Skocz do zawartości
Paweł87

Wolne buforowaie filmów z serwera Home Business Server PRO

Polecane posty

Witam!

 

Tworzę* lokalny portal (półprofesjonalną telewizję internetową o zasięgu powiatowym) i napotkałem problem z buforowaniem filmów. Mianowicie nawet na szybkim łączu filmy (flv) buforują się bardzo długo, np. po 10 sekundach buforowania odtwarzany jest 5 sekundowy fragment po czym znów film się buforuje. Próbowałem inne formaty, np mp4 ale ten wcale się nie buforuje - pasek bufora w odtwarzaczu musi dojść do końca i wtedy można oglądać film.

 

Używam Joomla! 2.5 i jPlayera. Używałem też All Video Share - ten sam problem z buforowaniem mp4 ;/

 

 

Strona zainstalowana na serwerze: Business Server PRO w Home.pl

 

Proszę o porady co może być przyczyną wolnego buforowania filmów.

 

Pozdrawiam!

Paweł

* Pozdrowienia dla Kamikadze!

Edytowano przez Paweł87 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Witam!

 

Twożę lokalny portal (półprofesjonalną telewizję internetową o zasięgu powiatowym) i napotkałem problem z buforowaniem filmów. Mianowicie nawet na szybkim łączu filmy (flv) buforują się bardzo długo, np. po 10 sekundach buforowania odtwarzany jest 5 sekundowy fragment poczym znów film się buforuje. Próbowałem inne formaty, np mp4 ale ten wogóle sie nie buforuje - pasek bufora w odtwarzaczu musi dojść do końca i wtedy można oglądac film.

 

Jak profesjosjonalnie to Tworzyć :)

 

Spróbuj zainstalować na innych serwerach to samo (sklonować) i sprawdź. Większośc hostingów daje kilka dni darmowego testu.

 

Wybierz najlepszy w tedy.

 

Spróbuj też napisać do supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na pw ich " idea web server " ma limitowanie per ip łącza , czego się spodziewałeś jak dają dysk i łącze no limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na pw ich " idea web server " ma limitowanie per ip łącza , czego się spodziewałeś jak dają dysk i łącze no limit.

 

Limit łącza o którym piszesz to ilość KB/s jaką „wysyła” serwer gdy ktoś przegląda moja stronę? Jak sprawdzić jaki jest to limit na jednego użytkownika?

Co ma limit ip per łącze do buforowania mp4? Jak napisałem wyżej – pasek bufora zapełnia się do końca i wtedy dopiero następuję odtwarzanie filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) np mp4 ale ten wcale się nie buforuje - pasek bufora w odtwarzaczu musi dojść do końca i wtedy można oglądać film. (...)

 

To jest osobna kwestia.

 

Istnieje coś takiego jak "metadata", w plikach kodowanych przy użyciu H.264 nazywane jest to "moov atom". Jest to generalnie taki indeks całego pliku wideo, taki "spis treści" (co, gdzie, jak jest w całym pliku poukładane - ścieżki wideo, ścieżki audio itd. itp.).

 

Niestety bardzo wiele programów umieszcza tę część "metadata" na samym końcu plików MP4. Stąd też cały plik musi zostać wczytany zanim rozpocznie się jego odtwarzanie. Nie ma to znaczenia dla plików lokalnych, jednakże dla tych serwowanych na odległość - jak zdążyłeś się przekonać - już ma.

 

Rozwiązaniem jest przeniesienie "metadata" z końca pliku na jego początek. Istnieją do tego takie aplikacje jak np. QTIndexSwapper, MOOV Relocator itp.

 

 

 

Natomiast co do prędkości przesyłania danych... sshd ma zapewne rację. Nie wiem jak w Home, ale mój znajomy miał podobny problem w Byethost - tam łącze ograniczone miał do max 3,5 Mbit/s (duże zasoby dyskowe, duży limit transferu za relatywnie małe pieniądze - taki "chłyt małketingowy" - więc w inny sposób się takie firmy "bronią" przed nadmiernym zużyciem swoich zasobów).

 

Jak sprawdzić prędkość? Pobierz kilkukrotnie jakiś większy plik ze swojego konta - licząc jego wielkość i czas pobierania przekonasz się o przepustowości ich łącza.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie skorzystać z firm które profesjonalnie dostarczają technologię streamingu najwyższych lotów do tworzenia taki kontentów?

czhoćby www.tele4u.pl

myślę że to rowziązuje problem z jakimkolwiek buforwaniem a już pare telewizji korzysta z ich infrastruktury streamingowej,

 

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale coś co działa kosztuje. Nie da się tanio, dobrze, szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Bez przesady ; ) W cenie business server pro na home można dostać solidnego VPSa, czy tu w polsce, czy za granica, który uciągnie ze sporym zapasem TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I z jakiegoś powodu wybierający tanie rozwiązania do hostowania telewizji, plików, grafik w dużych ilościach (>400 Mbit/s) cały czas kręcą się po rynku i szukają działającego a nie tylko taniego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest przeniesienie "metadata" z końca pliku na jego początek. Istnieją do tego takie aplikacje jak np. QTIndexSwapper, MOOV Relocator itp.

 

Po przeniesieniu indexu pliki mp4 wczytują się jak należy. Dziekuję Panu bardzo za ta radę!

 

A nie możecie skorzystać z firm które profesjonalnie dostarczają technologię streamingu najwyższych lotów do tworzenia taki kontentów?

czhoćby www.tele4u.pl

myślę że to rowziązuje problem z jakimkolwiek buforwaniem a już pare telewizji korzysta z ich infrastruktury streamingowej,

 

Marek

 

Niestety – te rozwiązania sporo kosztują, sam wykładam kasę na serwer – o sprzęcie foto nie wspominając. Nie jest to pro tv, raczej nazwał bym to „dziennikarstwem społecznym”.

 

 

@up

Bez przesady ; ) W cenie business server pro na home można dostać solidnego VPSa, czy tu w polsce, czy za granica, który uciągnie ze sporym zapasem TV

 

Tylko kto takiego VPS-a skonfiguruje, zainstaluje wszystkie komponenty i go zabezpieczy J Jak wspominałem – jestem sam, nie ogarnę tego :(

Dałem się skusić reklamom w pismach komputerowych (wszędzie home.pl!, również jako zwycięzca testów) – fakt kuszą parametrami ale raczej ważna była dla mnie pojemność konta (200GB).

 

Podsumowując - Busines Server PRO za ponad 1000zł był lamerskim rozwiązaniem i wcale nie jest PRO (pro od profesjonalny…)

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam

Edytowano przez Paweł87 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×