Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[dyskusje] mydevil.net

[dyskusje] mydevil.net

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

[dyskusje] mydevil.net

#21 MateuszCODE

MateuszCODE

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 13:38

Polecam hosting, dobry support odpowiadają wciągu 15min. Dbają o klienta często robią dla nowych/stałych klientów nowe promocje

• 0

#22 rob006

rob006

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 14 październik 2017 - 10:53

Drobne ostrzeżenie dla osób które chciałyby hostować w MyDevil pocztę i jednocześnie nie interesuje ich zabawa w szeryfów internetu. Administracja wychodzi z mało praktycznego podejścia "zero kompromisów" w kontekście poczty i spamu. Jeśli domena nadawcy ma błąd składniowy w rekordzie SPF, MyDevil będzie odrzucać wszystkie wiadomości od nich jak leci, pomimo że reszta świata zwyczajnie zignoruje błędny rekord. Prawdopodobnie podobnie sprawa wygląda z RBL - zamiast wrzucić maila do spamu, MyDevil odrzuca wiadomość. W najgorszym więc razie nawet nie dowiecie się że ktoś chciał się z wami skontaktować. W najlepszym razie dostaniecie innym kanałem wiadomość w stylu "Wasz serwer odrzuca nasze maile. Wszędzie działa, tylko u was jest problem". Wbrew pozorom to nie są rzadkie przypadki, w ciągu 3 tygodni po migracji poczty na MyDevil dostaliśmy już 3 takie raporty, i to od całkiem sporych międzynarodowych sklepów. Zakładam więc że polityka antyspamowa MyDevil wyróżnia pod tym względem.

Dodatkową niespodzianką może być to, że aktywne połączenia IMAP zliczają się do limitu aktywnych procesów. Jeśli więc masz kilkunastoosobową firmę i myślisz że na najtańszym pakiecie spokojnie utrzymasz pocztę i prostą stronę firmową, możesz się srodze zawieść. Wystarczy kilku użytkowników z odpalonym klientem poczty (np Thunderbird domyślnie pozwala nawet na 5 połączeń na konto - wystarczy więc 5 osób aby wysycić dostępny limit w przypadkuMD1), aby nie tylko odciąć resztę firmy od poczty, ale też ubić firmową stronę.

• 0

#23 xbartx

xbartx

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisany 27 październik 2017 - 18:21

Co do niespodzianek z IMAP wystarczy skonfigurować tak klienta poczty aby nie trzymał połączeń IDLE z serwerem i problemów nie powinno być. Co do polityki antyspamowej to wiadomo, że nie ma złotego środka i nawet jak w poprzedniej pracy korzystałem z IronPort a teraz korzystam z O365 to i tak zdarzają się 'false positive' - tego się nigdy nie uniknie i nie ma systemu doskonałego.

Sam korzystam z mydevil od kilku lat i za tą cenę mają dobrą ofertę i jak na razie nie miałem powodów do tego aby od nich się wyprowadzić. Było też kilka awarii takich poważniejszych, no jak wszędzie, ale jakoś naprawiono i działa dalej. Na pewno na plus jest dostęp po ssh gdzie przy pomocy grep, awk, sed etc można sobie życie nie raz i nie dwa ułatwić i przyspieszyć ;)

• 0

#24 kombiner

kombiner

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 03 listopad 2017 - 13:24

Cholera, to już wiem czemu mam problemy z pocztą ...

Ogólnie wszystko z hostingiem u mnie jest OK, nie ma jakichś niespodziewanych co chwila awarii itd.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników