Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
peres.pro

Moje forum i dziwna sprawa

Polecane posty

Hej,

jako że każdy na tym forum tak chętnie niesie pomoc i jest bardzo miła atmosfera, to mam kolejne pytanie:

 

Mam sobie forum, to forum to http://xtibia.pl, ostatnio zauważyłem że przy wyszukiwaniu mojej witryny w google, moje forum w description ma:

 

Reaktywacja xTibii - plany i nabór do ekipy. Cele na rok 2012 - xTibia.pl ... 4fun zone. Miejsce z konkursami, event'ami organizowanymi przez xTibię. Poddziały: ...

 

Sami możecie zobaczyć jak to wygląda (3 pozycja): http://www.google.pl...iw=1600&bih=775

 

Jak widzę description pobiera się z tego co jest pod "Ważne tematy" (to na górze pod headerem), z tej też przyczyny dodałem do mojego forum specjalny plugin który sam dodaje meta tagi, description, keywordsy itd, i jest to widoczne w kodzie strony przez przeglądarkę gdy jestem na głównej stronie:

 

<!-- end: headerinclude -->
<!-- start: metag -->
<meta name="description" content="Forum o tematycje OTS. " />
<meta name="keywords" content="OTS, Tibia, Poradniki, Tutoriale, Open Tibia Forum, questy, itemy, tfs 0.4, otserv, gesior, modern aac, acc, " />
<meta name="google-site-verification" content="" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="author" content="Lanceq" />

<!-- end: metag -->

 

Lecz niestety nic to nie pomogło i dalej jest to stare description, gdzie popełniłem błąd ?

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to aby od razu przez google w description było napisane to co jest tam w description, a niestety pokazuje zupełnie co innego co nie powinno tam być, jak mogę to naprawić ?

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

title i keywords masz takie same,

różne są opinie na temat tego czy jeszcze na to zwraca googiel uwagę , ale nie powinno tak być,

google odwiedził, skoro site to 21000 to chyba musiał :) i to wielokrotnie. zwłaszcza że domena ma ponad 3 lata.

 

moja rada przede wszystkim, wywal to stat4u, zanim wkurzysz ludzi reklamami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na co oficjalnie patrzy Google jeżeli chodzi o te takie stałe kody ? Pisząc stałe kody mam na myśli coś co się raz wpisuje do indexu i się potem tego nie rusza, tak jak meta tagi.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie Google nie korzysta z meta tagów keywords i description.

Jak to nie korzysta? Przecież description jest wyświetlany pod tytułem strony. Moim zdaniem jest to jeden z ważniejszych czynników wpływających na odwiedzanie strony.

Jeśli chodzi o keywords to Google nie korzysta, ale inne wyszukiwarki korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież description jest wyświetlany pod tytułem strony. Moim zdaniem jest to jeden z ważniejszych czynników wpływających na odwiedzanie strony.
Google wg swojego stanowiska nie używa description - snipptety dobiera sobie sam, chyba że nie ma z czego, to wtedy bierze z zawartości tego tagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google wg swojego stanowiska nie używa description - snipptety dobiera sobie sam, chyba że nie ma z czego, to wtedy bierze z zawartości tego tagu.

 

Dziwna sprawa - na wzór podam tu inne forum które jest na silniku vB i jest z podobną tematyką. w google ma desc:

 

OpenTibia community with downloads, support, tutorials, Lua scripts, C++ codes, PHP codes and more...

 

A w źródle w conent desc ma dokładnie to samo:

 

<meta name="description" content="OpenTibia community with downloads, support, tutorials, Lua scripts, C++ codes, PHP codes and more..." />

 

To forum to http://otland.net i mają dokladnie taki sam desc w google jak w źródłach.

 

Możecie mi to jakoś wytłumaczyć ohmy.png ?

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu tłumaczyć, wszystko jest tak jak być powinno. Nie masz się czymś przejmować.

 

Faktycznie zauważyłem, że ostatnio Google czasami dobiera tytuł strony i opis pod szukaną frazę, ale na pozycjonowanie nie ma to większego wpływu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego moje forum nie jest w ogóle w google pod keywordy: "tibia", "ots", nawet na 20 stronie nie ma mojego forum, chociaż pod "tibia forum" jesteśmy na 11 miejscu. Nawet jakieś fora na darmowym hostingu i z darmową subdomeną gdzie jest 10 użytkowników i kilkanaście tematów na całe forum mieści się w pierwszej dwudziestce stron na google.

Trudno mi to pojąć, hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graftek

To w takim razie może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego moje forum nie jest w ogóle w google pod keywordy: "tibia", "ots", nawet na 20 stronie nie ma mojego forum, chociaż pod "tibia forum" jesteśmy na 11 miejscu. Nawet jakieś fora na darmowym hostingu i z darmową subdomeną gdzie jest 10 użytkowników i kilkanaście tematów na całe forum mieści się w pierwszej dwudziestce stron na google.

Trudno mi to pojąć, hmm.

Wydaje mi się ale może się mylę.. powód może być taki, że na frazy jak "tibia" i "ots" forum nie jest pozycjonowane (jeśli wgl. jest), Ogólnie to po zmianie meta tagów dobrze jest trochę podlinkować stronę nowymi linkami zaczekać z tydzień a google samo zaktualizuje wyświetlanie tych danych. Jeśli się mylę to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego moje forum nie jest w ogóle w google pod keywordy: "tibia", "ots", nawet na 20 stronie nie ma mojego forum, chociaż pod "tibia forum" jesteśmy na 11 miejscu. Nawet jakieś fora na darmowym hostingu i z darmową subdomeną gdzie jest 10 użytkowników i kilkanaście tematów na całe forum mieści się w pierwszej dwudziestce stron na google.

Trudno mi to pojąć, hmm.

 

Optymalizacja strony jest pierwszym krokiem, który należy wykonać chcąć pozycjonować stronę. W większości przypadków nie jest to wystarczający czynnik, aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Najistotniejszą kwestią są linki prowadzące na Twoją stronę. Ich ilość, jakość, budowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz optymalizacji, która jest bardzo ważna zdobywaj linki z anchorem na interesujące Ciebie frazy najlepiej z wartościowych, tematycznych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów odnośnie meta tagu description [tagu opisowego]:

 

- zawartość tagu opisowego nie wpływa na ranking (pozycje) stron w wynikach wyszukiwania (można założyć, że jeśli nawet wpływa to wpływ jest znikomy, podobnie jest z zawartością meta tagu keywords),

- zawartość tagu opisowego wpływa na skuteczność, poprzez lepsze lub gorsze "zachęcenie" do kliknięcia (czyli może podnosić klikalność - odpowiednio wyróżniony tag opisowy będzie chęteniej wybierany "wzrokiem" użytkowników),

- zawartość tagu opisowego nie jest obowiązkowo brana pod uwagę przez wyszukiwarkę, tym samym, jeśli algortym Google oceni, że zawartość tagu jest nieodpowiednia to sobie sam wybierze z treści danej podstrony tekst, który uzna za lepszy i stanowiący najlepszą odpowiedź w kontekście zapytania użytkownika,

- ustawiając "ręcznie" czyli osobno dla każdej kluczowej podstrony opis description zwiększamy szansę, że zostanie on wyświetlony w wynikach, rekomendacja jest taka aby ważne podstrony opisywać ręcznie i zadbać o to aby był unikatowy i zgody z zawartością innych ważnych dla kontekstu podstrony znaczników (<title>, <strong>, <h1>, etc).

 

Praktycznie rzecz ujmując:

 

- aby pojawił się taki opis jak chcemy powinniśmy zadbać aby jego zawartość była unikatowa i odpowiednia dla danej podstrony, a i to nie daje pewności, że wyszykiwarka za każdym razem uwzględni nasze starania prezentując wyniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że warto umieszacząc w tagu desription słowa kluczowe na jakie chcemy pozycjonować daną podstronę.

 

i za to jak w morde strzelił będzie fitlr - nie doradzaj w ten deseń bo daelko nie pojedziesz.

 

Google dobiera tak TITLE i opisy jak mu wygodnie i w zależnosci od dopasowania do poszukiwanego ciągu znaków. Poza tym nie reaguje na description i keywords - najwazniejsze jest TITLE. Chociaż przy optymalizacji for zaleca się używanie Description i Keywords - miło jest jak jest.

 

Twoje forum jest jeszcze bardzo młode, nie ma dużej treści, ma bardzo mało linków:

 

 

Links: 488

Unique Domains: 51

 

Dlatego należy się skupić na zdobywaniu tychże linków.

 

Jednocześnie nie znam klimatów Tibii ale skrypt mybb wraz z obecną grafiką jest mocno odpychajacy.

 

Forum jest niezoptymalizowane - brak na przykład przyjaznych adresów URL - czyli zamiast forumdisplay.php?f=666 warto byłoby aby wyświetlało forum-o-duperelach-l666.html

Do MYBB na pewno jest sporo SEO modów - porponuję wgrać kilka i efekt zapewne będzie lepszy.

 

Moim zdaniem z takim tematem jak twój startowałbym z poziomu IPB/VBulletin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgredzie dobrze mówisz, jednak temat "samodzielnej" optymalizacji mybb, phpbb czy innych ogólnie dostępnych pisanych przez rozproszony zespół programistyczny silników to naprawdę zadanie dla prawidzego uparciucha. Od razu lepiej się przesiadać na forum z supportem jeśli poważnie się myśli o temacie (IPB/VBulletin). W innym razie potrzeba: pozycjonera z wiedzą o optymalizacji i budowie serwisów web oraz programisty, któremu wystarczy cierpliwości i wiedzy aby to wszystko wdrożyć ;)

 

Uzasadnienie jest proste, w trudnej tematyce nakłady pracy skierowane w pozycjonowanie muszą możliwie szybko mieć przełożenie na rezultaty (optymalizacja bardzo pomaga) - inaczej będzie to pasmo niepowodzeń i nieskończonego pozycjonowania tej tematyki z średnimi lub krótkotrwałymi efektami.

 

Sam przystąpiłem do takiego działania na forum o rzucaniu palenia (projekt hobbistyczny) opartym o silnik myBB - dużo pracy ok. tygodnia grzebania i nadal można tam sporo dołożyć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i za to jak w morde strzelił będzie fitlr - nie doradzaj w ten deseń bo daelko nie pojedziesz.

Jeśli np. umieścił bym do 2 słów kluczowych w description to filtru nie powinnien za to dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×