Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
k4

Co bedzie najbardziej optymalne do...

Polecane posty

Czyli po szybkiej kalkulacji zdecydowanie lepiej jest najac admina z Polski, ktory to wszystko ladnie skonfiguruje, sadze ze nie zaplace duzo za taka rzecz. 100zl ? inwestycja mi sie zwroci po 1-2 miesiacach uzywania panela. Tylko gdzie takich ludzi szukac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym pomimo wszystko polecił serwerki w europie np. netdirekt.de , czasem nie warto oszczędzać

 

 

Serwer w USA wcale nie jest tanszy, niz jego europejski odpowiednik.

Spojrz na male porownanie (najwazniejsze parametry)

 

Layeredtech                                 Netdirekt

==================                          ===================

Intel Pentium 4 2.8GHz                      Intel Pentium 4 2.4 GHz

dysk 80GB IDE                               80 GB

1024MB RAM                                  1024MB  (dodatkowo EUR 5) 

transfer 1000GB                             3000GB

dostepnych ip 5                             5 (dodatkowo EUR 2)

Private VLAN                                -

$ 89 * 3,172 = 283 zl                       EUR 67 * 3,83 =  257

(setup 60 zl)                               (setup darmowy)                          

 

 

Layeredtech ma mniejszy limit transferu niz Netdirekt (czy go wykorzystamy, czy nie, to juz od kazdego z osobna zalezy, wiec nie dyskutujmy na ten temat). Jesli zechcemy otrzymac w Layeredtech tyle samo transferu, co w Netdirekt, wowczas za dodatkowe 2000GB transferu zaplacimy $ 200 miesiecznie.

Serwer w layeredtech ma jednak mocniejszy procesor (Pentium IV 2.8 Vs 2.4). Mysle ze kazdy wybierze wedle wlasnych potrzeb. Warte przemyslenia sa takze lokalizacja datacenter (Europa Vs USA), oferowany poziom supportu, uptime gwarantowany, oferowane panele (jesli ktos zechce serwer z cPanelem - taniej wyjdzie kupic serwer w USA. Serwerownie oferuja licencje miesieczna cPanelu w cenie $ 20-25, a samodzielny koszt zakupu licencji miesiecznej to okolo $ 55) i inne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

100 zl za skonfigurowanie calego servera ?

I za pozniejszy support zwiazany z dodawnaiem userow ... jakims upgrade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i:

Fajne porownanie, ale wg. mnie kluczowym elementem wplywajacym na koszt serwera jest wlasnie dostepny transfer miesieczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg. mnie kluczowym elementem wplywajacym na koszt serwera jest wlasnie dostepny transfer miesieczny

 

To prawda. Stad tez nie jest prawdziwe twierdzenie, ze serwer kupiony w USA jest tanszy od tego kupionego w Europie (taki wniosek mozna bylo wyciagnac po wypowiedzie doopyego). W USA serwer o podanej specyfikacji (wiekszy dysk) z portem ustawionym na 10Mbps (nielimitowany transfer) mozna dostac juz za $159 miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stad tez nie jest prawdziwe twierdzenie, ze serwer kupiony w USA jest tanszy od tego kupionego w Europie (taki wniosek mozna bylo wyciagnac po wypowiedzie doopyego).

Zgadza sie... To takie stereotypowe myslenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz, chce w stanach/kanada, nie chodzi o cene a o polozenie, do tej pory hostowalem sie na virtualach, ale pora to wziasc pod jedno skrzydlo. Stereotypy nie maja tu nic do rzeczy.

