Skocz do zawartości
Kolopik

Darmowy internet dla każdego

Polecane posty

Witam, jakiś czas temu dowiedziałem się o projekcie AERO2.

 

Aero2 jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, dysponującym częstotliwościami radiowymi z zakresu 900 MHz oraz 2,5 GHz. W paśmie 900MHz oferujemy mobilny szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii HSPA+. Na 22 grudnia 2011 roku, realizując III etap budowy sieci udało się nam zapewnić dostęp do Internetu dla 75,9% Polaków, na obszarze 54,1% powierzchni Polski. Sieć działająca na częstotliwościach 2,5 GHz została uruchomiona 10 maja 2011 roku.

 

www.aero2.pl

 

Wystarczy zamówić u nich kartę, poczekać trochę i korzystać z darmowego internetu do woli ;)

 

Pewnie większość z Was już o tym słyszała, ale chciałbym poinformować tych, którzy nie mieli styczności z Aero2. Niestety niekt tego nie reklamuje, wiadomo z jakich przyczyn.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie większość z Was już o tym słyszała, ale chciałbym poinformować tych, którzy nie mieli styczności z Aero2. Niestety niekt tego nie reklamuje, wiadomo z jakich przyczyn.

Słyszeć słyszałem o tym ale w sumie mi to nie zbyt potrzebne

nie wiem co masz na myśli wiadome przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeć słyszałem o tym ale w sumie mi to nie zbyt potrzebne

nie wiem co masz na myśli wiadome przyczyny

Dostawcy internetu straciliby sporą część klientów, dlatego też nikt nie mówił o tym w TV, radiu, czy prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest raczej odwrotna - Aero2 po prostu nie opłaca się zbytnio promować swojej usługi, bo do niej dokładają ;-).

 

Główne przeznaczenie tych nadajników to sieć LTE Cyfrowego Polsatu i Plusa, a darmówka od Aero2 to po prostu "niewygodny" warunek uwarunkowań koncesyjnych na częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest raczej odwrotna - Aero2 po prostu nie opłaca się zbytnio promować swojej usługi, bo do niej dokładają ;-).

 

Główne przeznaczenie tych nadajników to sieć LTE Cyfrowego Polsatu i Plusa, a darmówka od Aero2 to po prostu "niewygodny" warunek uwarunkowań koncesyjnych na częstotliwości.

Dlaczego Aero miałoby dokładać? Sponsorzy się znajdą na pewno, poza tym za kartę trzeba zapłacić bodajże 30zł, a oni na niczym nie tracą wink.png

 

Edit: wydaje mi się, że to Palikot macza/-ł w tym palce, bo dążył do darmowego internetu w Polsce i na jego profilu fejsbukowym udostępniano link do Aero.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym za kartę trzeba zapłacić bodajże 30zł, a oni na niczym nie tracą

 

Ty też na niczym nie tracisz tzw zaliczkę można odzyskać, ale więcej będzie kombinacji niż wartość tych 30zł.

30zł - to niewielka cena za mobilny internet bez limitu transferu, dla osób których nie stać na internet jest to bardzo dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zamówienie za potwierdzeniem odbioru tydzień temu. Zakupiłem już nawet modem, który działa z Aero2 - HUAWEI K3765-HV HSPA. Kilku znajomych w Szczecinie korzysta prawie od początku z Aero2, zasięg w okolicy jest zadowalający. Czekam z niecierpliwością, aż przyślą mi kartę - 512 kbps szału nie robi, ale jeśli nie ma się w pewnym momencie dostępu do Internetu to takie coś jak Aero2 ratuje skórę w przypadku musu odpisania na maila, który nie może czekać ;)

 

Zastanawiające jest tylko jedno - w jaką stronę pójdą po 21.12.2014, kiedy postanowienia koncesji o realizacji bezpłatego dostępu do Internetu stracą swoją moc - ciekawe jaką zrobią ofertę komercyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolopik, ale wymyślasz niestworzone historie..

 

Cytując: http://jdtech.pl/201...-internetu.html

 

Pod koniec roku 2009 zostaje uruchomiony przetarg na 50MHz fragment widma w paśmie 2,6GHz z przeznaczeniem na budowę sieci w standardzie LTE pracującą w trybie TDD.

 

[...]

W dokumentacji przetargowej czytamy, że fakultatywnym (a więc nieobowiązkowym) elementem wpływającym na ocenę oferty było zapewnienie nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet w paśmie poniżej 1 GHz. Poza tym oczywiście wyżej były oceniane oferty, które zawierały zobowiązanie do jak najszybszego zbudowania sieci.

Po drugie w ramach tworzonej sieci LTE każdy oferent zobowiązuje się zapewnić bezpłatny dostęp do Internetu na znanych nam już zasadach:

  • Przez 36 miesięcy od osiągnięcia 50% pokrycia ludnościowego
  • Rezerwując na ten cel co najmniej 20% pojemności sieci
  • Zapewniając dostęp na całym obszarze komercyjnego działania sieci
  • Ograniczając prędkość do 256 kbit/s (nie mniej niż 128 kbit/s) przez pierwsze 12 miesięcy
  • Ograniczając prędkość do 512 kbit/s (nie mniej niż 256 kbit/s) przez pozostałe 24 miesiące
  • Ograniczając długość jednej sesji połączenia z Internetem do 60 minut

Mimo wszystko najważniejszym kryterium pozostawała kwota, jaką chętni chcieli zapłacić za koncesję.

Warunek darmowego udostępnienia darmowej usługi internetowej nijak nie mieścił się w planach inwestycyjnych żadnego z już działających operatorów komórkowych, gdyż w ich mniemaniu podcinał gałąź dochodów z tych usług, na jakich siedzieli. W związku z tym Era, Orange, Play ani Plus nie stanęli do przetargu. Oferty złożyły tylko dwie firmy:

  • Aero 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  • Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu

Jednak Milmex nie posiadając koncesji w paśmie poniżej 1 GHz nie mógł zaoferować fakultatywnej usługi bezpłatnego dostępu do Internetu i nie miał szans ze spółką Aero2, która zadeklarowała opcję maksimum i oferując jedynie 20 mln złotych otrzymała koncesję.

 

 

Darmowy dostęp do Internetu to jedynie uboczny efekt tego co najważniejsze, czyli taniej koncesji na pasmo LTE, dzięki której można świadczyć komercyjne usługi. Darmówka jest, bo zgodnie z prawem musi. W niczyim interesie nie leży specjalne promowanie tego. Wartość takiej koncesji bez ficzeru "darmowego Internetu" jest oceniana na 200 mln zł wink.png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem około 3 tyg temu. W piątek przyszedł mail iż wysłali do mnie listem poleconym i dzisiaj już miałem w skrzynce.

 

Internet będzie jeszcze 2 lata, potem wyłączają usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie karty, powiem że jak potrzebuję pilnie skorzystać z Internetu w terenie to się przydaje. Warto mieć przy laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to jak nie masz nerwów ze stali to lepiej dokupić pakiety do abonamentu telefonicznego, przynajmniej prędkości i zasięg są normalne. Aero2 w podróży to mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie martwi inna rzecz. Wszystkie rekomendowane na stronie urządzenia to koszt około 250-300 zł. jak ktoś ma taki modem to może i fajnie, ale kupować specjalnie to nie wiem czy dobry pomysł.

 

Nie poszło by to na jakiś tańszych urządzenia z allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszłoby. Widziałem działające Aero2 na Huawei E173 (poniżej stówki na Allegro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Poszukaj na jakich częstotliwościach pracuje aero2 i szukaj takich modemów.

Co jeszcze denerwuje to że automatycznie zrywa połączenie co godzine bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolopik, ale wymyślasz niestworzone historie..

 

Cytując: http://jdtech.pl/201...-internetu.html

 

 

 

 

Darmowy dostęp do Internetu to jedynie uboczny efekt tego co najważniejsze, czyli taniej koncesji na pasmo LTE, dzięki której można świadczyć komercyjne usługi. Darmówka jest, bo zgodnie z prawem musi. W niczyim interesie nie leży specjalne promowanie tego. Wartość takiej koncesji bez ficzeru "darmowego Internetu" jest oceniana na 200 mln zł wink.png.

Jakie historie ? Gdybym zamieścił jakieś info na blogu to uwierzyłbyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historie o Palikocie i spiskach :-).

 

Informacje na podanym wyżej blogu (zajmującym się tematyką aero2 od jego początków) są 100% prawdzwe, potwierdzenia znajdziesz łatwo jak tylko będziesz chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie historie ? Gdybym zamieścił jakieś info na blogu to uwierzyłbyś?

 

Bzdury pleciesz. Nie masz pojęcia o Aero2 i snujesz jakieś własne domysły.

 

PS: Listę obsługiwanych modemów można znaleźć tutaj: http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html

 

Powyższy blog również dostarczy nam wiele niezbędnych informacji na temat samego Aero2.

 

Polecam również ciekawy artykuł z antyweb: http://antyweb.pl/czy-darmowy-internet-w-polsce-to-tylko-mrzonki-sprawdzamy-aero2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historie o Palikocie i spiskach :-).

 

Informacje na podanym wyżej blogu (zajmującym się tematyką aero2 od jego początków) są 100% prawdzwe, potwierdzenia znajdziesz łatwo jak tylko będziesz chciał.

To tylko moje domysły, bo czytałem jego program i wiem, że dążył do uruchomienia darmowego internetu w Polsce.

 

Bzdury pleciesz. Nie masz pojęcia o Aero2 i snujesz jakieś własne domysły.

 

PS: Listę obsługiwanych modemów można znaleźć tutaj: http://jdtech.pl/201...-w-budowie.html

 

Powyższy blog również dostarczy nam wiele niezbędnych informacji na temat samego Aero2.

 

Polecam również ciekawy artykuł z antyweb: http://antyweb.pl/cz...rawdzamy-aero2/

No popatrz, ty za to wiesz sporo więc mogłeś otworzyć buzię wcześniej. Ja z tego nie korzystam, tylko infomruję na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam w netbooku aero2 - działa i jak na darmową usługę spisuje się znakomicie. Nie ma co wietrzyć spisków;-)

 

Chyba że internet tam jest tak wolny po to by odszyfrowywać połączenia wykorzystujące ssl w locie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja zamówiłem, nie ukrywam, że siła marketingu Tomasza Fiedoruka mnie przekonała.

Dzisiaj posyłam papiery, przelewy puszczone. Zobaczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie martwi inna rzecz. Wszystkie rekomendowane na stronie urządzenia to koszt około 250-300 zł. jak ktoś ma taki modem to może i fajnie, ale kupować specjalnie to nie wiem czy dobry pomysł.

Nie poszło by to na jakiś tańszych urządzenia z allegro?

 

Ja kupiłem swój modem w cenie poniżej 100 złoty bez locka. Kwestia cierpliwości i szczęścia w licytacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żadna nowość, na stronie aero2 ta informacja wisi od listopada już.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×