Skocz do zawartości
Gość AceDude

Nowe kontenerowe DC OVH

Polecane posty

Ciekawie wygląda, miałem okazję widzieć z bliska te żaluzje (od wentylacji), a także szafy.

 

Teraz już wiem gdzie to wszystko idzie i jak to w całości będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na początku mówię sobie o fajnie OVH coś nowego dużego postawiło - kontenerowe pewnie jakiś moloch :)

 

Patrze a tutaj WTF kontenery hehe :) W Polsce pewnie by rozkradli zanim by to postawili heh.

 

 

Ogólnie fajnie i trochę śmiesznie to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce pewnie by rozkradli zanim by to postawili heh.

 

haha, nieźle ciekawe jak będzie w ciężkich warunkach deszcz,śnieg. I idź naprawiać taki serwer gdzie 500mm śniegu przy wejściu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak biorą w ilościach większych to spokojnie zejdą z ceny. Po drugie ciekawe jak się przekłada koszt tego typu do kosztów postawienia normalnej serwerowni. Skoro w to poszli to widać muszą zaoszczędzać dużo. Ciekawe jak się te kontenery nagrzewają latem w pełnym słońcu. Nigdzie tam izolacji nie widziałem, jedynie białą farba która odbija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zobaczymy w wakacje :) Jak te wiatraczki się stopią hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Może szykują nową linię serwerów dedykowanych za złotówkę :D Sorry ale nie jedno rodzime DC wygląda po stokroć lepiej...

 

OVH Container Data Center - hit czy kit roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może szykują nową linię serwerów dedykowanych za złotówkę biggrin.png Sorry ale nie jedno rodzime DC wygląda po stokroć lepiej...

 

OVH Container Data Center - hit czy kit roku ?

 

 

Może zaciągnęli wenę z II wojny światowej?

 

Stwierdzili że upchają do kontenera więcej serwerów niż Niemcy Żydów do wagonów?

wagon3.jpg

 

 

Trochę okrutne, ale tak mi się skojarzyło :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to genialny pomysł - jeśli tylko dobrze zaprojektowali system chłodzenia - tanie, skalarne, łatwo modyfikowalne rozwiązanie - w obecnej rzeczywistości gdzie cena za usługę gra znaczną role a dla niektórych jest najważnejszym czynnikiem przy wyborze hostingu, napewno znajdą się chętni na takie usługi...

 

niestety kryzys mamy ;)

 

a fak faktem...wygląd trochę taki śmieciowy...no ale z drugiej strony DC nie jest do oglądania i zachwycania się nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie sądze żeby w lato polewali to wodą...ale sposób jakiś napewno mają opracowany.

 

jesteś chyba trochę optymistą myśląć iż kryzysu nie ma...wszystko drożeje a wypłaty stoją w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnią ekipę chłodzącą, dostaną po wężu ogrodowym, wiadrze i konewce i będą polewać.

Taka mała dygresja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Z tego co było mówione, to "nie ma tu rozwiązań eksperymentalnych". No i bardzo ciekawe jest to, że w przyszłości chcą więcej takich DC stawiać... Kurde, jakoś nie umiałbym zaufać takiemu rozwiązaniu. Przecież to cholerne kontenery ;/

Edytowano przez AceDude (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Juvenito raz piszesz tak, a raz tak... to te kontenery są fajne, czy lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyobraź sobie, że polski duży portal nie mieszka nawet w profesjonalnym DC, a w kontenerze.

 

Wszystko razem czyli oferta kimsufi + ovh w tych kontenerach jest?

Mi by to średnio odpowiadało wywalając np. 2 koła na serwer który mieści się w budżetowym kontenerze.

 

A co to ma za znaczenie czy to mury czy kontener?

Kupujesz usluge i płacąc wymagasz spełnienia zapisów w umowie dotyczących łącz, SLA itp - a to czy oni to wstawią w typowym DC lub kontenerze to już jest ich sprawa - nie sądze by zrobili DC w kontenerze bez żadnej analizy - odszedł im tylko koszt stawiania murów, a klime,kable itp i tak musieli wrzucić jak w typowym DC..

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo murów wiatr tak łatwo nie rozwali a kontenery prędzej, przedwczoraj na wybrzeżu tak piździło że w terminalu rypło się 15 PEŁNYCH kontenerów, niezły sajgon co nie :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up wiem miałem tez przeboje tyle że chodzilo tu o coś innego i ochrone środowiska (i zazdrosnych sąsiadów).

 

Dla mnie prywatnie wole postawić 2 blaszaki pod garaże niż budynek - raz to pozwolenie i czas na budowe, fundamenty itp, a dwa - mogę w każdej chwili przenieść go w inne miejsce - zostaje tylko beton i doprowadzenie prądu.

 

Zarówno budynki i kontenery mają swoje plusy i minusy ( kontener łatwiej i szybciej wymienisz niż budynek, ale za to inna stabilność).

 

Zobaczymy jak im to wyjdzie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To może czas zmienić swoje nastawienie?

Czym się różni taki kontener od budynku dla serwera?

Jak dla mnie to jest fajne rozwiązanie. Przecież każdy wie ile trzeba zachodu by postawić budynek od zera. Ile to się czeka za głupim pozwoleniem, przepisy absurdalne, każdy liczy na kaskę do łapy.

Chciałbym aby takie coś powstało w Polsce (a może już jest).

Tylko swoją drogą jak liczony jest podatek?

W końcu podatek od działki jest niższy niż od budynku smile.png

 

Zaraz dzieci będa zadawać "Ile taki kontener kosztuje?", "Czy musze mieć 18 lat by mieć kontener?", "Jak dodać prąd do kontenera?" :D

 

Juvenito raz piszesz tak, a raz tak... to te kontenery są fajne, czy lipa?

 

Fajne, ale jak dostosują ci niską cenę do usługi :) Jak ci rypną 300zł za kimsufi 2g to dziękuję dobranoc :D Jak by obniżyli ceny serwerów w takim DC to czemu nie?

 

 

Jeszcze trochę i zrobią DC z własnymi wiatrakami prądotwórczymi oraz jakieś wielkie ściany zbierające promyczki naszego kochanego słoneczka :D

 

ECO DC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z prądem nie ma problemu.

Zwykłe kontenery sanitarno-mieszkalne posiadają prąd całą instalację elektryczną. Nawet tablica z bezpiecznikami jest. Wystarczy, że masz tzw. siłę i podłączasz wtyczkę do kontenera i już działa smile.png

 

offtopic, offtopic`kiem. Żarty, żartami, ale bez przesady.

 

Rozwiązanie ovh jest z pewnością przemyślane, o ile mnie pamięć nie myli to bawili się już w kontenery w tym ichnim Roubaix. Na pewno ich instalacja elektryczna to nie kontener sanitarno-mieszkalny z całą instalacją elektryczną, nawet tablicą z bezpiecznikami - tylko przemyślana konstrukcja, która nie opiera się na tablicy z trzema nadmiarowo prądowymi 16A....

Rozwiązanie kontenerowe ma swoje plusy i minusy, jeżeli zdecydowali się na budowę kontenerowej serwerowni, widocznie przemawiały za tym korzyści, na których im szczególnie zależało. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Te korzyści to oczywiście zbijanie ceny do granic możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To na wakacje albo na Wielkanoc będzie wysyp tanich krzaków, opartych na tej infrastrukturze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×