Skocz do zawartości

Zdjęcie

e24cloud.com - Beyond

e24cloud.com - Beyond

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
189 odpowiedzi na ten temat

e24cloud.com - Beyond

#141 tgx

tgx

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 postów
  • Firma:Biznes-Host.pl

Napisany 05 grudzień 2012 - 15:46

Akurat tą implementację chmury zweryfikowało życie i pokazało, że chyba zapomniano o redundancji na odpowiednim poziomie

Marketing przegrał i zrobił wiele złego pewnie dla rozwoju tej technologii w PL, ale zobaczymy, może klienci zapomną ;)

#142 theONE

theONE

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1253 postów
  • Firma:Dataspace.pl

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:16

Pamięta ktoś ile ta chmura ma już życia za sobą? Może minęły magiczne 3 lata i sprzęt zaczął się moralnie zużywać?

#143 Gość_nrm_*

Gość_nrm_*
  • Goście

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:26

Publiczna beta była bodajże od września 2011, mega awaria w czerwcu 2012.

#144 Maq

Maq

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • Imię:Paweł

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:49

Potwierdzam wpisy odnośnie maili, sam dzisiaj dostałem odpowiedz na ticket w sprawie awarii serwera adresowany do innego użytkownika (sam od pół roku nie korzystam z ich usług). Profeska pełną gębą.

Ciekawe jaką teraz rekompensatę zaproponują swoim użytkownikom, bo jak dadzą znów podwójne wykorzystane środki, to może niech od razu wprowadzą darmowe usługi, bo po co co kilka miesięcy bawić się w jakieś tam przedłużanie, dodawanie środków itp;)
Na ich miejscu zwinąłbym już ten chmurkowy kramik, bo przy skali szkód które się tam pojawią oraz braku przychodu z powodu "rekompensat" wątpię, aby im się biznes kalkulował, a profesjonalizm w wydaniu "e24cloud" również rzutuje na główny biznes w ramach Beyond.

Edytowany przez Maq, 05 grudzień 2012 - 17:53.

#145 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 18:12

Pech zrozumiem, ale mogliby już się nauczyć na błędach, wyciągnąć wnioski i chociaż mieć jakiś "Plan B" w przypadku, gdy znowu się coś popsuje. Już w ogóle pomijam fakt, że chmura z założenia miała być tą usługą z 100% uptime'u, która jest w pełni skalowalna, wydajna i stabilna. Trochę szkoda bo można powiedzieć, że na te wszystkie awarie przynajmniej w pewnym stopniu sami sobie zasłużyli. Kto to widział, żeby w ogóle tickety latały do innych osób niż trzeba...

#146 sshd

sshd

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Firma:PHU DIANET

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:13

ja dostałem email adresowany do : nubica@nubica.pl nie źle się im posypało .

Edytowany przez sshd, 05 grudzień 2012 - 19:15.

#147 elcct

elcct

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1180 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 01:54

Z tego co widać na Facebook, znowu stracili dane i ludziom od kilku dni nie działają strony.
Zastanawia mnie cisza medialna wokół tego, np. na wykop cicho jak makiem zasiał...

#148 Gość_Adam Szendzielorz_*

Gość_Adam Szendzielorz_*
  • Goście

Napisany 07 grudzień 2012 - 03:20

Z tego co widać na Facebook, znowu stracili dane i ludziom od kilku dni nie działają strony.
Zastanawia mnie cisza medialna wokół tego, np. na wykop cicho jak makiem zasiał...

Akurat że na wykopie jest cicho to jak się domyślam przez cenzurę - wykop ściśle z nimi przecież współpracuje. Że padły tylko jakieś malutkie i medialnie nieciekawe strony - dlatego też pewnie nie przyznają się do tego i nie rozdmuchują sprawy jak po ostatnim padzie (gdzie przestało działać pół polskiego Internetu ;-)

#149 juvenito

juvenito

WHT.pl

• WHT Pro
  • 1498 postów
  • Imię:Marcin

Napisany 07 grudzień 2012 - 05:27

Po prostu tym razem nie ma nagonki medialnej, wtedy było ogromne zainteresowanie. Panowie byli w stałym kontakcie z WHT,

#150 Gość__*

Gość__*
  • Goście

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:10

Akurat że na wykopie jest cicho to jak się domyślam przez cenzurę - wykop ściśle z nimi przecież współpracuje. Że padły tylko jakieś malutkie i medialnie nieciekawe strony - dlatego też pewnie nie przyznają się do tego i nie rozdmuchują sprawy jak po ostatnim padzie (gdzie przestało działać pół polskiego Internetu ;-)

Pamiętacie moje wojny z co niektórymi, że współpraca np. NASK + partner stawia w pozycji uprzywilejowanej partnera? Bo np. może szybciej sobie zabrać domenę, albo np. wręcz monitorować kto co jak itd? To tu jest przykład tego.
Mamy medium, które w jakiś tam sposób mocno wpływa na informację w Sieci i przez powiązania jest blokowany przekaz.

#151 Prohost

Prohost

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1035 postów
  • Firma:Prohost.pl
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Rybczyński

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:34

Nie cenzurę raczej tylko nie ma wielu dotkniętych problemem. A wykop to nie helpdesk.

#152 theONE

theONE

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1253 postów
  • Firma:Dataspace.pl

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:20

Z ich komunikatu wynika że chodzi o 34 43 maszyny fizyczne, to jest raczej spora część clouda.

Edytowany przez nrm, 07 grudzień 2012 - 10:23.
poprawiłem czeski błąd

#153 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 07 grudzień 2012 - 11:39

Maszyny wirtualne, a nie fizyczne.
Mam tam jeden serwer aktualnie i działał bez przerw.

#154 Jarosław Szmańda

Jarosław Szmańda

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1410 postów
  • Firma:datpol.pl
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Szmańda

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:10

Pamiętaj aby dodać do listy kontaktów w swoim komunikatorze adres naszego bota e24cloud@gmail.com, w przeciwnym wypadku nie będziesz otrzymywać od nas powiadmień!

Raz, że z błędem. Dwa, że na GMailu?

#155 Liar

Liar

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:00

Gmail ma komunikator jak Facebook. Mozesz rozmawiać w czasie rzeczywistym tak jak na gg.
Stąd też pewnie ta prośba bo ich bit wysyła pewnie do kontaktów. A Ty dodając go u siebie dodasz im się automatycznie.

Wysłane z mojego ST25i

#156 elcct

elcct

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1180 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:59

Gmail ma komunikator jak Facebook. Mozesz rozmawiać w czasie rzeczywistym tak jak na gg.
Stąd też pewnie ta prośba bo ich bit wysyła pewnie do kontaktów. A Ty dodając go u siebie dodasz im się automatycznie.

Wysłane z mojego ST25i

Gmail można mieć we własnej domenie

#157 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:34

Ale teraz już się podobno buli za taką zabawę :)

#158 pedro84

pedro84

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1486 postów
  • Imię:Andrzej

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:43

Ale teraz już się podobno buli za taką zabawę :)

Nawet na pewno - jeśli nie masz darmowego konta, którego już założyć nie możesz ;)

#159 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 06 kwiecień 2013 - 23:06

Nawet na pewno - jeśli nie masz darmowego konta, którego już założyć nie możesz ;)

Na szczęście jestem szcześliwym posiadaczem takiego konta hehe :)

poczta SerwerStatus.pl jest obsługiwana przez ich system.

#160 Jarosław Szmańda

Jarosław Szmańda

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1410 postów
  • Firma:datpol.pl
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Szmańda

Napisany 08 kwiecień 2013 - 10:21

Ale o czym Wy w ogóle piszecie? Zwróciłem jedynie uwagę na fakt, że posiadają ten adres na darmowej skrzynce zamiast posiadać go we własnej domenie.

Na prawdę nikt tego nie zrozumiał...?

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników