Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Radu5

Wczoraj kilka wyników w google dzisiaj już nic

Polecane posty

Witam mam ogromny problem, mianowicie wczoraj po wpisaniu w google "domena" dostawałem z 5 wyników właśnie z mojej domeny, dzisiaj patrze nie otrzymuje już żadnego :(

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może zostałeś zbanowany za jakieś reklamy, moja wcześniejsza strona również została zbanowana i potem po usunieciu czegoś nie pamietam właśnie czego znowu google ją indexowało, a czy ostatnio dodawałeś jakiś kod do strony? podaj link www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.eskapada.olsztyn.pl

Nic nie dawałem, jedynie jakiś skrypt na blokade prawego klawisza, no i dawałem wczoraj witryne do kilku katalogów, kilkudziesieciu xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wczoraj jeszcze po wpisaniu "eskapada Olsztyn" miałęm wyniki na mojej witrynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może to te katalogi blokują indexowanie google, wywal te kody może to przez to.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Twoja strona jest zupełnie nowiutka - domena zarejestrowana niecałe 5 dni temu.

 

Musisz niestety pogodzić się z tym, że aby znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania będziesz musiał trochę popracować. Zauważyłem już kilka lat temu na przykładzie swoich własnych stron, że strony zupełnie nowe są tak jakby promowane przez Google i znajdują się wysoko na liście. Po pewnym czasie pozycja się wyrównywała do tej właściwej, jakiej można się spodziewać po stronie nie mającej jeszcze wiele linków w sieci do niej kierujących, nie mającej jeszcze żadnej renomy, historii itd.

 

Nie jestem ekspertem od SEO, mogę się mylić, ale na przykładzie praktycznie każdej ze swoich stron, które zaczynały swoje życie kilka lat temu, taki właśnie efekt zauważyłem.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr GRD. A czy widzisz ze napisał w 1poscie ze wczoraj w google jak wpisal swoja www to wyskoczylo mu pare wyników? ja jak wpisałem jego www to tylko jeden wynik:) zrobiłeś w ogóle indexowanie w google? może jednak strona zbyt krótko istnieje, a jeśli nie to jedynie coś blokuje indexowanie, albo ban od gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, widzę, to dokładnie ten efekt, o którym piszę z własnego doświadczenia.

 

Gdy moje strony - kilka lat wstecz - były zupełnie nowiutkie, dopiero co stworzone, pojawiały się jako pierwsze dla wyników wyszukiwania "Piotr GRD". Po kilku czy kilkunastu dniach nagle spadły głęboko w dół, dla wyszukiwania "Piotr GRD" pojawiały się moje profile na forach czy grach online, albo wyniki dotyczące innych Piotrów, nie "GRD". A potem stopniowo, przez długie miesiące powoli moje strony pięły się w górę.

 

Nie wiem czy to reguła, nawet jeśli taką była kilka lat wstecz, nie wiem czy Google nadal tak postępuje, ale z mojego doświadczenia wynika, że właśnie "świeże" strony przez krótki okres na początku są jakby promowane, dostają te kilka punktów SEO jako bonus za bycie czymś nowym. Potem przestają być nowe i lądują na właściwym sobie miejscu w wynikach wyszukiwania dla określonych fraz. Podkreślam, że mogę się mylić, ale takie jest moje doświadczenie. Nie spodziewałbym się od razu po 5 dniach istnienia w sieci wyskoczyć na pierwszą stronę wyszukiwania dla frazy "eskapada Olsztyn", podczas gdy jak możesz zobaczyć jest tak wiele innych "eskapad" już w sieci.

 

Jak hdmagc zauważył poprzez wyszukanie "site:URL" - strona jest zindeksowana i istnieje w wynikach.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest naturalne zachowanie. Jeżeli domena jest nowa, najpierw indeksuje, później na krótki okres usuwa z indeksu. Nie przejmuj się, spokojnie kataloguj nadal i z czasem wszystko się ustabilizuje. Do pozycjonowania musisz mieć duży zasób cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalogowanie, SEO, Pozycjonowanie, linkowanie, jest wiele sposobów na pozycjonowanie swojej www jedynie wybierają te a drugie inne to zależy jak ty już chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem Żądanie ponownego rozpatrzenia zgłoszenia dla http://www.eskapada.olsztyn.pl/

(...)

 

Znaczy się poprzez zgłoszenie treści do Google?

To odradzany przez większość osób sposób. Najlepiej jak strona jest przez Google znaleziona "naturalnie", czyli poprzez linki do niej na innych już zindeksowanych stronach.

 

A po drugie Twoja strona już jest w indeksie ("site:eskapada.olsztyn.pl"), tylko że nisko w wynikach.

Tak jak napisał o12.pl - cierpliwość. Nie spodziewaj się cudów ani po kilku dniach ani po kilku tygodniach, dobrą pozycję wypracujesz sobie po wielu miesiącach lub latach dopiero.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl

Nawet ostatnio Google wprowadziło weryfikacje po "Lubie To" z FB nie mówiąc już o Google+

Mam podpięte 2 domeny jedna zweryfikowana przez google narzedzia dla webmasterów. Jedna jest 1 po wpisaniu słowa z tytułu strony druga pewnie na 7-8 stronie po wpisaniu jej całej nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj edytowałem artykuły testowe i w każdym z nim dodałem słowa kluczowe a dzisiaj po wpisaniu "eskapada olsztyn" jestem na 1 stronie na 4 pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strona świeżo zaindeksowana, po prostu jeszcze nie we wszystkich DC googla jest, stąd raz jest w indeksie a raz nie ma,

spokojnie, kilka dni i będziesz ją za każdym razem widział.

 

artur5236 , bez przekierowania wcale dupicat content nie będzie :) ale wskazane jest aby było

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może to te katalogi blokują indexowanie google, wywal te kody może to przez to.

 

Za herezje to keidyś palili na stosie - polecam poczytać książkę "Wojownik SEO".

 

A koledze - zdobywaj linki - wszystko jedno jak byleby podnieść stronę w rankingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×