Skocz do zawartości
theONE

[DC] Sprint Data Center

Polecane posty

U mnie wszystkie serwery w sprincie działają bez zarzutów non stop. Sprint nadal świadczy profesjonalne usługi.

Ale jak zwykle płaczą ci co najmniej płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ehh, skąd ja znam to tłumaczenie...

Szkoda tylko, że handlowcy usilnie próbują nadal namówić na powrócenie do nich, skoro widać że problemy jak były tak są nadal.

 

I jak tutaj zaufać takiej firmie, kilka miesięcy działa dobrze, potem znów historia zaczyna się od nowa.

 

Zawsze się coś na kogoś znajdzie, jeśli akurat chodzi o SDC na prawdę nic tylko polecać, nawet jeśli jakiś pad raz na kilka miesięcy się znajdzie. Największym atutem serwis 24/7, chłopaki robię na prawdę dobrą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zwykle płaczą ci co najmniej płacą.

 

Miałem u nich kilkadziesiąt serwerów dedykowanych i miesięczne opłaty kilkanaście tysięcy złoty miesięcznie. No ale skoro to jest mało...

 

 

Zawsze się coś na kogoś znajdzie, jeśli akurat chodzi o SDC na prawdę nic tylko polecać, nawet jeśli jakiś pad raz na kilka miesięcy się znajdzie. Największym atutem serwis 24/7, chłopaki robię na prawdę dobrą robotę.

 

Sam polecałem ich usługi początkowo. Do supportu nic nie mam, jedyne co jest IMO największym minusem tej firmy to właśnie radzenie sobie z tymi atakami. Gdybym w porę z nich nie zrezygnował, firmę już dawno mógłbym zamknąć i to własnie przez SDC.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie wszystkie serwery w sprincie działają bez zarzutów non stop. Sprint nadal świadczy profesjonalne usługi.

Ale jak zwykle płaczą ci co najmniej płacą.

 

Heh, a kogo to interesuje, że u Ciebie działają i pewnie jeszcze Ci kawę przynoszą do biurka? Wymyśliliśmy sobie awarię, bo trzymamy gry czy jakiś warez na serwerach? Swoje ohhy i ahhy nad ich serwerami możesz wypisywać w innych wątkach, gdzie ludzie dopiero zamierzają kupić tam serwer. W tym akurat odzywają się ludzie, którzy z ich usług aktualnie korzystają, a więc wiedzą jak wygląda rzeczywistość. Mam w Sprincie tylko jeden serwer za całe 400 zł (ale bieda nie?), a więc moje uwagi są pewnie nic nie warte Twoim zdaniem. Powinienem płacić 400 zł za serwer + 10 tyś, za to, aby działał.

 

Podsumowując. Na razie nie mam zamiaru rezygnować ze sprinta, choć innych serwerów do nich nie przeniosę. Faktem jest, że ostatnio te ataki są mniej odczuwalne niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jest jakiś krok do przodu, ale nadal nie idealnie.

Edytowano przez Julian Carax (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ochrone DDOS powinno płacić się odpowiednio. Tak się składa że nie wszystkim jest ona do potrzebna do szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ochrone DDOS powinno płacić się odpowiednio. Tak się składa że nie wszystkim jest ona do potrzebna do szczęścia.

 

Zgadzam się z takim rozwiązaniem jak najbardziej.

 

Tylko jak widać w tym przypadku atak na jakiegokolwiek ich klienta = atak na całą ich infrastrukturę sieciową = atak na wszystkich klientów. Fakt, faktem poprawili się w ostatnim czasie, ale jeszcze nie na tyle, aby odbudowali bynajmniej moje zaufanie do nich pod tym względem.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desavil, nie wiem czy masz nadal serwery w Sprint ale wygląda na to, że nie ponieważ całkowicie błędnie interpretujesz sytuację. Wpływ jednego dużego ataku DDoS na wszystkie serwery dedykowane zakończył się wraz z modernizacją sieci lokalnej która była przeprowadzona w Sprint w miesiącu październiku ubiegłego roku. Od tego czasu był spokój, nie było nieprawidłowości związanych z działaniem sieci aż do tego ataku DDoS który wpłynął na część serwerów dedykowanych. Nawet jeżeli atak jest o nowej charakterystyce to nie wpływa na całość a tylko i wyłącznie na część serwerów w Sprint. Zapoznaj się z moją wypowiedzią w tym temacie. W wyniku tego ataku problem pojawił się na 1 z 3 moich serwerów dedykowanych, tak więc pozostałe 2 działały bez żadnych problemów. Nie sądzisz, że 15 minutowy problem i to jedynie w części sieci może się zdarzyć raz na kilka miesięcy? Po 3 miesiącach (od momentu modernizacji sieci) jest to pierwsza sytuacja wpływu ataków DDoS na innych klientów i jeszcze raz powtarzam, że część klientów.

