Skocz do zawartości
elcct

Gorzka prawda o Polsce

Polecane posty

Mam tylko nadzieję, że ci co głosowali na tą bande są z siebie naprwde dumni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja o tym pisałem pół roku temu, rok temu... to mówili, że politykuję na WHT... a teraz powoli wszystko się okazuje.

Tylko trzeba było mieć oczy i uszy otwarte, a nie spijać propagandę. No i wybrali.

 

Tu pomoże tylko rewolucja, ale taka na fest, że setki tysięcy ludzi na ulicach. Szczerze, to w to wątpię.

21 marca dzień gniewu.

Tja, tylko żeby się zgromadzić, trzeba pytać o zgodę. Zasłaniać twarzy nie można, nic nie można.

Jesteśmy ubezwłasnowolnieni, od 22 lat jedna wielka ściema.

Cholera mnie bierze co tu się dzieje, ale chyba raczej trzeba uciekać, bo naród zbyt tępy, by wyjść na ulicę.

Bo tu jest tak, że za dobrze, by umrzeć, zbyt źle, by żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po skończeniu szkoły mam zamiar wyjechać za granicę i nie mam zamiaru tutaj wracać, bo nie ma po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Ja tez robię wyjazd z tego posranego kraju, na co mam tu czekać na śmierć chyba tylko, jeszcze w tym roku wyjadę kuzyn siedzi juz 6 rok leci jak jest w uk i kilku kolegów również w uk, kuzynka dziś jedzie z powrotem do Holandii bo była tu na parę dni, tu nie ma po co siedzieć jak tak dalej pójdzie to sobie będą płacić politycy na wzajem podatki i wlepiać mandaty również sobie bo nie będzie nikogo stać na paliwo.

Obstawiam z kolegami ze jeszcze 2-3lata i będzie tu taj Grecja 2

Ja już na to wszystko macham ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Igorek, @thetox

Prawdziwi patrioci - najlepiej uciec z kraju.

 

Widać szkolnictwo też leży w tym kraju, bo podstawowych wartości wpoić młodzieży nie potrafi. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

,,Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie. Nie zaufanie, a niepewność wzbudzaliśmy i stąd chęć narzucania nam opiekunów, wyznaczonych dla narodu anarchii, niemocy, swawoli, dla narodu, który się do upadku doprowadził prywatą, nieznoszącą żadnej władzy"

 

,,Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to kurwy!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po skończeniu szkoły mam zamiar wyjechać za granicę i nie mam zamiaru tutaj wracać, bo nie ma po co.

Też mam plany na przyszłość. Języki się zna, umiejętności też są,

Widać szkolnictwo też leży w tym kraju, bo podstawowych wartości wpoić młodzieży nie potrafi. ; )

Myślę że to nie zabory gdzie trzeba wpajać poglądy na kraj, choć mam dużo znajomych którzy też chcą wyjechać po studiach, i myślę że tutaj nie chodzi o to czego uczyli się w szkole a o to co mają do stracenia (a właściwie zyskania) w polsce a za granicą

@Igorek, @thetox

Prawdziwi patrioci - najlepiej uciec z kraju.

Ciekawe co powiesz jak za XX lat pójdziesz po emeryture wink.png

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpojenie sentymentu, miłości oraz że "ojczyzna jest najlepsza, najwspanialsza, najbogatsza i ma najlepszych ludzi" do tego zacofanego i biednego kraju? Nie sądzę żeby ktokolwiek dał się na to nabrać, każdy mądrzejszy ucieka jak najdalej stąd.

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze ch*. Wczoraj będąc w aptece nie zdzierżyłem i rzuciłem paroma ku*mi po tym jak się okazało, że paski do glukometru używanego przez moją matkę nie są w ogóle refundowane i za opakowanie 50 sztuk, które wystarcza na ok. 5-6 dni (oszczędnie użytkowanych) muszę zapłacić niemal 50 złotych. Widocznie producent tych akurat glukometrów nie dał żadnemu urzędasowi w łapę, bo paski do innych glukometrów są refundowane i kosztują pacjentów po kilka złotych za opakowanie. Nic tylko zrezygnować z polskiego obywatelstwa. Lepiej być bezpaństwowcem, niż żyć jako obywatel tego posranego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl, przecież nie ma się co dziwić, ile można wytrzymać męki. W zachodnich krajach 20 latek ma dom, samochód, porządną pracę, a jakie perspektywy są w Polsce?

 

Piszesz patrioci, jak można kochać "matkę" która kopie syna przez całe życie? Wszystko ma swoje granicę, ja mieszkam za granicą ponad 7 lat i w życiu nie wrócę do Polski, jedynie na wakacje (to tu możemy być dumni, jest co zobaczyć). Dlaczego nie wrócę? Bo zobaczyłem jak powinno wyglądać społeczeństwo, nastawienie jednej osoby do drugiej, szacunek do pracownika kiedy pracujesz, normalne przepisy prawne. Wszystko to się różni o kosmos od tego co widzimy w Polsce.

 

Jednak raczej nie winiłbym tutaj tylko jednego aktualnego rządu, a raczej wszystkich po kolei. Niby chcą dobrze, ale jakoś to wszystko "zakręca" nie w tą stronę co nie powinno. Aby zrozumieć różnicę pomiędzy Polską a zachodnimi krajami trzeba popatrzeć na to z perspektywy, dla Polaków wszystko w Polsce staje się "normalne", z innej perspektywy to już całkiem inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja się zastanawiam cały czas czy zostać tutaj i zrobić burdel, coby ten nierząd upadł czy olać to i zwijać manatki do UK czy względnie do RU, bo w tym kraju niestety nie ma przyszłości dla ludzi takich ja ja. Państwo tylko ciągle daj i daj, a z czego ten biedny obywatel ma dawać jak nie ma z czego dawać ?

 

Resztę już Irek napisał smile.png

 

Jeszcze graficzny komentarz odnośnie naszego rządu-nierządu:

 

423003_306769459371962_100001167324762_734707_1826766936_n.jpg

 

:)

Edytowano przez Pawel_15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz patrioci, jak można kochać "matkę" która kopie syna przez całe życie? Wszystko ma swoje granicę, ja mieszkam za granicą ponad 7 lat i w życiu nie wrócę do Polski, jedynie na wakacje (to tu możemy być dumni, jest co zobaczyć). Dlaczego nie wrócę? Bo zobaczyłem jak powinno wyglądać społeczeństwo, nastawienie jednej osoby do drugiej, szacunek do pracownika kiedy pracujesz, normalne przepisy prawne. Wszystko to się różni o kosmos od tego co widzimy w Polsce.

Masz rację, za granicą żyje się na pewno lepiej niż u nas, ale czy tego nie da się zmienić? To wszystko wybiera społeczeństwo - to wszystko wygląda tak, jak ludność chce. Gdyby mieli trochę więcej pomyślunku i chęci czynów, sądzę, że ten kraj nie byłby gorszy od pozostałych.

Osobiście gardzę ludźmi, którzy zamiast próbować coś działać w swojej ojczyźnie uciekają za granice, by żyło im się lepiej - jeśli nadejdzie chwila w której nasz naród się obudzi i stworzy porządne państwo - mam nadzieję, że tu nie wrócą Ci tchórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za 10 lat okaże się że w Polsce nie ma specjalistów, osób młodych od których chce się wyciągać kase i zostały tylko starsze osoby które mają renty czy emerytury i z budowlanki czy targu.

 

@edit up

 

A jeśli tak się nie stanie? Jeśli ludzie nic nie zmienią? Nikt nie ma czasu aby się bawić w protestowanie, trzeba pracować na państwo. Jeśli będzie tak samo za 10-20-30 lat to co? Zmarnujesz praktycznie życie w pracy na państwo, a tak masz większe szanse na życie moze nie bogate ale "normalne" jakieś piwko imprezki w wolnym czasie czy wypady do kina lub wycieczki etc.

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życie masz tylko jedno Paweł, albo spędzisz je na kłopotach, albo spędzisz je na porządnej pracy i zarabianiu pieniędzy.

Tu nikt za Ciebie nie wybierze, w Polsce nie zmieni się za naszych czasów, może III wojna światowa wszystko zmieni kiedy mocne i zardzewiałe fundamenty trzeba będzie budować od "zera".

 

Ale widzę, że temat jak zwykle popularny wink.png

 

Masz rację, za granicą żyje się na pewno lepiej niż u nas, ale czy tego nie da się zmienić? To wszystko wybiera społeczeństwo

Łukasz, wydaje mi się, że problem polega na toku naszego myślenia. Nie potrafimy myśleć o wszystkich, zawsze myślimy tylko o sobie. Tak nauczyło nas życie w Polsce, w momencie kiedy ktoś dorwie się do polityki, ta osoba nie myśli o wspólnym dobru. Myśli o sobie i o tym jak nadrobić stracony czas, wtedy wykorzystuje stanowisko do swoich potrzeb.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie w tym artykule tylko autor nie wyjaśnia dlaczego "W tym roku składki na ZUS wzrosły o około 90 zł. W poprzednim o 70."

 

Ubezpieczenie społeczne (emerytalne,rentowe i chorobowe) - każda z tych części liczona jest procentowo od 60% średniego wynagrodzenia więc jeżeli średnie rośnie a średnie rośnie bo płace rosną i wzrosła minimalna to i rośnie składka.

Przy części rentowej w tyn roku nastąpił wzrost o 2% choć po 1999 roku ten procent się zmieniał i od 2008 roku był najniższy czyli 6% a teraz od lutego wzrósł na 8%.

 

Tutaj http://zus.pl/defaul...asp?p=1&id=1013 jest tabelka co się zmieniało.

 

Ile to kosztuje kogoś kto ma firmę:

 

społeczne - 669,38

zdrowotne - 254,55

fundusz pracy - 51,83

 

Składki społeczne odliczamy od dochodu czyli można 18% odjąć zostaje 548,89 zł

 

Składki na ubezpieczenie zdrowotne jest odliczana od podatku więc nawet jak ją zapłacimy to o tyle mniej podatku zapłacimy czyli odejmujemy całość

 

Fundusz pracy nie odlicza się od niczego. Czyli przedsiębiorca co miesiąc realnie płaci w przybliżeniu 600 zł a to już lepiej wygląda niż 1000 zł

 

Jeszcze rozważę sobie ile więcej płacimy w stosunku do zeszłego roku ale przy założeniu, że coś realnie wzrosło a nie wynika z tego, że płaca wzrosła.

