Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ambrose

Młodszy Administrator Systemów - także dla studentów (Kraków)

Polecane posty

Gość Pokuć

To ja płacę za bagietkę 2.80 PLN w jednym z droższych sklepów w Sopocie, wodę biorę po 70 groszy za 1,5 litra, ale to już inny sklep. Butów nie muszę mieć za 500 zeta, za 120 mi starczą, podobnie kurtka, szpanować na dzielni nie muszę i nie lubię.

 

Pragnę przypomnieć wszystkim że jeszcze nie tak dawno, za czasów epoki o której się mówi że słusznie miniętej, każdy towarzysz a potem obywatel był milionerem. Każdy zarabiał miliony jak nie miliardy. Tyle tylko że te miliony były ch warte. Wartość pieniędzy czy tam zarobków nie oblicza się za pomocą ilości zer tylko za pomocą tego ile za te zera można czegoś kupić. Można zarabiać 1000 i móc kupić sobie 3xBMW, można zarabiać 10 milionów i ledwo na chleb brakuje. Poza tym zachód się sypie, dziś życie jest na wschodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ahes - to pochwal się ile płacicie za godzinę i ile godzin w mc ? dla tekiego średniaka co obok Ciebie siedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Paweł, też chciałbym za tyle buty, ale tu nie da się takich znaleść :/. W ogóle w sklepach ciężko jakieś nieznane marki znaleść wszędzie nike adidas ascis ( czy cos takiego) itp za 70-100 euro. Może też mój numer nogi zwiększa cenę buta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł, też chciałbym za tyle buty, ale tu nie da się takich znaleść :/. W ogóle w sklepach ciężko jakieś nieznane marki znaleść wszędzie nike adidas ascis ( czy cos takiego) itp za 70-100 euro. Może też mój numer nogi zwiększa cenę buta ;P

 

Może nie wiesz gdzie szukać ? Z resztą ciężko, żeby wszyscy ubierali się w buty dla gimbusów i sportowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

elcct zrobiłem Ci coś że tak na mnie naskakujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct zrobiłem Ci coś że tak na mnie naskakujesz?

 

Nie naskakuje, tylko się zastanawiam w jakim ty świecie żyjesz i bierzesz takie ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ceny biorę ze sklepu. Normalnych cen (30-50 euro za parę butów) nie widziałem od roku - dwóch a sklep ciągle ten sam i marka ta sama. Niestety noga rośnie ;/ Nie długo na zamówienie będzie trzeba brać.

 

PS: Wolę wziąć buty made in italy ( i zapłacić 100 euro) wiedząć że wyprodykowali je dorośli za normalną stawkę niż za 20 euro i wiedzieć ze produkcja kosztowała 50 centów, transport drugie tyle a wyprodukowane zostały przez 8mio letnich chinczyków za stawkę 10 dolarów za miesiąc.

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem, ja od 20 lat mam buty z jednego i tego samego sklepu, ceny jak na Sopot niskie, pełno promo, ostatnio kupiłem extra glany za 169 zeta. Nie wiem jak jeździ po zębach ale solidny zasad bardzo skuteczny, glan z bdb materiału, prawie brak śladów zużycia. Punkt wiedzenia cen zależy od punktu zamieszkania oraz od ilości zarobków. No i wartości pieniądza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paweł masz rację to właśnie zależy ile ten 1EU znaczy w danym miejscu i jak przedstawia się globalnie jego wartość...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mądrze gadają, a zawżdy na dupie kończą!" Zaczęło się od oferty pracy oraz dywagacji na temat stawki do tejże, poprzez ceny usług pewnej pani z Amsterdamu, dochodząc do wpływu bagietek i wody mineralnej na rynek walut, inflację i w ogóle upadłość 'zachodu'... Nic dodać, nic ująć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phoenx: gadasz, jakbyś tu pierwszy raz był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pan spadł z księżyca albo za mało siedział na WHT :D Niemniej proponuję wydzielić temat, co jak co, ale fajna dyskusja się z tego zrobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nie lubią, bo sporo chołoty wyjechało.

 

Ale większość została w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sporo trzody się rozjechało po UE, ale najwięcej dalej siedzi w PL bo za granicą sobie nie poradzą z kombinowaniem etc. Przez to że się chlew rozjechał to porządni, normalni i uczciwi ludzie muszą dostawać cięgi po dupie i pełno krytycznych opinii za to że ich za przeproszeniem rodacy zamarzyli sobie robić kombinatorkę za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo trzody się rozjechało po UE, ale najwięcej dalej siedzi w PL bo za granicą sobie nie poradzą z kombinowaniem etc. Przez to że się chlew rozjechał to porządni, normalni i uczciwi ludzie muszą dostawać cięgi po dupie i pełno krytycznych opinii za to że ich za przeproszeniem rodacy zamarzyli sobie robić kombinatorkę za granicą.

 

Mi się wydaje, że takie gadanie o opinii, to chyba tylko domena Polaków... w UK jest setki innych nacji i ludzie nie zawracają sobie głowy generalizowaniem. Owszem jakiś Daily Mail coś czasem napisze, ale nikt normalny nie bierze takich gazet poważnie.

A w Polsce oczywiście jest charakteryzowany jako gazeta opiniotwórcza... Może poniekąd taki nakaz, by zniechęcać ludzi do wyjazdów - przecież jak więcej ludzi zobaczy jak się na zachodzie żyje i co to jest normalne życie, to w Polsce mogłaby być rewolucja...

I kto potem by sponsorował Tuskowi loty do Gdańska i wczasy w Peru ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie wydaje mi się. Prasa lubi podchwytywać takie głupoty...

Co ludzie w większości myślą, poczytaj w komentarzach np. tu http://www.dutchnews..._report_the.php

Widocznie nie znasz flamakó/holendrów ;P Zwłaszcza tych starszych. Większość to rasiści i nacjonaliści. Belgię chcą rozdzielić i albo nowy kraj stworzyć albo do Holandii się przyłączyć ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie znasz flamakó/holendrów ;P Zwłaszcza tych starszych. Większość to rasiści i nacjonaliści. Belgię chcą rozdzielić i albo nowy kraj stworzyć albo do Holandii się przyłączyć ;-).

 

To pewnie takie samo fantazjowanie jak u nas z odzyskaniem Lwowa ;) Z resztą w każdym państwie znajdzie się taka grupka ludzi, najczęściej samym się im w życiu nie powiodło i zwalają to na imigrantów, stonke albo cokolwiek co akurat im się wyda. Nieszkodliwi głupcy, na głosach których partie zbijają kapitał :) PVV o której mowa dostała 15% głosów w 2010...

To i tak mniej niż PiS, który trafia do podobnej grupy ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

No w Belgii (po flamandzkiej stronie) N-VA 37% ma ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że kraje na zachód od Polski nie zakładają, że obywatel jest oszustem i kombinatorem i jest bardzo podatny na nadużycia. W wielu miejscach można po prostu wynieść lub zjeść niezakupione produkty. Z niektórych usług można skorzystać za darmo i nikt nawet nie zauważy, bo nikomu nie przyszłoby do głowy tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×