Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
albwikdream

Skrypt wyszukiwarki

Polecane posty

Chciałbym zrobić wyszukiwarkę internetową, która będzie pobierała wyniki z innej strony www, czy da się coś takiego zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

google adsense, nowy kod, wyszukiwarka i tam ustawiasz gdzie ma wyszukiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to ma być coś w stylu wyszukiwania modeli telefonów, więc muszę mieć kilka filtrów - model, marka etc. żeby użytkownik mógł to wypełnić, a z tego co mi się zdaje to w wyszukiwace Google nie da się dodawać nowych pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcesz wziąć dane z innej strony i wyświetlić je na własnej odpowiednio wybrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodzi, albo chociaż wstawić na mojej stronie formularz - model, marka itp. I następnie po przyniśnięciu szukaj przenieść do wyników wyszukiwania na innej stronie - tak też może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Moim zdaniem to podchodzi pod kradzież... Ktoś się namęczył żeby zebrać taką bazę telefonów a ty sobie od tak chcesz użyć na własnej stronie.

 

Masz dwa wyjścia.

 

1. Skontaktować się z właścicielem takie bazy danych telefonów i ją odkupić

2. Stworzyć samemu bazę danych z telefonami i napisać własne filtry wyszukiwania takich telefonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to zrobić na swoje stronie to nazywa się to złodziejstwo, jak będziesz przekierowywał do innej strony to już lepiej, jeżeli ma to działać na zasadzie filtru na telefon/model a potem przekierowywać to musisz podejrzeć jak to mają zrobione na stronie docelowej i wygenerować przekierowanie z odpowiednimi parametrami żeby za symulować działanie jak maja być jakieś pola opisowe do wyszukiwanie to nie da rady czegoś takiego zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest możliwe zrobienie wyszukiwarki, która po wpisaniu odpowiednich parametrów w pola wyszukiwania przekieruje na inną stronę z wynikami wyszukiania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest możliwe zrobienie wyszukiwarki, która po wpisaniu odpowiednich parametrów w pola wyszukiwania przekieruje na inną stronę z wynikami wyszukiania ?

 

Możesz w google właśnie dostać taką usługę (jest płatna powyżej chyba 100 zapytań), gdzie możesz dostosować wygląd wyszukiwarki itd. W linku co podałem wyżej jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceneo.pl to też złodziejstwo?

W ceno świadomie dodaje się swoje produkty i jeszcze się płaci za przekliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tego rozwiązać przez przekazanie przez adres ? Tzn. wygenerowanie z formularza linka do strony z wynikami ?

 

Na tej stronie z telefonami jest pewna wyszukiwarka i chcę, żeby po wybraniu na mojej stronie kryteriów, które będą indentyczne jak na tamtej stronie, przenosiło użytkownika do wyników znajdujących się właśnie na tamtej stronie.

Edytowano przez albwikdream (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, zobacz jak to jest tam zrobione, tj. po wybraniu kryteriów co jest dalej robione, GET czy POST i po swojej stronie spreparuj sobie adres (GET) i dodatkowo pola formularza jeżeli POST i przekieruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zielony to My za Ciebie tego nie zrobimy. Po prostu się naucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nikt nic za darmo nie zrobi :)

Zdaje mi się, że zmienne przekazywane są przez adres, podobnie jak na tej stronie:

homeSearch.html?criteriaType=detailedSearch&returnPage=home&searchType=HOME&filterBaseLabel=Caravan+BEDFORD&filterCode=&freshRequired=true&omniSearchType=search+by+type&vehicleType=A&startYear=2012&endYear=2012&make=BEDF&titleGroupCode=B&location=facility&stateFacility=412&zipPostalCode=&mileageRange=99999

 

Teraz się zastanawiam jak podmienić te linki wykorzystując formularz na mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to musisz sprawdzić co za co odpowiada, na jakiej zasadzie wybierane są dane do GET i jakie to dane a później samemu sklepać prosty formularz który podstawia dane pod adres i przenosi Cię do szukajki gdzieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wyodrębnieniem myślę, że sobie poradzę, ale właśnie nie mam pojęcia co dalej, szczerze mówiąc w PHP długo nie siedzę i nie mam takiej wiedzy, żeby np. podmienić te dane i przekierować tam użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

header("Location: adres");

 

Resztę doszukaj w dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bierzesz sobie przekierowanie na stronę ustawiasz w head a link tworzysz ze zmiennych w których będą dane pod GET które mają być

 

'http:/xxx.pl/'.$zmienna1.'?x='.$zmienna2.' itd.'

 

Lub wymyśl jakieś własne rozwiązanie... Raczej gotowca nikt ci nie da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×