Skocz do zawartości
mazzy

Lerkins Group - Naciągacze

Polecane posty

Swego czasu firma ta wysyłała faktury proforma do abonentow za domeny, których nie byla rejestratrem (domeny byly w NASK).

Wprowadzała ich w bład, zmuszała do podpisania pełnomocnictwa do obsługi tej domeny.

 

Byli tak bezczelni ze za .PL zadali kwoty 244 zł.....

 

W internecie juz bylo o tym glosno:

 

> http://progreso.pl/experimental/gero/gero.jpg

> http://progreso.pl/experimental/gero/gero1.jpg

> http://progreso.pl/experimental/gero/gero2.jpg

> http://progreso.pl/experimental/gero/gero3.jpg

 

posłuchajcie tego koniecznie: http://www.progreso.pl/experimental/gero/0...rkins_Group.mp3

 

cały watek znajdziecie tu...

watek google

 

 

Teraz Lerkins Group podszywa sie pod innych partnerów NASK.

Wysyłają faktury proforma za usługę rejestracji np: jakasnazwa.com (bedaca odpowiednikiem jakasnazwa.pl u partnera NASK).

 

Kwota tej faktury jest zgodna z cennikiem odnowienia domeny .pl u partnera, w nazwie uslugi podaja cos takiego:

 

"Abonament roczny za jakasnazwa.com z przekierowaniem www oraz email na jakasnazwa.pl"

 

Firma ta wykorzystuje to ze jako partner NASK ma nieograniczony dostep do bazy whois NASK.

Dzięki temu wiedza jakie firmy maja domeny zblizajace sie do wygasniecia. Nie znaja co prawda NIP firm, ale to im nie przeszkadza rozsyłac faktur....

 

Sprawa dotknęła mojego znajomego, który zapłacił te proformę, gdyz spodziewał sie w tym czasie opłaty za odnowienie domeny pl. W nazwie usługi pojawiała sie wlasciwa nazwa, wiec niczego nie podejrzewal.

 

Dodam ze moj znajomy nigdy nie korzystał z usług Lerkins Group ani tym bardziej nie zamawial domeny .com i przekierowania na domene pl!!!

 

Swoja droga mimo, iz dal sie nabrac i zaplacil, przekierowanie wcale nie zostalo dokonane!!

 

Czy jest zgodne z prawem wysyłanie faktur za niezamowione usługi???

Czy nie jest to naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych (Przysyłanie niezamowionych materiałów reklamowych do klienta) - bo klient im swoich danych i zgody na przesłanie czegokolwiek nie dawał...?

 

Jaka jest wasza opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

dziwne, ze nask jeszcze sie tym nie zająl?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik mp3 jest wciągający co ja będe pisał -> fajny ;] , temat obił mi sie juz o uszy, w google jest wiecej watków na ten temat.

 

Opinia: NASK powiniene dociec prawdy i wykreslić ich z listy partnerów.

 

 

ps. Ale jest coś co mi się u nich podoba; e.pl i d.pl :clever:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie pownnien wykreslic ich z listy partnerow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest wasza opinia?

 

Hmm interesujace.

Co prawda zawsze nalezy czytac co sie podpisuje, ale rzeczywisci w tym przypadku forma druczku oraz zawarte na nim informacje moga zdezorientowac wiele osob. Zreszta Pan w rozmowie telefonicznej ze spokojem informowal, ze NASK zmienil sposob rejestracji domen i odbywa sie to poprzez partnerow NASK itd. (dokladnie nie pamietam co mowil, mozna sprawdzic na nagraniu), wiec mozna zrozumiec, ze tak rzeczywiscie byc powinno i druczek nalezy podpisac, fakture zaplacic, calosc odeslac.

 

Nawiasem mowiac - nagrywanie rozmow telefonicznych oraz pozniejsze ich publikowanie bez wyrazenia na to zgody ze strony rozmowcy jest dozwolone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociec prawdy

i jeżeli rzeczywiście naciągają to TO właśnie mogłoby być podstawą.

 

Warunek Partnera

Posiadanie technicznych warunków umożliwiających bezpieczne przechowywanie informacji o abonentach nazw domen internetowych.

podciągną bym to też pod niewłściwe wykozystanie dostępu do whois i manipulowanie danymi. Ponad to na pewno w umowie są klauzule zabraniające w niewłasciwy sposób wykorzystanie uprawnien.

 

 

 

To moja opinia ale wątpie że zajmą się tym w najbliższym czasie, to ich pewnie obchodzi jak wydawanie authinfo za $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiasem mowiac - nagrywanie rozmow telefonicznych oraz pozniejsze ich publikowanie bez wyrazenia na to zgody ze strony rozmowcy jest dozwolone ?

