Skocz do zawartości
alvi

Jakie parametry dedyka na resellera? + propozycja

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie głównie dla administratorów serwerów reseller.

 

1.Jakie parametry trzeba brać pod uwagę przy zakupie serwera dedykowanego żeby spokojnie na nim działał hosting z kontami reseller?

 

2. Czy serwer o takich parametrach się do tego nadaje?

 

Intel Core i5-2400, (4x3.1+ GHz), RAM: 16 GB, Przepustowość: 100 Mbps, system: Linux

 

Jakie są możliwości takiego serwera żeby go nie przeciążać?

 

Myślałem o tym żeby zakupić serwer dedykowany z hostingiem i sprzedać kilka kont reseller na nim po prostu dzieląc się tym dedykiem z innymi a Ci którzy ode mnie kupią to będą mieli administrowane i skonfigurowane konto reseller.

 

Mam już do tego administratora, mam już propozycje serwerów przygotowane i właściwie jakby były chętne osoby to bym przygotował usługę.

 

Gdyby te parametry serwera pasowały do tego zadania to szukałbym minimum 2 osób na konto reseller bez limitu transferu i z powierzchnią 1TB za 5000zł na rok albo ze 4 osoby na konta reseller bez limitu transferu i 500GB powierzchni za 3000zł albo 20 osób na konta reseller bez limitu transferu i 100GB powierzchni za 600zł.

 

Oczywiście jakby to była jedna chętna osoba na 1TB, 1 chętna na 500GB i 5 chętnych na 100GB to też można tak podzielić.

 

Dodam tylko że transfer z przepustowością 100Mbps jest ograniczony, jednak tutaj po mojej stronie byłoby zapewnienie tego 100Mbps bez względu na ilość transferu.

 

Podsumowując. Gdyby to co napisałem powyżej było odpowiednie i byliby chętni na taką ofertę proszę o informacje czy na forum czy na PW, a ja przygotuję oficjalną ofertę z firmy i wstawię do ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Nie znajdziesz barana, który kupi resellera na kimsufi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz DG? Wystawiasz faktury?

Tak. Mam też NIP UE jakby ktoś z zagranicy był zainteresowany.

 

Nie znajdziesz barana, który kupi resellera na kimsufi

Akurat nie kimsufi, tylko OVH. Czy to aż takie złe serwery są? Bo nie wiem. Szukam rozwiązania i zastanawiam się nad opcjami. Piszę tutaj bo myślę że to najlepsze miejsce żeby się dowiedzieć czy to ma sens a jeżeli ma to może są chętni na taką współpracę.

 

Swoją drogą finlandia czy to jest rzeczowa i obiektywna odpowiedź? Nie widzę tu odpowiedzi na żadne z pytań a dodatkowo musiałeś dorzucić coś w stylu "ja goryl przywódca". Na wstępie każdego zainteresowanego określiłeś baranem. No ale to typowo polskie. Pozdrawiam mimo wszystko.

Edytowano przez alvi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz iż sp mini uciągnie to co piszesz ?

Szukasz osób w sumie za 10000 zł przy koszcie serwera 3000 zł , chyba nie policzyłeś ile naprawdę klienci potrafią obciążyć serwer.

Nie minie miesiąc a serwer będzie za słaby bo każdy reseller będzie chciał sprzedać jak najwięcej aby koszta się zwróciły jak najszybciej a później płacz klientów na forum iż serwer nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to ofertę pewnej firmy:) o wdzięcznej nazwie serwery666 która prowadziła przedsprzedaż hostingu. Jak sam możesz sprawdzić firma ta nie istnieje, podejrzewam, że nie znalazła żadnego jelenia.

 

ps. Serwer który podałeś jak najbardziej da radę uciągnąć taka ilość kont reseller, tylko nie licz że w taki sposób, bez strony/cennika/regulaminu/kontaktu itd. znajdziesz na te konta klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz iż sp mini uciągnie to co piszesz ?

