Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cameleon

Remote Acces i instalacja Centos'a

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie, wykupiłem dedyka w którym domyślnie zainstalowany jest Debian 3.1, chciał bym przeinstalować system na Centos'a. Firma w której wykupiłem informuje mnie że jest to możliwe za pośrednistwem systemu Rescue który działa na zasadzie bootowania w obecnym systemie przez sieć (jeśli dobrze zrozumialem). Napisali mi że wprawny administrator jest w stanie zainstalować to poprzez ten system, czy ktoś tutaj byłby w stanie coś takiego zrobić, i czy wie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka to serwerownia? Bo różnie rozumiane jest pojęcie "rescue" w różnych datacenter. Jedni dają Ci bezpośrednie KVM, drudzy przepinają dysk do innej maszyny itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to serwerownia webperoni.de

nie uznają KVM, tylko remote acces po sieci z tego co już sie dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie da sie to zrobic i to dosc szybko.

 

Co do systemu "Rescue" to Cameleon dosc dokladnie okreslil ze jest to bootowanie systemu po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo nie doczytałem, albo dopisał to w momencie wysyłania mojego postu. Nie zmienia to jednak tego, że bootowanie systemu po sieci ma niewiele wspólnego z jego reinstalacją, chyba, że coś przespałem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki za szybkie odpowiedzi. moze powiem z kad moje pytanie.

niestety webperoni.de oferuje tylko debiana i suse, gdy zapytalem ich o instalacje centosa przez nich odpowiedzieli oczywiscie ze jest to nie mozliwe, pewnie im sie poprostu nie chcialo tacy niemcy bywaja, rzecz w tym ze chce centosa bo ma dobra reputacje, podobno jest malo wymagajacy. tak czy siak mam admina ktory pracuje na centosie. gdy zapytalem webperoni czy maja opcje KVM bo chce zainstalowac centosa powiedzieli ze nie instaluja tego typu remote systemow i tylko mozna to zrobic poprzez Opcje Rescue w ich panelu, admin od centosa za bardzo nie wiedzial co to ten rescue wiec ich zapytalem, z tego co mi odpowiedzieli i wywnioskowalem z nim, to jest to dostep do servera przez ich siec lan, ale admin skoleji powiedzial ze to jest cos w rodzaju dostepu po sieci i *bootowania na obecnym systemie*, cokolwiek to znaczy., sam nic z tego juz nie rozumiem. wiec pytanie moje jest takie czy jest tu ktos kto ewentualnie wie moze o co chodzi i byl by pewny ze jest w stanie zainstalowac na nowo ten centos, osrac debiana ktory jest tam obecnie., mozna robic format itp nic tam jeszcze nie ma. reszta konfiguracji typu apache itp robi moj admin. ps. ile ewentualnie taka usluga by kosztowala instalacja to raptem 8min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Daj spokoj z centos'em system debian jest duzo lepszy przynjamniej mi sie tak wydaje. Sam go uzywam na komputerze domowym i nie zamierzam zmieniac ;)

Czemu twoj admin nie moze skonfigurowac debiana nie ma wielkich roznic miedzy systemami .. chyba ze chodzi o wsparcie cpanela'a etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja bym bezsprzecznie polecał Centka, jak bez cPanelu czy innych cudaków to nawet w wersji 4.2 z kernelem 2.6.x - stable as rock ;).

 

Taka instalacja to trochę więcej niż "hop siup" - trzeba chociażby skądś wziać images do instalacji tego systemu, ale generalnie da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cameleon, jesli to jest "raptem 8min" to mysle ze Twoj admin to zrobi w 8 minut :-)

 

Moim zdaniem instalacja w nieznanym srodowisku to ok. 3-6h pracy, ogolna stawka to ok 200zl / godz. Natomiast tutaj glownie nie placisz za czas, a za wiedze i profesjonalizm czlowieka ktory umie to zrobic. Osobiscie polecilbym zmiane admina na takiego ktory wie co to oznacza bootowanie po sieci systemu oraz jak zainstalowac inny system zdaleni na maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Osobiscie polecilbym zmiane admina na takiego ktory wie co to oznacza bootowanie po sieci systemu oraz jak zainstalowac inny system zdaleni na maszynie.

Ale to sa takie czynnosci ktorych raczej "zwykly" admin hostingu nie musi umieć.

 

Osobiscie mysle ze jest to do zrobienia ale tez to bedzie odpowiednio kosztowac i albo przeznaczysz wieksza gotowke albo zostaniesz na systemach oferowanych prez Dc a sa one rownie dobre na server jak centos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Generalnie to tak naprawdę nie jestem specem w tych sprawach jak już napisałem mam admina z kanady który ostatnim razem dobrze zdiagnozował przyczynę problemów, i ogólnie dobrze się z nim pracowało. Na poprzednim serwie miałem problem z tym że był Suse 9.1 + Plesk + apache 2.x wszystko to razem a szczegulnie apache w wersji 2x używało sporo zasobów, i zaledwie kilka stron wwaliłem gdzie był spory ruch i serwer siadał. Ten admin więc powiedział że dobrym rozwiązaniem będzie wzięcie serwera na Centosie + lighthttp i żadnych zbytecznych paneli które mogą obciążać kompa. Powiedział że da jakiś easy guide jak dodawać konta sql itp z roota. - Ogólnie co o tym myślicie?, Generalnie to nie mam upodobań do konkretnego linuxa czy coś w tym stylu, potrzebuje jak najbardziej wydajne środowisko może być również na Debianie jeśli jest on ok. Podsumowywując, jeśli mogli byście mi coś doradzić było by miło. Dlaczego mam płacić 150zł Kanadyjczykowi za konfiguracje tego skoro Polak też potrafi :). Było by miło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zdiagnozować serwera "na odległość" przy tak małej ilości szczegółów. Lighthttpd możesz zainstalować zarówno na CentOSie jak i na Fedorze, Debianie, Gentoo, SUSE czy Mandrivie. Możesz też zainstalować darmowe VHCS o funkcjonalności PLESKa i dość dowolnie je pokonfigurować razem z różnymi deamonami.. Nie wiem jakie tam strony miałeś, ale nawet najtańszego Semprona z oferty webproni nie da się zajeździć "ot tak" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da się zdiagnozować serwera "na odległość" przy tak małej ilości szczegółów. Lighthttpd możesz zainstalować zarówno na CentOSie jak i na Fedorze, Debianie, Gentoo, SUSE czy Mandrivie. Możesz też zainstalować darmowe VHCS o funkcjonalności PLESKa i dość dowolnie je pokonfigurować razem z różnymi deamonami.. Nie wiem jakie tam strony miałeś, ale nawet najtańszego Semprona z oferty webproni nie da się zajeździć "ot tak" :).

 

No fakt, Poprzedni server miałem 3000 AMD, 512Ramu, 80Dysk +Suse 9.1 + Plesk. Strony miały bardzo dużo wejść około 10tysięcy z czego jedna to Oscommerce, przy takich wejściach serwer nie wytrzymywał, pamięć spadała do zera i było swapowanie. Co kończyło się zawiechą serwera. Co według ciebie pytam jako fachowca powinienem teraz zrobić?, pozostać na Debianie zainstalowaćten lighthttp i ograniczyć się do prostego panelu?. Może mogli byśmy porozmawiać na GG skożystał bym z twoich usług?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za fachowca, co gorsza nie używam też GG jednakże.. 80% sukcesu to kwestia odpowiedniego tunningu konfigów - naprawdę nawet słabe maszyny da się zmusić do wydajnego działania, tak samo jak Dual Xeona 2.8 można zajeździć tylko dlatego, że wrzuciłeś zabugowany stockowy kernel (vide cuda z 80% iowait, które robi na niektórych sprzętach ostatni paczkowy kernel 2.6.9-22.x CentOSa 4.x)..

 

Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na Apache z drzewa 1.3.x (w większości zastosowań wystarczająco wydajny, a na pewno wydajniejszy niż 2.ka), dorzucił cachowanie'e do PHP i baz i skorzystał z panelu z jakiego Ci wygodnie, byle z serii "lekkich" - WebCP, VHCS, DA.. - odpadną Ci zbędne funkcje typu dziesiątki statystyk i powiadomień dociążających w jakiś tam sposób system. Debian do opisanych przez Ciebie zastosowań nadaje się równie dobrze co Centek.

 

Jakbyś potrzebował jakieś porady "prywatnie" to zapraszam na PW :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

partyk:

Wszystko fajnie, tyle tylko, ze VHCS nie bardzo lubi sie z Apache 1.x i wymaga nowszej (nie bardzo przeze mnie lubianej) wersji 2.x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie, tyle tylko, ze VHCS nie bardzo lubi sie z Apache 1.x i wymaga nowszej (nie bardzo przeze mnie lubianej) wersji 2.x.

 

Da się go zmusić do działania także z 1.3.x. vhosty (a do tego ogranicza się udział VHCS w Apaczu) dodaje się przecież tak samo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da się go zmusić do działania także z 1.3.x. vhosty (a do tego ogranicza się udział VHCS w Apaczu) dodaje się przecież tak samo :).

Hmm... Pewnie masz racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

humm a w takim razie nie ma fachowca który był by w stanie zrobić to co mówiłem?. VHCS mam chyba jeszcze w NCgroup.pl strasznie problemowy ten panel. Ogólnie fajny ale niestety często się psuł jak tam byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wymusza :).

OK... Ale nie wspolpracuje bez modyfikacji w systemie/VHCSie z Apache 1.3.x. Tak prosto z paczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yup. Ale nawet na ich forum są "howto" (niestety głównie po niemiecku) jak to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie polecilbym zmiane admina na takiego ktory wie co to oznacza bootowanie po sieci systemu oraz jak zainstalowac inny system zdaleni na maszynie.

Ale to sa takie czynnosci ktorych raczej "zwykly" admin hostingu nie musi umieć.

 

Mozliwe ze "admin" nie musi umiec ale administrator systemow Linux w branzy hostingowej powinnien poniewaz sa to podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×