Skocz do zawartości
Gość ssobieraj

Licencja whmcs, co jest z nią nie tak ?

Polecane posty

Gość ssobieraj

Witam.

 

Posiadam 2 serwery, pierwszy to serwer www, mały pakiet w ovh wystarczający, bym mógł własnie na nim postawić whmcs, komunikować się z klientami, drugi to serwer dedykowany (on w sumie jest mało ważny w tym problemie).

 

 

Mój problem polega na tym, że instalując na tym serwerze www whmcs, w licencje "wklepuje się" zły adres IP co uniemożliwia mi korzystanie z whmcs. Denerwuje się okropnie gdyż przez to niepotrzebnie straciłem już jeden dzień. A support, jest albo głupi, albo nie może tego zrobić. Odpisuje że jest wszystko dobrze a tak nie jest (mimo że oni też się logowali na moj whmcs). Nie mogą wpisać ip domeny, jaki być powinien. Czy to jest normalne ? czy ktoś z was miał takie problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się na WHMCS.COM i Service/Licenses&Serwice daj reissue License po kilku chwilach powinno zmienić IP dla licencji.

2 ga sprawa czy domenę dodałeś do konta www na ,którym będzie WHMCS

UP kolega wyżej był szybszy.

 

 

Wchodząc na internalhost.pl/admin

 

 

Your license key Leased-a495ff1a5359a91eee7f is invalid. Possible reasons for this include:

  • The license key has been entered incorrectly
  • The domain being used to access your install has changed
  • The IP address your install is located on has changed
  • The directory you are using has chang

sprawdź w pliku configuration.php czy klucz licencji który masz wykupiony jest poprawny być może masz gdzieś na końcu lub na początku jakaś spacje

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssobieraj

Robiłem tak wiele razy, żadnego rezultatu.

 

No właśnie myśle że problem może być (ale nie musi) po stronie ovh, w którym mam serwer www pod whmcs. Serwer www ma inna domene glowna, podpieta zostala ta ktora jest widoczna na screenie, lecz wszystkie adresy ip sie zgadzaja. Wczesniej byla geolokalizacja domeny na polske, sprawdzilem gdzie lezy ip ktore wskazuje whmcs, francja, wiec zmienilem geolokalizacje na france z nadzieja ze po zmianie ip bedzie takie samo co w whmcs, lecz tak sie nie stalo.

 

sprawdź w pliku configuration.php czy adres ip który masz wykupiony jest poprawny być może masz gdzieś na końcu lub na początku jakaś spacje

 

Plik konfiguracyjny wersji jaka posiadam, V5.1.2 (06/07/2012), nie zawiera zadnego adresu ip. Sprawdze jeszcze jakie ip ma host mysql, bo moze to cholerstwo pobiera własnie ip mysql a nie domeny. (wiem wiem, już kombinowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak wiele razy, żadnego rezultatu.

 

No właśnie myśle że problem może być (ale nie musi) po stronie ovh, w którym mam serwer www pod whmcs. Serwer www ma inna domene glowna, podpieta zostala ta ktora jest widoczna na screenie, lecz wszystkie adresy ip sie zgadzaja. Wczesniej byla geolokalizacja domeny na polske, sprawdzilem gdzie lezy ip ktore wskazuje whmcs, francja, wiec zmienilem geolokalizacje na france z nadzieja ze po zmianie ip bedzie takie samo co w whmcs, lecz tak sie nie stalo.

 

 

 

Plik konfiguracyjny wersji jaka posiadam, V5.1.2 (06/07/2012), nie zawiera żadnego adresu ip. Sprawdze jeszcze jakie ip ma host mysql, bo moze to cholerstwo pobiera właśnie ip mysql a nie domeny. (wiem wiem, już kombinowanie)

 

Ja się wyżej pomyliłem chodziło mi o KEY licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssobieraj

Klucz taki sam. Żadnych błędów. Myśle by pobrać poprzednią wersje whmcs, może tam "zaskoczy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest tak, że coś co wychodzi z serwera wychodzi z innego IP (178.33.103.3) niż IP Twojej domeny i przez to w WHCMS zapisuje się właśnie to IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz taki sam. Żadnych błędów. Myśle by pobrać poprzednią wersje whmcs, może tam "zaskoczy" :)

 

Ja bym zaczekał gdyż może na serwerach WHMCS doszło do zmiany nsów i dlatego taki problem

 

Ping z mojego komputera wyświetla błędy :

 

 

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Rafal>ping internalhost.pl

 

Badanie internalhost.pl [213.186.33.3] z 32 bajtami danych:

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

 

Statystyka badania ping dla 213.186.33.3:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4

(100% straty),

 

C:\Users\Rafal>ping www.internalhost.pl

 

Badanie www.internalhost.pl [213.186.33.3] z 32 bajtami danych:

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

 

Statystyka badania ping dla 213.186.33.3:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4

(100% straty),

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jest niestety urok chmurzastego hostingu.

