Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sanomarcin

[OT] Gdzie szukać (i znajdować) solidnych wykonawców stron WWW?

Polecane posty

Sanomarcin pewnie. Tylko moja głupota polega na tym, że ja pragnę edukować, zamiast od tak pozostawić sprawę samą sobie...

 

Rozumiem, tylko ja chyba nie jestem dobrym obiektem zabiegów edukacyjnych. Zarabiam na utrzymanie własnej rodziny, jakoś sobie radzę zawodowo, więc chyba edukowanie takiego zgreda (45+) mija się z celem :)

 

Do Insider-a i pzebracki-ego: wielkie dzięki, doskonały pomoc. Na to właśnie liczyłem pytając tutaj. Również mam wrażenie, że Polacy nie są najlepszymi wykowcami. Marudni, niesłowni i z niebotycznymi wymaganiami. Na szczęście rynek szybko sprowadza ich do parteru... Tym bardziej, że sam zatrudniałem kiedyś Białorusina i Wietnamczyka - tak zdyscyplinowanych, wdzięcznych i solidnych pracowników nie spotkałem nigdy wśród rodaków. Nie wiem czemu, ale nigdy nie brałem pod uwagę outsourcingu w dziedzinie IT a przecież Rosjanie i Hindusi mają opinię znakomitych programistów. Co do USA to nie wiem... Ale zbadam temat. W każdym razie raz jeszcze dziękuję Panowie za poddanie pomysłu. Miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko ja chyba nie jestem dobrym obiektem zabiegów edukacyjnych. Zarabiam na utrzymanie własnej rodziny, jakoś sobie radzę zawodowo, więc chyba edukowanie takiego zgreda (45+) mija się z celem smile.png

 

Do Insider-a i pzebracki-ego: wielkie dzięki, doskonały pomoc. Na to właśnie liczyłem pytając tutaj. Również mam wrażenie, że Polacy nie są najlepszymi wykowcami. Marudni, niesłowni i z niebotycznymi wymaganiami. Na szczęście rynek szybko sprowadza ich do parteru... Tym bardziej, że sam zatrudniałem kiedyś Białorusina i Wietnamczyka - tak zdyscyplinowanych, wdzięcznych i solidnych pracowników nie spotkałem nigdy wśród rodaków. Nie wiem czemu, ale nigdy nie brałem pod uwagę outsourcingu w dziedzinie IT a przecież Rosjanie i Hindusi mają opinię znakomitych programistów. Co do USA to nie wiem... Ale zbadam temat. W każdym razie raz jeszcze dziękuję Panowie za poddanie pomysłu. Miłej niedzieli.

 

To byś się zdziwił, znam historie utopionego ponad miliona funtów na outsourcingu do Indii. Zawalili terminy, a to co dostarczyli to był kompletny szajs. Oczywiście firma miała mało wyobraźni, bo zwolniła dużą część ludzi tutaj w UK, w ramach cięcia kosztów i nie miał kto tego wszystkiego kontrolować co tam się dzieje. Ostatecznie powołano zespół tutaj i projekt został zrobiony od nowa szybciej i solidniej.

Indie czasem w tylko w kosztorysie ładnie wyglądają :)

Nie przeczę, oczywiście są wyjątki - ale sam zamawiałem parę projektów i to była w większości tragedia, byle działało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O boszz jaki bullshit (Insider, sanomarcin i trochę też pzebracki).

Prawie się wam udało zaflejmować, bo miałem już z 5 linijek napisanych, ale po prostu zleję takie kacapoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Sponsi, takie są realia. Ty zrobisz templatke za 800 zł. A ja mam gościa od ręki na mniejsza połowe tego co ty weźmiesz, wynik ? w3c pozytywnie smile.png

 

A ja dzięki temu albo więcej zarobie, albo mogę dać większy upust klientowi. Zależy "z kim" rozmawiam.

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pzebracki tak, tylko Ty teraz mówisz o psuciu rynku i patologii, a nie sytuacji normalnej. To tak, jakbyś zbudował dom z kradzionych cegieł, a pracowników ze Wschodu zraportował do odpowiednich służb tuż przed zapłaceniem im za pracę. Potem siedzisz w domu przed kompem i chwalisz się, jak to się udało wyr... deweloperów, uczciwych murarzy i składy budowlane. Co więcej, drwienie z uczciwej pracy to dla mnie po prostu flejm, jak nie mocniej.

A w3c pozytywnie... cóż, jeśli to jest dla Ciebie wyznacznik...

 

Sanomarcin... zaraz... zaraz... przypomnij mi, czy to nie ty przypadkiem przyszedłeś tutaj sfrustrowany niską jakością wykonawców biorących grosze? Mnie rzeczywistość nie boli, po prostu czekam, aż tacy, jak ty mądrzeją, potem wracają do takich jak ja i w końcu zarabiam swoje.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temp

Polecam również USA. Gość/Firma zrobił mi templatke do WHMC za 10$ smile.png

 

pytanie: zrobił nową czy wsadził Twoje logo do gotowej jego autorskiej templatki?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pzebracki tak, tylko Ty teraz mówisz o psuciu rynku i patologii, a nie sytuacji normalnej. To tak, jakbyś zbudował dom z kradzionych cegieł, a pracowników ze Wschodu zraportował do odpowiednich służb tuż przed zapłaceniem im za pracę. Potem siedzisz w domu przed kompem i chwalisz się, jak to się udało wyr... deweloperów, uczciwych murarzy i składy budowlane. Co więcej, drwienie z uczciwej pracy to dla mnie po prostu flejm, jak nie mocniej.

 

Niegrzeczne porównanie :( Opisana przez Ciebie sytuacja (zbudowanie domu z kradzionych cegieł itp.) jest działaniem przestępczym, łamiącym polskie prawo. Tymczasem nikt z nas, a przynajmniej ja, nie mówi o łamaniu prawa. Mówimy o całkowicie legalnej działalności. Mogę zlecić wykonanie strony Hindusowi i zapłacić z własnej kieszeni a nawet zlecić to firmie mieszczącej się w Indiach, otrzymać od nich fakturę i taka faktura zostanie uznana przez Polski urząd skarbowy. Działalność tego typu prowadzona jest całkowicie zgodnie z prawem.

 

Sanomarcin... zaraz... zaraz... przypomnij mi, czy to nie ty przypadkiem przyszedłeś tutaj sfrustrowany niską jakością wykonawców biorących grosze? Mnie rzeczywistość nie boli, po prostu czekam, aż tacy, jak ty mądrzeją, potem wracają do takich jak ja i w końcu zarabiam swoje.

 

Ja potrafię przyznać się do błędu i przeprosić. Najbliższe zlecenie najprawdopodobniej zlecę, zgodnie z sugestią kolegów, komuś z zagranicy. Jeśli źle na tym wyjdę, nie omieszkam opisać całej sytuacji na forum i przyznać rację Tobie. Jednocześnie przypominam, że ryzykuję w takim wypadku tylko i wyłącznie swoje pieniądze, więc w razie "przypału" nikt nie będzie stratny poza mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

temp

 

 

pytanie: zrobił nową czy wsadził Twoje logo do gotowej jego autorskiej templatki?

 

Ed

 

Nie. Moje psd była bardzo nie standardowe, pozatym nawet jeżeli miał już jakiś szablon ? Działa ? działa i to jest najważniejsze

 

pzebracki tak, tylko Ty teraz mówisz o psuciu rynku i patologii, a nie sytuacji normalnej. To tak, jakbyś zbudował dom z kradzionych cegieł, a pracowników ze Wschodu zraportował do odpowiednich służb tuż przed zapłaceniem im za pracę. Potem siedzisz w domu przed kompem i chwalisz się, jak to się udało wyr... deweloperów, uczciwych murarzy i składy budowlane. Co więcej, drwienie z uczciwej pracy to dla mnie po prostu flejm, jak nie mocniej.

A w3c pozytywnie... cóż, jeśli to jest dla Ciebie wyznacznik...

 

Sanomarcin... zaraz... zaraz... przypomnij mi, czy to nie ty przypadkiem przyszedłeś tutaj sfrustrowany niską jakością wykonawców biorących grosze? Mnie rzeczywistość nie boli, po prostu czekam, aż tacy, jak ty mądrzeją, potem wracają do takich jak ja i w końcu zarabiam swoje.

 

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Może chciałeś napisać, zamiast dać zarobić polskim wykonawcom, to kasa wychodzi poza Polskę ?

Nie ma tu mowy o żadnej kradzieży :) Przecież druga strona otrzymuje wynagrodzenie według umowy.

 

ps. Jakie drwienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pzebracki nie nie, nie o wynoszeniu kapitału.

Niestety, powtórzę się... otóż piszę o tym, że tacy podwykonawcy mają niskie koszty życia (mieszkanie z mamusią/z 3-4 innymi studentami), nie kupują softu (warezy), nie inwestują w siebie ("przejrzę se blogi dizajnerskie i będę pr0"), nie mają wielu innych kosztów.

Śmiem podejrzewać, że - nie mówię, że Ty akurat, tak ogólnie piszę - pomijane są również podatki. Po prostu to wszystko się nie kalkuluje, by robić magię za cenę szitu. A ja daję ofertę sensowną, uwzględniającą to wszystko, co wyżej wypisałem (+ to, że Polska jest już droga jak Zachód pod względem kosztów życia), a potem ktoś przychodzi i mi mówi, że jestem frajerem, bo inni robią to za 1/3 mojej ceny. To jest drwienie. Nie mam zamiaru brać udziału w takich rozmowach, bo to jest flaming forumowy niegodny takiego forum jak WHT.

Szkoda mojego czasu i energii na takie kacapoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Sponsi, w Polsce daje się cene klientowi uwzględniając koszty własnego zusu, i innych ukrytych kosztów w usłudze gdzie klient tego nie powinien płacić, bo kogo to obchodzi ze masz 900 zl ZUSu ?, bądź kupieś drogi soft. To jest inwestycja.

 

Tak na marginesie, ja kiedyś byłem w pewnym sklepie, i gość mi specjalnie cene zawyżył, dlaczego ? bo ZUS trzeba płacić, a ja na to ? Dlaczego moim kosztem ?

 

Także to są Polskie realia. I wtedy taka firma będzie mieć jednego klienta za 900 mc, niż podjąć inwestycje i ryzyko i mieć 500 po 100 zł.

 

Co lepiej wychodzi ?

 

Albo w inny sposób, gdzie zazwyczaj jak do klienta jadę i biorę 1 zł netto za km, to teraz wezmę 2 zł bo nie miałem klientów.

Takich przykładów jest od groma z życia wziętych, i pewnie o większość "tych najlepszych" się nie mówi.

 

Reasumując, za tą samą jakość, firma z USA (niech już będzie), wystawi mi invoice. Freelancer, weźmie jeszcze połowę tego co firma.

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Moje psd była bardzo nie standardowe, pozatym nawet jeżeli miał już jakiś szablon ? Działa ? działa i to jest najważniejsze

 

Wiedziałem że tak odpowiesz :)

 

Gość zrobil Ci template do WHMC za 10 dolców. I masz racje że Ciebie to nie obchodzi czy to zrobił z gotowca, wyczarował, ukradł.

Zapłaciłeś i masz.

 

Może być też tak że temu samemu gościowi w przyszłości podeślesz pozonie podobny PSD i skasuje Cie kilka razy więcej bo często diabeł tkwi w szczególach :)

 

Ale w świat idzie info: 10$, 10$, 10$... :)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, w Polsce daje się cene klientowi uwzględniając koszty własnego zusu, i innych ukrytych kosztów w usłudze gdzie klient tego nie powinien płacić, bo kogo to obchodzi ze masz 900 zl ZUSu ?, bądź kupieś drogi soft. To jest inwestycja.

 

Która musi się zwrócić. A pozatym, to kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że wszelkie podwyżki podatków zusy i inne, tak naprawdę na końcu zawsze zapłaci klient ? ;)

Firma to nie jest organizacja charytatywna sponsorująca pałace ZUSowe. Dowalą wyższy ZUS ? Ceny wzrosną... wyższe podatki ? Spoko... klient zapłaci. Tylko, że z czasem nie będzie mieć kto płacić.

Przepraszam, za wątek polityczny, ale tak jakoś wyszło :)

Klient płaci za wszystko - za twój internet który użyłeś, za prąd, za komputer na którym pracujesz, za twoje jedzenie, za oprogramowanie, za lata nauki które poświęciłeś w tym kierunku, na ciągłe dokształcanie, biuro, potrzebnych pracowników i to wszystko są koszty, więc musi dość jeszcze zysk - część pójdzie na inwestycje, część na czarną godzinę, a reszta hmm na koło do mercedesa, żeby kiedyś mówili "patrz jak ten krwiopijca wyzyskuje, mercedesem jeździ, a ja musze na pieszo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która musi się zwrócić. A pozatym, to kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że wszelkie podwyżki podatków zusy i inne, tak naprawdę na końcu zawsze zapłaci klient ? wink.png

Firma to nie jest organizacja charytatywna sponsorująca pałace ZUSowe. Dowalą wyższy ZUS ? Ceny wzrosną... wyższe podatki ? Spoko... klient zapłaci. Tylko, że z czasem nie będzie mieć kto płacić.

Przepraszam, za wątek polityczny, ale tak jakoś wyszło smile.png

 

To nie jest wątek polityczny - trzymajmy się z dala od polityki... Zapominasz o rozróżenieniu: klient i klient ostateczny. Np. moja firma jest oczywiście klientem firmy tworzącej serwisy internetowe, ale jest też usługodawcą w innej dziedzinie. Jeśli firma tworząca serwisy zaproponuje nam zbyt wysoką cenę, to mamy dwa wyjścia: albo koszty przerzucić na naszego klienta, a jeśli nie będziemy mogli tego zrobić to po prostu weźmiemy kogoś spoza Polski i ZUS ani nikt inny TUTAJ nic nie zarobi. Zawyżając ceny działacie w pewnym sensie na szkodę kraju, w którym żyjecie, ponieważ przedsiębiorcy - wasi klienci - i tak sobie poradzą i zleca to ludziom spoza Polski... Warto to przemyśleć i widzieć coś więcej niż czubek własnego nosa. Wybór należy do Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Która musi się zwrócić. A pozatym, to kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że wszelkie podwyżki podatków zusy i inne, tak naprawdę na końcu zawsze zapłaci klient ? wink.png

Firma to nie jest organizacja charytatywna sponsorująca pałace ZUSowe. Dowalą wyższy ZUS ? Ceny wzrosną... wyższe podatki ? Spoko... klient zapłaci. Tylko, że z czasem nie będzie mieć kto płacić.

Przepraszam, za wątek polityczny, ale tak jakoś wyszło smile.png

Klient płaci za wszystko - za twój internet który użyłeś, za prąd, za komputer na którym pracujesz, za twoje jedzenie, za oprogramowanie, za lata nauki które poświęciłeś w tym kierunku, na ciągłe dokształcanie, biuro, potrzebnych pracowników i to wszystko są koszty, więc musi dość jeszcze zysk - część pójdzie na inwestycje, część na czarną godzinę, a reszta hmm na koło do mercedesa, żeby kiedyś mówili "patrz jak ten krwiopijca wyzyskuje, mercedesem jeździ, a ja musze na pieszo"...

 

Zgadza się, nikt nie będzie dokładać do biznesu.

Ale, zawsze jest, np dlaczego operatorzy nie obciążyli swoich klientów +1 % VATU, tylko wzięli to na siebie ?

 

To jest własnie clue o którym piszę, dlatego potem słyszę że wystartowałem do przetargu i mnie nie wybrali. Nie dziwię się skoro czasami firma próbuje naciągnąć. Dlatego na samym początku pisałem czy chociaż jedna osoba wie co to jest usługa, i jaki jeszcze koszt osoby ktora ma vacat a firma prywatna która ledwie daje radę zapłacić za zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizytówka - strona główna + min. 4 podstron, klient dostarcza materiały. Moja cena 400zł + 100za każda następną w zależności od zaawansowania. Oczywiście bez CMS. Średnio min. 700 netto... Na forach można znaleźć takich co robią za 100-150zł ... i też nazywa się strona.

Grafik średnio za wizytówkę myślę że bierze min.250zł (netto).

 

W środę przyszedł klient (handel grzybami) do biura i poprosił o stronę z 6-8 podstron z przygotowaniem all, zdjęcia, opisy, itp.... Z CMS i bez... Proponowana cena przeraziła gdy usłyszał wizytówka taka jak chce to OK ale min. 1000 i CMS 1600zł netto + 350 robienie zdjęć, redagowanie, domena - parkowanie na naszym serwerze rok . Odpowiedz klienta była "na alledrogo można taką usługę kupić za 300zł z fakturą" heh... na tym się skończyła rozmowa i dyskusja. Po kilku słowach poszedł nawet kawy nie ruszył.

 

Macie rację z tymi kosztami bo firma nie będzie na dziko uprawiać krzaczenia bo nie ma sensu a gość z jakiegoś fora lub alledrogo w domu posiedzi kilka wieczorów albo copy & copy i ma w jeden...

 

I co tu można komentować a tym bardziej jak tu konkurować, jak pracować jak zarabiać?

 

Trafi się klient i chce za 100 mieć all zrobione a nawet jakby się dało to laskę, loda i wódę postawić, za to że Łon Łaskawca przyszedł i zlitował się że chce.

Co tu gadać, szkoda czasu na pierdoły lepiej iść browary pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor tego tematu fajnie definiuje tworzenie wizytowki.

500 zl za wizytowke... da sie.

30 min. googlowania site:templatemonster.com,

15 min. podmiana tekstow.

Razem 45 minut roboty.

 

Ba, mozna i jeszcze prosciej. Wziac hosting z templatebuilderem i przeklikac.

Wynik dosyc ciekawy - strona podobna do n innych stron.

 

Jesli natomiast wymagamy czegos, co ma byc zaprojektowane od A do Z wg widzimisie wizji klienta, to niestety, ale owy projekt graficzny zezre caly budzet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nikt nie będzie dokładać do biznesu.

Ale, zawsze jest, np dlaczego operatorzy nie obciążyli swoich klientów +1 % VATU, tylko wzięli to na siebie ?

 

To jest własnie clue o którym piszę, dlatego potem słyszę że wystartowałem do przetargu i mnie nie wybrali. Nie dziwię się skoro czasami firma próbuje naciągnąć. Dlatego na samym początku pisałem czy chociaż jedna osoba wie co to jest usługa, i jaki jeszcze koszt osoby ktora ma vacat a firma prywatna która ledwie daje radę zapłacić za zus.

 

Te firmy na pewno po prostu mogły sobie na to pozwolić czasowo zmniejszając _zyski_. Dokładanie z własnej kieszeni nigdy nie wygląda dobrze w oczach zarządu.

Być może nie rozumiesz - pewnych rzeczy nie przeskoczysz - kosztów stałych. Możesz zrezygnować z części zysku - ale wszystko inne to po prostu bycie niewolnikiem systemu. By nie powiedzieć frajerstwo.

Co z tego że wygrałeś przetarg, skoro ledwo starczy ci na rachunki i ten ZUS. Praca dla pracy ?

Polak ciągle ma jeszcze mentalność niewolnika niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kup sobie lickę Artisteer 3 (do 500zł) i wyklikasz sobie ładnie pięknie i od razu możesz zrobić jako templatke Joomla innego tałatajstwa :)

 

Wyjdzie ci NAAAJTANIEJ :) hehe

 

 

Kilka razy klikniesz "Proponowany projekt" i znajdziesz coś dla siebie, teksty pozmieniasz dodasz podstrony i gotowe (do godziny czasu łącznie z instalacją programu) - oczywiście strona na darmowych obrazkach.

 

Dodasz swoje grafiki to zejdzie ci się z 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@McNeal, to niech se pójdzie na allegro i weźmie za te 300 zeta. Po miesiącu wróci do ciebie i poprosi żebyś to to zrobił, ale wtedy nie będzie 1600 tylko 2000 :) I będzie miał kolo na zawsze nauczkę że jak ma być coś porządnego to nie można żydzić kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@McNeal, to niech se pójdzie na allegro i weźmie za te 300 zeta. Po miesiącu wróci do ciebie i poprosi żebyś to to zrobił, ale wtedy nie będzie 1600 tylko 2000 smile.png I będzie miał kolo na zawsze nauczkę że jak ma być coś porządnego to nie można żydzić kasy smile.png

 

Ktos kto wydaje na zrobienie www 300 zl jak raz się sparzy to szuka wykonawcy za max 450 zl

Bo dla niego to jest 50% większy budżet :)

 

Taki klient z reguły nie wyciąga wniosków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś maila od klienta z potwierdzeniem rezygnacji i link do aukcji alledrogo za 139 zł gdzie klient pisze o walorach takiego rozwiązania i taniości, już zamówił sobie serwer, gotowca cms, oraz domenę. Właśnie przeglądam.

~sobie podam nr.. 2122516963 i patrzę że ilościowo sporo takich aukcji.

 

To taki klient jak mówisz - to ciułacz - który ma pracowników na czarno i płaci im po 5zł/h za pracę w chłodni. Teraz już wiem że to skrobidupa a takich jest naprawdę na pęczki.

 

EDIT:

Temat rzeka jak provident

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moich 3gr. w tym temacie nie ma. Ale rozpisywał się nie będę, bo większość tego, co chciałbym napisać już zostało wklepane.

Ktoś tu wspomniał o tym, że chyba lepiej robić 100 projektów po 500 niż 2 po 25000. A nie prawda. Większość czasu poświęconego projektowi to nie praca nad kodem czy grafiką, ale czas poświęcony klientowi. Rozmowy, ustalenia, maile, dokumentacja - to jest to, co zajmuje olbrzymią część dnia każdego webmastera. I może czasem robimy strony w 8 godzin, ale całościowo na projekt poświęcamy 3 dni.

A już za pieprzenie o tym, że jak robisz coś w 40 minut, to twoja praca jest warta 2/3 stawki godzinowej mam ochotę tylko kopa dać. Koszt oprogramowania, sprzętu, prądu, materiałów użytych w pracy (np. fotek) musi zostać zawarty w cenach usług. Tak samo jak PKS w koszt biletu wrzuca pensję kierowcy, koszt paliwa, amortyzację, koszt zakupu autobusów. I jakoś nikt nie krzyczy, że to niesprawiedliwe, że powinni policzyć co najwyżej stawkę godzinową kierowcy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Jeszcze moich 3gr. w tym temacie nie ma. Ale rozpisywał się nie będę, bo większość tego, co chciałbym napisać już zostało wklepane.

Ktoś tu wspomniał o tym, że chyba lepiej robić 100 projektów po 500 niż 2 po 25000. A nie prawda. Większość czasu poświęconego projektowi to nie praca nad kodem czy grafiką, ale czas poświęcony klientowi. Rozmowy, ustalenia, maile, dokumentacja - to jest to, co zajmuje olbrzymią część dnia każdego webmastera. I może czasem robimy strony w 8 godzin, ale całościowo na projekt poświęcamy 3 dni.

A już za pieprzenie o tym, że jak robisz coś w 40 minut, to twoja praca jest warta 2/3 stawki godzinowej mam ochotę tylko kopa dać. Koszt oprogramowania, sprzętu, prądu, materiałów użytych w pracy (np. fotek) musi zostać zawarty w cenach usług. Tak samo jak PKS w koszt biletu wrzuca pensję kierowcy, koszt paliwa, amortyzację, koszt zakupu autobusów. I jakoś nikt nie krzyczy, że to niesprawiedliwe, że powinni policzyć co najwyżej stawkę godzinową kierowcy.

 

Łukaszu, ale to jest oczywiste. w Tych jak to napisałeś 100 po 500, również się prowadzi konsultacje, rozmowy, negocjacje.

Przecież webmaster nie jest wróżbitą Maciejem, i nie wie czego klient chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×