Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja już czekam jakieś 2 może wiecej tygodni :) pisałem do home.pl i powiedział ze prawdopodobnie dzisiaj dostanę, ale zobaczymy jak bedzie z tym kontem wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plesk to jak dla mnie porazka.

Zaczalem testy VPSa w home.pl i na razie sobie odpuscilem - co bo co ale panel IdeaWebhostingu jest super - nic wiecej mi osobiscie nie potrzeba, wszystko mozna zrobic ekspresem :(

Przeszedl bym na VPsa kiedys jesli wszystko bedzie smigac, ale przydalby mi sie taki prost panel jak jest w standardowym hostingu.

A VPSa w porownaniu do hostingu std. chcialbym miec aby przez kogos z kim jestem na serwerze wspoldzielonym nie zamulilo mi serwera (jak to bylo z niecale 2 tygodnie temu) gdzie czasy generowania strony skoczyly mi z 0,02 sek do 15-18 sekund przez kilka godzin tak bylo.

 

Fajnie by bylo jakby dla VPsow zostal opracowany taki panel jak ma home.pl teraz - wytarczyloby aby powstal nawet tylko na jedna dystrybucje linuxa (taka najbardziej popularna i wydajna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Fajnie by bylo jakby dla VPsow zostal opracowany taki panel jak ma home.pl teraz - wytarczyloby aby powstal nawet tylko na jedna dystrybucje linuxa (taka najbardziej popularna i wydajna).

Nie wiem jak to liczone jest, jednak dając taki panel mogli by mieć problem z sprzedaniem hostingu współdzielonego.

No chyba, że zaoferowali by to o w konkretnej cenie wink.png

 

Sprzętowo bardzo fajna usługa, nie znam polskiej firmy która stosuję podobny sprzęt przy takiej masowej usłudze.

Plesk to tylko tragiczny panel, jednak mają być normalne systemy więc bardziej zaawansowani użytkownicy sobie poradzą.

 

ps. jakiś czas temu wysłałem zgłoszenie, ale nie dostałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka wątków:

1. Tempo dodawania nowych testerów. Z tym bywa różnie. Staramy się aby było to kilkuset użytkowników dziennie, ale nie zawsze jest to możliwe. Musimy uczciwie przyznać, że nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania, wtedy zorganizowalibyśmy sobie to trochę inaczej. Lista z Ligi Testerów na pewno nie oddaje liczby testujących (aktywnie, logujących się do usługi) - ale tych danych na razie nie zdradzimy, choć za pewne przygotujemy takie dane przy premierze produktu.

 

2. Co do panelu. Napiszę tak - po wdrożeniu panelu, wielu z klientów prosiło abyśmy zastosowali standardy typy cPanel czy Plesk Panel, miło mi, że tym razem pojawiają się głosy odnośnie naszego autorskiego panelu. Na dzień dzisiejszy skupiamy się na rozwiązaniach Paralles, ale takie opinie mobilizują do przemyśleń w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A pewnie. Dać autorski, do tego dostęp do możliwości edycji CSS-ów i wrzucenia np. logo. Generalnie white label, to jest to.

Szkoda, że tak wolno Wam to przyszło ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie by zadowolil taki VPS jak w kei.pl jest AZTEC i LUNA.

Ostatnio chcialem potestowac i administratorzy bez problemu na zyczenie skonfigurowali mi serwer tak jak chcialem m.in (Mysql z wlaczonymi triggerami i serwer Memcached).

I tutaj wlasnie dziwi mnie jedno - dlaczego wiekszosc firm hostingowych oferuje mySQLa bez triggerow ?! (home.pl, nazwa.pl i wiele innych firm).

 

Wg. mnie home.pl moze zdobyc troche rynku VPS postepujac tak jak KEI.pl - bo powiedzmy sobie szczerze ani golym serwerem ani serwerem z pleskiem za wiele serwerow nie sprzedadza - bo wydaje mi sie ze wiele osob potrzebuje prostego funkcjonalnego panelu a nie takiego zagmatwanca jak Plesk.

 

Mam nadzieje ze home.pl przemysli jeszcze cala sprawe za nim zaczna sprzedawac VPSy to wtedy na pewno przejde z Business Server na VPSa.

Edytowano przez ironman (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do serwera otrzymałem prawie dwa tygodnie temu.

 

Do testów dostałem serwer o konfiguracji:

 

procesor

ram: 2GB

dysk: 40GB

system: CentOS+Plesk

 

Ping od mojego ISP na poziomie ~25 ms - miło, że nawet na czas testów nie pchają ruchu przez Level3 jak to robił Beyond podczas testów clouda.

 

Mimo, że są to testy to poza moim kliknięciem w restart serwera z poziomu Pleska nie odnotowałem restartów po stronie home. Według mnie Plesk będzie dobry rozwiązaniem dla osób mniej zaznajomionych z konsolą - edycja stref domen za pomocą jednego kliknięcia, dodawanie zadań do crontaba, instalacja cmsów, tworzenie użytkowników - uważam, że nawet dla laika będzie to zjadliwe.

 

Niestety na czas testów nie wrzuciłem żadnej strony, która ma jakąś odwiedzalność - w sumie betatesty i nie chciałbym, aby z jakiegoś powodu strona była offline, więc na temat wydajności nie jestem w stanie nic ciekawe powiedzieć.

Wcześniej nie widziałem panelu bilingowego Parallels, ale na pierwszy rzut oka wydaje się przejrzysty.

 

Szkoda, że do vpsów nie jest dodany obecny panel administracyjny home.pl - wyglądałoby to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że w ofercie po testach będą również VPS'y bez Pleska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szanowny Użytkowniku,

 

Dziękuję za Twoją chęć wzięcia udziału w testach VPS, jednak ilość chętnych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania oraz możliwości platformy testowej. Z przykrością, muszę podziękować za Twoje zgłoszenie - dzisiaj nie jesteśmy w stanie zaprosić Cię do testowania usługi.

 

Już niedługo pełna wersja serwera VPS pojawi się w pakiecie usług home.pl. Będziesz należeć do grona osób, które jako pierwsze otrzymają informację o premierze produktu wraz z ekskluzywną ofertą.

 

W planach mamy również wprowadzenie innych produktów. Podczas następnych testów potraktujemy Cię priorytetowo i zaprosimy do udziału w pierwszej kolejności.

 

Pozdrawiam

 

Jan Zaborowski

Menedżer ds. Rozwoju Produktu

wraz z zespołem home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam jedynie potwierdzić - na dzień dzisiejszy jesteśmy zmuszeni zakończyć dodawanie kolejnych użytkowników.

 

Na pewno postaramy się jednak wynagrodzić cierpliwość i chęć testowania przy premierze produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nam jedynie potwierdzić - na dzień dzisiejszy jesteśmy zmuszeni zakończyć dodawanie kolejnych użytkowników.

 

Na pewno postaramy się jednak wynagrodzić cierpliwość i chęć testowania przy premierze produktu.

 

Ludzie od marketingu powinni dostać awans za to, że wysłali pakę Tomaszowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam :) O tyle dobrze, że home nie napisało wątku " home.pl wita WHT!", jak to zrobiła chmurka, do której mam przez to uraz na zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem :

 

"Dziękuję za Twoją chęć wzięcia udziału w testach VPS, jednak ilość chętnych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania oraz możliwości platformy testowej. Z przykrością, muszę podziękować za Twoje zgłoszenie - dzisiaj nie jesteśmy w stanie zaprosić Cię do testowania usługi."

 

NIe rozumiem jednej rzeczy jak można było nie przewidzieć , że zgłoszeń na testowaine vpsów będzie tak dużo skoro wszędzie się rozreklamowali?

 

Dobrą sytuacją było zrobić ograniczenie zaproszeń do tylu ilu winno być testerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie poradzimy. Ciekawi mnie co przygotują za ofertę dla tych co czekali tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc moim zdaniem firma się nie popisała jakimś wielkim profesjonalizmem, z tego co widziałem na innych forach zgłaszali się ludzie oraz dzieci które nie miały pojęcia o serwerach VPS, było to mnie więcej w stylu "Oh, za darmo to się zgłoszę zobaczę co to jest" moim zdaniem przy takich promocjach bądź testach powinna być przynajmniej jakaś ankieta bądź test po którym można by było wywnioskować że użytkownik ma jakieś pojęcie o tym do czego się pcha. Kiedyś widziałem taki właśnie mini sprawdzian na jakiś darmowych kontach shell, i z tego co mi administrator mówił, ten sprawdzian pomógł mu się pozbyć dzieci oraz ludzi którzy nie mają o tym bladego pojęcia. Poza tym jeśli kontaktuje się z porządną firmą która ma już doświadczenie i na rynku nie jest od wczoraj i otrzymuje od niej wiadomość o treści :

 

Postaramy się najpóźniej jutro dać już dostęp. Przepraszamy, ale kolejka oczekujących jest na prawdę spora.

 

I nie otrzymuje żadnej wiadomości po dniu, tygodniu oraz prawie miesiącu, a gdy napisałem kolejną wiadomość aby się dowiedzieć czy oferta jest dalej aktualna i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi to chyba coś jest nie tak. Bo nie pisałem do "Kamila Liedera" tylko do firmy która moim zdaniem powinna traktować klienta na wysokim poziomie i przynajmniej odpisać co się dzieje. A co do serwerów VPS, chciałem przetestować i może w przyszłości przenieść kilka serwisów do home, jednakże widzę że nie ma sensu, na forum żadnych pozytywnych opinii nie ma, a jeśli support ma działać tak jak w tym przypadku, to wolę zostać przy aktualnej firmie.

 

I jeszcze tu sprostuje że nie wyżalam się tutaj bo oo "NIE DOSTAŁEM SERWERA", bo mam ich kilka w innych firmach. Po prostu chciałem napisać swoją opinie na temat całego projektu który został zorganizowany przez firmę HOME.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetMat - rzeczywiście obiecaliśmy Ci dostęp i słowa dotrzymamy. Wybacz nam opóźnienie. System generował zaproszenia dla tych, którzy najaktywniej polecali nasze testy. Prosimy też abyś nie wyciągł wniosków na temat supportu na podstawie obsługi testów. Po komercjalizacji produktu, będziemy mieć w naszym Contact Center zdecydowanie większe zasoby, a zespół który będzie obsługiwał ten produkt (VPS) to najbardziej doświadczeni techniczni konsultanci z wieloletnim stażem.

 

Ogólnie - fakt, wyciągniemy wnioski z tej sprawy i następnym razem trochę inaczej zorganizujemy następne testy. Przyznam, że dla nas testy publiczne na tą skalę to nowość. Jak to mówią, kto nic nie robi, ten nie popełnia błędów. Przyjmujemy z pokorą Wasze uwagi, dziękujemy jednak z góry za wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Grunt to umieć przyznać się do błędów i z pokorą przyjąć na klatę od czasu do czasu kilka gorzkich słów - Taką postawę się ceni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NetMat

 

Sam szukam VPSa w pl i jak na razie po przetestowaniu kilku firm dalej jestem w kropce więc zastanawiam się nad serwerem dedykowanym. Co do całej akcji to jest smutna prawda, że jak ludzie widzą coś za darmo chociaż nie wiedzą co to jest to chcą. W tym przypadku wiele PRAWDZIWYCH potencjalnych klientów nie miała możliwości przetestowania usługi. Bardziej namacalny obraz jest na forum host1free apropo akcji darmowych VPSów. Na forum pełno tematów typu "jak się zalogować", "co ja mogę tu zrobić" i "jak zainstalować to czy tamto".

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetMat

Przecież to są beta testy. Co Ci da test w wersji beta i jaki to ma wpływ na to, że w późniejszym czasie przeniesiesz tam swoje serwisy?

 

Bez przesady, aż tak źle na tych testach być nie może, łącze, serwery matki oraz support zostanie pewnie ten sam. Gdy brałem udział na testach w innej firmie uptime wynosił 100% serwer był stabilny i nie było żadnych problemów, i przypomnę że to była wersja beta ! Co do tego jaki to ma wpływ na to że wybiorę ich później to pewnie taki że przetestuje sobie łącze, serwer, w razie problemów wyślę zgłoszenie do supportu i zobaczymy po jakim czasie odpiszą. Bo jednak chciałbym w przyszłości wszystko trzymać w Polsce.

 

@NetMat

 

Sam szukam VPSa w pl i jak na razie po przetestowaniu kilku firm dalej jestem w kropce więc zastanawiam się nad serwerem dedykowanym. Co do całej akcji to jest smutna prawda, że jak ludzie widzą coś za darmo chociaż nie wiedzą co to jest to chcą. W tym przypadku wiele PRAWDZIWYCH potencjalnych klientów nie miała możliwości przetestowania usługi. Bardziej namacalny obraz jest na forum host1free apropo akcji darmowych VPSów. Na forum pełno tematów typu "jak się zalogować", "co ja mogę tu zrobić" i "jak zainstalować to czy tamto".

 

No właśnie... i oto tu chodzi, nie widzę sensu przydzielać serwery VPS osobą które się na tym w ogóle nie znają... lub biorą serwer a potem na różnych forach męczą ludzi jak zrobić serwer do MINECRAFTA czy CS'a... przy takich testach pierwszeństwo powinny mieć osoby z takich stron jak WHT, z tego co można tu przeczytać trochę chętnych było a nie którzy nie otrzymali możliwości przetestowania tych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cześć z testujących za pewne nie ma doświadczenia potrzebnego do obsługi VPS. Nie chcieliśmy robić zbytniej bariery wejścia w testy. Trochę się to mści i na pewno to jeden z ważniejszych dla nas wniosków.

 

Ponieważ zacieśniamy współpracę z WHT w przyszłości na pewno przygotujemy coś ekstra dla Waszej społeczności przy kolejnych testach.

 

I na koniec jedno ważne sprostowanie:

support zostanie pewnie ten sam

 

Zapewniam, że teraz nad bezpośrednim supportem pracuje ułamek teamu, który przygotowuje się do obsługi komercyjnej wersji. Zespół naszych techników jest po serii inżynierskich szkoleń, są po certyfikacji Parallels, pracują na systemie aby jak najlepiej się przygotować do obsługi. Po prostu organizacyjnie nie możemy jeszcze ich wszystkich przydzielić do obsługi projektu w fazie beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To równie dobrze dla społeczeństwa WHT możecie dać kilka zaproszeń jeszcze do testowania VPS. (Którzy chcieli potestować, ale niestety nie mogli)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×