Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Domeny, pagernak, update

Polecane posty

Cześć, zauważyłem, że była aktualizacja PR, odnotowaliście coś ciekawego?

 

U mnie nowa domena Besty.eu dostała PR 0, a miała już 3... Codziennie dodaję nową treść oraz linki do 10 katalogów.

 

Domena Ventrilohosting.pl, zwyczajnie podpięta pod DA zyskała PR 3 :D Nie wiem jakim cudem. Nic tam nie było robione, żadnej treści.

 

Aha, domena Ct8.pl dostała pr2 z 1 czyli na plus :P

 

Jak u Was wygląda sytuacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja strona Magicts.pl rówież odnotowała aktualizacje z pr1 wskoczyła na pr2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że u Was wszystko na plus :P Zastanawia mnie drastyczny spadek besty.eu z pr3 na 0 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena Ventrilohosting.pl, zwyczajnie podpięta pod DA zyskała PR 3 biggrin.png Nie wiem jakim cudem. Nic tam nie było robione, żadnej treści.

Akurat nie widzę w tym nic dziwnego. Do domeny prowadziły kiedys klinki ze strony głównej jakiegoś portalu z PR4 po następnym odświeżeniu pewnie spadnie. Podobna sytuacja jest ze stronami linkowanymi rotacyjnie (bez stałych backlinków) zyskują PR pomimo że większość BL realnie już nie istnieje.

 

Co do aktualizacji/odświeżenia PR to był na początku miesiąca chociaż zdarzały się niedobitki u których PR zmienił się wczoraj/przedwczoraj ale na niekorzysć wink.png

 

edit;

Besty.eu wpadła w filtr co nie jest dziwne po wprowadzeniu zmian do algorytmu G (m.in Panda)

Zresztą nie dziwie po backlinkach ze stron:

CvO4.jpg

Nie powiązanych tematycznie.. Chociaż nie wiem nie znam na tyle dobrze japońskiego.

Top 10 BL dla besty.eu to strony podpięte pod twój hosting (link ze stopki) które są zaśmieconymi katalogami i każdy na tym samym IP ;)

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat nie powinien być w dziale?:

Pozycjonowanie i Optymalizacja

Forum na temat [...] Wszystko o SEO."

 

U mnie w google nie ma besty.eu

JMADi.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ban =/ filtr smile.png

Mi wzrosło mlike.eu z 1 do 2.

To wiem, napisałem o tym przed edycją postu Kede wink.png No nic, trzeba usunąć źródło problemu, podlinkować domenę i czekać na rezultaty tongue.png

 

Kede, a zobacz to. Na innym komputerze po wylogowaniu z konta google wyskakuje mi:

 

 

"Wyświetla wyniki dla besty.pl. Zamiast tego wyszukaj besty.eu"

 

Klikając w Besty.eu mam tylko swoje wyniki, hmmm. Czy to o czymś świadczy ? Sprawdzałem przez różne narzędzia czy domenę nie dostała bana, ponoć nie dostała. Jednak po wyszukiwaniu w google innych fraz, np

 

"besty milosne"

"besty zyciowe"

itp

Domena nadal figuruje na wysokiej pozycji.

 

 

No chyba, że to jakieś chwilowe wahania google, bo strona powstała na początku maja, wcześniej nic się tam nie działo. Czasami jest tak z nowymi domenami, że raz zaindexuje kilka linków, potem okazuje się, że nie itd. Za bardzo się na tym nie znam, ale piszę to, co kiedyś miałem :)

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HdXKO.jpg

A ja klikając w "Zamiast tego wyszukaj besty.eu" pomimo że wpisalem besty.eu to wtedy i tak twoja strona nie jest napierwszym miejscu aczkolwiek pojawiła się w wyszukiwaniach bo wcześniej jej nie było.

 

Sprawdzałem przez różne narzędzia czy domenę nie dostała bana, ponoć nie dostała.

Mówiłem o filtrze a nie o banie a to dwa różne pojęcia. Żeby sprawdzić czy domena ma bana wystarczy sprawdzic site:domena w google nie są do tego potrzebne żadne narzędzia.

 

Być może masz filtr nałożony na inne frazy niż "besty milosne" "besty zyciowe" (po za tym nie wiem w ogóle można dostać filtra na frazy które mają 0 wyszukań miesięcznie..). Ale prawdopodobnie to nie jest nawet filtr. Po prostu wg. Google tw strona jest mało wartościowa. Trochę mocnych linków z dobrych stron, najlepiej powiązanych tematycznie rozwiąże sprawę.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale napisałem o banie, aby rozwiać kolejne wątpliwości ;) Na razie czytam w necie jak sobie poradzić z filtrem itd. Co do wyszukiwań to jest ich naprawdę sporo, według google było 12 000 00 wyszukiwań samej frazy besty, a besty miłosne itd po 2-3 tysiące. Na razie będę cierpliwie czekał, pousuwałem już wadliwe linki, te które mogły przyczynić się do filtra :) Dzięki za wskazówki, post został nagrodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według google było 12 000 00 wyszukiwań samej frazy besty

Człowieku co ty opowiadasz...

XbgY.jpg

 

a besty miłosne itd po 2-3 tysiące

Bzdura

pI1Lt.jpg

 

wyszukiwania globalne = na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pierwszego posta:

U mnie nowa domena Besty.eu dostała PR 0, a miała już 3... Codziennie dodaję nową treść

W problem... że nie dodajesz treści tylko obrazki. Strony bez dobrej unikalnej treści dodawanej systematycznie są gorzej traktowane przez G. Strony oparte tylko i wyłącznie na obrazkach G może traktować jako śmietniki (nowy algorytm +panda). Co prawda tego typu stron raczej nie uzupełni się tekstem co więcej tekst raczej będzie pożądany przez użytkowników.

 

2 sprawa to wypisanie dwudziestu paru słów kluczowych w stopce raczej nie jest zgodne ze "wskazówkami" Google /wytycznymi/.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat nie powinien być w dziale?:

 

 

U mnie w google nie ma besty.eu

JMADi.jpg

no u mnie to samo zero o tej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, pod frazą besty.eu nie ma nic, a pod frazą besty strona jest na 2 miejscu, u Was tak samo ? Info od znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, pod frazą besty.eu nie ma nic, a pod frazą besty strona jest na 2 miejscu, u Was tak samo ? Info od znajomego

tak potwierdzone info mam tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja była już ze 3 tygodnie temu PR smile.png

poczytaj wcześniejsze posty....

jedni mieli wcześniej jedni kilka dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena Sklepowa (nie caly rok) z PR0 --> PR2

Domena Ligowa (3 Letnia) bez zmian PR2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Filtr zdjęty, PR odzyskane biggrin.png

jak to zrobiłeś ?

 

fakt teraz strone widzę w googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobiłeś ?

 

fakt teraz strone widzę w googlach

Usunąłem linki z podejrzanych stron, pozmieniałem opisy i słowa kluczowe, wygenerowałem nową mapę strony, dodałem odnośnika do mapy strony w menu, dodałem kilka elementów z różnymi tytułami, podlinkowałem wpisy w mocnych katalogach (kupiłem sobie dostęp do dodawarki) i poprosiłem google o ponowne sprawdzenie witryny. No i działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak jest, że jak otrzymujecie PR to pozycja strony drastycznie spada ? Ja wczoraj otrzymałem PR4 (z 3 mi wskoczyło) i znowu ciężko ją znaleźć. Ruch od wczoraj drastycznie spadł, o ponad 50%. To norma, czy mam się znowu martwić ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×