Szukasz osób w sumie za 10000 zł przy koszcie serwera 3000 zł , chyba nie policzyłeś ile naprawdę klienci potrafią obciążyć serwer.

Nie minie miesiąc a serwer będzie za słaby bo każdy reseller będzie chciał sprzedać jak najwięcej aby koszta się zwróciły jak najszybciej a później płacz klientów na forum iż serwer nie działa.

 

Jak zwykle kalkulacja taka na szybko i bez czytania.

 

Myślałem o SP BestOF. Zastanawiam się też nad EG BestOF i MG BestOF.

 

Poza tym jest jeszcze administrator, który jak wiadomo nie jest w cenie serwera.

 

Przy tych mocniejszych serwerach musiałbym tylko znaleźć 1-go więcej na 1TB czy 2 więcej na 500GB czy 10 więcej na 100GB.

 

Chciałbym żeby to działało i nie padło po miesiącu więc jak to nie ma sensu to nawet nie będę zaczynał.

 

Przypomina mi to ofertę pewnej firmy:) o wdzięcznej nazwie serwery666 która prowadziła przedsprzedaż hostingu. Jak sam możesz sprawdzić firma ta nie istnieje, podejrzewam, że nie znalazła żadnego jelenia.

 

ps. Serwer który podałeś jak najbardziej da radę uciągnąć taka ilość kont reseller, tylko nie licz że w taki sposób, bez strony/cennika/regulaminu/kontaktu itd. znajdziesz na te konta klientów.

Tak jak pisałem wcześniej. Chcę od bardziej doświadczonych osób dowiedzieć się czy to ma sens zrobić, bo jak tak to wszystko przygotuje jak należy i w momencie zainteresowania zacznę działać. Jeżeli jednak ma to paść po miesiącu bo sprzęt nie da rady to nie chcę sobie robić problemów. Jeżeli jednak sprzęt da radę a w tej cenie nikogo to nie interesuje to też nie będę się rzucał z motyką na słońce.

Edytowano przez alvi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co dajesz od siebie bo nie specjalnie rozumiem? Świetny plan na biznes, kupić usługę za 3000, nie dać nic od siebie, podzielić ją na części i sprzedawać za krocie? Czytając tego posta mam wrażenie że wydaje Ci się że odkryłeś magiczny sposób na dorobienie się grubych pieniędzy w krótkim czasie, jednak wątpie że to tak działa - a już na pewno nie na tym forum. Idę z Tobą o zakład że 5 tys rocznie, każda jedna firma z forum oferująca dedyki przygotuje mi własny serwer dedykowany pod ressellera - z polską lokalizacja i nierzadko 24 godzinnym supportem wykwalifikowanej kadry. Obudź sie..

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co ktoś ma od ciebie kupować resellera jak sobie może wyklikać taki serwer z panelem przy zamawianiu z OVH? Do tego zamówić sobie administracje np. u kogoś tu z forum i mieć kilka razy taniej niż oferujesz.

O to chyba trzeci raz to już pisze na tym forum, jelenie tutaj nie przychodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co dajesz od siebie bo nie specjalnie rozumiem? Świetny plan na biznes, kupić usługę za 3000, nie dać nic od siebie, podzielić ją na części i sprzedawać za krocie? Czytając tego posta mam wrażenie że wydaje Ci się że odkryłeś magiczny sposób na dorobienie się grubych pieniędzy w krótkim czasie, jednak wątpie że to tak działa - a już na pewno nie na tym forum. Idę z Tobą o zakład że 5 tys rocznie, każda jedna firma z forum oferująca dedyki przygotuje mi własny serwer dedykowany pod ressellera - z polską lokalizacja i nierzadko 24 godzinnym supportem wykwalifikowanej kadry. Obudź sie..

No tak. 3000. Zacieliście się? Sam administrator kosztuje minimum 4300 zł za rok brutto. Do tego Serwer SP BestOF z Licencją PLESK bez limitu domen 5608 zł brutto. Gdzie jest zarobek?