Teoretycznie nie. Nie mozna nagrywac rozmowy telefonicznej bez zgody osoby zainteresowanej. Powinno sie zapytac czy mozna nagrywac. Tak jak to robia banki- aby polaczyc sie trzeba wyrazic zgode na nagrywanie. Nie wiem czy w tym wypadku doszlo do przegiecia prawa, ale teoretycznie druga strona nie wyrazila jakiegos super sprzeciwu a i poinformowana zostala (co prawda na koncu rozmowy) o tym fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale tupet... w sumie to chyba działają legalnie.. po prostu znaleźli pseudoamerykański sposób na naciąganie ludzi :)

 

nie wiem, czy im przyklasnąć, czy zbluzgać w myślach, bo obie opcje byłyby odpowiednie...heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odrazu naciagaja ? Czy podaja nieprawde ? Oszukuja ? Nie swiadcza uslugi za jaka pobieraja naleznosc ? Podaja sie za kogos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tupet... w sumie to chyba działają legalnie.. po prostu znaleźli pseudoamerykański sposób na naciąganie ludzi :)

 

Moim zdaniem firmy starające się także takimi nieuczciwymi , bandyckimi sposobami zwiększyć swoje zyski , robią bardzo poważny błąd zapominając o tym , iż internet ma to do siebie , że nigdy niczego nie zapomina .

Odbudowanie (wypolerowanie) już raz poważnie nadwyrężonego image staje się praktycznie niemożliwe .

Negatywne posty , komentarze itp. pojawiające się np. u "ciotki" google będą już na zawsze stanowiły ogromny problem wspomnianej firmy (i nie zawsze pomaga zmiana nazwy , loga lub adresu)

Mogli się o tym przekonać np. właściciele super domen , pod którymi chodziły przez jakiś czas dialery , a które pomimo ogromnego potencjału ilości odwiedzin unikalnych stały się właściwie niesprzedawalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego odrazu naciagaja ? Czy podaja nieprawde ? Oszukuja ? Nie swiadcza uslugi za jaka pobieraja naleznosc ? Podaja sie za kogos innego ?

Przecież cała opisana działalnośc opiera się na wprowadzaniu w błąd. Nikt przy zdrowych zmysłach nie skorzystałby świadomie z ich usług, bo w rzeczywistości są skrajnie nieatrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe? A jednak :(

 

oczywiście także moim zdaniem jest to próba naciągania osób które nie mają zbyt dużego pojęcia o domenach/ hostingu itd.

NASK powinien dbać o swoje "dobre" imię i zająć się procederem

 

chyba prawnie nie jest to zabronione o ile opłacona usluga zostanie zrealizowana

jednak napewno nie wpłynie dobrze na opinię o w.w. firmie

 

 

.......robią bardzo poważny błąd zapominając o tym , iż internet ma to do siebie , że nigdy niczego nie zapomina .

Odbudowanie (wypolerowanie) już raz poważnie nadwyrężonego image staje się praktycznie niemożliwe ......

 

Ciekawe tylko jakie korzyści przyniosło/przyniesie im takie postępowanie.

Nie są jednymi z pierwszych partnerów NASK, a rynek usług internetowych jest rynkiem dość dużym i napewno trudnym - jak prawie wszystko w dzisiejszych czasach :P

Możliwe że straty dobrego imienia jednak nie są istotne na tle korzyści :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno wymagac czegos od Nadzwyczaj Aktywnej Siatki Kretynow... nawet przegrali 3 procesy w sadzie ze mna chodz sami mnie pozwali :( kupa smiechu ...

 

Co do samej tirmy, ktora to operuje e.pl to maja ciekawe pojecie juz ci z gospodarczej wejda im na konta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetJaro nie spamuj .

BOWI/InterPatrol to narazie grupa ludzi i nic pozatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NetJaro nie spamuj .

BOWI/InterPatrol to narazie grupa ludzi i nic pozatym.

 

Biorac pod uwage statystyki z webhosting.info to niezle im sie powodzi:

http://www.webhosting.info/webhosts/report...ins/LERKINS.COM

 

Ponad 5000 zarejestrowanych domen i co tydzien rejestruja ok. 200 nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NetJaro nie spamuj .

BOWI/InterPatrol to narazie grupa ludzi i nic pozatym.

Sorry ale.. :):):):)

 

Wiesz co to jest spam..

