Skocz do zawartości
Causen

Gdzie znajdę programistę?

Polecane posty

Witam, wiadomo, jeżeli chcę coś kupić to idę na allegro, ceneo itd. Istnieje coś po za oferią gdzie mogę znaleźć programistów?

 

Kwestia napisania modułu generującego faktury PDF do vTiger crm, z możliwością ustawiania dowolnie wybranych pół z bazy które mają być na fakturze. Php, MySql,+ cokolwiek po za tym jest wymagane

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na umowę, rachunek etc.?

 

Jest mi to całkowicie obojętne na tą chwilę i prawdę mówiąc ni jak ma się mojego zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz tutaj w dziale giełda i podaj swoją cenę, jaką jestes w stanie dac - jest tu troche magikow więc ci ktoś napewno zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz tutaj w dziale giełda i podaj swoją cenę, jaką jestes w stanie dac - jest tu troche magikow więc ci ktoś napewno zrobi.

 

Właśnie nie mogę tego zrobić. Nie mam zielonego nawet najmniejszego pojęcia o tym ile to może kosztować.

 

Schemat będzie taki, ja nie znając się na tym kompletnie, podam cenę i zostanę wyśmiany bo będzie ona zupełnie nie adekwatna do wymagań rynkowych. dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba wiesz ile masz na to przeznaczone - kupując np. komputer wiedząc że masz do wydania 1500zł nie pytasz sprzedawcy o maszyne za 2500 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz tutaj w dziale giełda i podaj swoją cenę, jaką jestes w stanie dac - jest tu troche magikow więc ci ktoś napewno zrobi.

No tak nie do końca... Bo całkiem niedawno szukałem programisty do kilku poprawek w sklepie. Nie dość, że robił to miesiąc, to jeszcze nie dał rady zrobić importu z hurtowni.. Dodam, że ma firme zajmującą się tworzeniem softu.

 

Więc dołączę się do pytania.. gdzie znaleźć dobrego programistę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie ja zauważam coś takiego, że nie ma ludzi do roboty... wcześniej nawet tego nie widziałem.

Co więcej, nie chodzi tylko o mega specjalistów, ale po prostu solidnych ludzi. Nie ukrywam, że właśnie złapałem fuchę na takiej zasadzie, że facet pamiętał mnie sprzed 3 lat i chce polecić dalej, bo tamci nie wiedzą komu zlecić, że loteria na maksa.

 

Niemniej jednak no ja np. rzuciłbym nicka Acedude'a, ale jak go znam jest zawalony robotą : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo szukanie w goglach też do najłatwiejszych nie należy, bo większość wyników to albo ogłszenia o pracę, albo kursy php. Chyba faktycznie brakuje ludzi. Znalazłem co prawda kilku do których wysłałem zapytanie, ale w większości przypadków spotyka się ono z odpowiedzią, a co to jest ten vTiger. Mam problem żeby się nawet zorientować jakie by były tego ceny.

 

Zresztą, może to moje zboczenie jakieś, ale powiedzmy http://www.programista-php.com.pl/ ale programista php, grafik i taka strona? Coś mam przeczucie że pozostają mi oferie i tym podobne, chociaż z tego co przeglądałem to tam wszyscy oferują strony bądź autorskie pro cmsy. Kiepsko.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ci lepsi robią na rynki zachodnie, bo polskie stawki są z reguły śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, ale dając cene 500 netto myślałem, że to jest wystarczająco na te kilka drobnych poprawek i importy. I niestety straciłem klienta, z którym współpracowałem od paru lat. Myślę, że tu nie potrzeba jakiegoś megakozaka, bo to nie jest system transakcyjny banku. Jeśli wziął robotę, to powinien skończyć w terminie na jaki sie umawiasz. No nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o oferiach zapomnij przy rozbudowie vTigera - z reguły tam są tylko gotowe rozwiązania (jomle, wordpresy)

 

do wyboru masz albo wyslać zapytania do firm (drożej / pewniej / bezpieczniej) lub oglosić się na www.forum.php.pl (wielu zdolnych programistów zaczynających w branży)

 

Nie możesz oczekiwać ze każdy programista powinien znać vtigera. Dla fachowca nie ma znaczenia system, co najwyżej dłużej zajmie mu wdrożenie się w kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Proszę was tylko nie szukajcie na grouponie :D

 

Jedna z asystentek wpadła na genialny pomysł poszukać tam osoby do zrobienia strony... Znalazła za chyba 120zł, zapłaciła, umówiła się na spotkanie i gościu nie przyszedł :D

 

No tylko się dowiedziałem o tym to wyśmiałem ją i szefa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o oferiach zapomnij przy rozbudowie vTigera - z reguły tam są tylko gotowe rozwiązania (jomle, wordpresy)

 

do wyboru masz albo wyslać zapytania do firm (drożej / pewniej / bezpieczniej) lub oglosić się na www.forum.php.pl (wielu zdolnych programistów zaczynających w branży)

 

Nie możesz oczekiwać ze każdy programista powinien znać vtigera. Dla fachowca nie ma znaczenia system, co najwyżej dłużej zajmie mu wdrożenie się w kod.