 

Podsumowując sądzę, że Sprint jak na Polskie warunki i obecną cenę serwerów dedykowanych radzi sobie w tym momencie dobrze z atakami DDoS i nie ma powodów do narzekań. Jeżeli masz co do tego wątpliwości to podaj jedną z Polskich firm która przy tej cenie świadczy usługi z jakąkolwiek ochroną przed atakami DDoS i oferuje markowy sprzęt na platformie serwerowej supermicro.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko jak widać w tym przypadku atak na jakiegokolwiek ich klienta = atak na całą ich infrastrukturę sieciową = atak na wszystkich klientów.

 

No właśnie nie, bo dla moich 30 serwerów nie otrzymałem żadnego alertu o niedostępności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpływ jednego dużego ataku DDoS na wszystkie serwery dedykowane zakończył się wraz z modernizacją sieci lokalnej która była przeprowadzona w Sprint w miesiącu październiku ubiegłego roku. Od tego czasu był spokój, nie było nieprawidłowości związanych z działaniem sieci aż do tego ataku DDoS który wpłynął na część serwerów dedykowanych.

 

Czy ja dobrze widzę :o dopiero w październiku i to 2014r? No to naprawdę szybko, mnie od października, ale 2013r. zapewniali przez dobre pół roku, o pracach, poprawach itp. i w tym czasie nie było widać żadnej poprawy, tak więc ich pożegnałem.

 

Jeżeli masz co do tego wątpliwości to podaj jedną z Polskich firm która przy tej cenie świadczy usługi z jakąkolwiek ochroną przed atakami DDoS i oferuje markowy sprzęt na platformie serwerowej supermicro.

 

Wolę jednak płacić więcej, nie oszczędzać i mieć sprawdzonego partnera, niż tracić renomę i klientów.

 

Myślę też, że tym reklamowaniem i promowaniem wszędzie gdzie się da tego "Anti DDoS gratis" sprowokowali tylko atakujących. A faktycznie te ataki ich przerosły.

 

Pozostaje mi tylko prowadzenie własnego monitoringu ich sieci i wyciągnięcie jakiś wniosków po np. roku czasu jak to faktycznie wygląda. I czy widać jakąś poprawę.

 

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

 

Czy ja dobrze widzę :o dopiero w październiku i to 2014r? No to naprawdę szybko, mnie od października, ale 2013r. zapewniali przez dobre pół roku, o pracach, poprawach itp. i w tym czasie nie było widać żadnej poprawy, tak więc ich pożegnałem.

 

 

Wolę jednak płacić więcej, nie oszczędzać i mieć sprawdzonego partnera, niż tracić renomę i klientów.

 

Myślę też, że tym reklamowaniem i promowaniem wszędzie gdzie się da tego "Anti DDoS gratis" sprowokowali tylko atakujących. A faktycznie te ataki ich przerosły.

 

Pozostaje mi tylko prowadzenie własnego monitoringu ich sieci i wyciągnięcie jakiś wniosków po np. roku czasu jak to faktycznie wygląda. I czy widać jakąś poprawę.

 

 

Dawno się wyniosłeś od nich a dalej wjeżdzasz na nich, gdzie logika? Od października jest o wiele lepiej, znaczy, że coś zmodyfikowali.

 

siedź w ovh i licz na indywidualne podejście do klienta.., a no i powodzenia z darmową ochrona antyddos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Co tam się w tym Sprincie dzieje? Wczoraj wieczorem i dzisiaj w nocy spore problemy z siecią, dzisiaj przed południem znowu jakieś zabawy w chowanego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyskacze im szaleją. Niby jakiś bug w sofcie sie wyłonił. Nam się klaster rozpina u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabbix to mi ładnie góra dół góra dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabbix to mi ładnie góra dół góra dół :)

Jeszcze?

już powinien być spokój.

 

Jak tak to puść mi na priv jakieś szczegóły techniczne, najlepiej z mtrami w obie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Obudzili mnie o 1 w nocy, potem jeszcze o 3... Dobrze, że był ten "ostrzegawczy pad" koło 19 to wiedziałem, że nie muszę wstawać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudzili mnie o 1 w nocy, potem jeszcze o 3... Dobrze, że był ten "ostrzegawczy pad" koło 19 to wiedziałem, że nie muszę wstawać :D

 

Widzisz, nie tylko imprezy są w nocy :>,

 

 

od 2h powinien być spokój, kto ma dalej problemy zapraszam na pw z technikaliami (najchętniej mtr w obie strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie według zabbixa się już uspokoiło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×