Skocz do zawartości
cr3pt

Wirtualizacja...

Polecane posty

Witam serdecznie!

Poleccie mi moi drodzy jakies cudo do wirtualizacji - aby nie plesk czy cpanel, moze byc cos platne, bo przymierzam sie do przesiadki z hypervm na cokolwiek innego...

pozdr

cr3pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirtualizacja raczej typu FULL - w sumie zerkne na proxmox VE i vmware esxi - ma ktos jakies przykre doswiadczenia na podane opcje??

 

pozdr

cr3pt

Edytowano przez cr3pt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystam od ponad roku z Citrix XenServer. Bardzo fajne

Cena mnie zabija ;) to serwerek nie zarobkowy - chodzi raczej o jego logiczne podzielenie i wykorzystanie zasobow :) Dolozenie do tego licencji za min 1000USD mija sie z celem...

 

A co powiecie o OracleVM ?? Pracuje ktos na tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena mnie zabija wink.png to serwerek nie zarobkowy - chodzi raczej o jego logiczne podzielenie i wykorzystanie zasobow smile.png Dolozenie do tego licencji za min 1000USD mija sie z celem...

 

A co powiecie o OracleVM ?? Pracuje ktos na tym??

 

Jest wersja darmowa XenServer http://www.citrix.com/lang/English/lp/lp_1688615.asp

Nie posiada ona paru opcji np. zmiany wielkości ramu bez restartu vps-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
to serwerek nie zarobkowy - chodzi raczej o jego logiczne podzielenie i wykorzystanie zasobow

only proxmox v2 & ovz or kvm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

wirtualizacja raczej typu FULL - w sumie zerkne na proxmox VE i vmware esxi - ma ktos jakies przykre doswiadczenia na podane opcje??

 

pozdr

cr3pt

 

do tego konsola VMware vSphere Client, jezeli chciałbyś wieksza ilosc hostów (ESX) to są licencje typu essential dla Small Buisnessu. Gdzie wszystkie maszynami zarządzasz przez skonsolidowaną konsolę VCenter.

Co do kosztorysu, mogę taki przygotować z odpowiednimi upustami. Ale to na "zaś" smile.png

 

Zobacz sobie jak pracuje VMware vSphere Client.

 

Nie bierz żadnych OpenVZ, XEN gdyż to są aplikację które nakładasz na pracujący OS. Natomiast Vmware sam w sobie jest hypervisorem.

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztorysu, mogę taki przygotować z odpowiednimi upustami. Ale to na "zaś" smile.png

Rufik proszę Cię żebyś wpisał sobie w profil lub w postach gdzie oferujesz jakąś usługę lub wycenę firmę, którą reprezentujesz.

Jakiś czas temu oferowałeś serwery DELL-a w wątku o poszukiwaniu serwera dedykowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Rufik do edukuj się proszę wink.png

 

Gdzieś coś źle napisałem, jak coś to proszę mnie poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK - zieki wielkie za propozycje - w ten weekend przetestuje i opisze moje czysto subiektywne spostrzezenia ;)

 

pozdr

cr3pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vmware esxi wersja free

 

Jeżeli cr3pt chce samemu sobie wszystkim sterować to wystarczy. Jeżeli chce zautomatyzować jakieś procesy to niestety free tego da rady, bo potrzeba już płatnej licencji. Wersja free resztę ograniczeń ma raczej pewnie dla cr3pt mało znaczących (limity z ram i cpu).

 

 

Nie bierz żadnych OpenVZ, XEN gdyż to są aplikację które nakładasz na pracujący OS. Natomiast Vmware sam w sobie jest hypervisorem.

Ja się postawi xen/openvz na czystym OS (np. minimal/własny config) to wcale dużo więcej zasobów "nie zje".

 

Pobaw się z ESXi, polecam bo w pracy dużo wirtualek na tym mamy (wirtualki używane do badań i obliczeń matematycznych), gdzie mają bardzo często duże obłożenie (8-12CPU po 100% load przez 2-3 dni) i sprawdza się to do dzisiaj.

Pamiętaj, że esxi nie wspiera soft-raid, więc jakbyś stawiał i chciał to produkcyjnie ruszyć to miej to na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Jeżeli cr3pt chce samemu sobie wszystkim sterować to wystarczy. Jeżeli chce zautomatyzować jakieś procesy to niestety free tego da rady, bo potrzeba już płatnej licencji. Wersja free resztę ograniczeń ma raczej pewnie dla cr3pt mało znaczących (limity z ram i cpu).

 

 

 

Ja się postawi xen/openvz na czystym OS (np. minimal/własny config) to wcale dużo więcej zasobów "nie zje".

 

Pobaw się z ESXi, polecam bo w pracy dużo wirtualek na tym mamy (wirtualki używane do badań i obliczeń matematycznych), gdzie mają bardzo często duże obłożenie (8-12CPU po 100% load przez 2-3 dni) i sprawdza się to do dzisiaj.

Pamiętaj, że esxi nie wspiera soft-raid, więc jakbyś stawiał i chciał to produkcyjnie ruszyć to miej to na uwadze.

 

Owszem, dlatego jest darmowa wersja która ma zachęcić do zakupu płatnej wersji smile.png

 

W darmowej wersji odpadają takie mechniazmy jak: HA, DataRecovery, vMotion, vCenter Server i wiele jeszcze dużo fajnych ficzerów.

Edytowano przez pzebracki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dlatego jest darmowa wersja która ma zachęcić do zakupu płatnej wersji smile.png

 

W darmowej wersji odpadają takie mechniazmy jak: HA, DataRecovery, vMotion, vCenter Server i wiele jeszcze dużo fajnych ficzerów.

Plus limity na vCPU/core (maks. 8) i vRAM (maks. 32GB). A pamiętam jak sobie zaszaleli i wpierw wymyślili, że 8GB limit zrobią. Na szczęści odeszli od tego pomysłu - nie wiem pod jakim naciskiem ale mam nadzieję, że pod naporem negatywnych opinii. Do tego CLI obsługuje jedynie read-only, ale za dużo chcieć nie możemy.

Edytowano przez devilMedia.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po walce z proxmoxem i poleglem... narazie nie chcialem brac /29 tylko pojedyncze IP i szlak mnie trafia przy venecie... Tyle razy rescue robilem ze juz krew mnie zalewa... HyperVM odpada ze wzgledu na to ze nie chodzi na centosie6, a hetzner z nadzorowanych instalek ma tylko ta 6... 5.7 sie nie posadzi na lvm (!)

Ma ktos jakis sprawdzony config na proxmoxa na ex5/6 w hetznerze z pojedynczymi IP?? Wszystkie confgi ktore mozna wygooglowac sprawdzilem i niestety to nie dziala albo ja juz taka sierota jestem ze mi sie to podniesc nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posadzi posadzi... Nie karć wszystkiego tylko dlatego że nie potrafisz tego skonfigurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby 5.7 miałby Ci nie działać na LVM? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze ze sie nie posadzi - posadzi sie jak wiadomo - tyle ze tak jak napisalem - wersja dostepna do zainstalowania w hetznerze jako nadzorowana to 6 a nie nadzorowana to 5.7. Dla uzupelnienia - o C6 - chodzi mi o 64bit - a na tym jak posadzi ktos HyperVM to flache stawiam. I czytajcie ze zrozumieniem calosc mojego posta a nie tylko ostatnie zdanie - jak 5.7 nienadzorowane nie jest na lvm to o to mi chodzi w tym zdaniu...

Walcze dalej z proxmoxem - jak ktos ma jakies pomysly - poprosze...

pozdr

cr3pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla uzupelnienia - o C6 - chodzi mi o 64bit - a na tym jak posadzi ktos HyperVM to flache stawiam.

 

Nie posadzisz. Do HyperVM w C6 brakuje pewnych składników, które są wymagane do jego działania. Zatem jakbyś się starał, to nie postawisz. Tylko C5.7 lub inne z rodziny redhat lub 'redhatopodobnych'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×