Po prostu pliki sa na macierzy, na froncie loadbalancer ktory kieruje do pierwszego-wolnego-node, a polaczenia wychodzace HTTP ida juz tym "tymczasowym" adresem IP serwera, ktory akurat obsluguje danego requesta.

 

Wlasciwie to nic nie jestes w stanie zrobic w tym przypadku poza zmiana hostingu. Z tym, ze to nie jest wina nieudolnosci OVH a raczej efekt zastosowanego przez nich rozwiazania, ktore to jest takie, a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssobieraj

Kafi chyba masz racje....

 

Polecicie jakis hosting bez limitow transferu z ioncube ?

 

No i oczywiście by dorzucali jakiś ssl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssobieraj

xorg, okreslilem, bez limitow TRANSFERU ;) freecast.pl juz patrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma Pan nielimitowany portfel to możemy zaoferować nielimitowany hosting ;)

 

A tak na poważnie to jak @xorg napisał - nie ma czegoś takiego jak brak limitu, zawsze jakiś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do rozmowy dlaczego sądzicie że nie ma czegoś takiego jak nie limitowany transfer? my proponujemy taki nie limitowany transfer z powodu nie chcemy dodatkowych żadnych opłat za limity. i nie widzę w tym nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma czegoś takiego jak nielimitowane zasoby, firma jak ci sprzedaje to robi to aby zarobić, firmę transfer kosztuje, jeżeli weźmiesz nielimitowany to jeżeli przekroczysz progi przyzwoitości albo podziękują ci i zwrócą pieniądze albo limitują w inny sposób: łącze na cały serwer, połączeni per IP, szybkość odczytu z dysku lub bazy itd, miejsc do zrobienia wąskiego gardła jest masa.

 

I właśnie dlatego lepiej mieć limitowany hosting kiedy możesz wymagać i masz gwarantowane zasoby niż nielimitowany gdzie wszyscy próbują wyciągnąć dla siebie jak najwięcej z za małej rury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet mając łącze np. 100Mb/s, jak myślisz, ile miesięcznie maksymalnie uda Ci się z niego wyciągnąć? By mieć nielimitowany transfer, musiałbyś także mieć nielimitowane prędkości łącza, i/o dysków..

 

Może powróćmy do tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzicie że nie mamy takiej podstawowej wiedzy ? jeżeli do tej pory oferujemy konta bez limitu transferu to także jest w tym cel lecz korzystny dla obu stron.

 

Jeżeli chodzi o ta rozmowę która jest ciągle rozwijana to nie jest to dział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzicie że nie mamy takiej podstawowej wiedzy ? jeżeli do tej pory oferujemy konta bez limitu transferu to także jest w tym cel lecz korzystny dla obu stron.

 

Jeżeli chodzi o ta rozmowę która jest ciągle rozwijana to nie jest to dział

 

A jak bym tak kupił sobie u was konto za 6,99, wrzucił na nie 2gb plik i ustawił crona na innym serwerze żeby co minutę pobierał ten plik i u was ustawił crona, żeby co minutę pobierał 2 gb plik z innego serwera.

 

To jak długo ten transfer będzie nielimitowany? Sprawdzamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Czyli już zaczynasz kombinować, jak tu by się pozbyć przy pomocy kruczków prawnych takiego klienta :P

Bo w sumie... stwierdzasz, że wykorzystywanie w pełni zasobów, za które się płaci (zapewne majontek ;) ) to działanie na twoją szkodę...

 

Idąc dalej tym tokiem myślenia - czy siedzenie cały dzień w PizzaHut ® i obżerając się festiwalem pizzy plus opijając wielką dolewką coli działasz na szkodę lokalu? Ewidentnie. Przecież tracą przez ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×