Skocz do zawartości

Zdjęcie

e24cloud.com - Beyond

e24cloud.com - Beyond

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
189 odpowiedzi na ten temat

e24cloud.com - Beyond

#101 Stabs

Stabs

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 03:19

@kafi, wiem ludziom chyba nic nikt nie może zarzucić, zrobili wszystko co mogli.
Cloud, cloudem, było trochę pr, jednak to było to zrobione dobrze...
Wszyscy uczą się na błędach i żeby taki pech się nie zdarzył Dodany obrazek
@elcct, powiedzmy, że był między innymi stamtąd, aczkolwiek nikt publicznie nie poda Ci źródeł ataku.

Gościu daruj sobie bo jesteś tak samo "autentyczny" jak ten pan z filmiku Dodany obrazek Troche pr? Było zrobione dobrze? Żalosne jest to co piszesz, czyżby jakieś powiązania z firmą e24cloud?

W ogóle, cała ta historia niestety pokazuje jak "się to robi w Polsce", utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że nie warto niczego wartościowego hostować w kraju - można od biedy (z uwagi na niższą cenę) próbować w kilkunastu w miarę dobrych firmach (choć w porównaniu ze standardami USA/GER/HOL to są co najwyżej średniaki.

A do tego cała ta otoczka - ściemy, "marketing" rodem z Białorusi, pseudo "niezależne" portale branżowe, rączka rączke myje, ehh Dodany obrazek

#102 LANcaster (kotkowicz.pl)

LANcaster (kotkowicz.pl)

Regularny użytkownik

• Firma Bronze
  • 90 postów
  • Firma:Angry Bytes
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Kotkowicz

Napisany 06 czerwiec 2012 - 10:49

http://sysadminblog....grzechy-beyond/

#103 Jarosław Szmańda

Jarosław Szmańda

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 postów
  • Firma:datpol.pl
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Szmańda

Napisany 06 czerwiec 2012 - 11:36

http://sysadminblog....grzechy-beyond/

Ktoś sobie bloga wylansował :)

#104 devilMedia.pl

devilMedia.pl

Często na forum

• Firma Bronze
  • 73 postów
  • Firma:devilMedia.pl S.C.
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Łuczak

Napisany 06 czerwiec 2012 - 14:55

Teorii co się stało może być dużo. Bynajmniej mając DC z Tier IV wymusza dublowanie każdego systemu jaki może tylko zdestabilizować pracę. Więc min. 2 tory zasilania, zdublowane agregaty i tak dalej. Skoro im to "siadło", to znaczy, że zapewne automatyka im gdzieś wysiadła i nie uruchomiła agregatu. W filmiku tutaj gdzieś przemyconym pokazują, że agregator już nie chodzi, a co z drugim? Dodany obrazek Z zasłyszanych informacji, nie mają drugiego, a zatem TIV też nie.

Edytowany przez devilMedia.pl, 06 czerwiec 2012 - 14:59.

#105 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:08

@Stabs: nie trzeba było się rejestrować, nie jestem powiązany, z resztą dziwne pytanie.

Ktoś sobie bloga wylansował Dodany obrazek

Polak zawsze kombinuje...

ps. działał agregat i podtrzymywanie ups...

#106 conra

conra

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 97 postów
  • Firma:brak
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:L.

Napisany 06 czerwiec 2012 - 17:05

Właśnie otrzymałem maila:

Szanowny kliencie,
Serwery e24cloud.com pracują w nowoczesnej i wyposażonej wg najsurowszych zasad bezpieczeństwa
serwerowni. Mimo to nie uniknęliśmy awarii, która pociągnęła za sobą poważne skutki. 4 czerwca rano nastąpiła
dysfunkcja systemu zasilania. Przyczyną przerwy w dostępności zasilania był fatalny zbieg okoliczności – nałożenie
się sytuacji awaryjnych w kluczowych punktach instalacji:

a. awaria układu automatycznego sterowania rozdzielniami elektrycznymi,

b. awaria jednego z głównych wyłączników układu SZR,

c. nieprecyzyjne dane na temat czasu pracy na bateriach – urządzenia podają 25 minut podczas kiedy faktycznie
ten czas jest krótszy (15min).

