich dns'ach forum jest widoczne praktycznie od razu (ja widzialem ponizej 20 minut).

 

Gdyby ktos nie zauwazyl to forum obecnie jest w Polsce na vps'ie w wdc.pl :)

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

super. wszystko gra. brawo.

 

jeszcz emi powiedz jak to jest z licencja IPB? Nie trzeba tego wpisywać w PA aby było widoczne w stopce? W takim razie co cie przed tym powstrzymuje? z tego co wiem można tam sobie wpisac dowolną rzecz? tak?

 

 

ps. no nie brawo ;) znikł ponownie napis o wymiarach avatara ale nadal nie moge załadować swojego. Komunikat:

 

"

Napotkane błędy:

 

Nie wybrano avatara, wróć i popraw ten błąd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. no nie brawo ;) znikł ponownie napis o wymiarach avatara ale nadal nie moge załadować swojego. Komunikat:

 

"

Napotkane błędy:

 

Nie wybrano avatara, wróć i popraw ten błąd"

 

juz dziala. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

działa, działa, dzięki! Wprawdzie nie ma infa o dopuszczalnej wielkości avatara ale teraz juz nie ma żadnych błędów.

 

Przenosiny można uznać za udane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie.

 

Gratuluje wyboru:D

 

Tylko tak jak już ktoś wspomniał RSS by sie przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

UWAGA: wazna informacja. Po konwersji wszystkie wyslane w phpBB PW sa w IPB w sent items i zapychają pojemnośc skrzynki pocztowej. mozna tego nie zauwazyc bo nie ma przy tym folderze żadnej informacji. a widac jedynie ogólne zapełnienie skrzynki (miałem prawie 100%). Tak więc rzuccie sobie na to okiem i skasujcie stare wysłane PW zanim przyblokuje sie wam skrzynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje ze grafika zostanie jakoś zmodyfikowana, jak na razie zupełnie nie rozróżniam gdzie pojawiły się nowe posty. No ale za to Asystent jest przydatny.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witam,

 

RSS juz jest. Update co 30 minut oraz liczba tematow 10. Wszystkie tematy z forum (bez kosza :).

 

Napiszcie mi prosze czy chcielibyscie wiecej kanalow, moze tylko z konkretnych dzialow. Ewentualnie czesciej odswierzane badz wieksza liczba tematow.

 

Favicon jest ale "przezroczysty" :)

 

Nowa grafika na forum juz jest w bardzo zaawansowanym stadium.

Nie napisze kiedy bedzie bo samemu ciezko mi okreslic.

 

Co do avatarow to zablokowalem mozliwosc uploadu w php.ini stad takie problemu. A szukalem bledu na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze pochwały ;> i jest opcja ukrywania się na forum? Bo kurcze jakoś nie moge znalezc ... Co do odświerzania, co 5 minut byłoby wygodniej ;-)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ladnie chodzi, ale imo trzeba bylo z przenoszeniem sie na ipb poczekac do momentu zrobienia nowej grafy - przyzwyczajenie druga natura czlowieka i sie gubie nowymi postami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Calkiem ciekawie to wyglada zobaczymy czy sprawdzi sie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie :) ale jak widzisz pisze "QUOTE" gdy coś cytuję, a lepiej chyba było by "cytat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
ladnie chodzi, ale imo trzeba bylo z przenoszeniem sie na ipb poczekac do momentu zrobienia nowej grafy - przyzwyczajenie druga natura czlowieka i sie gubie nowymi postami

 

No coz, nigdy sie wszystkim nie dogodzi :)

 

Cytaty poprawion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da sie usunac.

Szkoda. Nie wiem czy jest opcja scalania postów w 2.1.4.

Piękne forum. Pam prośbę - dodajcie styl Rooq :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×