 

EG Best OF - 7970 zł brutto + 4300 admin.... o jest zarobek raptem 250zł miesięcznie za to że Reseller interesuje się tylko sprzedażą kont a ja muszę utrzymywać cały support

 

MG Best OF - 13300 zł brutto + 4300 admin - 3 konta 1TB - 15000zł! - KOLEJNY ZYSK - sorry ale tutaj to nawet muszę mieć ze 4 takie konta sprzedane żeby mieć w razie większego problemu na dopłatę do admina.

 

Rzeczywiście zarobie na tym krocie.

 

No ale każdy taki pomysł to wyzysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. 3000. Zacieliście się? Sam administrator kosztuje minimum 4300 zł za rok brutto. Do tego Serwer SP BestOF z Licencją PLESK bez limitu domen 5608 zł brutto. Gdzie jest zarobek?

 

EG Best OF - 7970 zł brutto + 4300 admin.... o jest zarobek raptem 250zł miesięcznie za to że Reseller interesuje się tylko sprzedażą kont a ja muszę utrzymywać cały support

 

MG Best OF - 13300 zł brutto + 4300 admin - 3 konta 1TB - 15000zł! - KOLEJNY ZYSK - sorry ale tutaj to nawet muszę mieć ze 4 takie konta sprzedane żeby mieć w razie większego problemu na dopłatę do admina.

 

Rzeczywiście zarobie na tym krocie.

 

No ale każdy taki pomysł to wyzysk

 

Napisałem 3 wersje odpowiedzi na to i żadna mi nie pasuje. Jedyne co mi pasuje tutaj, to "szkoda słów". Powodzenia ze sprzedażą reselerów za 5 tysiecy, opartych o najsłabszy serwer w ovh i obsługiwanych przez admina z doskoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A po jaką cholerę bulić kasę na PLESK jak można kupić tańszego i lepszego DA ? PLESK to zuo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co ktoś ma od ciebie kupować resellera jak sobie może wyklikać taki serwer z panelem przy zamawianiu z OVH? Do tego zamówić sobie administracje np. u kogoś tu z forum i mieć kilka razy taniej niż oferujesz.

O to chyba trzeci raz to już pisze na tym forum, jelenie tutaj nie przychodzą :)

Uderz w stół a nożyce się otworzą. Szkoda. No ale skoro 50GB z transferem 200GB za 320zł rocznie jest dobre a 1TB bez limitu transferu za 5000zł rocznie to dużo to rzeczywiście Kimsufi 2G za 2300 rocznie z administratorem za minimum 2500zł rocznie jest zupełnie tańszym rozwiązaniem.

 

To nic że jest "tylko" 2GB Ramu, nic że procesor ma 1.20GHz a w przypadku a przepustowość 100 Mbps. MG Best OF wychodzi 24 GB Ramu do podziału na 4, procesor Intel Bi Xeon E5606, 2x4x2.13+ GHz, 2x 8 MB L2 - QPI 2x 4.8 GT/sec., HARD 0/1 MegaRAID 6 Gb/s z zapasową baterią i 10 Gbps. To nic. Zwykłe oszustwo i naciąganie.

 

Dyskusja poszła niestety w złą stronę. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania a propozycje uznać za bezsensowną bo tak naprawdę to chciałem naciągnąć i oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już pochylasz się na temat odsprzedaży usług weź pod uwagę iż prawie 100% klientów używa mysql , więc dobrym rozwiązaniem było by mieć jakąś hybryde tzn np 2 x sata ( pod pliki ) i 2 x ssd ( pod mysql )

 

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/eg_hybrid.xml

 

Z drugiej strony nie wiem czy ovh jest dobrym rozwiązaniem, w tej cenie w polsce na pewno dostaniesz sprzęt zbliżony lub lepszy. '

 

np : http://eco.atman.pl/start-order/4

 

napisz do : sys-com, mzone, hekko, hitme, ionic, i innych o ofertę na pewno coś ci zaoferują.

A z ovh jak z ovh jest dobrze jak działa jak coś się dzieje to już zapomnij o pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nożyce się otworzą. Szkoda. No ale skoro 50GB z transferem 200GB za 320zł rocznie jest dobre a 1TB bez limitu transferu za 5000zł rocznie to dużo to rzeczywiście Kimsufi 2G za 2300 rocznie z administratorem za minimum 2500zł rocznie jest zupełnie tańszym rozwiązaniem.

 

To nic że jest "tylko" 2GB Ramu, nic że procesor ma 1.20GHz a w przypadku a przepustowość 100 Mbps. MG Best OF wychodzi 24 GB Ramu do podziału na 4, procesor Intel Bi Xeon E5606, 2x4x2.13+ GHz, 2x 8 MB L2 - QPI 2x 4.8 GT/sec., HARD 0/1 MegaRAID 6 Gb/s z zapasową baterią i 10 Gbps. To nic. Zwykłe oszustwo i naciąganie.

 

Dyskusja poszła niestety w złą stronę. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania a propozycje uznać za bezsensowną bo tak naprawdę to chciałem naciągnąć i oszukać.

 

Dedyk 399 zł.

http://biznes-host.pl/?s=dedykowane

Administrację masz za 100 zł ekstra miesięcznie z tego co się orientuje.

 

To nic że .."tylko"

  • Procesor: Athlon Phenom II - 4x3Ghz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk: 2 x 500GB SATA II
  • Transfer: 3000GB/mies
  • Łącze: 100Mbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę bulić kasę na PLESK jak można kupić tańszego i lepszego DA ? PLESK to zuo...

 

Windows też jest BE.

 

Dzięki FireHost.pl&e-Cast.pl za jakąś sensowną informacje. Jak ktoś może powiedzieć coś więcej o dedykach pod hosting reseller będę wdzięczny za informacje. Resztę osób pozdrawiam.

 

Jeżeli już pochylasz się na temat odsprzedaży usług weź pod uwagę iż prawie 100% klientów używa mysql , więc dobrym rozwiązaniem było by mieć jakąś hybryde tzn np 2 x sata ( pod pliki ) i 2 x ssd ( pod mysql )

 

http://www.ovh.pl/se...e/eg_hybrid.xml

 

Z drugiej strony nie wiem czy ovh jest dobrym rozwiązaniem, w tej cenie w polsce na pewno dostaniesz sprzęt zbliżony lub lepszy. '

 

np : http://eco.atman.pl/start-order/4

 

napisz do : sys-com, mzone, hekko, hitme, ionic, i innych o ofertę na pewno coś ci zaoferują.

A z ovh jak z ovh jest dobrze jak działa jak coś się dzieje to już zapomnij o pomocy.

Dzięki za sensowną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alvi, źle do tego podchodzisz.

Szybciej będziesz mial problemy z IO czy nawet prockiem/ramem niż z zapełnieniem miejsca.

 

Sama idea by kupić dedyka, postawić DA , załatwić admina i dać 3 resellerów nie jest zła, tylko że przy takich pojemnościach to jeden reseller ci zajedzie maszyne bo napcha 1k kont po 1 GB ( nie licze tu oversellingu).

 

Akurat traffic w ovh to pikuś, bo 5zł/TB tyle że jak sshd pisał - najlepiej to rozdzielić i kupić coś z wyższej półki i oferować za wyższą cenę, niż dawać xxxx GB i później mieć problemy, bo reseller zajął 1/5 miejsca a serwer zdycha.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alvi, źle do tego podchodzisz.

Szybciej będziesz mial problemy z IO czy nawet prockiem/ramem niż z zapełnieniem miejsca.

 

Sama idea by kupić dedyka, postawić DA , załatwić admina i dać 3 resellerów nie jest zła, tylko że przy takich pojemnościach to jeden reseller ci zajedzie maszyne bo napcha 1k kont po 1 GB ( nie licze tu oversellingu).

 

Akurat traffic w ovh to pikuś, bo 5zł/TB tyle że jak sshd pisał - najlepiej to rozdzielić i kupić coś z wyższej półki i oferować za wyższą cenę, niż dawać xxxx GB i później mieć problemy, bo reseller zajął 1/5 miejsca a serwer zdycha.....

Właśnie o to mi chodzi żeby dobrze wybrać, bo chcę żeby ten serwer dobrze funkcjonował i był użyteczny. W sumie to jestem gotowy zapłacić więcej za to że serwer jest przystosowany do hostingu kosztem pojemności dysku czy co tam innego co jest mniej istotne.

 

A czy ta konfiguracja które opisywał sshd jest wystarczająca żeby się nie martwić i być spokojnym że to zadziała jak trzeba?

 

Administratora mam już nagranego z monitoringiem 24h na umowę więc pod tym względem jestem spokojny. Teraz jest tylko kwestia wybrania odpowiedniego serwera. Jeżeli propozycja od sshd (w szczególności hybryda z OVH) jest dobra na takie działanie to będę właśnie o tym myślał.

 

Dlatego też pytam czy rzeczywiście OVH jest tak problematycznym dostawcą, bo oferta wydaje się być ciekawa a właściwie chyba przy serwerze dedykowanym problemem jest przede wszystkim połączenie z serwerem który już administruje mój administrator.

 

Chcę zrobić dobra ofertę z której klient będzie zadowolony. Dlatego potrzebuję informacje na ten temat żeby niepotrzebnie nie robić zamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę bulić kasę na PLESK jak można kupić tańszego i lepszego DA ? PLESK to zuo...

 

Co jest złego w Plesk? Któryś raz już pytam tu na forum i nikt nie potrafił odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co jest złego w Plesk? Któryś raz już pytam tu na forum i nikt nie potrafił odpowiedzieć...

Jak ktoś jeździ całe życie maluchem to krzyczy innym że mercedes jest BE bo po prostu nie umie nim jeździć. Mam do czynienia z PLESK-iem prawie 2 lata i jestem zadowolony. Jeżeli postawię serwer dedykowany to zrobię go na PLESK-u bo jest dla mnie czytelny a jako właściciel serwera oprócz tego co będzie robił administrator ja też muszę mieć możliwość pomocy klientowi. Przecież nie może być tak że klient pozostaje bez odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie a byle głupotą nie będę dręczył administratora bo to też kosztuje. Nie mówię że DA jest BE bo też jest fajny ale jakbym miał wybierać wolę PLESK-a i tyle. Poza tym PLESK mam od razu w języku polskim a DA nie wszędzie jest po Polsku dostępny.

 

 

Dedyk 399 zł.

http://biznes-host.pl/?s=dedykowane

Administrację masz za 100 zł ekstra miesięcznie z tego co się orientuje.

 

To nic że .."tylko"

  • Procesor: Athlon Phenom II - 4x3Ghz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk: 2 x 500GB SATA II
  • Transfer: 3000GB/mies
  • Łącze: 100Mbit

 

Z tego co widać w tej rozmowie takie serwery nie bardzo nadają się na stworzenie serwera hostingowego, czyli niezależnego resellera, bo jakby tak było to super firm hostingowych byłoby mnóstwo. Te serwery nadają się na serwisy internetowe o wzmożonym ruchu, które na zwykłym hostingu działać już nie mogą tak płynnie jak powinny. Jak już ustalono wymagany jest serwer typu hybryda.

 

W szczególności wielkie podziękowania dla Marek607 i sshd którzy rzeczowo opisali problem na który trzeba w takiej sytuacji zwrócić uwagę. Krzykaczom dziękuję - wiem że lubicie nabijać sobie statystyki na jak największą ilość postów. Biorąc pod uwagę to co napisali Marek60 i sshd to opowiadanie o tym że wezmę sobie dedyka za 3000zł postawię hosting i będę miał to samo co na hybrydowym resellerze to jakaś bzdura.

 

Proszę jeszcze o potwierdzenie czy ta oferta http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/eg_hybrid.xml jest odpowiednia do mojego zastosowania.

 

Propozycji współpracy nawet już nie poruszam. Jeżeli ten serwer się nadaję to wiem na co mam zbierać pieniądze i jak serwer zacznie działać wprowadzę ofertę reseller. Ewentualnie zapraszam na PW w tej sprawie.

 

W pewnym sensie myślałem że jak zaproponuję duże konta reseller to ktoś kto myśli o większej ofercie hostingowej bez zabawy w serwer dedykowany właśnie znalazłby w tym rozwiązanie.

 

Niestety, albo raczej jak zwykle, zostałem potraktowany jako zwykły oszust i naciągacz który postawi serwer który padnie po miesiącu. Chyba po to się pytam, żeby zrobić serwer, który będzie funkcjonował.

 

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe oferty, które odpowiadają moim potrzebą proszę o informacje. prosiłbym jednak żeby to były potwierdzone informacje raczej z własnego doświadczenia niż lista produktów dostępnych w internecie które sam potrafię sobie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty nadal nie rozumiesz przekazu. A on jest dość prosty: nikt Ci nie powie, czy się nadaje, bo nie udziela się na tym forum żaden wróżbita czy inny jasnowidz.

Ilość miejsca na dysku czy ilość transferu to najmniej istotne elementy, już Ci koledzy wcześniej zwrócili uwagę, że istotniejsze są I/O czy moc obliczeniowa. A tego Ci nikt nie policzy, bo wpływ na pracę serwera ma zbyt wiele czynników - konfiguracja demona http, php, serwerów sql (w liczbie mnogiej, bo zapewne myślisz o mysql i postgresie), ilość jednoczesnych "trafień" w serwer, ilość zapytań do baz danych, używane przez posiadaczy kont skrypty... Każdy kto kiedykolwiek musiał opiekować się serwerem hostingowym wie, że nie da się przewidzieć wszystkiego i policzyć nawet w większym przybliżeniu ilości kont, jakie jakaś maszyna pociągnie, o ile nie zastosujesz bardzo ścisłych ograniczeń na wszystkich kontach użytkowników. Tyle, że jak ktoś zapłaci 5 kafli za konto, to raczej nie będzie zadowolony, jak zobaczy zamiast własnych stronek strony błędów, bo mu przytniesz ilość zapytań do sql-a czy wykorzystanie procka. Raz uda Ci się na słabą maszynę wcisnąć kilkuset userów i wszystko będzie działało jak ta lala, a innym razem na identycznej maszynie kilku użyszkodników zabije dyski, procka i łącze. Po to jest potrzebny admin 24/7, żeby takie sytuacje kontrolować i przycinać zasoby tym, którzy szkodzą.

 

Pewnie wrzucisz mnie do kategorii "krzykacze", ale musiałem to napisać, mając nadzieję, że w końcu zrozumiesz w co chcesz się władować. O kwestiach finansowych, trudnościach ze znalezieniem klientów i ich utrzymaniem nie będę pisał, bo to w ogóle osobna kwestia i Twoja sprawa czy stać Cię na dokładanie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie naszej oferty to niedawno identyczny serwer poszedł za 350zł/miesiąc z administracją przy rocznej umowie.

 

Pogadaj tez ze swoim adminem na temat limitowania kont pod względem zasobów, przygotuj sobie plan działania, jasne zasady dla osób kupujących te konta i dopiero działaj - w przeciwnym wypadku możesz mieć dużo problemów.

 

OVH i serwerek fajny, ale czy nie lepiej ci wziaść coś ze średniej półki i dopiero po x miesiącach gdy braknie zasobów dokonać migracji?

