Skocz do zawartości
kcp

Czy HTML5 jest w stanie pokonać Flasha?

Polecane posty

Jak myślicie czy HTLML5, który jest jeszcze nie skończony, da rade pokonać starego (1996) flasha ?

Edytowano przez kcp (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś to wiedział, to byłby bardzo bogatym człowiekiem.

 

A poważnie, kto wie, ale tak czy siak, to melodia przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem jest spora tendencja do wycofywania elementów flashowych ze stron an rzecz CSS3 / HTML5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem jest spora tendencja do wycofywania elementów flashowych ze stron an rzecz CSS3 / HTML5.

Dokładnie, ale wszystkiego się nie zastąpi. Moim zdaniem, obie technologie będą współistnieć, ale dla wielu elementów Flash straci znaczenie na rzecz HTML5/CSS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale wszystkiego się nie zastąpi. Moim zdaniem, obie technologie będą współistnieć, ale dla wielu elementów Flash straci znaczenie na rzecz HTML5/CSS3.

 

Wykorzystując aktualnie HTML5, CSS3 i jQuery można już prawie zastąpić flasha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując aktualnie HTML5, CSS3 i jQuery można już prawie zastąpić flasha.

Bzdury pleciesz :) Skopiujesz coś do schowka bez Flasha? Napiszesz alternatywę dla Photoshopa Online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdury pleciesz smile.png Skopiujesz coś do schowka bez Flasha? Napiszesz alternatywę dla Photoshopa Online?
A znasz znaczenie słowa prawie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, flash to narzędzie do kopiowania czegoś do schowka, uploadu plików i wyświetlania beznadziejnych reklam co zamulają komputer. Oby szybko zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash to bardzo użyteczne narzędzie - ale tylko w rękach ludzi myślących. Flashowe gierki i odtwarzacze zawojowały sieć i tak już na pewno zostanie, możliwości Flasha są tutaj niedoścignione (AIR miał powalczyć, ale jakoś nie może się kolejny już rok przebić). Jeśli zaś chodzi o najczęstsze wykorzystanie Flasha, czyli bannery reklamowe, to zgodzę się, że w większości przypadków są złem. Ale nie wińmy narzędzia, wińmy ludzi, którzy tak tworzą animacje, że te zżerają CPU i RAM naszych kompów. Dobrze zmontowana animacja może być lekka i przyjemna, trzeba tylko umieć ją zrobić.

A poza tym wszystkie nowoczesne przeglądarki mają możliwość blokowania elementów Flash-owych, więc jak ktoś nie lubi, to nie widzę problemu, żeby się "śmieci" z przeglądanych stron pozbywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż nie mogę się pozbyć flasha, bardzo brakuje mi jednego standardu wideo albo chociaż takiego formatu aby był obsługiwany przez 90% przeglądarek.

Problem na dziś z html5 jest taki, że w tym zakresie coś zmienił, wprowadził dyrektywę video to było potrzebne, sytuacja ta tylko spowodowała że przeglądarki oficjalnie przyznają się do wspierania wybranych kodeków.

Być może z następną wersją html coś się zmieni, bo nie sądzę że producenci z własnej woli wypracują porozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash jest potrzebny do odtwarzania video(h264) audio(mp3). HTML5 go w tym póki co nie wyręczy.

 

No i tutaj się mylisz (albo ja xd). Wszystko zależy od przeglądarek, bo z tego co pamiętam firefox nie obsługuje mp3, a opera już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×