Skocz do zawartości
Gość bigsmok

Dotacje na DG / Hosting

Polecane posty

Gość bigsmok

Witam, z racji tego ze końce niebawem osiemnaście lat zamiar mam założyć DG (Nie pytajcie jak będę prowadził będąc w szkole :)) mam kilka tysięcy odłożone.. ale to zbyt mało, i dlatego mam kilka pytań do was. Zamiar mam ubiegać się o dofinansowanie z urzędzu skarbowego i teraz pytanie jaką sumę dają, oczywiscie biznes plan jest obowiązkowy?, czy muszę mieć jakiś swój wkład finansowy? Czy każdy może otrzymać taką dotacje bez względu na wiek, dochody? Przez jaki okres trzeba "utrzymac" firmę? Dodatkowych opłat z tytułu dofinansowania nie muszę co miesiąc uiszczać pomijając ZUS i US? Proszę o porządne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z urzędu nie dostaniesz. Musisz być minimum pół roku na bezrobociu. Jedynie z uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Aha rozumiem, jeszcze jednak co do dotacji to trzeba się zastanowić... bo konkurencja jest a warunek to utrzymać się przez rok w innym przypadku zwrot pieniędzy to także jest duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z Unii dotacji też nie dostaniesz, jesteś za młody !

Ale nie wszystko stracone, bo możesz się ubiegać o dofinansowanie dla osób uzdolnionych.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Gdzie sie składa na dofinansowanie dla uzdolnionych, jakie wymogi trzeba spełniać, jaki minimalny wiek, do jakiej sumy można się ubiegać? Przez jaki okres firma musi sie utrzymać?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sie składa na dofinansowanie dla uzdolnionych, jakie wymogi trzeba spełniać, jaki minimalny wiek, do jakiej sumy można się ubiegać? Przez jaki okres firma musi sie utrzymać?

 

 

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się że jak pójdziesz do urzędu pracy to wszystko tam ci wytłumaczą. Na pewno musisz mieć dobry projekt ! skończone 18 lat, suma nie jest taka duża jak z dofinansowania unijnego, ale na start pewnie źle nie będzie mieć coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z urzędu skarbowego to raczej kasy nie dostaniesz, prędzej wezwanie do zapłaty. Te dusigrosze w życiu ci nie dadzą złamanego grosza :)

 

Dotacje możesz dostać z Urzędu Pracy, do 40 tysięcy - warunek, musisz być pół roku zarejestrowany. Tyle tylko takie dotacje ciężko dostać, pierdylion warunków, uwarunkowań, pełno roboty, potem trzeba się uargumentować etc. Ale jak jesteś uparty i wytrwały to może wyrwiesz nieco grosza.

 

Możesz się obiegać o kasę z tak zwanej Unii, ale z tego co wiem to nie w każdym województwie dają kasę na hosting. Jak mieszkasz na tak zwanej ścianie wschodniej to masz spore szanse dostać kasę na hosting, serwery etc. W pozostałych dają na wszystko tylko nie na hosting.

 

Trzeba bardzo uważać z tymi dotacjami, pomylisz się o jeden grosz w rozliczeniu i masz kłopoty. Dodatkowo firma musi się utrzymać przez rok, potem może paść. Przy dotacjach z UP dają chyba jeszcze kasę na opłaty przez 6 miesięcy, ale szczegółów się musisz dowiedzieć w swoim urzędzie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Prawa, i oczywiscie przez rok firma musi się utrzymać, w przeciwnym razie zwrot pieniedzy, jezeli biznes plan by się nie przyjął to pozostaje mi tylko odkładanie swoich pieniędzy.

 

UP i 6 msc na opłaty to chodzi m.in ZUS czy raczej... opłata serwerów itp? Przy załozeniu ze z UP otrzymam 18 tys to w ciągu jakiego czasu musze wydać... czy to oddemnie zalezy na co przeznacze daną sumę (przypuśćmy ze opłata serwerów dedykowanych na 4 msc, rózne panele itp, licencje) z tych pieniedzy nie mogę opłacać ZUS i innych oszustów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z dotacji ZUSów i innego melejstwa nie opłacasz, z tej pół rocznej zapomogi jak najbardziej tak - po to ona jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Chwila troche nie rozumiem dostajac z UP dofinansowanie w kwocie 18 tys oni odrazu je wpłacają na konto i co z tymi pieniedzmi robie? Mogę opłacić sobie serwery na pół roku, róznego typu licencje, domene na kilka lat? + do tej kwoty 18 tys mogę otrzymać jeszcze pół roczną zapomogę. Przepraszam ale trochę nie zrozumiałem hehehe. :) <nie bijcie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o dofinansowanie, a nie wiesz nawet na co można je przeznaczyć? Zapoznaj się najpierw solidnie z tematem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dofinansowanie z unii jest bardzo łatwo. Trzeba spełniać dwa warunki żeby nie było przeszkód: dobry biznesplan i znajomy w komisji rozpatrującej wnioski. Moim znajomym wystarczyło.

