Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaszub1136

VirtualBox i Windows x64

Polecane posty

Cześć. Chcę przetestować system Windows Home Server 2011 na VirtualBoxie ale podczas bootowania wywala błąd (załącznik). Na PC mam zainstalowany win 7 HP x64, w biosie włączyłem opcję wirtualizacji więc nie powinno być problemów.

post-10998-0-38515700-1336299071.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, instalacja przeszła gładko (wymagał 160GB dysku tylko po co) ale problemem jest sam system. Przed gotowością restartował się z 5 razy i za każdym razem robił to samo (raz można) ale to że ciągnie więcej od PCtowej wersji windows 7 to przegięcie. Chyba się nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa tylko na luzie sam czysty system ciągnie ok. 1GB ram a chciałem go dać na mini PCta gdzie jest tylko 2GB, przy odpaleniu jakichkolwiek usług zabraknie pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki że na tym PC musi być windows (pod jedną aplikację) i po to żeby postawić zaawansowany serwer DHCP i przyciąć dostęp do części stron na wyznaczonych klientach. Chyba że jest jakiś dobry serwer DHCP na windowsa XP z możliwością przypisywania stałych adresów wewnętrznych dla poszczególnych adresów mac i oczywiście żeby nie dławił się przy 6 klientach latających po necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ten windows home server to nie jest jedynie domowym serwerem plikow?

Nijak nie wydaje mi sie z obecnych doswiadczen (chociaz ja to dosyc dawno testowalem), zeby dalo sie tam zrobic "przycinanie dostepu do okreslonych stron". Ale tego, to i nawet stockowo "normalny" Windows Server nie potrafi... Trzeba mu bylo jakas ISA (czy tam teraz nazwane jako Forefront TMG) dograc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bawiłem się trochę tym systemem i jednak nie sprawdzi się do tego zastosowania. Lepiej będzie postawić wszystko na windows server 2003 czy jakim innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na atomie d525 raczej da radę ale wydajność będzie słaba, dla tego myślałem o 2003

Jeżeli uda się wszystko ładnie skonfigurować na 2003 to zostaje, jeżeli nie to skusze się na 2008 r2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja W2008R2DataCenter(trail) postawiłem na laptopie Sempron 3400+(1.8Ghz),1GB RAM, i mniej więcej 60% pamięci mi wykorzystuje. Po czystej instalacji 400MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz kombinuję z serwerkiem tylko albo postawię to na starym kompie, który ledwo się trzyma (wolę nie ryzykować), albo na terminalu (wątpię aby wgl. ruszył), albo poczekam na tego mini PCta.

 

Jeżeli mam zainstalowane windows 7 to windows serwer podczas instalacji doinstaluje sobie bootmenu czy nie ma takiej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jest, ale jak nie ma zawsze możesz sobie sam zrobić. Pamiętaj że

W2008 R2 - Jest na bazie W7(64Bit tylko)

W2008 - Jest na bazie WVista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość "przetestować" Windows Server 8 beta i po prostu jestem w szoku, 700MB Ram na dzień dobry... I zamiast Start jest METRO... Czy ich już całkiem pogrzało... nie wspomnę już o wyglądzie, a raczej braku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat metro nie mogłem znieść przy pierwszych 10 minutach testowania wersji dev windowsa 8, dla tego też nie zniosę go na serwerze. Pozostaje mi przetestowanie windows server 2008 r2, jeżeli coś nie wypali to stawiam na starym, sprawdzonym sbs'ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Sponsi. Moze chca, aby admini mieli frajde i nie podlaczali do serwera konsoli lokalnej w tradycyjnej formie (monitor, klawiatura i mysz), a np. podpinali sie tabletem =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie... Bo jeśli mówisz o tym jak w Windows 8 Developer Preview to nie licz na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,ale niestety to jakaś stara wersja bo ja w mojej nie mam tej listy aż tak długiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×