 

Taniej ci wyjdzie zlecenie adminowi przeniesienia niż płacenie kroci za dedyka który wykorzystuje 10 % możliwości - tym bardziej ze nie ma opłaty instalacyjnej, więc i tego nie tracisz.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym PLESK mam od razu w języku polskim a DA nie wszędzie jest po Polsku dostępny.

No ale to Twój serwer więc to ty decydujesz, co na nim jest to i Twój admin może dograć język polski do DA.

 

Poza tym przy takiej konkurencji i nasyceniu rynku już widzę jak walą do Ciebie drzwiami i oknami chętni na te konta reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty nadal nie rozumiesz przekazu. A on jest dość prosty: nikt Ci nie powie, czy się nadaje, bo nie udziela się na tym forum żaden wróżbita czy inny jasnowidz.

Ilość miejsca na dysku czy ilość transferu to najmniej istotne elementy, już Ci koledzy wcześniej zwrócili uwagę, że istotniejsze są I/O czy moc obliczeniowa. A tego Ci nikt nie policzy, bo wpływ na pracę serwera ma zbyt wiele czynników - konfiguracja demona http, php, serwerów sql (w liczbie mnogiej, bo zapewne myślisz o mysql i postgresie), ilość jednoczesnych "trafień" w serwer, ilość zapytań do baz danych, używane przez posiadaczy kont skrypty... Każdy kto kiedykolwiek musiał opiekować się serwerem hostingowym wie, że nie da się przewidzieć wszystkiego i policzyć nawet w większym przybliżeniu ilości kont, jakie jakaś maszyna pociągnie, o ile nie zastosujesz bardzo ścisłych ograniczeń na wszystkich kontach użytkowników. Tyle, że jak ktoś zapłaci 5 kafli za konto, to raczej nie będzie zadowolony, jak zobaczy zamiast własnych stronek strony błędów, bo mu przytniesz ilość zapytań do sql-a czy wykorzystanie procka. Raz uda Ci się na słabą maszynę wcisnąć kilkuset userów i wszystko będzie działało jak ta lala, a innym razem na identycznej maszynie kilku użyszkodników zabije dyski, procka i łącze. Po to jest potrzebny admin 24/7, żeby takie sytuacje kontrolować i przycinać zasoby tym, którzy szkodzą.

 

Pewnie wrzucisz mnie do kategorii "krzykacze", ale musiałem to napisać, mając nadzieję, że w końcu zrozumiesz w co chcesz się władować. O kwestiach finansowych, trudnościach ze znalezieniem klientów i ich utrzymaniem nie będę pisał, bo to w ogóle osobna kwestia i Twoja sprawa czy stać Cię na dokładanie czy nie.

To co napisałeś jest bardzo pouczające i na pewno daje obraz tego na co się zamierzam. Podejrzewam że rozbije się to o mniejsze konta za mniejszą cenę. Na pewno oferta będzie musiała być czytelna i wszelkie czynniki mogące zabić serwer uwzględnione w regulaminie. Administrator będzie właśnie 24/7. Poza administratorem który będzie analizował wszelkie logi i obciążenia sam będę monitorował wykorzystanie przestrzeni dyskowej i transferu. Chcę to zrobić dobrze żeby to była oferta działająca a nie byle jak żeby narobić komuś problemów. Wiem że bez odpowiedniej administracji i ustaleniu zasad chociażby w podobny sposób jak jest przedstawiony na biznes-host.pl jest odpowiednią informacją która daje klientowi czytelne zasady. Ta więc d.v. dzięki za wyczerpująca odpowiedź bo daje mi to odpowiednie przygotowanie do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To ja zapytam inaczej: Miałeś kiedykolwiek już do czynienia z PLESK od strony Administratora czy tylko jako użytkownik końcowy ?

 

Co do języka polskiego, to @regdos ci już napisał: na serwerze dedykowanym ustalasz wszystko tak jak chcesz mieć, jak chcesz język Munda to wrzucasz język munda, jak chcesz mieć Salisz to wrzucasz Salisz :) I dotyczy to wszystkiego innego oprogramowania na maszynie własnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×