 

Przypominam że dotacje bezzwrotne z unii kończą się w 2013 roku ! Potem będzie na zasadzie kredytu. Z UP możesz starać się chyba o max 6 krotność średniej krajowej z tego co pamietam, ale jak już wspomniałem musisz być pół roku zarejestrowanym bezrobotnym.

 

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl - ta strona ci dużo pomoże. Dla ciebie odpowiednie będzie chyba program Działanie: 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

 

Dodatkowo w pierwszym roku mozesz ubiegać się o ulgę w płaceniu składek zus i wynosić moze ona chyba coś koło 320.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Tak wiem dziękuje, jednak mam jeszcze jedno pytanie w momęcie ukonczenia osiemnastu lat rejestruje się jako bezrobotny czy dopiero po ukonczeniu szkoły w moim przypadku chodzę do pierwszej klasy Liceum.. a szkołę konce w 2014roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie przyklejone tematy z tego forum, gdzieś grand-host umieścił tez długi artykuł o własnej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vet0 dobrze gada wink.png Możesz dostać jedynie 6-krotność średniej krajowej oraz w 2013 dofinansowania bezzwrotne kończą się.

 

Natomiast cały sęk w tym, że w opisie przedsięwzięcia dołączonym do wniosku musisz odpowiednio uargumentować swoją prośbę o dofinansowanie. Jeżeli posiadasz wykształcenie kierunkowe (w wieku 18 lat raczej ciężko o to, chyba, że np. technik informatyk, lub liceum o profilu informatycznym? Ale to i tak mało...) warto to uwzględnić, albo np. ukończone kursy? Pokombinuj. Tak czy owak, powodzenia w użeraniu się z biurokracją ! Ja nie miałem siły... ;P

 

PS. Możesz też porozmawiać z jakąś firmą, która była by zainteresowana Twoimi usługami i poprosić o wystawienie listu intencyjnego, w którym napisze, że firma podejmie współpracę z Tobą, ale warunkiem jest posiadana zarejestrowana działalność gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kto nie gra ten nie wygrywa, spróbować zawsze można, nic się na tym nie traci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

vet0 dobrze gada wink.png Możesz dostać jedynie 6-krotność średniej krajowej oraz w 2013 dofinansowania bezzwrotne kończą się.

 

Natomiast cały sęk w tym, że w opisie przedsięwzięcia dołączonym do wniosku musisz odpowiednio uargumentować swoją prośbę o dofinansowanie. Jeżeli posiadasz wykształcenie kierunkowe (w wieku 18 lat raczej ciężko o to, chyba, że np. technik informatyk, lub liceum o profilu informatycznym? Ale to i tak mało...) warto to uwzględnić, albo np. ukończone kursy? Pokombinuj. Tak czy owak, powodzenia w użeraniu się z biurokracją ! Ja nie miałem siły... ;P

 

PS. Możesz też porozmawiać z jakąś firmą, która była by zainteresowana Twoimi usługami i poprosić o wystawienie listu intencyjnego, w którym napisze, że firma podejmie współpracę z Tobą, ale warunkiem jest posiadana zarejestrowana działalność gospodarcza.

 

Dzięki, tylko trochę mi psuje plany ponieważ... przy dobrym powiewie szkołę skończę za 2,5roku a 18 lat już w tym roku 18 Lipca mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiar mam ubiegać się o dofinansowanie z urzędzu skarbowego

No, oni to Ci dadzą.. ale popalić po kieszeni.

 

Ile to już biznesów otwierałeś biznesów (hostingowych, całkiem niedawno coś próbowałeś)? Przychodzisz i pytasz, oczekując gotowego? Jestem tylko ciekaw kiedy przyjdziesz nazat i zaczniesz płakać, że US ci robi pod górkę albo zus, bo coś tam źle rozliczyłeś itp.

Po twoich postach obstawiam, że nawet nie zapoznałeś się z tymi dofinansowaniami i ogólnie prowadzeniem działalności.

 

Dokładnie, uczeń / student nie może się zarejestrować jako bezrobotny.

Chyba student zaoczny może być bezrobotnym. Ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Nic nie miałem raczej ci się wydaje :) może przymierzam się powoli..ale nie oznacza ze jestem pewien tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po to ze mówi bzdury w moim kierunku ;) widać ze ktoś tutaj zabawia się we wrózbite szkoda ze nie udolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×