Skocz do zawartości
BleckRider

Zlęce zatrudnie administratora

Polecane posty

tak jak najbardziej

 

 

Zlecę zdalne drobne prace na systemie ubuntu

-Konfiguracja Postfixa

-Zabezpieczenie przed spamem

 

 

 

70zł chcę przeznaczyć na konfiguracje , z tego co wiem dla admina znającego temat serwera postfix to 20-30minut pracy

Edytowano przez BleckRider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo, kto by się na to zgodził.

Ja nie wyobrażam sobie tego nawet dla naszych pracowników, a co dopiero dla jednorazowego zlecenia.

 

 

70zł chcę przeznaczyć na konfiguracje , z tego co wiem dla admina znającego temat serwera postfix to 20-30minut pracy

 

 

Nieważne ile to zajmuje, płacisz za zlecenie. Możesz zatrudnić kogoś i wtedy będziesz mu płacił za 20 minut roboty, w przeciwnym wypadku musisz jednak wziąć pod uwagę to, że jest to jednorazowe zlecenie i każdy ma swoje stawki.

Druga rzecz, to może znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi za 30 złotych tu na forum, ale nie wiem czy Ty chcesz to mieć dobrze zrobione, czy może tak jakby to Ciocia Marysia co zna się dobrze na szydełkowaniu konfigurowała.

 

Tu stawka za to wyjdzie co najmniej 100 złotych.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu stawka za to wyjdzie co najmniej 100 złotych.

Z 50 skoczyło na 70.. więc i może za jakiś czas skoczy na 100 wink.png

 

 

dla admina znającego temat serwera postfix to 20-30minut pracy

Dla admina znającego bardzo dobrze postfixa to i 100 może Ci nie starczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy jednorazowym zleceniu wiadomo, że stawka będzie wielokrotnie wyższa, bo dochodzą różne koszty stałe - chociażby trzeba wystawić rachunek, przyjąć zapłatę, zaksięgować, nie wspominając o czasie na przeanalizowanie zlecenia, testy i z "20 minut pracy" robi się nawet kilka godzin. Do tego trzeba dodać koszty sprzętu, nabycia wiedzy itd. i gwarancję.

Więc nawet 100 złotych to śmiesznie mało przy takim zleceniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jeżeli chcesz zapłacić za wdrożenie serwera pocztowego z antyspamem 70 zł to życzę powodzenia.

Zostanie Ci chyba opcja wzięcia jakiegoś studenta który dorobi sobie przy okazji ucząc się.

Nikt kto pracuje przy takich środowiskach i je bardzo dobrze zna nie wykona tego, bo zarabia na tym dużo większe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

50 zl za godzine pracy admina, to godziwa stawka.

Watpie aby ktos z tego forum, zarabiał 600 zl/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
50 zl za godzine pracy admina, to godziwa stawka.

Watpie aby ktos z tego forum, zarabiał 600 zl/h

600 netto ? może smile.png

Wiesz 50 zł netto, ale czy godzina wystarczy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

600 netto ? może smile.png

Wiesz 50 zł netto, ale czy godzina wystarczy na to ?

 

Ktoś tutaj napisał 20 min.

To nawet 50 zł netto za pół godziny, przecież to jest BARDZO DOBRA stawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym to zrobił w 10min to będę miał mniej za zlecenie? A jeśli w 2 godziny to więcej? Nie, nie płącisz za czas poświęcony na samo zlercenie tylko za to że ten admin wcześniej kiedyśtam siedział godzinami i dziesiątki razy reinstalował ssytem bo np. coś zwalił i musiał robić od nowa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj napisał 20 min.

To nawet 50 zł netto za pół godziny, przecież to jest BARDZO DOBRA stawka smile.png

 

Jeśli sprzedajesz hurtowo np. tydzień swojego czasu, to jest ok. Przy detalu się w ogóle nie opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

elcct ale wiesz... jak ktoś sprzedaje się za 10zł za godzinę przy 40h tygodniowo, to dla niego rewelacja. A że to się nie kalkuluje tak naprawdę, to co tam... niech żyje ignorancja.

 

Poza tym z tym tytułem... zlęce zatrudnienie (w sensie zlecę?) - czyli jak, zlecisz komuś, aby poszukał administratora? : )

 

@pokoleniex ale jaja, jak to mózg potrafi oszukać : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli sprzedajesz hurtowo np. tydzień swojego czasu, to jest ok. Przy detalu się w ogóle nie opłaca smile.png

 

Nie zgadzam się z Tobą. Przeważnie jest tak, osoby które chciały by więcej zarabiać zawszę będą marudzić. Tak jak wcześniej napisałem 600 zl /h. To było nic innego niż wpuszczenie szanownego kolegi w maliny (nie obraź się). Akurat ta branża czyli zwykłe usługi sieciowe nigdy nie będą cenione na takim pułapie.

