Skocz do zawartości
Miłosz

Ostrzeżenie!

Polecane posty

W związku z ostatnio zwiększającą się falą oszustw związanych z licencjami skryptu forum IPB, serwerów czy wymiany pieniędzy PP mBank, Administracja WHT radzi, aby:

 

- nie kupować podejrzanie tanich licencji, skryptów czy serwerów

- jeśli jest podany kontakt GG, to warto sprawdzić go w google. Być może "sprzedawca" próbował już wałków wcześniej

- transakcje przeprowadzać najlepiej za pośrednictwem Allegro, bądź w inny sposób umożliwiający identyfikację osoby

- nie wierzyć osobom powołującym się na kogolowiek z tego forum. Są próby powoływania się na mnie oraz na kilka innych aktywnie działających osób. Ja, jak i pewnie inni, nie będziemy za nikogo świecić, ani potwierdzać czegokolwiek.

 

Kilka prostych wskazówek, jednak nawet doświadczeni użytkownicy łapią się na wałki oszustów.

 

ZANIM KUPISZ COŚ PODEJRZANIE TANIEGO - WYPIJ WIADRO WODY I ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO!

 

A jeśli już zostałeś oszukany, to zgłoś ten fakt na policję. Niereagowanie na te incydenty tylko umacnia oszustów w przekonaniu, że nikt nic nie może im zrobić. W internecie nie są anonimowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat powinno się podpiąć i w miarę dodać jeszcze jakieś wskazówki dla 'zielonych' osób, jeżeli oczywiście ktoś wpadnie na jeszcze ciekawy punkt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Jeżeli chcesz kupić licencje na skrypt (invision power Board ,vbulletin lub inne) poproś o jak najwięcej danych oraz screeny z panelu klienta - najlepiej z widokiem na licencje i powiedzmy dane osobowe (wystarczy mail). W przypadku vbulletin poproś również o login na forum - jest zintegrowane z panelem klienta (tutaj xorg mógłby nam wytłumaczyc dokładnie jak to wygląda od strony rangi i dostępu).

 

Kupując aktywną licencje IPB ma się dostęp do sekcji Downloadu - poproś przed samym zakupem o screen gdzie pokazuje pobieranie dodatku/stylu.

 

Polecam także na zajrzenie do supportów skryptów w celu sprawdzenia ceny:

 

IPBoard:

http://forum.invisionize.pl/forum/111-licencje-na-produkty-ips-u/

http://www.ipsbeyond.pl/forum/42-sprzedam/

 

vbulletin:

http://vbhelp.pl/gielda-28/

 

Można też popatrzec cene skryptów na wht.com:

http://www.webhostingtalk.com/forumdisplay.php?f=145

 

Jeżeli ktoś chce szybko mieć gotówke na PayPal to polecam:

https://www.paypal-doladowania.pl/

 

Lepiej nawet stracić na konwersji walut niż później płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ze wszytki osobami powyżej. Coraz częściej nowi użytkownicy rejestrują się tylko po to by napisać ogłoszenie w celu sprzedaży czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie odrzucajmy z góry nowych użytkowników bo niektórzy naprawdę chcą coś sprzedać i nie robić wałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie odrzucajmy z góry nowych użytkowników bo niektórzy naprawdę chcą coś sprzedać i nie robić wałków.

To od takich rzeczy są serwisy aukcyjne/ogłoszeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za tym aby trzymać takie tematy, jak ktoś nie ma mózgu to niech buli puki ma $$, zwłaszcza że wiele osób nawet jak straci kase to nie pójdzie na policje bo po co, to niech ich doi kto chce dalej.

Miłosz walnął temat z ostrzeżeniem i dalej jelenie będą krojeni, bo na bycie jeleniem trudno znaleźć lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za tym aby trzymać takie tematy, jak ktoś nie ma mózgu to niech buli puki ma $$, zwłaszcza że wiele osób nawet jak straci kase to nie pójdzie na policje bo po co, to niech ich doi kto chce dalej.

Miłosz walnął temat z ostrzeżeniem i dalej jelenie będą krojeni, bo na bycie jeleniem trudno znaleźć lekarstwo

Jak dasz się wrobić to zmienisz zdanie. Może na forum jest większość prymitywnych ogłoszeń, ale uwierz mi, że niektórzy potrafią zrobić w bambuko. Kiedyś też dałem się zrobić na WHT, dostałem normalne potwierdzenie przelewu w pdf, co się okazało kasa do mnie nigdy nie doszła, i co ? Wszystko wskazywało na 100

% transakcję, a tu takie rozczarowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz się wrobić to zmienisz zdanie. Może na forum jest większość prymitywnych ogłoszeń, ale uwierz mi, że niektórzy potrafią zrobić w bambuko. Kiedyś też dałem się zrobić na WHT, dostałem normalne potwierdzenie przelewu w pdf, co się okazało kasa do mnie nigdy nie doszła, i co ? Wszystko wskazywało na 100

% transakcję, a tu takie rozczarowanie wink.png

 

Zawsze najlepszym zastosowaniem jest 'Po zaksięgowaniu' :)

Który właściwie można dodać w kolejnym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dałeś się zrobić i tyle, ja się jeszcze nie dałem zrobić, bo wiem co to pdf ;)

dałeś się zrobić i już wiesz że drugi raz się nie natniesz, ja też pewnie się kiedyś chyce, nie twierdze że nie bo dużo kupuję przez neta,

ale są tacy co jak zobaczą 10 zeta oszczędności to będą byka do skały gnać i klapki na oczach,

nie ważne że cena dziwna czy coś, ważne 10 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Też dałem się 3 lata temu nabić na 50 PLN na jednym branżowym forum. Kolo tanio - bo za dychę od sztuki - chciał sprzedać 5 archiwalnych cegieł (stare rozkłady jazdy pociągów). Podał numer konta, kasa wysłana, więcej kontaktu brak. Po dwóch latach zarejestrował się na tym samym forum pod innym nickiem ale na innym pod starym nickiem i zadał identyczne pytanie :) Administracja forum miała na to wylane. Facet myśli że jest sprytny ale nawet nie wie kiedy się przypadkiem spotkamy na jakimś pociągu retro i będzie musiał zaliczyć chirurgię szczękową (a ja poznam sobie lokalne areszty :) ). Dlatego teraz jak biorę jakiekolwiek cegły pojedynczo czy hurtem to zawsze poprzez allegro, nic na gębę (bo na gębę to się już kilka razy przejechałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cegiełka do cegiełki i całość powstanie =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak bazar od określonej liczby postów?

To przecież nic nie zmieni. Będą się rejestrować i posty nabijać specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Można by TEORETYCZNIE zrobić coś takiego na WHT jak dodatkowy dział czy tam moduł za pomocą którego użytkownicy mogli by sprzedawać i kupować różne rzeczy typu serwery, licki, domeny (również opcja oddam za free) czy bimber własnego pędzenia :)

 

Użytkownik nie musiałby zakładać nowego konta tylko działać na swoim i by miał w profilu opcję potwierdzony (znaczy że sprawdzony), albo niepotwierdzony (najczęściej nie korzysta albo kombinuje). Użytkownik musiałby się potwierdzić adresem albo jakoś inaczej, coś się by wymyśliło :)

 

Teoretycznie napisane dużymi bo WHT to nie bazar, ale czasem na allegro za dużo biurokracji i czekania. Dodatkowo można by zrobić jakiś ranking czy użytkownik jest wiarygodny na podstawie że inny za niego poświadczy. Wymagane ileś tam postów zliczanych. Ale nie może to działać na zasadzie że ktoś powiedzmy z modków ma na kogoś alergię i celowo nie poświadczy za danego użytkownika choć zna się z nim i co tydzień chodzą na browary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHT to forum o hostingu i pochodnych a nie portal aukcyjny więc tworzenie jakiś kont potwierdzonych, rankingów, potwierdzenia, ze to kumple kogoś jest totalnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Regdosem,

ktoś uważa że moderatorzy i admini forum okażą się lepsi w wywąchiwaniu przekrętów niż zawodowcy z allegro ?

bardzo łatwo nie dac się nabrać, w kilka minut google pokaże bardzo wiele info, odsysa się tzw. marketing szeptany i już jest w miarę czytelny obraz klienta, a jak google nic nie wie, to lepiej sobie odpuścić, bo to jest już podejrzane mocno (klient miesza danymi aby śladów nie było i wie jak to robić, po co to robi ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczyna się plaga przekrętów z wymianą pieniędzy PP mBank.

Oszuści podszywają się pod użytkowników forum. Zagranie dość sprytne. Cwaniak pisze na gg do gościa chcącego wymienić kasę, podając się za bardziej aktywną osobę na forum. Osobie którą chce oszukać każe napisać PW na profil "słupa", potem pisze do osoby, za którą się podaje żeby odpisała na PW. Wszystko wygląda całkiem dobrze o ile osoba chcąca wymienic kasę nie kapnie się, że jest coś nie halo.

 

[11:03:29] 42803251 (Praca): jestes?

[11:03:35] Miłosz: cześć

[11:03:43] 42803251 (Praca): Milosz?

[11:03:54] Miłosz: ta

[11:04:20] 42803251 (Praca): mam pewna oferte ,moge poprosic o PW?

[11:04:23] 42803251 (Praca): moj login programer

[11:04:25] 42803251 (Praca): i rozmawiamy dalej

[11:04:55] Miłosz: a mianowicie?

[11:05:22] Miłosz: możesz mi wysłać PW, przecież żaden problem

[11:05:33] 42803251 (Praca): w sprawie serwera

[11:05:33] 42803251 (Praca): moge poprosic o pw na forum?

[11:06:11] Miłosz: no ale co masz za problem z PW? przecież możesz mi wysłać

[11:07:34] 42803251 (Praca): chce dostac od PAna

[11:07:39] 42803251 (Praca): i opisauje o co mi chodzio

[11:07:52] Miłosz: daj link do profilu

[11:08:03] 42803251 (Praca): wyslalem juz Panu

[11:08:05] 42803251 (Praca): doszlo?

[11:08:07] Miłosz: nie

[11:08:16] 42803251 (Praca): musialo

[11:08:18] 42803251 (Praca): odswiez?

[11:08:46] Miłosz: jest

[11:08:53] 42803251 (Praca): ok,co napisalem

[11:08:55] 42803251 (Praca): o 11 07

[11:08:57] 42803251 (Praca): wyslane

[11:09:23] 42803251 (Praca): :>?

[11:09:29] Miłosz: odpisałem przecież

 

I po tym kontakt się urywa. W tym momencie osoba, która ma być oszukana już wie, że coś nie gra.

 

Oczywiście samo ostrzeganie nie zastąpi zdrowego rozsądku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Progremer

Potwierdzam powyższe ostrzeżenie Miłosza, wymieniona wyżej osoba pisała do mnie z numeru GG (42748670).

Warto uważać przy tego typu transakcjach, dobrze że zauważyłem inne numery GG w profilu oraz osoby która się do mnie odezwała, inaczej być stracił...

 

Dziękuje i Pozdrawiam

Edytowano przez Progremer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie, jakaś moda.

Ciągłe przesyłanie kasy w te i we w te... zakładasz mBank, zakładasz Paypala i masz oba, a nie jakieś chrzanienie.

Banować od razu za takie wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×