Skocz do zawartości
WKG

Jaką cene podac za 2000uu

Polecane posty

Witam, moja strona posiadam 2000uu dziennie( potwierdzono google analytics w dobrych dniach idzie do ponad 3000-3500) napisała do mnie pewna firma że chciałaby umieścic banner na moim forum zapytali u mnie o cenę za miesiąc lecz nie wiem jakie są stawki jak na takie uniki. Pytanie do was jaka cena będzie "normalna" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na allegro tam się dowiesz jakie są ceny za umieszczenie reklamy na stronie internetowej ,forum smile.png

bez wchodzenia na allegro można napisać, że pińć zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

bez wchodzenia na allegro można napisać, że pińć zł...

Za dzień ;-)

 

Podaj adres strony. Bo wiesz, jedni odbiorcy są drożsi od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres strony. Bo wiesz, jedni odbiorcy są drożsi od innych.

W dodatku nie można kłaść na jednej półce stron prywatnych i sieci reklamowych różnych agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena Cs-Polska.pl , lecz dwa dni temu straciliśmy bazę danych na 5000 użytkowników, prawie 100 tyś postów oraz 30 tyś. tematów, od dzisiaj startujemy na nowo o tyle dobrze że jest domena oraz same forum jest znane więc unikalnych odwiedzin nie stracimy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie stracicie ale jeszcze z jeden taki nr i sytuacja się może diametralnie zmienić... Przy takim forum nie robicie backupów? Cuchnie amatorszczyznąbiggrin.png

Edytowano przez damekr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unikalnych stracicie, zobacz sobie jaki miałeś ruch organiczny - ile osób wchodziło z google. Dużo ludzi wchodziło pewnie nie tylko przez sieć cs itp, a po prostu było coś w temacie, czego szukali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

A ja mam pytanie z innej beczki, można symbolów narodowych używać do takich celów jak logo itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pewnie chodzi ci o logo headera mojego obecnego stylu, to już ci tłumaczę, styl został zakodowany jakieś pół roku temu i sobie wisi nikomu nie przeszkadza, o ile się nie mylę (a jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić) to raczej nie ma zakazu używania symboliki narodowej w tym przypadku orzełka i flagi, wszystko jest tworzone w Polsce i dla nas ludzi z polski więc dla czego musi być ten zakaz? Jeżeli naprawdę jest taki punkt w prawie, to proszę mnie go przytoczyć ale to już na PW by nie zaśmiecać forum to oczywiście z mojej strony jako administratora sieci zostanie to logo skasowane a zamienione innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Symbole narodowe każdego kraju (tzn. tak ogólnie, bo może i znajdziecie jakiś Dziwnistan, gdzie jest inaczej) są udostępnione na wolnych zasadach, że można korzystać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi polecam Ci http://pl.wikisource...a%C5%84stwowych

Art. 1.

 

1. Orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego” są symbolami Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.

3. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa, przewidzianą w odrębnych przepisach.

 

Art. 2a.

 

Wizerunku orła ustalonego dla godła używają:

1) organy władzy państwowej,

2) organy administracji rządowej,

3) gminy, związki międzygminne oraz ich organy,

4) powiaty, związki powiatów oraz ich organy,

5) samorządy województw oraz ich organy,

6) sądy, prokuratury i komornicy sądowi,

7) samorządowe kolegia odwoławcze,

8) regionalne izby obrachunkowe,

9) jednostki organizacyjne Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej,

10) jednostki organizacyjne Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej Kraju,

11) jednostki organizacyjne Służby Więziennej,

12) szkoły publiczne, szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, państwowe szkoły wyższe, niepaństwowe szkoły wyższe,

13) inne podmioty, jeżeli przepisy szczególne uprawniają je do używania wizerunku orła.

 

Myślisz, że forum o CS załapuje się do punktu 13 bo ja nie sądzę.

Spróbuj sobie gdzieś wyrobić pieczątkę z orłem i napisz czy Ci się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

regdos nie nie... nie o to mi chodziło. Nie mówimy o podrabianiu elementów państwowych (bo to jest tak, jak wyżej piszesz), w sensie pieczątka itd.

Chodziło mi o wykorzystanie na zasadzie bierzesz orła i wrzucasz do swojego logo, bo chcesz podkreślić polskość.

Albo robisz napis i kolorujesz go biało-czerwono, że wiesz, firma POL-ZDZICHU.

 

Że w ten sposób można, że nie musisz pytać nikogo o pozwolenie, bo te elementy są wolne do użycia.

O ile nie robisz z tego sobie jaj (ów "szacunek"), to możesz skorzystać.

Wiesz, jakbyś zrobił w stylu Borata jakieś logo/godło osiedlowego klubu, że orzeł robi kupę na polskie barwy, czy coś, to wtedy lipa.

 

Nie jest po prostu tak, że np. jak masz orła w logo, to zaraz zlecą się prawnicy i będą dumać, czy ten orzeł jest tym polskim orłem, czy nie. Od razu dodaję, że nie mówię o konkretnej "pracy" (produkcie), mówię o symbolice.

 

Inny przykład: robisz firmę importującą ze Szwecji meble. Wrzucasz trzy korony, inne niż na godle właściwym, po prostu jakoś tam nawiązujące. Nie identyczne, tylko przynoszące na myśl kraj.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczęliście ciekawy temat więc wtrącę swoje 3 grosze. W Polsce bardzo dużą uwagę przywiązuje się do znaków narodowych, szczególnie do orzełka i naszej flagi. Jednak odnoszę wrażenie, że te przepisy są trochę za surowe, oczywiście patrzę na to już z perspektywy czasu i miejsca.

 

Spróbujcie porównać dwie sytuacje, zwykła budka z hotdogami jedna w Polsce, a druga w UK. Na każdej z nich wisi flaga narodowa, na tej w UK narodowa flaga Brytyjska, na tej polskiej budce flaga Polska. Zwykły dzień, żadne święta ani kościelne ani narodowe, po prosty normalny szary dzień. W Polsce jak przypuszczam do właściciela budki podchodzi wtedy Straż Miejska i co robi, pewnie wlepi mandat za użycie takiej fagi bez powodu. W UK natomiast taka flaga może być spokojnie użyta do zwrócenia uwagi przechodniów i zachęty do kupna. Policja nie zareaguje i wszyscy są szczęśliwi, nikt nie mówi tu o bezczeszczeniu znaku narodowego, nawet jak ta flaga wisi na połamanym kiju nikt nie krzyczy na właściciela. Nie zmienia to jednak faktu, że Anglicy bardzo kochają swój kraj (chociaż niekoniecznie swój rząd), flagi często wiszą na zwykłym domu fana piłki nożnej.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie nie możesz sobie tak wziąć orła z herbu i go wstawić w swoje logo, a czy można trzy korony w szercji to decyduje ich ustawodawstwo.

 

Symbolika jest Państwa i nie widzę sensu żeby firma prywatna miała by w lgotowypie mieć orła z herbu i właśnie to reguluje ta ustawa o symbolach narodowych i Art 2a mówi o tym kto może korzystać z orała z godła.

 

Dlatego to co strona CS-poska jest nielegalne bo łamie ta ustawę a dodatkow godło jest oszpecone (zniekształcone i wtopione).

 

Dowolnego innego orła i w innym układzie i wyglądzie niż ten z ustawy http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Poland-CoA_official_from_the_act.jpg&filetimestamp=20091207190833 to możesz sobie wstawiać gdzie i jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej strony nie widziałem, faktycznie użyty orzełek powinien wyglądać całkiem inaczej, tu przyznam rację dla Regdos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

regdos nie no oryginalnego z herbu raczej nie, ale wiesz, jakiegoś orzełka tak. Korony szwedzkie możesz, jeśli też nie będą totalnie ze specyfiki z godła, tylko jako jakieś tam symbole mniej więcej się kojarzące.

Porównajmy to z czymś takim: bierzesz sobie jakieś jabłko i ugryzienie robisz z lewej strony. Apple marudzi? Marudzi.

Bierzesz sobie "jakiegoś orła" do logo. Możesz, bo logicznie to jakaś tam polskość, ale nie jest to symbolem narodowym.

To jest ta różnica. Że znaki nie są tak jakby firmowo zastrzeżone.

 

Jeśli w logo CS-a jest oryginalny orzeł z godła, no to źle, nie wolno. Jeśli nie jest to totalnie oryginalny orzeł, tylko jakiś wariant - można, bo same z siebie znaki nie są jakoś zastrzeżone, że wiesz - orła nie można użyć i koniec, a jaki to orzeł, w jakim kontekście, nieważne - nie można i już. Nie ma tak, dlatego masz też opisane jaki to jest orzeł, że taki a taki umieszczony tak a tak, że korona itd...

