Skocz do zawartości
Xaarkes2

Mała firma hostingowa

Polecane posty

Pozdrościć silnej motywacji ;)

Co do strony za 10k to śmieszne ceny wymyślacie. 5k...

-Projekt grafika 200zł

-Koder ~100zł

do tego WHMCS.

Podam przykład np. securityhost (startowali na zwykłym PC a teraz serwer w ATMANie) w którym mam konto hostingowe posiada szablon+skrypt do obsługi kupiony za 25zł (a przynajmniej na allegro po tyle widziałem). A pomimo to świadczy naprawdę usługi na bardzo wysokim poziomie, świetny support i zawsze można się dogadać co do limitów. Stabilność też wielki +

Więc ceny które podajecie są wręcz śmieszne. 10k to może sobie płacić home pl za stronę www.

 

Xaarkes2, sprawdź PW mam do Cb sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Projekt grafika 200zł

-Koder ~100zł

Chyba u kolegi z liceum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Projekt grafika 200zł

-Koder ~100zł

Z pewnością grafika w najwyższej jakości z ogromnym webusability oraz semantycznym kodem...

 

Ale rozumiem że masz na myśli "projekt" w stylu tego, co masz w stopce. Cóż, widocznie dyskutujemy tutaj na różnych poziomach. Jeżeli jako grupę docelową określasz ludzi w wieku 14-17 lat to owszem, od biedy to ujdzie - ale wybacz, my dyskutujemy tutaj o zupełnie innych sprawach niż Twoje gimnazjalne projekty.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, ze ta strona securityhost wygląda jak kaszanka.

Za 1k to jeszcze rozumiem, można nawet ładny projekt graficzny zrobić ( ew. kupić w template monster wiele firm w ostatnim czasie tak robi). Ale za 200 zł?

To co napisałeś się wyklucza. Większość templatek w TM jest po 60$ ~ 190zł w obecnym kursie.

 

 

Chyba u kolegi z liceum...

No raczej nie. Co prawda nie ukrywam że znam grafika który uczęszcza do technikum i jednocześnie ma staż w firmie w moim mieście. Według Ciebie szablony wykonane przez osoby w wieku 18-22l są gorsze od tych wykonanych przez jakąś pseudo firmę? (mowa o osobach znających się na rzeczy). Freelancerzy mocniej przykładają się do grafiki wystarczy zajrzeć na dobre forum graficzne i pooglądać prace oraz ich ceny większość layoutów <200zł a są naprawdę profesjonalnie wykonane, prezentują się x razy lepiej niż większość serwisów oferujących hosting.

 

Ale rozumiem że masz na myśli "projekt" w stylu tego, co masz w stopce. Cóż, widocznie dyskutujemy tutaj na różnych poziomach. Jeżeli jako grupę docelową określasz ludzi w wieku 14-17 lat to owszem, od biedy to ujdzie - ale wybacz, my dyskutujemy tutaj o zupełnie innych sprawach niż Twoje gimnazjalne projekty.

Chyba temat nie jest o mnie więc nie wiem dlaczego w ten sposób odnosisz się do mojej wypowiedzi. Akurat szablon strony keed.pl jest z template monster jeżeli uważasz że templatki tej firmy nie są profesjonalne to już nie dotyczy mnie, wyraź opinie na temat firmy która go wydała a nie na mój temat. Jeżeli uważasz że szablony TM to "gimnazjalne" projekty to masz naprawdę specyficzny gust. Współczuję wink.png

 

Ps. @xorg jak już się odnosimy do stron w stopkach to mp3 szparka net huh.png Posiada faktycznie grafike najwyższych lotów... ph34r.png

 

 

Tylko, ze ta strona securityhost wygląda jak kaszanka.

Masz rację ale też nie przesadzajmy że jest tragiczna- widziałem gorsze. W końcu kosztuje 25zł wink.png. Co nie zmienia faktu że jeżeli autorowi tematu zależy na poniesieniu jak najmniejszych kosztów to nie musi wydawać tysięcy na templatke. Wy uważacie inaczej, ale takie jest moje zdanie.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Spójrz na szate home pl

Nie potrafiłbyś wykonać takiego layouta? Dla średniego grafika to ~40min roboty ze wszystkimi poprawkami. Wtedy pozostaje tylko koder..

Proponuje już nic nie pisać w tym temacie, doświadczenie widać jak na dłoni, ilość minusów przekracza już granice przyzwoitości wink.png Dawno tu nie było takich głupot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z home jest najlepsze, hehe

 

czyli podsumowując co potrzeba na otwarcie firmy hostingowej?

- darmowa subdomena

- strona za 200 zł.

- darmowy hosting na tą stronę

- jakieś konto reseller za 20 zeta na rok, bez limitów

 

i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: albo podstrony i ikony i barwy i ... i ... i tak można by bez końca a to wszystko tylko w 40 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I adres pocztowy w domenie buziaczek.pl.

 

Ale miazgę koleś zrobił : ) Tu nawet triple face palm by był za mały... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tego jeszcze nie grali.... Ale za to jaka ta dzisiejsza młodzieży jest przedsiębiorcza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

z home jest najlepsze, hehe

 

czyli podsumowując co potrzeba na otwarcie firmy hostingowej?

- darmowa subdomena

- strona za 200 zł.

- darmowy hosting na tą stronę

- jakieś konto reseller za 20 zeta na rok, bez limitów

 

i gotowe smile.png

 

To powinno się ocenzurować :D Jeszcze ktoś to weźmie na poważnie i dopiero będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sorki ale od 100zł to bierze za sam projekt graficzny mój kolega z gimnazjum - tyle że robi fajne projekty :)

 

 

Jak ci ktoś zrobi fajną stronkę za 500zł to albo chory umysłowo albo z gorączką...

 

Normalnie grafik bierze kilkasetek za przyjęcie projektu że tak powiem :)

 

Grafik, kodowanie, cms itp. kosztuje :)

 

Jak chcesz mieć unikalny wygląd to musisz wybulić bo przerobić templatke z google to przedszkolak potrafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pracująca na etacie chce założyć firmę hostingową ?

Czy to jest realne ? Wydaje mis ie że nie chyba ze masz 20 klientow max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Become, bez przesady, jeżeli ktoś ma chęci albo siedzi 30 godzin na dobę to sobie poradzi... Chociaż w zasadzie to nie - do tego powinien mieć księgową/księgowego i kogoś z administracji serwerów. Czyli z minimum trzy, cztery osoby w teamie. Ale to po prostu zależy od człowieka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pracująca na etacie chce założyć firmę hostingową ?

Czy to jest realne ? Wydaje mis ie że nie chyba ze masz 20 klientow max.

Żebyś się nie zdziwił, ileż to hostingów działa właśnie na takiej zasadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak 1 osoba ma zamiar odbierać telefony w pracy i udzielać pomocy innym użytkownikom. Przecież gdyby jego pracodawca się dowiedział że wykorzystuje czas pracy na inne zajecia nie związane z pracą to by go chyba wywalił.

Bez przesady. Jedna osoba która pracuje na etacie i dodatkowo chce stworzyć porządny hosting na dłużą metę to pomysł rodem z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak 1 osoba ma zamiar odbierać telefony w pracy i udzielać pomocy innym użytkownikom.

Albo się prowadzi firmę, albo się pracuje dla kogoś. Nie łapie się kilku srok za ogon łatwo je stracić wszystkie.

 

Jedna osoba która pracuje na etacie i dodatkowo chce stworzyć porządny hosting na dłużą metę to pomysł rodem z kosmosu.

Da się to zrobić, ale trzeba dużego samozaparcia, dobrego rozplanowania czasu, dużo pieniędzy i zrezygnowania z dziewczyn, kumpli itp. wink.png

 

Dlatego nie jest to dobry biznes dla przeciętnego młodego człowieka, który wchodzi w życie z milionami pomysłów. To biznes na długie lata, rezygnacja z życia prywatnego i wielu przyjemności.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady. Jedna osoba która pracuje na etacie i dodatkowo chce stworzyć porządny hosting na dłużą metę to pomysł rodem z kosmosu.

Na dłuższą metę może i tak. Ale z drugiej strony - skoro np. taki lekarz może na trzech etatach pracować, to czemu i informatyk ma być gorszy :P

 

Albo się prowadzi firmę, albo się pracuje dla kogoś. Nie łapie się kilku srok za ogon łatwo je stracić wszystkie.

Tak być w sumie powinno... Ale to niestety POLSKA Ireneuszu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×