Skocz do zawartości
Michael Dicson

Jaki hosting www wybrać pod 6 średnich stron www.

Polecane posty

Ja jestem wymagający teraz jest kryzys popatrzcie ze ludzie nie mają pieniędzy i sami liczą się z karzdym groszem ja kupując serwer mam wszystko wykalkulowane bo zakup hostingu musi mi sie zwrócić w przeciągu okresu abonamentowego ja też mam klientów i uzytkowników i też muszę dbać o renomę swoich serwisów.

 

Jeśli dla Ciebie ważna jest renoma swojej firmy, wtedy wybierasz dobrą firmę za droższą cenę. Coś za coś. Kryzysu nie ma w usługach hostingowych, ruch jest jak zawsze, a co ciekawe w styczniu nawet większy niż to ma miejsce w innych sektorach gospodarki.

Każda firma dokładnie wie jaki jest cennik w tej branży, nikt Ci nie da taniej no chyba że jakaś nowa firma sprzedająca na Allegro.

 

W tej chwili cennik hostingów w Polsce jest znacznie niższy niż być powinien, jednak jak widzę niektórym i tak jest za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak Klient zły bo szuka tańszej alternatywy, tanie nie znaczy że gorsze tylko u nas w Polsce tak już się przyjęło że żeby cieszyć się z hostingu trzeba mieć własną maszynę wydzierżawioną w data center bo dla pośredników oczywiście nigdy nic się nie opłaca większość firm to są właśnie tacy pośrednicy co mają w dzierżawie jedną maszynę i nazywają siebie hostingiem to może stąd tak wysokie ceny za usługi do niczego się nie nadające.

Ja szukam serwera z dużym limitem transferu bo po prostu na dedyka mnie nie stać i uważam ze jeszcze na dedyka jest za wcześnie ale widocznie nie znajdę firmy która podejdzie do klienta z profesjonalizmem i poda jakieś oferty bo wiadomo każdy chciał by zarabiać dużo ale dawać za wygórowaną cenę mało Tak jak to jest w Mzone ceny z kosmosu a konfiguracja serwerów uboga to samo tyczy się superhosta to jest śmieszne piszą ze oferują bez limitu transferu tylko ze baza ma 10 tysięcy zapytań na godzine co przy tym moje strony zużyły by to w 15 minut a reszta czasu strona była by nie dostępna a hosting kosztuje prawie 500 zł rocznie to za 500 zł można se Vps kupić już w miarę.

To jak to jest ja nie dziwię się że wy na tych hostingach nie zarabiacie tylko tracicie właśnie przez takie śmieszne oferty jakie przedstawiacie potencjalnym klientom. Każdy jest chytry i każdy chce zarobić jak najwięcej dając zupełnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Michael,

Z jednej strony piszesz że wymagasz bardzo dużo od hostingu za niską cenę, piszesz o Nas że :

Biznes Host ma ciekawą ofertę cenową ale mam często problemy z serwerem i weź tu człowieku kup serwer.

 

Ale wyjaśniłem Ci ważną rzecz na PW i napisze tu, by nie bylo że my olewamy zgłoszenia czy klientów.

 

Skoro chcesz dużo i masz jakieś problemy to pisz na BOK o tym, a nie zachowujesz to dla siebie i szukasz następnej firmy.

Mamy tysiące klientów, caly czas nadzorujemy by wszystko działało in perfect, staramy się odpisywać na zgłoszenia na bieżąco niewazne czy weekend czy święto czy zwykly wtorek.

 

Sam jestem dostępny z kolegami większość dnia na czacie czy nawet tu na forum. Wyłapujemy awarie czy problemy z dzialaniem usług, ale jesteśmy tylko ludźmi i nie piszemy do każdego "Czy Panu wszystko dziala poprawnie?" :)

 

Zaproponowałem ci nasz pakiet promocyjny VPS z DirectAdmin - rocznie 474 zł przy 50 % zniżki, ale dla Ciebie jako stałego klienta moglibyśmy coś jeszcze pomyśleć. Dostajesz mocnego VPS-a z administracją i Panelem DirectAdmin. Limity ustalasz wtedy ty , my ci tylko robimy to co sobie życzysz.

 

To tyle ode mnie, jak coś to możemy sobie kontynuować rozmowe na PW.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię usterki się zdarzają i to jest normalne. Od hostingu wymagam bo skoro czerpie z tego pieniądze i daje rady się za to utrzymac to chyba priorytetem jest dla mnie solidny serwer u was problemów było sporo z kazdym pisałem do was i naprawialiście nie mówię ze nie ale ostatni coś zaczyna się psuc zwłaszcza po tym jak mi google pojechało po 2 witrynach i sam nie wiem przez co to spowodowane i tak se myślałem ze to u was coś musiało być bo ostatni zmienialiście mi ip.

 

Sprawę z tym vpsem muszę ugadać ze wspólnikiem przyznam że cena nie jest wygórowana jak za vps i miło że przynajmniej wy podsuwacie coś konkretnego.

Mam też serwer w Linuxpl.com i tam z tamtejszych usług też nie jestem zadowolony ponieważ mam najmniejszy pakiet a serwery są ciągle resetowane co tydzień i uptime bardzo słaby, a tych stron już trochę się nazbierało.

 

Myślę nad tą propozycją ale ciekawe co na to mój wspólnik.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większość firm to są właśnie tacy pośrednicy co mają w dzierżawie jedną maszynę i nazywają siebie hostingiem to może stąd tak wysokie ceny za usługi do niczego się nie nadające.

A to ciekawe :) Bo ja mam swoje maszyny u siebie. Tylko vpsy narazie są w OVH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty jestes właścicielem castpolau? miałem u was kiedyś vps który padał co 3 dni jakiś rok lub 1,5 roku temu to było i więcej po tamtejszym bym nie kupił w castpolu chyba ze coś się na lepsze zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty jestes właścicielem castpolau? miałem u was kiedyś vps który padał co 3 dni jakiś rok lub 1,5 roku temu to było i więcej po tamtejszym bym nie kupił w castpolu chyba ze coś się na lepsze zmieniło.

To nie za mojej kadencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No być może ale płaciłem 50 zł miesięcznie za serwer który był praktycznie cały czas offline na szczęście wykupiłem go na 3 miesiące tylko.

Tak w sumie to mnie niewiele interesuje działanie poprzedniego właściciela ;) Zapraszam do przetestowania VPSa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie skorzystam będę szukał dalej heh, przyznam ze mam uraz do tej marki po ostatnim zakupie.

Spoko ;)

Niedługo przeniesiemy chyba też vpsy do naszego miniDC w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michael nadal nie rozumie że ma kase na mały serwer a chce w tej cenie duży i się dziwi że nikt nie chce dać :)

może ja w serwerowni powiem dawać mi jeszcze ze 3 serwery ale więcej niż do tej pory nie będę płacił bo tyle mam kasy

i tyle mi płacą klienci i w ogóle żdziercy jesteście jak mi nie dacie,

a jak mi przyjdzie FV za prąd to też połowę zapłace bo żdziercy za drogie ceny mają, hehe

załap w końcu że skoro szukasz 2 tygodnie i nie możesz znaleźć to znaczy że szukasz niemożliwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biznes host zaproponował mi serwer za rozsądną cenę to jak oni mogą to inni też dali by rade.

 

Ale po ci jak inni mają za normalną cenę klienta co się nie targuje ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale się nie targowałem, sami zaproponowali. Widać dla nich klient się liczy i jaki by on nie był.

Ja to i tak się dziwie że prowadzenie firm hostingowych jeszcze się opłaca tyle teraz firm wyrastają jak grzyby po deszczu, praktycznie większość i tak idzie do liderów polskiego web hostingu większość firm i instytucji państwowych. Ale w sumie to i może dobrze bo jest większa konkurencja i z czasem te ceny jeszcze będą niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie to i może dobrze bo jest większa konkurencja i z czasem te ceny jeszcze będą niższe.

Tak tak.. jeszcze pare miesięcy byś poczekał, a daliby konto gratis i dorzucili do tego litr dobrej wódki i ogórki do zagryzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ze chcę konto za darmo po prostu u nas ceny ni jak mają się do jakości i nie jeden webmaster się o tym przekonał i czym więcej konkurencji na rynku tym bardziej firmy będą chciały przekonać do siebie klientów siła marketingu tym bardziej w dzisiejszych czasach ten co nie ma milionów na koncie za kieszeń się trzyma bo czasy są coraz to gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też klient się liczy ale... taki do którego nie muszę dopłacać laugh.png

 

PS nie rozumiem dlaczego skoro w Polsce tak hu... jest i Twoi znajomi też tak twierdzą, to szukasz polskiej firmy,

kup jak pisałem wcześniej super hiper juesej za 2$$ i będziesz miał miód malina :)

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje hostingu w zagranicznych firmach ze względu na pomoc techniczną, i ogólnie wolę serwery z Polską lokalizacją.

dla mnie też klient się liczy ale... taki do którego nie muszę dopłacać

 

Widocznie dla biznes hostu się opłaca skoro zaproponowali mi serwer, tobie widocznie to by się nie opłacało skoro masz jedną maszynę i to nie wiadomo gdzie postawioną, bo jak pytałem cię w jakim data center trzymasz serwery i swoje usługi to żeś mi nie odpowiedział.

 

To więc mogłem se pomyśleć ze twoja firma to krzak których teraz jest coraz więcej.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe, jakbyś był troszkę lepiej obeznany w temacie to "namierzył byś" przynajmniej kilka serwerów laugh.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem powodu by namierzać twoje serwery śledzenie firm hostingowych mnie nie interesuje ale sprawdzam te firmy w których mam zamiar wykupić hosting bo w ciemno kupować nic nie będę i chyba nie jeden klient najpierw sprawdza a potem kupuje.

Mam wrażenie że ta rozmowa zaczyna przeradzać się w bezsensowną kłótnię.

 

I nie mów mi też że 400 zł na hosting jakie chcę wydać to jest to mało bo jak na hosting to jest to dość spora suma, no max mogę wydać 500 zł na serwer ale szukam najlepszego i najtańszego rozwiązania i nie jestem z pewnością jedyny na tym forum pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie mów mi też że 400 zł na hosting jakie chcę wydać to jest to mało bo jak na hosting to jest to dość spora suma

Na parametry które podałeś to niestety za mało, więc nic dziwnego, że nie ma tu ofert dla Ciebie, a jedyną którą dostałeś była na PW.

Dziwię się, że tak najeżdżasz na firmy bo nie chcą Ci dać taniej.

 

Dobre markowe firmy raczej nie oferują ofert na PW, a jeśli już to musi być naprawdę sytuacja tego wymagająca.

 

najlepszego i najtańszego rozwiązania

Tu Ciebie zaskoczę, nie ma czegoś takiego. Możesz oczywiście mieć serwer tani i dobry, ale nie będzie to ani dobry sprzęt, ani dobrze utrzymany bo na to trzeba funduszy, będzie to serwer z tanimi komponentami i ma po prostu działać.

 

Aby zapewnić wysoki standard usługi trzeba niestety podnieść ceny bo sprzęt z wyższej półki jest dużo droższy. Oczywiście nie twierdzę, że tańsza oferta jest zła, ale to tak jakbyś jechał starym pociągiem w Polsce lub podróżował wygodnym expresem w zachodnimi standardami.

Nie zobaczysz tu różnicy w komforcie dopóki nie wsiądziesz do tego "expresu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można to różnie nazywać w mzone jest drożej jak w home lub w nazwa a te firmy uważam za lidera polskiego rynku web hostingu.

To czyli jak bym kupił u ciebie serwer ten za 480 zł to bym kupił bubel nie nadający się do hostowania stron bo tak to zrozumiałem że mam za mało pieniędzy by kupić porządny hosting pod swoje witryny.

 

To powiedz mi dla czego każdy szuka taniej? Popatrz że prowadzenie witryn kosztuje hosting domeny, administracja jeżeli już na taki krok się zdecydujemy chyba ze sami uzupełniamy własne strony.

Dużo firm wynajmuje do tego inne firmy webmasterskie by im stawiały strony i uzupełniały regularnie.

Powiem ci coś takiego mam wujka który prowadzi zakład stolarski dość znany w moim województwie i przyszedł do mnie i poprosił złożył mi ofertę bym mu wykonał stronę i za niego ją prowadził powiedziałem mu ile co kosztuje do tego koszty serwera wójek jak zobaczył ceny to za głowę się złapał w obecnej chwili postawiłem mu stronę na firmie home.pl i płacimy około 400 zł na rok.

 

Teraz policz se utrzymanie firmy płać zus to jest 800 zł plus dodatkowo po 800 za każdego pracownika miesięcznie do tego podatki inne związane z działalnością do tego wynajem hali, chodź jedną ma kupioną na własność ale i tak podatek od nieruchomości płacić trzeba i jak by nie patrzeć dla osób prowadzących firmy własną działalność gospodarczą jest potrzebny każdy grosz by wyjść na swoje tak więc każdy szuka tam gdzie taniej proste.

Edytowano przez Michael Dicson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można to różnie nazywać w mzone jest drożej jak w home lub w nazwa a te firmy uważam za lidera polskiego rynku web hostingu.

To kupujesz tam i nie zawracasz nikomu głowy na forum. Proste? Tak to już jest jak się szuka mercedesa w cenie fiata punto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mercedesa no ale według mzone 400 zł - 500 zł za hosting to mało a u niego widzę pakiety właśnie po tyle to czyli według niego taki hosting to jest jak fiat punto, bo mi się wydawało że za takie pieniądze serwer współdzielony to już porządny można kupić bo ciężko by było płacić 1000 zł rocznie właśnie za taki serwer tym bardziej jeszcze z limitami na mysql i inne tego typu.

Nie rozumiem waszego podejścia do klienta.

 

A jeżeli chodzi o firmy home to wujek sam wybierał gdzie chce mieć stronę pokazałem mu parę firm hostingowych i wybrał i uzasadnił że home to raczej najstabilniejszy i najpewniejszy hosting, a wiesz czemu tak stwierdził? Moim zdaniem dla tego że jest to marka znana prawie dla każdego.

 

Tylko bierz pod uwagę ze to strona firmowa a nie portal oblegany przez tysiące użytkowników dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×