Jest to 2% , które teraz wzrosło. Z tabelki z linka wychodzi, ze przy 6% było 126,94 a przy 8% jest 169,25 czyli 42,31 odjęć 18% bo odliczamy to od dochodu, zostaje 34 zł i o tyle wzrosła składka bo była podwyżka.

 

Dodatkowo nie wiem skąd autor wziął, że z tego 1000 tylko 40 zł idzie na emeryturę bo przecież nie cała składka idzie na emeryturę tylko część.

Dokładnie 46,35 idzie do OFE po tej ostatniej zmianie (wcześniej było to o 100 więcej) ale cała reszta idzie na nasze konto w ZUS.

 

Więc dla mnie ten akapit o ZUS jest o kant tyłka rozbić i zamiast podpisywać się pod wszystkim co ktoś inny nagada proponuje czasami pomyśleć i policzyć.

 

W zachodnich krajach 20 latek ma dom, samochód, porządną pracę,

 

Bzdura.

 

Dlaczego nie wrócę? Bo zobaczyłem jak powinno wyglądać społeczeństwo, nastawienie jednej osoby do drugiej, szacunek do pracownika kiedy pracujesz, normalne przepisy prawne. Wszystko to się różni o kosmos od tego co widzimy w Polsce.

No i w zeszłym roku to normalne społeczeństwo paliło sobie dla hecy Londyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz, wydaje mi się, że problem polega na toku naszego myślenia. Nie potrafimy myśleć o wszystkich, zawsze myślimy tylko o sobie.

Przecież nasz tyłek jest najważniejszy.. :)

A jeśli tak się nie stanie? Jeśli ludzie nic nie zmienią? Nikt nie ma czasu aby się bawić w protestowanie, trzeba pracować na państwo. Jeśli będzie tak samo za 10-20-30 lat to co? Zmarnujesz praktycznie życie w pracy na państwo, a tak masz większe szanse na życie moze nie bogate ale "normalne" jakieś piwko imprezki w wolnym czasie czy wypady do kina lub wycieczki etc

Wolisz próbować pomagać społeczeństwu zauważyć co zrobili tworząc to co jest, czy uciec i liczyć, że pozostali Polacy to zrobią za Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura.

Nie jest bzdura, oczywiście było to uogólnienie. Nie napisałem, że każdy.

Za chwile napiszesz, że nie prawdą jest że w każdej rodzinie jest po 3-5 samochodów, warto wyjechać i zobaczyć to na własne oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

regdos Ty aby przypadkiem nie usprawiedliwiasz haraczu dla sk..nów w postaci ZUSu?

 

Pawel_15 za***isty obrazek!

 

@thetox niżej

Ja kończyłem studia i chciałem jechać do UK robić cokolwiek... bo wkurzał mnie ten kraj.

Potem skończyłem studia i poszedłem do pracy. Potem przyszedł PiS i miałem nadzieję na normalność.

Dupa. Potem mijały lata i przyszło PO. Dupa, jeszcze gorzej. Niedawno tępaki wybrali znowu to samo dno.

NIe czekaj na nic, rozwijaj się i uciekaj. Tutaj rewolucji nie będzie, uciszą wszystko, chyba, że już naprawdę będzie totalnie źle, że ludzie wyjdą na ulicę i będzie stan wojenny. Ale tak nie będzie, zrobili z nas łagodne baranki po prostu, że trzeba ładnie dyskutować, tak na spokojnie, ile to oni kradną, jakie łapówki, co sprawa wychodzi to nie, że ktoś się podaje do dymisji, tylko powoli, spokojnie, po cichutku wszystko.

Nie ma co czekać. Ja lecę się rozejrzeć w UK w kwietniu, generalnie trza uciekać.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

ZooMpl za rok może 2 a może 10 lub 30 albo i 100 albo jak napisał irek po 3 wojnie światowej, ile ludzie mają jeszcze czekać aż będzie lepiej, ja już mam 25 lat tzn skończę w listopadzie, i czego ja się dorobiłem skutera na raty, laptopa, na raty, samochodu ale nie samochodu tylko klamota również na raty, na wszystko trzeba brać kredyty.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Nie usprawiedliwiam tylko piszę jak to wygląda w przeciwieństwie do autora artykułu, który krzyczy płacimy 1000 zł a 40 zł idzie na na emerytury, który krzycy a w tym roku dowalili nam podwyżkę o 90 jak by to ZUS ustalał co roku stawki. Stawka jest procentowa (procent ustalony w 1999 roku + potem zmiany, najczęściej obniżki) od tego ile sie zarabia a jak się zarabia więcej to i wyższa składka.

 

@thetox

nie wiem skąd to przekonanie, że mając 25 lat powinieneś mieć ze 3 laptopy ze 2 samochody i to za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×