 

Oczywiście elcct, również się nie obraź, ale powiedz mi w której firmie dostaniesz 100/h na ręke, w pierwszym okresie zatrudnienia, w żadnej :). Średnio dostaniesz 15 zl netto

 

Także moim skromnym zdaniem przesadzacie, i zróbcie chłopakowi za 50 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce podglądać co robisz, nagrywać i mieć wtedy to jako dowód w przypadku reklamacji.

 

Kolega pewnie chce się przy okazji nauczyć:)

Fakt faktem to już lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pzebracki błagam... nie pouczaj ludzi, którzy korzystają z legalnego oprogramowania, płacą podatki, opłacają opłaty, żarcie, miejsce do spania i sr...nia na temat tego, ile mają zarabiać. "Na początku w firmie" to najczęściej krwiopijca pracodawca g... daje, bo przede wszystkim podatki i koszty zatrudnienia niszczą takiego pracodawcę... poza tym po 10 latach pracy programista przychodzący do firmy niekoniecznie "na początek" ma dostawać ochłap. Zresztą... nie zaczynajmy tego tematu od nowa. Nie oceniaj innych swoją miarą, może po prostu przyznaj się sam przed sobą, że ktoś może być dalej/wyżej w biznesie, itd. Naprawdę, to dobre podejście - znać swoje miejsce w szeregu. Masz, jak masz, OK, nie mój problem, ale nie zabieraj innym tego, co mają i co chcą osiągnąć. Ludzie chcą zarabiać po prostu adekwatnie do umiejętności i sytuacji cenowej w kraju. 100zł/h to nie jest absolutnie przesadzona stawka dla kogoś, kto sam prowadzi działalność gospodarczą. Proszę, wystarczy tego bullshitu w tamtym innym wątku, nie zaczynaj tu tych kacapołów wypisywać.

Dobrze napisałeś - twoim "skromnym zdaniem". Raz powiedziałeś, wystarczy. Nie oczerniaj tylko profesjonalistów i ludzi ceniących swoje umiejętności i czas.

 

Z góry dziękuję za dostosowanie się do prośby o zaprzestanie szerzenia bullshitu na temat cen, stawek, rynku.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On jest Vendetta, więc uważajcie :D

 

Nic mu to nagrywanie/podglądanie nie da w nauce :) Jak mu się system sypnie, to i tak nie będzie wiedzieć co zrobić, bo na tym filmiku tego nie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą. Przeważnie jest tak, osoby które chciały by więcej zarabiać zawszę będą marudzić. Tak jak wcześniej napisałem 600 zl /h. To było nic innego niż wpuszczenie szanownego kolegi w maliny (nie obraź się). Akurat ta branża czyli zwykłe usługi sieciowe nigdy nie będą cenione na takim pułapie.

 

Oczywiście elcct, również się nie obraź, ale powiedz mi w której firmie dostaniesz 100/h na ręke, w pierwszym okresie zatrudnienia, w żadnej smile.png. Średnio dostaniesz 15 zl netto

 

Także moim skromnym zdaniem przesadzacie, i zróbcie chłopakowi za 50 zł smile.png

 

Przejrzałem sobie w google parę firm i najtaniej znalazłem za 300 złotych netto, a dużo było ofert powyżej 1000, więc nie rozumiem o co ci chodzi ?

Porównujesz teraz pracę na etat do kontraktu. Za 50 sam mu zrób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Są niestety i tacy co za 30 PLN zrobią, ale jakość takiego zlecenia nie będzie najwyższa :)

 

Jeżeli to ma być dobrze zrobione to musi być dobrze zapłacone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok

Może troszke przesadzam moze z Tem Viwer

Ale powiem tak z doswiadczenia wiem ze sa tacy co krenca po maszynach rózne numery .

jeszcze raz oddaje zlecenie na normalnych warunkach (ssh)

jak wczesniej pisałem 70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok

Może troszke przesadzam moze z Tem Viwer

Ale powiem tak z doswiadczenia wiem ze sa tacy co krenca po maszynach rózne numery .

jeszcze raz oddaje zlecenie na normalnych warunkach (ssh)

jak wczesniej pisałem 70zł

 

Za 150zł mogę Ci postawić defaultową konfigurację iRedMaila - będzie antyspam, antywirus, przechowywanie danych użytkowników w mysql i panel do zarządzania - zmieszczę się pewnie w godzinę, więc 150zł/h to sensowna stawka, natomiast nie będę doinstalowywać nic, poza defaultowy iRedmailowy config (czyli Clamav+Spamassasin+MySQL+DKIM+fail2ban).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×