Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
k4

Co bedzie najbardziej optymalne do...

Polecane posty

Znalzalem taka oferte(ev1servers). co ebdzie najbardziej optymalne pod blogi i forum dyskusyjne(nie PHPBB) ?. i jednnoczesnie latwe w obsludze ?

 

 

Intel Celeron 1.3 GHz

512 RAM - 60 GB Hard Drive

1000 GB Monthly Transfer

 

OS Control Panel Setup Fee Monthly Fee Available? Status

FreeBSD FreeBSD $1 $99

Linux Red Hat Enterprise $1 $99

Linux Ensim Basic for Red Hat Enterprise* $1 $99

Linux Plesk for Red Hat Enterprise++ $1 $99

Windows Windows Web Edition $1 $99

Ensim Basic includes an unlimited domain license.

** Ensim Pro for Linux includes a 250 domain license.

+ Ensim Pro for Windows includes a 20 domain license.

++ Plesk includes a 30 domain license.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ev1servers w dzisiejszych czasach jest niestety kompletnie nieatrakcyjna. W dodatku Celeron 1,3 co najwyzej nadaje sie do postawienia na nim DNSa..

 

Na Twoim miejscu wzialbym np. to:

 

http://www.ovh.com/pl/products/ded_start30...0g_details.html

*Transfer zupelnie wystarczajacy, sprzet 2x lepszy i o tyle samo tanszy :). Serwery w Europie + polski support.

 

lub to:

 

http://netdirekt.de/c/cms/front_content.ph...rt=125&idcat=33

*PIII będzie minimalnie wydajeniejszy od tego Celka, a jednocześnie płacisz "trochę" mniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ev1servers zawsze slynneli z niezawodnosci dlatego sie na nich zdalem.

 

Czy mozesz polecic mi cos zza oceanu(konkretnie chodzi mi o USA/KAnade) Tanie i dobre(najlepiej niezawodne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mozesz polecic mi cos zza oceanu(konkretnie chodzi mi o USA/KAnade) Tanie i dobre(najlepiej niezawodne)

 

Co prawda nie do mnie bylo pytanie :) ale odpowiem.

Jaki budzet masz przeznaczony na serwer ? Z supportem czy bez ? Z panelem w rodzaju cPanel, Plesk, czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie 100$/m-c Najlepiej do dobrym procesorem i przydaloby sie z 1024MB ram'u. Oczywiscie ze z supportem, najlepiej z panelem.

 

Przeczesalem troche webhostingtalk.com i znalazlem kilka ofert:

 

 

Base System Configuration:

 

* Intel Pentium 4 2.8GHz

* 80GB IDE Hard Drive

* 1024MB RAM

* Bandwidth: 1000GB

* IP Addresses: 8 (5 usable)

* Private VLAN

* Basic Resource Monitoring

* FreeBSD, OpenBSD, Linux, Windows*

* 100% Self Managed and Dedicated

 

Monthly Fee Options:

$89 | $19 Setup

http://www.layeredtech.com/layer1.php?g=12

 

 

http://www.dedizone.com/Florida.html

http://www.dedicatednow.com/

 

najbardziej odpowiada mi oferta Layeredtech, tylko czy oni sa sprawdzeni ? Ktos u nich bral jakis serwek ? Wygladaja na solidnych i oferte maja dosc dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ze z supportem
100% Self Managed and Dedicated

 

Na pewno rozumiesz związek pomiędzy tym zdaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja 100% Self Managed rozumiem tak, że sam sobie radzisz z obsługą serwera w 100%.

 

Ja bym pomimo wszystko polecił serwerki w europie np. netdirekt.de , czasem nie warto oszczędzać :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej odpowiada mi oferta Layeredtech, tylko czy oni sa sprawdzeni ?  Ktos u nich bral jakis serwek ? Wygladaja na solidnych i oferte maja dosc dobra :)

 

Tak jak shive stwierdzil, serwer ktory przedstawiasz jest bez supportu (unmanaged), wiec sam bedziesz odpowiedzialny za instalacje oraz konfiguracje m.in. serwera baz danych, pocztowego itd. Do ceny dolicz tez ok. $ 20 za panel administracyjny (chyba ze zdecydujesz sie na instalacje darmowego odpowiednika).

 

Tak, sa sprawdzeni (przynajmniej przeze mnie, bo nie wiem czy inni rowniez mieli przyjemnosc pracowac na serwerach od nich) i nie ma wiekszych zastrzezen. Siec jest stabilna i nie ma przerw w jej dzialaniu (co nie znaczy ze nigdy moze sie nie zdazyc - roznie to bywa na tym swiecie). Mysle, ze mozesz im zaufac.

 

Przejrzyj jeszcze troche WHT, zapewne znajdziesz niejedna oferte promocyjna, dzieki ktorej zmiescisz sie w limicie $ 100, a do tego otrzymasz serwer managed (ze wsparciem technicznym) oraz panelem. Moze nie bedzie to Pentium IV 2.8, ale na Semprona 2600 z 1024 MB ramu powinno wystarczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, jeśli chcesz tam stawiać wyłącznie swój serwis, to w gruncie rzeczy panel możesz sobie odpuścić, jeśli masz za niego płacić. To samo zrobisz ręcznie przez ssh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz jednego dedyka, ale spokojnie moge sie nazwac poczatkujacym w tym temacie, moge zawsze cos przeoczyc i niedoczytac, dlatego tez pisze na WHT.

 

Ciesze sie, ze zwrociles mi uwage na ten jakze wazny szczegol, tylko teraz mam kilka pytan w zwiazku z nim:

 

Rozumiem ze cala konfiguracja spadnie na mnie oni juz reki nie przyloza do tego? Co gdy serwer padnie i nie wstanie ? to czy wtedy jakos sie rusza aby mi pomoc ? Czy moglby ktos wymienic plusy i minusy "100% self managed" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz sam, oni najwyżej wymienią coś w przypadku sprzętowej awarii. Nic ci nie zainstalują, nic nie skonfigurują, radzisz sobie sam. Ale najprawdopodobniej dostaniesz konsolę do restartów serwera i ewentualnie trybu odzyskiwania, jak już całkiem wszystki spierniczyć - ja mam takie coś, nie wiem jak w LT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LT to najlepsza budżetowa serwerownia z jaką miałem do czynienia.

 

Jeśli chodzi o support - oferuje w przypadku awarii dodatkowo płatne KVM, którym możesz wszystko sobie zrobić. Oferuja też oprócz wymiany podstawową pomoc gdy system nie wstaje typu edycja plików gruba, fsck, etc. Ale na więcej nie licz :). Jeśli bierzesz serwer z CPanelem czy podobnym oprogramowaniem jest on bardzo wstępnie skonfigurowany i ma podstawowe usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze cala konfiguracja spadnie na mnie oni juz reki nie przyloza do tego? Co gdy serwer padnie i nie wstanie ? to czy wtedy jakos sie rusza aby mi pomoc ? Czy moglby ktos wymienic plusy i minusy "100% self managed" ?

Jeżeli serwer jest typu 100% unmanaged,

to nikt Ci "za darmo" w konfiguracji serwera i jego usług pomagał nie będzie,

zaś DC obchodzi tylko sytuacja w której np. padnie dysk twardy,

a wtedy rzeczywiście ruszą Ci z odsieczą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze cala konfiguracja spadnie na mnie oni juz reki nie przyloza do tego? Co gdy serwer padnie i nie wstanie ? to czy wtedy jakos sie rusza aby mi pomoc ? Czy moglby ktos wymienic plusy i minusy "100% self managed" ?

 

Dwie wypowiedzi na temat un/managed serwerow znajduja sie pod

http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php...ighlight=#24459

 

Moga Ci pomoc, ale godzina pracy ich admina kosztuje ok. $ 75, wiec praktycznie tyle, ile sam serwer. Taniej moze wyjsc skorzystanie z oferty firmy zajmujacej sie administracja serwerow, lub samodzielne administrowanie (o ile stan wiedzy na to pozwala).

 

Hmm ja osobiscie widze wiecej minusow, niz plusow serwerow self-managed. Uwazam, ze mimo wszystko lepiej jest dac kilka $ wiecej i miec mozliwosc skonsultowania sie z jakims adminem w razie koniecznosci. W koncu nikt nie jest doskonaly i nie sposob wszystkiego wiedziec (czasem ktos musi wyprowadzic Cie z blednego toku myslenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to też zależy :) Niektóre DC "odsiecz" odkładają na dni robocze :)

Boże... chroń przed takimi DC. :)

Hmm ja osobiscie widze wiecej minusow, niz plusow serwerow self-managed. Uwazam, ze mimo wszystko lepiej jest dac kilka $ wiecej i miec mozliwosc skonsultowania sie z jakims adminem w razie koniecznosci. W koncu nikt nie jest doskonaly i nie sposob wszystkiego wiedziec (czasem ktos musi wyprowadzic Cie z blednego toku myslenia).

W niektórych DC usługa managed to jest wprost kpina,

a użytkownik na niewiele może liczyć poza szablonowymi

rozwiązaniami danego DC, więc w tym temacie moim zdaniem

trzeba zachować ostrożność i rozpatrywać ew. plusy takiego

rozwiązania w odniesieniu do konkretnej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wolisz się nauczyć niż ciągle polegać na innych, odpłatnie?

 

Shive Ty do mnie kierowales te slowa ? cussing7sq.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W LT support awaryjny działa 24/7. A co do wyprowadzania z blednego toku myslenia.. od czego sa google? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam waasze wypowiedzi i tak mysle wlasnie, zeby nie rbac zadnego panela, tylko zatrudnic admina do konfiguracji poczatkwoej, bo pozneij dogladac serwera juz nie jest tak zle (i ewentualnie douczyc sie jak co zrobic)

 

Teraz pytanko: ile firma ewentualnie admin wezmie za konfiguracje poczatkowa (apache+php+mysql +skonfigurowanie domen + ftp) ?

 

Jeszcze jedno na jakim systemie najlepiej wziasc serwer ? Ludzie chwala FreeBSD, ze ponoc jest chyba najbardziej wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz doświadczenia z żadnym z serwerowych systemów wybierz po prostu to co Ci najbardziej odpowiada softwarowo-kombatybilnościowo-ideologicznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Teraz pytanko: ile firma ewentualnie admin wezmie za konfiguracje poczatkowa (apache+php+mysql +skonfigurowanie domen + ftp) ?

 

drozej niz jezeli panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a za panel placi sie jednorazowo ? czy co miesiac ? bo tak napisali, ze ciezko sie zorientowac, tak samo z pamiecia jednorazowa czy co miesiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za panel placi sie jednorazowo ? czy co miesiac ?

 

Oplata za panel jest comiesieczna (w layeredtech).

Koszt konfiguracji serwera na dzien dobry jest rozny, w zaleznosci od tego, na czyja pomoc sie zdecydujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym pomimo wszystko polecił serwerki w europie np. netdirekt.de , czasem nie warto oszczędzać :-)

Zauwaz, ze on chcial serwer w USA / Kanadzie czyli odbiorcami niekoniecznie beda uzytkownicy z Polski, a taki wybor niekoniecznie mial na celu 'oszczedzanie' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×