Skocz do zawartości
Gość Czarna Mamba

IP.Board czy Vbulletin ?

IP.Board czy vbulletin ?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. IP.Board czy vbulletin ?



Polecane posty

Gość Czarna Mamba

Dzień dobry,

 

 

Tak ogółem co bardziej polecacie? IP.Board czy vbulletin ? Jak dla mnie ten i ten silnik jest wydajny i profesjonalny.. czy również tak uważacie? Proszę o oddanie głos w ankiecie, i mile widziane komentarze.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Czarna Mamba (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Mamba

no bardzo ważny jest właśnie dodatek "SEO" - bardzo dużo daję w rozwijaniu się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy tymi dwoma napewno wybrałbym IPB, a tak poza tymi wskazaniami napewno zainteresowałbym się xenForo.

vBseo dry.png nie jest warte wydanych pieniędzy, to tylko moje zdanie ...nieależnie jakbyś je skonfigurował pod własne seo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisze bo pisze :)

 

@xorg z życia wzięte smile.png

ale tak jak napisałem ...moje spostrzeżenie *odnośnie vB4 ( bo vB3 to rarytas i inna bajka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ci przeszkadza we vB4 ? Aktualizować non stop nie musisz, możesz działać na jednej wersji, a w przypadku błędów bezpieczeństwa wychodzą security patch'e do każdego wydania.

 

Jedyny nie pasujący mi element nowego vBulletina to CKEditor - dlatego też pozostałem na 4.1.3 Patch Level 6 - stabilna, błędów nie widzę, stary edytor.

 

W każdym razie tak czy tak CKEditor jest dużo dogodniejszy wg mnie od tego z IPB. W mojej opinii vBulletin zwycięża nad IPB intuicyjnością. W obecnym IPB nasadzili AJAX'a, płynnie chowanych / podświetlanych elementów i innych dupereli którym stanowczo mówię nie.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Mamba

Ja również miałem doświadczenie w tym i w tym skrypcie - ale nie mogę powiedzieć złego słowa o VB, czy o IPB. Zacząłem ten temat z powodu, iż dużo osób ma kłopot z wybraniem silnika na swoje forum. Chciałbym tutaj, aby każdy użytkownik/gość forum WHT - mół zdecydować się na jedną rzecz, i poczytać rady expertów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ci przeszkadza we vB4 ?

Odnoszę wrażenie, że bardziej obciąża serwer niż vb3, ale może to tylko moje subiektywne odczucie, gdyż pewnie w vb4 się mocno zmienił od czasu, gdy z nim miałam kontakt (a kontakt z vb4 miałam praktycznie przez krótki czas, gdy się dopiero pojawił), a szczegółowych testów obciążenia nie robiłam...

Edytowano przez Chani (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci oba to bardzo dobre i sprawdzone silniki z dobrym supportem. Większość największych for w sieci stoi na tych silnikach. Właściwie nie odczujesz większej różnicy w pozycjonowaniu bo oba są bardzo przyjazne wyszukiwarkom. Pracowałem na różnych silnikach i co nie co wiem na ten temat. IPB jest jednak bardziej przyjazne dla mniej obeznanego użytkownika tak mi się wydaje do tego ma trochę ładniejsze style w sklepie IPB do wyboru chociaż to też żaden wyznacznik bo templatkę i tak się robi na zamówienie zwykle jeżeli w grę wchodzi poważniejszy projekt. Mój głos na IPB bo jest hmm... ładniejsze wizualnie zarówno w Panelu Admina jak i domyślny szablon. Jeżeli chodzi o funkcjonalność oba są bardzo dobre i dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Mamba

na chwilę obecną - prowadzi skrypt IP.Board ? Czyżby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP i vB mają jedną rzecz irytującą wink.png Przyzwyczajony całe życie byłem przeskakiwania do pierwszego nieprzeczytanego posta po kliknięciu na temat. Ja używam na forach swoich vB4, zatem po małych modyfikacjach idzie zrobić tak, aby przeskakiwał.

vB bez vB SEO będzie też dobre, ale vB SEO jest dobrym dodatkiem, aczkolwiek drogim. Sumarycznie IPB jest tańsze w kupnie, vB droższe. Kiedyś robiłem dużo testów wydajnościowych. IPB i vB pracowały na tych samych bazach (około 8k users, ~50k postów). Dla porównania robiłem testy przy Przemku (phpbb2). Celem testowania wydajności był temat z około 1k odpowiedziami. Przemek był najwolniejszy, późnej IPB, najszybszy był vB. Choć między IPB a vB nie było już takiej różnicy jak do Przemka. Stąd jakoś padł wybór na vB - nie narzekam. Patrząc jednak na adminarea faktycznie IPB ma to lepiej zaaranżowane, vB jest dosyć staroświecki pod w tym względem. xenForo zaś testowałem jedynie tak od siebie (z polecenia znajomego). Dłużej z nim styczności nie miałem. Za dobry duży plus dla vB uważam jeszcze duże community i dużą ilość pluginów. Sam też sobie napisałem swoje (powiadamianie o nowych postach na GG i parę mniejszych, plus modyfikacje istniejących). Kiedyś jeszcze spoglądałem na ranking for i najlepiej jest spojrzeć czego używają największe na świecie fora - tutaj prym wiedzie vB.

Edytowano przez devilMedia.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już za późno na odpowiedz, ale dużo pracowałem na IPB na vB wcale. Ale mogę napisać tyle ze vB jest strasznie mało czytelne dla użytkownika nadaje się na małe fora jak np to, lub game....pl. A IPB jest bardzo przejrzyste i łatwo można coś znaleźć. Ale niestety po patchu 3.2 IPB zbrzydło mi się całkowicie, panel admina wygląda jak zrobiony na szybko i kompletnie pozbawiony sensu,wszystko powciskane bardzo chaotycznie w każdy możliwy kąt. Nie miałem styczności z panelem w vB,ale sądzę ze ma więcej możliwości niż ipb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci bardziej polece ip board tańsze i ma wiele wiecej fuknkcji niż vbuletion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP.Board ma znacznie lepszy support. Zarówno oficjalny via ticket, jak i dzięki community. Nie wspominając już o polskim supporcie , który bije na głowy wszystkie "nieoficjalne polskie supporty" wszelakich skryptów.

 

Moim zdaniem funkcjonalność obu skryptów jest zbliżona, aczkolwiek IPB lepiej prezentuje się od strony wizualnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ip board tańsze

 

Nie prawda, w vBulletin nie ma opłaty za aktualizacje w ramach wydania. Jeśli kupiłeś licencję kiedy ukazał się vB4, do dziś nie dałeś ani grosza za aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×