Dodatkowym okolicznością, która wpłynęła na przebieg awarii był tzw. czynnik ludzki - tak skomplikowany przebieg
awarii zwiększył poziom stresu, co negatywnie wpłynęło na szybkość podejmowania decyzji. Niemniej czynności
podjęte przez pracowników firmy, pozwoliły w krótkim czasie usunąć przyczynę problemów oraz przywrócić stabilność zasilania.
Niestety, na skutek awarii zasilania, uszkodzone zostało środowisko produkcyjne e24cloud.com, na które składają się dwie redundantne grupy macierzy, zbudowane z grup dysków twardych spiętych w RAID 6 (dopuszczalne uszkodzenie 2 dysków). Na nieszczęście, wiele dysków w znacznym stopniu ucierpiało podczas utraty zasilania – w najgorszym przypadku straciliśmy 60% dysków z grupy raidowej.
Dyski, które zawierały kopie bezpieczeństwa wykonane przez użytkowników zachowały pełną sprawność.

Aktualnie wszystkie siły wkładamy w odzyskanie danych z uszkodzonych macierzy. Rozumiemy, że wielu z Was miało tam cenne dane i informacje. Czasu, który jest potrzebny na tę operację nie możemy Wam oddać. Wiemy, że jest do dla Was bardzo stresująca sytuacja i rozumiemy Wasze obawy oraz pytania o szczegóły. Jak tylko zakończą się trwające prace, natychmiast się z Wami podzielimy szczegółowymi informacjami na ten temat.

Harmonogram prac znajdziecie tutaj: http://devblog.e24cl...z-e24cloud-com/

Do momentu zakończenia wszystkich prac naprawczych nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z naszej usługi. Pracujemy również nad systemem premiowym dla aktywnych użytkowników e24cloud.com. Staramy się wypracować jak najkorzystniejsze dla Was rozwiązanie.

Cały czas możecie się z nami kontaktować za pomoca formularza kontaktowego lub pisząc na e-mail: support@e24cloud.com – jesteśmy dla Was dostępni.

Jest nam przykro i bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zrobimy wszystko by najlepiej i najszybciej rozwiązać wszelkie problemy.

Z poważaniem,
Anna Adamowicz
Dyrektor supportu e24cloud.com

#107 Grz3chu

Grz3chu

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 33 postów
  • Imię:Grzesiek

Napisany 06 czerwiec 2012 - 19:29

Kurcze, a ja tam trzymałem backup...płacę za to więcej niż za 2-3 tańsze VPS'y bo myślałem, że firma pewna i dane bezpieczne, a tu taki babol...

#108 sshd

sshd

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Firma:PHU DIANET

Napisany 06 czerwiec 2012 - 19:46

Dobry wpis na ich blogu jest:

retio pisze:
6 czerwca 2012 o 12:26

Ciekaw jestem co wg was oznacza aktywny użytkownik e24cloud.com. Hmm?
Odpowiedz
Raf pisze:
6 czerwca 2012 o 12:29

Pewnie ten, który „aktywnie” dostaje wylewu walcząc o reanimację danych :-)

#109 elcct

elcct

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1180 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:16

Zabawne trochę, że na wersji anglojęzycznej strony podają komunikat, po Polsku.

#110 conra

conra

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 97 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 10:07

a ja polecę wam chmurkę u Pana Marka, takecloud.pl
[...]
u P. Marka na post z forum od Sylwester P.
--
pozdrawiam serdecznie

Drożej niż e24cloud. Ja w e24c byłem od początku bety - zero problemów, łącze potrafiłem przytkać całkiem nieźle, nawet po kilka TB dziennie i co? Zero problemów. Ani nie ucieli łącza, ani nikt do mnie nie pisał. Z serwerem problemów też nie miałem. Jedyne co to teraz, a byłem od początku, czyli po ponad pół roku dyski padły. Rozumiem to. W dedyku też mogą paść i co? To samo... aaa, zapomniałbym, takecloud to hitme więc to, że szło szybciej z hitme do hitme niz z netartu do hitme to nie musisz nam mówić, ja z laptopa do pc w domu też mam lepsze łącze niż wyjście na świat... Twoja opinia jest wręcz "kupiona". Do tego świeży użytkownik odpowiadający w temacie o innej firmie, w "drzewku" host is down. Chcesz wychwalać? Zakładaj nowy temat.

ps. Podlinkuj sobie adresy, zróbmy precela z forum...

Pozdrawiam Conra

#111 beliq

beliq

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 2121 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 04:48

Wniosek z tej bajki jest prosty i niektórym znany... jeśli spółka ma kasę, a nie potrafi zachować uptime'u,
to jej nie ufamy...

Prąd jest najbardziej krytyczną składową usługi kolokacji.
Administratorzy, routery, światłowody, ataki - wszystko to ma drugorzędne znaczenie.
Fakt, że drugi rok z rzędu mają poważną awarię, bo a to prąd, a to FM-200,
a to awaria XYZ ( tu wpisz cokolwiek ), zakrawa na żart niskiego lotu.

Nie żebym gloryfikował ATM, gdzie to forum stoi - ale w czasie ostatnich 2.5 roku nie mieliśmy
żadnych problemów z prądem, gazem etc. a też nijak ATM nie jest Tier-4 - wg. mojej prywatnej opinii.

Notabene, osobiście Wam zaręczam, że jeśli serwer dedykowany tego forum,
tj. HP DL 380 z 2 zasilaczami podpiętymi pod dwie fazy,
zaliczy pad tytułem ( tu wpisz różne dziwne powody, które często podaje się do publicznej wiadomości )
to albo ATM da nam 2-3 lata za darmo, albo w trymiga wyślę im wypowiedzenie.
Powód? Przeto nie wiem jak Wy, ale ja baz danych w trybie recovery uruchamiać nie lubię Dodany obrazek

#112 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 08 czerwiec 2012 - 11:35

A miałem taki fajny serwerek z uptime 374 dni Dodany obrazek

FM-200 ? Włączył im się gdzieś gaz ? Dodany obrazek

ps. ATM też miał problem rok temu, jak siadł prąd w LIM, ale co prawda systemów nie trzeba było podnosić.

Edytowany przez patrys, 08 czerwiec 2012 - 11:42.
w sumie to nie ma co dalej drążyć tematu...

#113 vilgefortz

vilgefortz

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 12:00

Pisali, że miali uptime ponad 1700 dni. Z tego wynika, że ta serwerownia ma około 5 lat.
Patrząc na proces projektowo-budowlany cała koncepcja może mieć więcej niż 6 lat.

Przez 6 lat zmianiło się DUŻOOOOO w kwesti projektowania i wyposarzania DC np. geśtość zasilania per RACK.
Do tego przez 5 lat pewne systemy mogły się mocno zestarzeć np. UPS i baterie, które wg. ich informacji miały trzymać 25 min trzymały 15 ...

#114 maniek_35

maniek_35

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów
  • Firma:swiat firan
  • Imię:magda
  • Nazwisko:ilczuk

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:21

Drożej niż e24cloud. Ja w e24c byłem od początku bety - zero problemów, łącze potrafiłem przytkać całkiem nieźle, nawet po kilka TB dziennie i co? Zero problemów. Ani nie ucieli łącza, ani nikt do mnie nie pisał. Z serwerem problemów też nie miałem. Jedyne co to teraz, a byłem od początku, czyli po ponad pół roku dyski padły. Rozumiem to. W dedyku też mogą paść i co? To samo... aaa, zapomniałbym, takecloud to hitme więc to, że szło szybciej z hitme do hitme niz z netartu do hitme to nie musisz nam mówić, ja z laptopa do pc w domu też mam lepsze łącze niż wyjście na świat... Twoja opinia jest wręcz "kupiona". Do tego świeży użytkownik odpowiadający w temacie o innej firmie, w "drzewku" host is down. Chcesz wychwalać? Zakładaj nowy temat.

ps. Podlinkuj sobie adresy, zróbmy precela z forum...

Pozdrawiam Conra

tylko tam kolo pisze, że nie hitme do hitme tylko z netart do hitme... biel dalej biel...

#115 rshmn

rshmn

Stały użytkownik

• WHT+
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów
  • Firma:progreso.pl
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Szczęch

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:42

Nie żebym gloryfikował ATM, gdzie to forum stoi - ale w czasie ostatnich 2.5 roku nie mieliśmy
żadnych problemów z prądem, gazem etc. a też nijak ATM nie jest Tier-4 - wg. mojej prywatnej opinii.

Przerabialiśmy w ATM w Katowicach awarię prądu - wszystko zadziałało poprawnie.

#116 conra

conra

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 97 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:36

Czy e24cloud już się z wami kontaktowało w sprawach rekompensaty?

#117 sshd

sshd

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Firma:PHU DIANET

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:49

nie, jedyny komunikat iż zaczynają naliczać opłaty za włączone maszyny

#118 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 21 czerwiec 2012 - 14:41

https://www.e24cloud...tatic/casestudy ;)

#119 Gość_bolek10_*

Gość_bolek10_*
  • Goście

Napisany 21 czerwiec 2012 - 16:26

Bardzo ciekawy artykuł, jedno co mnie ciekawi to ile na to wszystko wydali.

Jeżeli to co napisali jest prawdą, są to na prawdę nieźli 'kozacy' ;)

#120 shad

shad

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 17:46

Na logikę, nie byle kto trzyma tam swoje dane, a więc dane mają swoją wartość i jedyną opcją na jaką mogli sobie pozwolić to odzyskanie odzyskiwanie.

Edytowany przez shad, 21 czerwiec 2012 - 17:47.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników