Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ovh vs. Hetzner

Ovh vs. Hetzner

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

Ovh vs. Hetzner

#1 rere

rere

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisany 20 luty 2012 - 13:40

Heja!
Czy mogą wypowiedzieć się osoby, które mają/miały serwery dedykowane w OVH i Hetznerze, ew. w samym Hetznerze:

1. Czy możecie porównać/opisać support w jednej i drugiej firmie? - m.in. ich profesjonalizm i szybkość działania.
2. Jak jest z samą siecią - jej dostępnością (do Polski, USA), awaryjnością?
3. Czy częste są jakieś przerwy w działaniu typu "konserwacja" urządzeń/sieci, przez którą serwery moga być niedostępne.
4. Inne tematy (poza ofertą, bo ta jaka jest każdy widzi) - plusy i minusy każdej z firm.
5. Wszelkie WTF-y z którymi się spotkaliście w czasie współpracy z daną firmą.
6. Polityka blokowania IP/serwerów gdy ktoś nas atakuje (D)DoS.
  • 0

Reklama

#2 webh.pl

webh.pl

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1161 postów
  • Firma:FHU WEBTE
  • Imię:Kamil

Napisany 20 luty 2012 - 13:53

Według mnie "hack detection" w OVH skreśla ich do jakiegokolwiek zastosowania ;-)
  • 0

#3 juvenito

juvenito

WHT.pl

• WHT Pro
  • 1463 postów
  • Imię:Marcin

Napisany 20 luty 2012 - 13:58

Co do OVH,
1. Polski support ok, jednak gdy masz awarię to niestety żabojady długo z tym walczą. Przykładowo serwer klienta leży od wczoraj.
2. Sieć jest ok, pingi w granicach 50ms
3. To są przypadki losowe
4. Często zdarzają się błędy podczas reinstalacji wynikające z przeciążenia
5. Nie wysyłaj dużej liczby pakietów z serwera OVH na inny serwer z OVH (np. po przez wrzucanie swoich prywatnych plików na jakiś hosting działający w OVH). Kwalifikują to jako atak DDOS.
6. Ostrzeżenie, blokada i dostęp do FTP

Edit
Tak jak mówi Webh.pl, wtedy to użerasz się i nie stajesz się ich klientem a wrogiem.

Edytowany przez juvenito, 20 luty 2012 - 13:59.

• 0

#4 patryk

patryk

og. carpe diem.

• Moderatorzy
  • 2012 postów

Napisany 20 luty 2012 - 13:59

1. Support jest raczej na plus Hetznera, mają zdecydowanie szybsze reakcje. W OVH polski support tylko pośredniczy w kontakcie z Francją. Do tego w Hetznerze jest bezpośredni kontakt telefoniczny z serwerownią, w OVH nawet francuska linia awaryjna łączy z kimś kto może tylko wysłać dalej ticket.. Ja akurat fanem dzwonienia nie jestem, no ale w wypadku gdy support mailowy nawala to się taki kontakt może przydać.

2/3. Tutaj jest słabszy chyba Hetzner. Sieć działa bardzo nierówno - ostatnio często zdarzały się kilkuminutowe przerwy (było o tym na forum). Mieli też kilkunastogodzinną awarię elektryki w zeszłym roku, z tego co pamiętam. No ale każdą budżetową serwerownie może to dotknąć. Na plus OVH warto zaliczyć wpięcie do PLIX.

4. Tak na szybko to plusem jest darmowe prawdziwe KVM w Hetznerze dostępne w razie potrzeby. W OVH to kosztuje małą fortunę. Z kolei w OVH więcej rzeczy dzieje się automatycznie (co jest zarówno zaletą jak i wadą), masz też większy wybór systemów do instalacji itd. Hetzner jest też IMHO tańszy. Jest co prawda setup, ale potem te maszyny kosztują grosze. W dodatku raczej w Hetznerze nie wystąpi sytuacja w stylu OVH, że łatwiej kupić drugi serwer i dostać go z automatu niż czekać 2 dni na naprawę/wymianę czegoś bardziej skomplikowanego niż padnięty dysk.

5. Obie serwerownie mają swoje przywary. OVH brak jasnych zasad SLA, brak zasad "hack detection", nagłe zmiany oferty o 180 stopni, polski support zależy od widizimisię francuzów itd (wszystko znajdziesz na forum).. Hetzner z kolei uwielbia, żeby wysyłać im 10 stronnicowe uzasadnienia dlaczego ktoś wysłał spam przez userskie OsCommerce sprzed 5 lat i dlaczego to już się nie powtórzy. Tak czy siak abuse lepiej mimo wszystko działa w Hetznerze.

6. W obu serwerowniach wyłączą Cię w cholerę, żeby tylko inni userzy nie cierpieli.
  • 7
"Pozdrowionka i ocenka".
www.neteasy.pl - teraz hosting www 50% taniej

#5 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 3708 postów
  • Firma:Sys-Com / M-Networks Sp. z o.o.
  • Imię:Miłosz
  • Nazwisko:Oller

Napisany 20 luty 2012 - 14:13

1. Czy możecie porównać/opisać support w jednej i drugiej firmie? - m.in. ich profesjonalizm i szybkość działania.

1. Polski support ok, jednak gdy masz awarię to niestety żabojady długo z tym walczą. Przykładowo serwer klienta leży od wczoraj.

Hmm.. ciekawe. Jak zdarzy się awaria sprzętowa u moich klientów, to działania podejmowane są bardzo szybko. No ale oni korzystają z oferty profesjonalnej serwerów, nie kimsufi...

4. Często zdarzają się błędy podczas reinstalacji wynikające z przeciążenia

Czasem.

5. Wszelkie WTF-y z którymi się spotkaliście w czasie współpracy z daną firmą.

5. Nie wysyłaj dużej liczby pakietów z serwera OVH na inny serwer z OVH (np. po przez wrzucanie swoich prywatnych plików na jakiś hosting działający w OVH). Kwalifikują to jako atak DDOS.

Hmm.. Nie spotkałem się z takim czymś. A przewalamy między serwerami backupy. Usługi rozłożone na kilka maszyn. Ciągła komunikacja między nimi.

6. Polityka blokowania IP/serwerów gdy ktoś nas atakuje (D)DoS.

6. Ostrzeżenie, blokada i dostęp do FTP

Przy ataku możesz wysłać zrzut tcpdumpa na noc@ i abuse@ z adresem/adresami atakującego. Albo szybciej odłączą Ci maszynę :D
  • 0
Miłosz GG: 3312894 JID: ollerm@jabber.org
Konfiguracja i administracja serwerami dedykowanymi/VPS - Faktura VAT
sys-com.pl

#6 juvenito

juvenito

WHT.pl

• WHT Pro
  • 1463 postów

Napisany 20 luty 2012 - 14:17

Miłosz
Daruj sobie teksty na temat Kimsufi. Seria EG.

Co do plików to miałem na myśli :80 :)

Przestań ujadać już.
  • 0

#7 patryk

patryk

og. carpe diem.

• Moderatorzy
  • 2012 postów

Napisany 20 luty 2012 - 14:19

W OVH nie ma żadnej zasady odnośnie szybkości supportu i to jest problem. W jakiś kimsufi z Celeronami 1,2 zdarzyła mi się kilka razy wymiana dysku w 30 minut, a na EG czy SP czekałem 5x dłużej na reakcję..
  • 0
"Pozdrowionka i ocenka".
www.neteasy.pl - teraz hosting www 50% taniej

#8 www.ionic.pl

www.ionic.pl

Twój partner w e-biznesie ...

• Firma Bronze
  • 1889 postów
  • Firma:IONIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Napisany 20 luty 2012 - 14:30

Hmm.. ciekawe. Jak zdarzy się awaria sprzętowa u moich klientów, to działania podejmowane są bardzo szybko. No ale oni korzystają z oferty profesjonalnej serwerów, nie kimsufi...

kilka EG klienta leżało ostatnio kilka DNI na co OVH przeprosiło i dało rabat ... więc daruj sobie takie wstawki o kimsufi czy nie kimsufi,
znam ludzi którzy zostawiają w OVH takie pieniążki i portale, że każda firma nosiłaby ich na rękach (tylko po to by ich utrzymywać u siebie), jak widać w OVH niestety tak nie jest.
Hetzner ma często problemy z siecią, czego w przypadku OVH tak często nie odnotowujemy,
w hetznerze też czasem proceduralnie jest owijanie zbędnej bawełny, ale na awarie reakcja zawsze była szybka o każdej porze (i mógłbym tu napisać, że pewnie dlatego, że mamy u nich masę maszyn - ale tak nie jest, to u nich po prostu norma).

Edytowany przez www.ionic.pl, 20 luty 2012 - 14:32.

• 0
Bogata oferta certyfikatów SSL.
Kod promocyjny "wht" uprawnia do 25% rabatu na serwer www, vps lub serwer dedykowany.
50% zniżki na konta www pro i express, dożywotnio, bez limitu ilościowego, ważny do końca sierpnia. kod ET76VVL7UD, łączy się z promocją darmowa domena do konta www.

#9 R@fi

R@fi

Rafi

• WHT Pro
  • 1175 postów

Napisany 20 luty 2012 - 15:20

Również gdy nasza firma korzystała z serwerów z OVH pojawił sie problem z instalacją systemu zgłosiłem ten problem do supportu i na reakcje czekałem maximum 30 minut poza tym nie było żadnych problemów przez 7 miesięcy.

Hetzner Support odpowiada szybko na zgłoszenia nawet w nocy około godzin 2,3 napisałem zgłoszenie i za 15 minut miałem odpowiedz .Z Hetznerem byliśmy związani 3 lata i oprócz tego że nie chcieli dać rabatu dla stałego klienta Dodany obrazek to było ok .

Moje podsumowanie : Hetzner i OVH są równorzędnymi firmami godnymi polecenia .
  • 0

#10 INTER-COM

INTER-COM

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 112 postów
  • Firma:Intercom Częstochowa
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Mielczarek

Napisany 20 luty 2012 - 15:43

Zdecydowanie hetzner.de ze względu na ich ugodowość w pewnych kwestiach , oraz niezawodny support
  • 0

VPS już od 12zł miesięcznie, Hosting współdzielony bez limitu transferu już od 45zł
Hostdell.pl

#11 elcct

elcct

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1147 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:00

Zdecydowanie hetzner.de ze względu na ich ugodowość w pewnych kwestiach , oraz niezawodny support

Jakich kwestiach ?
  • 0

#12 rere

rere

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:46

Trochę mnie przestraszyliście tymi problemami z siecią tudzież awariami w Hetznerze. To są jakieś faktycznie zauważalne problemy, czy jest tego tyle co w innych serwerowniach (chociażby porównywalnie do OVH)?
W starych (tak do 2010) postach nt. OVH i Hetznera, ludzie pisali, że Hetzner ma lepszą sieć niż OVH.
  • 0

#13 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 3708 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:48

http://www.webhostin...0-dc-hetznerde/
  • 0
sys-com.pl

#14 pajter

pajter

Regularny użytkownik

• Użytkownicy
  • 83 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:16

Trochę mnie przestraszyliście tymi problemami z siecią tudzież awariami w Hetznerze. To są jakieś faktycznie zauważalne problemy, czy jest tego tyle co w innych serwerowniach (chociażby porównywalnie do OVH)?
W starych (tak do 2010) postach nt. OVH i Hetznera, ludzie pisali, że Hetzner ma lepszą sieć niż OVH.

Zdarzają się dość rzadko..
Za to urzekł mnie hetzner, gdy ostatnio ktoś ddosował mi jedno ip - odcieli tylko je, nic więcej. Jak z tym w ovh?
  • 0

#15 nrm

nrm

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 2577 postów
  • Firma:{netBOMB}
  • Imię:Mirek

Napisany 20 luty 2012 - 22:20

Z tych dwóch Hetzner zdecydowanie. OVH jest niepoważne, a Polski support nie ma nic do gadania.
  • 0

#16 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • 3708 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:23

gdy ostatnio ktoś ddosował mi jedno ip - odcieli tylko je, nic więcej.

Także jak atak wychodzi np z serwerów z VPSami, to wycinaja tylko ip vpsa.
  • 0
sys-com.pl

#17 elcct

elcct

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1147 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:58

Miał ktoś DDOS-a na OVH ? ...że tak się podczepie

Co do tematu, korzystałem tylko z OVH bezpośrednio (najpierw kimsufi, potem kilka serwerów SP i EG) i nigdy nie miałem problemów. Czasem jakieś nieistotne rozmowy z supportem - niedawno dostałem mail z automatu, że mam źle skonfigurowaną sieć. Zapytałem się dlaczego i jakoś człowiek z supportu nie ogarniał tematu, w końcu powiedział, żebym zignorował i jak się pojawi znowu abym dał znać.
Ale przyczyną było nagłe zainteresowanie stroną, gdzieś się wbiła na główną i przez prawie dwa dni leciało na ponad 300mbit non stop, w peakach ponad 500.

W Hetzner miałem VPS przez pośrednika i jeśli chodzi o sieć, to przez prawie rok było ok, nie miałem powodów do narzekania. Z supportem nigdy się nie kontaktowałem, bo nie było potrzeby.
  • 0

#18 juvenito

juvenito

WHT.pl

• WHT Pro
  • 1463 postów

Napisany 20 luty 2012 - 23:38

--------------------------- POCZATEK LOGOW
---------------------------

DOS UDP attacks to port 80.

startime endtime
scr:port dst:port
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------
adresiki

--------------------------- KONIEC LOGOW
---------------------------

Wtedy musisz czekać co najmniej jeden dzień, aż polski support odpisze a następnie prześle do francuzów. W tym przypadku czas reakcji OVH wyniósł 26 godzin.

Edytowany przez juvenito, 20 luty 2012 - 23:41.

• 0

#19 Gość_mSurf.eu_*

Gość_mSurf.eu_*
  • Goście

Napisany 21 luty 2012 - 06:53

Jeżeli ktoś chce, to mogę mu pomóc kontaktować się w z francuskim supportem ovh. Wystarczy na PW napisać i swoje gg podać.

Pozdro
  • 0

#20 Westbam

Westbam

WHT PRO

• WHT Pro
  • 572 postów
  • Firma:którą polecam: Biznes-Host
  • Imię:Damian

Napisany 21 luty 2012 - 10:47

Odradzam OVH - lepiej skorzystaj z oferty naszych bliższych sąsiadów...

Miałem dedyka w OVH - po otrzymaniu danych zmieniłem hasła (11 cyfr/liter) - i niestety musiałem wyjechać na 1,5 tygodnia. Po powrocie dostałem maila że dedyk został zablokowany - BEZ MOŻLIWOŚCI odblokowania (Jedyna wiadomość od supportu na mojego posta była: Proszę zakupić inna maszyne bo tej nie odblokujemy). dziękuje - do widzenia. Powodem było "podobno" rozsyłanie spamu z mojego dedyka...

Szkoda gadać. Na pewno nigdy nie wrócę do tego hostingu.
Pozdrawiam!
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników