Skocz do zawartości
tomek_zwl

Stała opieka administracyjna czy tylko w razie problemu?

Polecane posty

Przeczytałem i .... nie rozumiem nadal - widocznie to przez tą burzową pogodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przeanalizuj to na swój sposób i daj dobie odpowiedź, nie sugerują tylko innym jak to wygląda.

 

Przeważnie widzimy to co chcemy zobaczyć.

 

Pogoda jest super, słoneczko świeci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Irka wypowiedź rozumie tak, klient płacący 30 zł za serwer na miesiąc może z swoim problemem poczekać do samego rana i przez noc nie trzeba się wysilać tylko można spokojnie spać, bo płaci tylko 30 zł, zaś ten, który zapłaci za swoją usługę 500 zł to trzeba się podnieść, bo ten płaci dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Bartek, problem nie jest dość błahy i inaczej wygląda patrząc na to subiektywnie.

 

W zasadach biznesu nie mówi się o tym oficjalnie, ale niestety tak to działa i nic dodać, nic ująć samo życie. Każdy z nas płaci za różne usługi i chce być potraktowany priorytetowo. Niestety w przypadku szybkiej reakcji dla klienta, który płaci 30 złotych, nie jesteśmy fair dla klienta co płaci 500 złotych. Więc taki klient który płaci 500 złotych nie zobaczy różnicy w usłudze, logicznie rzecz biorąc po co ma płacić 500 złotych jak tą samą usługę będzie miał w cenie 30 złotych.

 

Jest to dość drażliwy temat i nasza firma zawsze próbuje balansować, tak aby i wilk i owca była cała. Nie chciałbym aby ktoś to zrozumiał opacznie, to nie jest tak, że olewa się klientów co płacą mniej. Można to porównać do pasażerów pociągu, Ci co płacą więcej mają wygodne miejsca w 1 klasie, Ci co płacą za tańszy bilet mają miejsce w klasie 2. Wszyscy jednak jadą w tym samym kierunku i tym samym pociągiem, oczywiście jest to metafora i nie należy tego brać dosłownie.

 

I teraz aby nie było niedomówień, nikt nikomu w nocy nie odmówił żadnej pomocy u nas w przykładzie który opisał Marek607, klient miał załatwioną sprawę od ręki, więc nie pozostał bez pomocy jak ktoś mógłby to odebrać. Niestety klienci którzy nie znają takich zasad często zmieniają firmę, i wtedy są narzekania na usługę chociaż tak naprawdę klient nie znał zasad czy regulaminu.

 

Takie zasady opisują dokładnie czas reakcji, formę kontaktu itp. i klient wykupując usługę zgadza się na to. Mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko jasne. smile.png

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, to jest podstawowa zasada biznesu.

 

Nikt mi nie powie, że traktuje tak samo priorytetowo klienta, który płaci złotych 30 i takiego, co tychże złotóweczek, płaci 500. Jeśli tak mówi, to po prostu uprawia marketing, nie oszukujmy się.

 

Inną rzeczą jest kiedy sprawia wrażenie, żeby klient czuł się wyjątkowo, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, to jest podstawowa zasada biznesu.

 

Nikt mi nie powie, że traktuje tak samo priorytetowo klienta, który płaci złotych 30 i takiego, co tychże złotóweczek, płaci 500. Jeśli tak mówi, to po prostu uprawia marketing, nie oszukujmy się.

 

Inną rzeczą jest kiedy sprawia wrażenie, żeby klient czuł się wyjątkowo, etc.

 

 

Ja jako klient widze to tak - wybieram taką firmę w której oprócz odpowiadającej mi oferty sprzętowej jestem też dobrze traktowany.

Łatwo mi jest to ocenić bo na bierząco potrzebuję kilku vps-ów i są to właśnie takie po 20 i po 200zł, u jednego dostawcy.

Nie wiem i nie interesuje mnie jak ta firma to robi, ale niezależnie czy wystąpi problem z najtanszą czy najdroższą usługą, zawsze reakcja jest tak samo profesjonalna w mojej ocenie.

Nie chodzi mi to o reklamowanie konkretnej firmy tylko modelu podejscia do klienta, pouczać nikogo nie zamierzam , ale jeśli ktoś ma problemy z klientami na tle "równości" to może warto opracować jakąś politykę obsługi klienta, tak aby niedopuścić do tego żeby w jakimś "krytycznym" momencie poczuł się gorszy od tego który płaci więcej...kwestia podejścia firmy , a to wg moich obserwacji przekłada się na ilość "powracających" klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako klient widze to tak - wybieram taką firmę w której oprócz odpowiadającej mi oferty sprzętowej jestem też dobrze traktowany.

Łatwo mi jest to ocenić bo na bierząco potrzebuję kilku vps-ów i są to właśnie takie po 20 i po 200zł, u jednego dostawcy.

Nie wiem i nie interesuje mnie jak ta firma to robi, ale niezależnie czy wystąpi problem z najtanszą czy najdroższą usługą, zawsze reakcja jest tak samo profesjonalna w mojej ocenie.

Nie chodzi mi to o reklamowanie konkretnej firmy tylko modelu podejscia do klienta, pouczać nikogo nie zamierzam , ale jeśli ktoś ma problemy z klientami na tle "równości" to może warto opracować jakąś politykę obsługi klienta, tak aby niedopuścić do tego żeby w jakimś "krytycznym" momencie poczuł się gorszy od tego który płaci więcej...kwestia podejścia firmy , a to wg moich obserwacji przekłada się na ilość "powracających" klientów.

Widzisz, ja właśnie o tym podejściu pisałem, żeby nie dać klientowi odczuć tego, że jednak - mimo wszystko - jest klientem płacącym mniej. I takie zachowanie dobrze o firmie świadczy.

 

Tak naprawdę to przecież o tym jest mowa - o podejściu do każdego klienta, bo przecież nikt mi nie powie, że klienta, który zostawia w jego firmie kilka tyś. złotych traktuje tak samo jak tego co zostawiają 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ten który zostawia dużo kasy należy mu się szczególne możliwości, tak jak mój tata stolarz, ten który ciągle coś od niego chce i zazwyczaj dużo to jest szybciej od ręki jeśli możliwe, a zaś ten, który by chciał najlepiej za free to jeśli może to poczeka sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przecież stali klienci, płacący regularnie są obsługiwani pierwsi i to nie tylko w kwestii administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się ten przykład Irka. Pociąg.

Bez względu na politykę firmy, powinna zawsze szukać klientów i sprawiać, aby chcieli tam zostać.

Dlatego obsługa zawsze powinna być TAKA SAMA, bo to jest cenne w firmach - zasoby ludzkie. A cena powinna wynikać tylko z narzędzie, podzespołów, na jakich będzie pracował dany klient.

 

Czyli można jechać w pierwszej klasie pociągu, można jechać w drugiej, a nawet na dachu ;), ale bez względu na miejsce, zawsze chcielibyśmy mieć miłego konduktora i ewentualną obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×