Skocz do zawartości

Polecane posty

Zawsze myślałem, że środowiskiem można nazwać np. Xena, czy OpenVZ - no ale człowiek uczy się całe życie (-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to każdy ma swoje zdanie ;)

Inni nie lubią Pleskowatch inni proxmoksowych ;-)

Ja ogólnie mam pół serwerowni na proxmox i nie ma z tym żadnych problemów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, że proxmox nie jest technologią wirtualizacji to chyba wiadomo blink.png

 

No właśnie mój post miał na celu zobrazowanie, że chyba nie (-;

Edytowano przez vlop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Inni nie lubią Pleskowatch inni proxmoksowych ;-)

Plesk to panel do hostingu współdzielonego, Proxmox to też panel, czy dystrybucja obsługująca wirtualizacje.

Ja ogólnie mam pół serwerowni na proxmox i nie ma z tym żadnych problemów ;-)

Serwerowni ?

 

Wiesz masz spory problem, bo nie wiesz o czym mówisz i co robisz.

Zainstalujesz panel czy dystrybucje i sobie radośnie klikasz.

To wszystko może być proste, jednak w końcu przy jakiejś awarii zaczną się problemy...

KVM jest bardzo fajną wirtualizacją, na której wspomniane Home.pl, mogło zrobić dobry produkt.

Jednak tu jest taki psikus, że nie wystarczy "kliknąć start" smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh czy ja muszę zawsze dokładnie pisać ? chyba wiadomo na jaki temat rozmawiamy.

Mam pół serwerowni w sensie wirtualek, które obsługuje proxmox na KVM.

I nie pracuje na tym 3 miesięcy tylko 2 lata albo i dłużej bywały awarie , ale w dalszym ciągu uważam, że jest to bardzo dobry dla mnie zresztą produkt.

 

Jak lubisz dłubać to zawsze można postawić czysty system i instalować xena od podstaw.

Widzę, ze na upartego chcesz woje bez sensu toczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie to z tego co widzę postawione na PA - http://www.parallels...cts/automation/ więc druga taka instalacja w Polsce - pierwsza to chyba saashosting.pl (dmtec i uti.pl)

 

Generalnie duża sprawa zarówno jeśli chodzi o serwery, soft i $$ smile.png

 

 

Duża firma wchodzi z dużym kapitałem :)

VPSy też pewnie będą w cenowej górnej półce.. no ale przekonamy się, jak to będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Panowie to z tego co widzę postawione na PA - http://www.parallels...cts/automation/ więc druga taka instalacja w Polsce - pierwsza to chyba saashosting.pl (dmtec i uti.pl)

Z większych jeszcze Etop.pl ;)

Generalnie duża sprawa zarówno jeśli chodzi o serwery, soft i $$

Nikt nie mówił, że to jest tanie, co do serwerów można być pewnym, że będą serwerami.

Być może Supermicro + AMD, no chyba że mają takie zniżki w HP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze można napisać na info@prolabs.home.pl , ja czekam już 2 tydzień i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja w imieniu home.pl szybko odpowiem

 

w kwestii sprzętu:

Być może Supermicro + AMD, no chyba że mają takie zniżki w HP smile.png

 

Platforma VPS home.pl zostala przygotowana w oparciu o najwyższej klasy sprzęt - HP BladeSystem (http://bit.ly/IgiXqI). Sa to serwery kasetowe o duzej mocy, wzbogacone o obsługe HP Virtual Connect Flex-10 (10 Gbps). Jako zaplecze dyskowe, został wykorzystany system macierzowy wraz z dyskami Fibre Channel.

 

Co do platformy - oczywiście jak zawsze w tego typu przypadkach można prowadzić długie dyskusje. Zdecydowaliśmy się na platformę, która wybierana jest przez zdecydowaną większość z pośród pierwszej 50tki top hosterów w skali globalnej (wg. raportu Tier1). Co do Plesk Panelu - to oczywiście natywnie wspierane środowisko graficzne przez Parallels, jednak oferowane będą VPSy bez tego panelu, wtedy każdy może zapewnić sobie tak wygodne środowisko na jakie "ma ochotę" smile.png

 

Co do oczekiwania na testy. Otrzymaliśmy ponad 4 tysiące zgłoszeń, staramy się sukcesywnie dodawać kolejnych userów, ale musi to potrwać pewną chwilę.

 

Przyznam, że taka ilość chętnych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania smile.png

 

Zapraszam do pytań i dyskusji - jestem do Waszej dyspozycji. No i oczywiście przede wszystkim zapraszam do testów!

Jan Zaborowski - home.pl

Edytowano przez home.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Napewno duża większość zgłaszających ma poniżej 12 lat... Jak dostaną to będziemy mieli fale "pruśp" "jak instalnonć csa bo chce zapie***ać" "prosze tutoriala jak instalnąnć minecrafta, i co zrobić rzeby nie było laguw"... (zwłaszcza że teraz święta były - to się nie dziwię że tyle zgłoszeń) A jak będzie problem to home zmieszają z błotem bo jak to możliwe że ten darmowy vps może źle działać?

 

Ciekawi mnie jak to wszystko będzie działać :) Ale ja i tak wolę pozostać w mniejszych firmach. No ale to zawsze jakiś plus przetestować...

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dane do serwera wczoraj :) dziś rozpocznę jakieś testy to napiszę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno duża większość zgłaszających ma poniżej 12 lat... Jak dostaną to będziemy mieli fale "pruśp" "jak instalnonć csa bo chce zapie***ać" "prosze tutoriala jak instalnąnć minecrafta.

 

Mam nadzieje że będzie jakieś ograniczenie wiekowe na przykład od 18 lat smile.png Bo jak te dzieci dostaną się na serwer to matka dostanie w dupę. W każdym bądź razie sam jestem ciekawy jak to wszystko będzie śmigało, aktualnie cały czas czekam na serwer testowy smile.png

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Mam nadzieje że będzie jakieś ograniczenie wiekowe na przykład od 18 lat smile.png Bo jak te dzieci dostaną się na serwer to matka dostanie w dupę.

 

O to przecież w testach chodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to jest test aby sprawdzić stabilność i wytrzymałość serwera, a nie aby go oszczędzać i na niego chuchać dmuchać bo coś się może stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie bym się dowiedział, opisz proszę juvenito tutaj swoją przygodę z tym.

 

 

Ja również czekam za testem, jeśli otrzymam, to podzielę się informacjami na temat jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

3 panele - dla jednej usługi to lekko za dużo

Licencje modułów - trzeba czekać aż home bujnie się i wyśle licke

Błędy w tłumaczeniach

Mamy roota, ale tak naprawdę góxxx idzie zrobić (specem od gier nie jestem), w wielu sytuacjach sypie błędami

Plesk to kaszana

Prolabs sypie błedami 500

 

Dzięki za uwagi - pozwolę sobie się odnieść:

1. 3 panele - rzeczywiście, jednak nie ma przymusu korzystania z Pleska - to tylko rozszerzenie możliwości podstaowowego panelu do zarządzania VPS, a główny panel to konto klienta, na którym w przyszłości mogą znaleźć się inne usługi oprócz VPS

2. Co do licencji - wynika to tylko i wyłącznie z faktu iż korzystamy z specjalnych licencji testowych. Dodam także, że podstawowa licencja na Plesk Panel udostępniona była w mailu powitalnym. Przy komercyjnym produkcie te rzeczy oczywiście będą zautomatyzowane.

3. Błędy w tłumaczeniach - fakt, zdecydowaliśmy się na przetłumaczenie całej platformy co jest raczej rzadkie w PL na tej platformie, błędy się pojawiły, ale będą na bieżąco wyprowadzone.

4. Co do roota - czego konkretnie brakuje? Jeśli pojawiają się błędy chętnie je poznamy.

5. Co do samego Plesk Panel - tutaj trudno odnieść się do tak ogólnego komentarza. Docelowo jednak klient będzie mógł przecież zainstalować sobie taki panel, na jaki ma ochotę.

6. Błąd 500 - przekazane do Sugestera. Ilość komentarzy i sugestii wskazuje, że portal jednak w zdecydowanej większości przypadków działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm...też "złożyłem podanie" o przydział na vps na test :)

 

szczerze - nie bawiłem się nigdy w Plesk'u - jak przyznają...zobaczę jakie to intuicyjne rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

W naszej ocenie danie wyboru (Plesk Panel z dwoma widokami - zaawansowanym i prostym, podstawowy panel VZPP dla harduserów i ogólny panel do zarządania subskrybcjami, kontem klienta itp) jest rozwiązaniem dosyć wygodnym. Parallels deklaruje w swojej roadmapie jeszcze lepszą integrację tych środowisk. W mojej ocenie to komplementarny "ekosystem", jestem jednak oczywiście otwarty na propozycje.

 

Ad. 2

Licencja zgodnie z informacjami dostępnymi w mailu powitalnym jest dostępna pod wskazanym linkiem. Nie powinna sprawiać problemów. Jeśli jest inaczej zapraszam do przesłania ID usługi na info@prolabs.home.pl z krótkim opisem sprawy - sprawdzimy to.

 

Ad. 4

Zapraszam do zgłoszenia błędów na prolabs.home.pl - taka natura betatestów, nie wykluczamy błędów i na pewno będziemy je wyprowadzać przed komercyjną usługa.

 

Ad. 5

Ale przecież nadal nie ma przymusu korzystania z Plesk Panel. Moja uwaga dotyczyła oferty docelowej, że nie będzie konieczności płacenia za Plesk Panel.

 

Ad. 6

Sugester pracuje już nad tematem.

 

Co do zalet Pleska - to oczywiście szeroki temat - wszystko zależy czego oczekuje Pan od panelu (oczywiście o ile jest Panu potrzebny).

Na pewno zaletą jest integracja z platformą wirtualizacyjną, duże możliwości billingowe (także resellerskie), wbudowane markety aplikacji o kilkukrotnie większej ilości aplikacji w stosunku do konkurencji, łatwy (docelowo , nie teraz) sposób na zakup płatnych aplikacji czy nawet płatnych dystrybucji Linuxa czy wsparcie dla Windowsa. Rozbudowany system ról i uprawnień, Tak na prawdę jest to krok dalej niż sam panel kontrolny jak np. cPanel - choć rozumiem, że przyzwyczajenia czu gusta mogą wziąć górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×