 

Nie oczekuję że każdy będzie go znał :).Ale jednak gdybym to ja był na miejscu takiego programisty, to najpierw sprawdziłbym co to jest vtiger a dopiero potem odpisał, zamiast odpisywać "co to jest vtiger" :) Ale to się nigdy nie zdarzy, bo php chociaż usilnie próbowałem po prostu nie jestem w stanie się nauczyć choćby nie wiem co.

Oki, sprawdze to forum podane wyżej, dzięki :)

 

Miłosz, widzisz tak to już jest niestety. Albo rzucają ceny za które nie chce im się pracować i olewają, albo mają z kolei tyle roboty że nie wiedzą w co ręce włożyć.

 

Mnie zajęło dwa dni zrobienie strony dla szkoły języka angielskiego, która po 4 miesięcznym boju i wpłacie zaliczki wciąż nie dostała nawet projektu od poprzedniego wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ci lepsi robią na rynki zachodnie, bo polskie stawki są z reguły śmieszne.

 

potwierdzam w 100%. Polskie stawki dla programistów php są śmieszne.

 

UWAGA OFFTOPIC

Z całym szacunkiem dla innych grup zawodowych, ale operator wózka widłowego lub operator koparki zarobi tyle samo lub prawie tyle samo jak phpowiec w wielu firmach :)

Operatorem można zostac po przeszkoleniu lub kursie a programistą się jest dopiero po paru latach...

 

Ed

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

potwierdzam w 100%. Polskie stawki dla programistów php są śmieszne.

 

UWAGA OFFTOPIC

Z całym szacunkiem dla innych grup zawodowych, ale operator wózka widłowego lub operator koparki zarobi tyle samo lub prawie tyle samo jak phpowiec w wielu firmach smile.png

Operatorem można zostac po przeszkoleniu lub kursie a programistą się jest dopiero po paru latach...

 

Ed

 

z ta różnicą, że jako kierowca wózka widłowego "po kursie" masz zerowe szanse znalezienia pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

z ta różnicą, że jako kierowca wózka widłowego "po kursie" masz zerowe szanse znalezienia pracy...

 

To jak kierowcy wózka widłowego znajdują prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, widzisz tak to już jest niestety. Albo rzucają ceny za które nie chce im się pracować i olewają, albo mają z kolei tyle roboty że nie wiedzą w co ręce włożyć.

Ta... tyle, że to ja/Ty/zlecający wychodzi na kretyna przed klientem, a nie gość, który miał to zaprogramować.

 

potwierdzam w 100%. Polskie stawki dla programistów php są śmieszne.

Śmieszne i nieśmieszne. Jakby gość chciał 600-700 netto, to pewnie i tyle by dostał. Raptem naprawde drobne rzeczy do poprawienia w layoucie. Jedynie te importy mogły stworzyć większy problem. Jak dla kogoś jest to śmieszna stawka, to nie bierze roboty. Proste. A jak nabierze kupe zleceń za te "śmieszne" stawki, to potem są takie efekty jak widać. Poza tym jeśli te np 600 zeta to dla kogoś śmieszna stawka za załóżmy 3 dni roboty po pare godzin dziennie (bo taki czas deklarowało kilka osób), to zapewne zarabia z 12k netto i nie bierze sie takiej drobnicy, ale zostawia gimbusom.

 

Ba... wiedziałem, że znajomy kuzynki nie ma aktualnie roboty, więc chciałem mu to podesłac. To gość stwierdził, że leje na te pare stówek, bo on by wolał zrobić cały sklep od zera za pare tysi. Nasza rozmowa zakończyła się pytaniem z mojej strony czy się zamienił na głowy z pewną częścią ciała.

 

 

z ta różnicą, że jako kierowca wózka widłowego "po kursie" masz zerowe szanse znalezienia pracy...

Kumpel - prawie inż na kierunku telekomunikacja i elektronika - pracuje na ładowarce, ma 3k na ręke i sie nie narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze trzeba szanować.

 

Jak ktoś wybrzydza że woli kilka tysięcy za jakąś grubszą robotę to życzę mu powodzenia. Dlatego przez takie podejście mamy to co mamy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze trzeba szanować.

 

Jak ktoś wybrzydza że woli kilka tysięcy za jakąś grubszą robotę to życzę mu powodzenia. Dlatego przez takie podejście mamy to co mamy w Polsce.

 

Nie pieniądze, a czas należy szanować, bo to jest to co masz w życiu najcenniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mowiac kwotowo to gówniany programista php zarobi w rejonie gdanska okolo 1700 na reke, przeciętny 2300 a dobry piszący w Symfony lub Zendzie 4000 netto.

Operator maszyny (nie wazne jakiej): w gównianej firmie1500 zl, przecietnie 2000, dobry 3500 zl na reke.

 

Nakład czasu pracy potrzebny do wykształecenia operatora nieporównywalnie mały w stosunku do IT.

 

Sednem problemu jest ro że ludzie LUBIĄ programowac i dlatego godzą się na pracę za mniejsze mniejsze pieniądze a nie spotkałem operatora maszyny co by LUBIŁ swoją pracę.

 

Często jakiś fascynat zrobi strone za 4pak browara, a ja niestety nie mogę znaleść fachowca co by zrobił mi hobbystycznie elewacje :(

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a programistów jak nie było tak nie ma :D

napisałem na jakimś ogłoszeniowym portalu, zobaczymy co uda mi się ugrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×