Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SanKen

Ograniczenie dostepu do internetu.

Polecane posty

Witajcie, mam problem z dzieciakiem który zakłada konta na różnych stronach internetowych i szukam programu który posiadałby opcje zablokowania wszystkich stron, a umożliwił by przeglądanie tylko wyjątków....

Problem jest dość ciekawy ponieważ osobnik umie czytać i pisać w wieku 6lat, a ze dużo siedzi z informatykiem(tatą) dużo się też nauczył.(instalacja systemu,virtualbox,instalowanie programów itp.) Pytanie jak to rozwiązać by nie zakładał żadnych konto na stronach internetowych ?

 

W ruterze mogę zablokować strony,ale niestety odechciewa mi się blokowania wszystkich stron jakie tylko wynajdzie, bo jest już za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

A nie masz w routerze funkcji aby pokazywało tylko strony z listy? Większość routerów takowe funkcje ma. Nie które antywirusy tę funkcję posiada. Najlepiej to z nim pogadać, żeby nie zakładał byle gdzie kont... jeszcze na jakims serwisie jak pobieraczek.pl zarejestruje i bedzie problem. Albo w ogóle od internetu odciąć. W tym wieku lepiej do komputera nie dawać zbytnio dostępu. Wiem to po sobie ;P.

 

W jego wieku to ja na windowsie 95 grałem w skoki narciarskie albo jazde na dyskorolce... Co to były za czasy hehe.

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakieś proxy które zablokuje adresy URI które w sobie posiadają cząstkę adresu rejestracji najpopularniejszych skryptów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainstalować jakiś program do kontroli rodzicielskiej i za jego pomocą ustawić strony które mają się wyświetlać lub zablokować wybrane. Programy takie działają w tle i nie wyświetlają żadnych informacji i powiadomień. Żeby wyłączyć program, filtr lub zmienić ustawienia trzeba podać hasło.

 

Przykładowe programy http://www.dobreprogramy.pl/Kontrola-rodzicielska,Kategoria,Windows,84.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cztery zostały uznane za szkodniki i zostały odinstalowane(no niestety nie prze zemnie....,ani nie wiem w jaki sposób...), to samo się tyczy programu od Aimer. Ten skończył żywot jako kill proces... Pomysły mi się kończą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni nie wiem w jaki sposób.
No to tutaj raczej szukaj problemu, bo takie programy są najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejsze byłyby odpowiednie reguły na routerze. Dodajesz na przykład słowa "register, rejestruj, rejestracja" do blokowanych i masz problem z głowy. I w zasadzie jest to jedyna pewna metoda, chyba, że użyszkodnik ma dostęp do routera, wtedy to już nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rutera nie ma,ale ruter(DGN2000@DG Team) ma tylko możliwość wpisania adresów stron które mają zostać zablokowane, co niestety mija się z celem gdy nie mam kontroli nad jego komputerem...

 

xorg - problem to właśnie właściciel komputera... Tak sobie zapamiętał co ma po instalowane ze nic nawet nie doinstaluje...

 

Szukam raczej coś do firefoxa jakiegoś dodatku czy coś jest coś takiego ? Tego jeszcze nie ogarnia, wiec jest szansa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie własny serwer DNS. Na nim ustaw wpisy adresowe stron dozwolonych i zablokuj żądania rekursywne.

Ewentualnie stwórz strefy TLD i skieruj na jakieś IP, na którym będzie siedział stosowny komunikat.

 

Jeśli sieć jest tam konfigurowana przez DHCP, to zmień w routerze adres DNS na ten twój.

Jeśli nie, to podmień ręcznie i módl się, żeby delikwent nie wpadł, jak to jest zrobione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×