 

Dwa, nie kupuje serwera pod firme hostingowa tylko pod wlasny uzytek, tak wiec nie bedzie zadnych nowych uzytkownikow. Ile moze kosztowac skonfigurowanie poczatkowe serwera ? W moim odczuciu 100zl, jesli jest inaczej to prosze o ceny i najlepiej co admin zrobil ? Oczywiscie jesli ktos mial z tym doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, za 100 zl to masz najwyżej godzine pracy administratora w Stanach, w Polsce stawka dwa razy wieksza. Kolega ostatnio konfigurowal dedyka z pomoca osoby z tego forum to kosztowalo jakies 300 zl. Normalnie zaplacilby pewnie dwa razy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watpie bo "oszczedny traci dwa razy" sprawdza sie w tym wypadku bardzo dobrze. Sprawdz sobie stawki na rack911.com czy serverwizards.com zanim dalej bedziesz pisal bzudry ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tylko nie zapominaj, ze to sa firmy i na dodatek zachodnie. W temacie konfigurowania dedykow jestem nowy, ale zachod jako rynek jest mi dosc dobrze znany. Akurat informatyk z Polski jest szanowany zarowno za to ze dobrze zrobi, ale rowniez za to ze tanio, nie wiem skad wogole wzielo CI sie ze stawka w pl dwa razy wieksza ?

 

Zgodze sie ze oszczedny dwa razy traci, ale rozrzutnym tez nie warto byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@k4 ile byś nie zapłacił spisz umowę w której administrator bierze na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność za to co zrobi, a zobaczysz że stawka na pewno będzie większa niż 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dbrze, ale na pewno nie 300zl

Wybacz, nie chcę być niemiły, ale już sam nie wiem czytając Twoje posty...

Naprawdę uważasz, że wdrożenie tego wszystkiego czego jakiś admin

się latami uczył jest warte 100 zł? Czy jelenia szukasz na tym forum

mówiąć: "mam 100, więcej nie dam!" ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, tylko nie zapominaj, ze to sa firmy i na dodatek zachodnie. W temacie konfigurowania dedykow jestem nowy, ale zachod jako rynek jest mi dosc dobrze znany. Akurat informatyk z Polski jest szanowany zarowno za to ze dobrze zrobi, ale rowniez za to ze tanio, nie wiem skad wogole wzielo CI sie ze stawka w pl dwa razy wieksza ?

 

Zgodze sie ze oszczedny dwa razy traci, ale rozrzutnym tez nie warto byc ;)

 

Jeśłi zachód jako rynek jest Ci znany to powinienes wiedzieć że ceny w zachodnich firmach zajmujących się obsługa dedyków (np te firmy podane wyżej) są stosunkowo niskie. Zachodnie firmy skupiaja się na ilości klientów i dzięki temu mogą zaniżyć ceny. W polsce znałem firmy które brały za postawienie i skonfigurowanie serwera na linuxie brały np 1400 zł.

 

Skoro sam twierdzisz że nie znasz się na konfiguracji serwerów na jakiej podstawie wyliczyłes koszt tej usługi na 100 zł?

 

To przeplacil

Mylisz się. Nie przepłacił bo stawka za taką usługe jest w mniej wiecej wtakiej cenie. Nie wiesz nawet jakie usługi były konfigurowane więc powienienes się wstrzymac z wydawaniem pochopnych opini.

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k4 jak chcesz to zaplac komus, kto polasi sie na 100zl i malo wie, zrobi Ci jak zrob, pewnego dnia cos ci padnie przez to/prosty exploit i bedziesz zalowal. To sa krytyczne sprawny, wiec albo bierzesz profesjonaliste, robi PRO robote i spisz spokojnie, albo pozniej tracisz megawiecej gdy cos sie dzieje. 300zl to i tak dobra cena ,jezeli to jest profesjonalista. Pytasz nas, a twierdzisz ze za duzo, wiec zdecyduj sie czy pytasz czy wydajesz opinie na ten temat:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie... To takie stereotypowe myslenie

No moze troche przesadzilem, jednak bylem przekonany ze pomimo wszystko serwery w europie sa drozsze :-) Ale jak zawsze ekipa z WHT wyprowadziła pogubionego doopy'ego z błedu :-) Pozdrawiam

 

//poprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moze troche przesadzilem, jednak bylem przekonany ze pomimo wszystko serwery w europie sa tansze :-)

Chyba miales na mysli 'drozsze'? Przynajmniej tak wynikalo z twojego pierwszego postu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×