Skocz do zawartości
Gość nrm

PHP 5.4.0 wydane!

Polecane posty

Gość nrm

Doczekaliśmy się!

 

http://www.php.net/archive/2012.php#id2012-03-01-1

 

This release is a major improvement in the 5.x series, which includes a large number of new features and bug fixes.

Some of the key new features include: traits, a shortened array syntax, a built-in webserver for testing purposes and more. PHP 5.4.0 significantly improves performance, memory footprint and fixes over 100 bugs.

 

Jako, że oprócz poprawy błędów i nowych funkcji autorzy zarzekają się, że jest znacząca poprawa osiągów to podejrzewam, że wielu hostersów będzie zainteresowania szybszą migracją niż to się odbywało do tej pory ;)

 

Może Miłosz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Miłosz? biggrin.png

Ktoś mnie wołał? cool.png

Jak poużywam u siebie, to pomyśle nad produkcją. Chociaż mam jakiś uraz do php i szybko mogę go nie użyć :P Nie nadaje sie raczej do poważniejszych zastosowań..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie co testować ;) Porównywałem wcześniej wersje beta i moim zdaniem, aż tak dużego zysku nie ma, za to jest kilka ciekawych nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale 5.4 to nie nowe wydanie php, tylko nowa gałąź. Zanim aplikacje przejdą na 5.4, to troche czasu minie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale 5.4 to nie nowe wydanie php, tylko nowa gałąź. Zanim aplikacje przejdą na 5.4, to troche czasu minie....

 

 

Nie trzeba specjalnie przepisywać kodu aby skorzystać z przyśpieszenia jakie daje aplikacjom 5.4. Jeśli kod był pisany przez kogoś rozsądnego, migracja będzie polegać na przestawieniu wersji PHP i aplikacja już powinna przyśpieszyć i lepiej gospodarować pamięcią.

Edytowano przez Riess (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam aż się pojawi na dotdeb. Na razie dali tylko wersje preview, więc nie będe instalować jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam aż się pojawi na dotdeb. Na razie dali tylko wersje preview, więc nie będe instalować jeszcze.

 

Póki co preview działa ok, fakt że to bardziej środowisko testowe niż produkcyjne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej testowałem RC1 i spory zysk był głównie w użyciu RAM, trochę mniejszy zysk w użyciu procesora. Nie zauważyłem praktycznie żadnego zysku jeśli chodzi o czas wykonywania skryptu. Być może miał na to wpływ testowany skrypt, chętnie poznam wyniki Waszych testów.

 

Bardzo ciekawie działał też wbudowany webserwer.

Edytowano przez MiSi3kK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba specjalnie przepisywać kodu aby skorzystać z przyśpieszenia jakie daje aplikacjom 5.4. Jeśli kod był pisany przez kogoś rozsądnego, migracja będzie polegać na przestawieniu wersji PHP i aplikacja już powinna przyśpieszyć i lepiej gospodarować pamięcią.

Tutaj miałem na myśli hosterów, którzy wolą trochę poczekać, niż teraz wsadzić 5.4 i mieć lament na BOKu że skrypty nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś przejrzał http://www.php.net/m...ncompatible.php to byś doczytał, że zmiany są w stosunku do 5.3 są niewielki i większość skryptów raczej będzie działać.

Raczej... a co z ionube i zend? Ciekaw jestem czy będą działać prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Większy problem jest z 5.2 na 5.3 niż teraz z 5.3 na 5.4, tyle, że w związku z tymi problemami MASA hostersów z głównym php siedzi na 5.2 więc bariera przejścia jest nadal taka sama. Pewne rzeczy już od 5.3 były deprecated żeby w ogóle zniknąć od 5.4. To jak zwykle kwestia jakiś na prawdę wghrghtg*** skryptów: albo starych i nieaktualizowanych albo produkcje domorosłych programistów. Ten problem nigdy nie zniknie, zawsze tak będzie ;)

 

Zmiany są trudne bo dla klienta to niemal zawsze jest niezrozumiałe i komentowane "ale działało, było dobrze i już nie działa".

 

Od dawna nie pamiętam wersji *.0 która była by idealna (choć ta miała sporo wersji RC) więc czekam na 5.4.1 w najbliższych dniach/tygodniach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Od razu mówię, że to test z tyłka, zupełnie niemiarodajny, raczej jako ciekawostka, nie mam na razie możliwości podczepić tego na większej ilości serwisów, mogłem tylko na jednym dosyć mulącym i tylko na chwile.

 

20120302-tm2aqrcph4x4cyd9736xsbm21c.jpg

 

Czerwone linie to start/stop 5.4.0 Sprawdziłem to jeszcze 2 razy potem i za każdym razem widać, że CPU się... uspokaja ;)

 

20120302-te2e1ajx3yq9ck6e15rs2jattk.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troche:

Jak wygląda sprawa ioncube i zenda do debiana z DA ?

Szukałem ostatnio, ale nic nie znalazłem na stronie directadmin.

 

zaktualizowałem apache to i pasowałoby php na 5.4 zmienić - wrócilem na php 5.3 z powodu braku właśnie ioncube i zenda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×