 

Spam to elektroniczne wiadomości rozsyłane do osób, które ich nie oczekują. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

 

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej liczby informacji komercyjnych o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia jaka jest treść tych wiadomości. By wiadomość określić mianem spamu musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy;

odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości;

treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

 

Masowe e-maile dzielą się na dwie kategorie: Pierwsza to tzw. Unsolicited Commercial Email (UCE), czyli spam komercyjny o charakterze reklamowym, zakazany przez prawo tak polskie jak i dyrektywę UE. Druga to tzw. Unsolicited Bulk Email (UBE), czyli maile o charaktarze często niekomercyjnym, takie jak apele organizacji społecznych i charytatywnych, czy partii politycznych prośby o pomoc czy masowe rozsyłanie ostrzeżeń np. o wirusach komputerowych. Próby wprowadzenia zakazu w dyrektywie UE rozsyłania e maili o charakterze społeczno-politycznym zostały w 2002 r. odrzucone przez Parlament Europejski wobec protestów europejskich partii politycznych i organizacji społecznych.

Podałem link do InterPatrolu, ponieważ wiem, że na pewno pomogą.. jak podam link do Google.pl aby ktoś poszukał dokumetacji do cPanelu to tez będzie spam..

 

A poza tym - (chyba) nie jesteś osobą funkcyjną na forum, a wiem, że osoby te często bywają na forum, więc zostałbym poinformowany o moim "spamie" :)

 

Oczywiście bez obrazy dla Ciebie, ale sorry - tutaj nawet nie było cząstki spamu :)

 

Dodam jeszczę, że spam to najczęściej jest wykorzystywany do zysku, aby czerpać z niego korzyści.. - a InterPatrol działa non-profit, czyli nie czerpią korzyści ze swojej działalności i ich działania nie są płatne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetJaro

 

Wiesz że zupełnie nie o to mi chodziło.

 

Jeżeli Saint podał ze 4 dni wcześniej link do InterPatrolu to po co podajesz link do strony głównej.

I o to zbędne wg. mnie powtórzenie chodziło.

A jak działa BOWI / Interpatrol pogadamy jak będzie zarejestrowane np w formie Stowarzyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie Lerkins Group - to ja jestem zadowolony mam u nich jedną subdomenkę www.miasto.e.pl

Jest w porządeczku i ok.

 

Odnośnie NASK który rzekomo miałs ię tym zająć to NASK robi podobne numery tj. wysyłają wezwania do zapłaty za domenę , która sprzedałem 5 lat temu ( na druku cesji abonenta) i żądają ode mnie kasy za okres w którym od 1,5 roku nie byłem już prawnym dysponentem domeny - więc to jest absurd jakich mało . Ciesze się,że powstali partnerzy u nich można się przynajmniej dogadac przy rejestracji . Odnośnie pl'ek to polecam firmę Pana Roberta Siebielskiego - www.rejestracjadomen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

domena24.info ..w sensie kupiłeś u nich domenę e.pl? czy oni mają e.pl i sprzedali Ci poddomenę miasto.e.pl?

 

bo jeśli bulisz stówkę, czy dwie za poddomenę, to raczej wątpliwa radość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie , żle mnie zrozumiałes kupiłem u nich domenę www.miasto.e.pl za 7 PLN rocznie . Uważam to za dobrą cenę za poddomenę ...

 

Zobaczcie , porównajcie sobie :

 

1. chcesz w miarę ciekawą nazwę a nie ma pierwszego rzedu domen i drugiego rzedu więc decydujesz się na poddomenę.

 

- co robisz ? czy poprawiasz page rank twojemu dostawcy hostingu ? czy może korzystasz z darmówek które znikają w niewyjaśnionych okolcznościach jak kom.pl , xorg.pl i inne???

 

2. kupujesz dobrą poddomenę i spotykasz się z rówżnymi cenami

 

- bellatrix oferuje domeny postaci www.nazwa.co.pl za aż 25 PLN netto rocznie co graniczy z absurdem !!!

- przez.net - porażka moim skromnym zdaniem ze swoimi 35 PLN

- zostaje e.pl z ceną 7 PLN rocznie

- jest jeszcze az.pl ale to pomińmy ( cena za pierwszy rok 1 PLN netto ) domena aktywna do 72 godzin

 

Jestem zdania , że za poddomenę jeżeli jest w dobrej domenie można zapłacić do max 10 PLN . Poza tym e.pl daje dosyć funkcjonalny interface. Osobiście nie podobają mi się regionalne domeny i nie chciałbym na przykład ,żeby moja firma miała adres : agencjaartystyczna.jgora.pl bo to kojarzy mi się z prowincjonalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie podobają mi się regionalne domeny i nie chciałbym na przykład ,żeby moja firma miała adres : agencjaartystyczna.jgora.pl bo to kojarzy mi się z prowincjonalnością.

Ty z tą prowincjonalnością to na poważnie? ;)

Słyszałeś o rynkach/społecznościach lokalnych? Domeny regionalne (sensowne oczywiście) dla firm działających w danym mieście / regionie mogą być znacznie lepsze od domen *.pl czy *.com. Dla wielu klientów to ważne, że właściciel firmy nie ma kompleksów i jest dumny z przynależności do społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×