 

Mzone bo u nas to zostało jeszcze z czasów mocniej czerwonych... że wiesz, "Bóg, Honor, Ojczyzna", czyli uchyl czoła przed klechą, idź ślepo przelewać krew i pamiętaj dla kogo służysz... niestety, do tego to się sprowadza. Masz czuć wielkość władzy i czuć się gnidą wobec niej.

 

 

EDIT:

A, bo nie zauważyłem - chodzi o tego orła w nagłówku?

A to to nie, to ciut przesadyzm.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi ja się odnosze do Twojego pierwszego posta:

Symbole narodowe każdego kraju (tzn. tak ogólnie, bo może i znajdziecie jakiś Dziwnistan, gdzie jest inaczej) są udostępnione na wolnych zasadach, że można korzystać bez problemu.

w którym twierdziłeś że symbole narodowe można użyć bez problemu.

 

Na CS sprawa jest oczywista, taki sam orzeł nwet umieszczony na takiej samej tarczy jak w herbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, może za dużo w tym zdaniu podałem informacji takiej frywolnej.

 

Z drugiej strony wiesz... jak idziesz na pochód 11 listopada, to możesz sobie wydrukować plakat godła i go nieść (bardziej o to mi chodziło pisząc o wykorzystaniu bez pytania).

Plus druga rzecz - jeśli jest to tylko element symbolu, ale nie dokładnie ze specyfikacji, to wtedy możesz go użyć jako elementu nawiązującego do jakiegoś kraju.

 

Właściwie że tak powiem "logiczne", że przerabianie takie "na chama" nie wchodzi w grę. Chyba nie wiedziałem do czego odnosi się pytanie w tekście o "wykorzystanie do logo" - wziąłem za pewnik, że ktoś nie zechce użyć oryginału, tylko weźmie np. "jakiegoś orła" i jakoś to zestawi sensownie, by jedynie podkreślić polskość. W sumie to nawet bzdurne logo, by użyć oryginału dla loga CS...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mi brakuje w przytoczonej przez regdosa ustawie to dodatkowy napis mówiący o tym, iż orginalne symbole państwowe mogą być używane w innych okolicznościach, jeżeli jest przestrzegany zapis z artykulu 1 punkt 2, czyli otaczanie czcią i szacunkiem.

 

i wtedy wilk syty i owca cala, bo zamiast orła rozmazanego czy zniekształconego można wstawić sobie normalnego orzełka podkreślając swoje obywatelstwo.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dość dobra dyskusja się rozpoczęła, więc proszę o przeniesienie tematu do OT (tam można pisać ile się zechcę nie na temat nie narażając nikogo na warny spowodowane Off-topem) wracając do rozmowy,

Szczerze to nawet nie wiedziałem że nie można używać orzełka, tylko nie rozumiem dla czego ? Otóż orzełek znajduje się w logo podkreślając nasze obywatelstwo oraz ojczystośc, przecież to tak jakby tylko zwykły obrazek nawiązujący do kraju w którym się znajdujemy, nie czerpiemy z tego żadnego pożytku a również nie pomaga że tak powiem w "reklamie". Jeżeli naprawdę jest aż tak wielki problem z orzełkiem to zawsze można go zamienić w tym okurat nie będzie problemu. Lecz zastanawia mnie pytanie kto napisał nasze prawo ? Jesteśmy polakami (nie wszyscy ale większość z nas) i nie możemy być dumni z naszego kraju? Osobiście kocham Polskę i dla tego został tam umieszczony ten problematyczny orzełek aby podkreślił skąd jesteśmy i dla kogo to robimy. Tutaj kolega wyżej Marek607 napisał :

jeżeli jest przestrzegany zapis z artykulu 1 punkt 2, czyli otaczanie czcią i szacunkiem.
A nie jest otoczony czcią i szacunkiem ? Ktoś się z niego wyśmiewa? Czy znajduje się jakiś absurdalny rysunek który w jakiekolwiek sposób obraża uczucie narodowe bądz nie darzy szacunkiem? Nie, więc ja osobiście nie widzę problemu aby ten orzełek został w logo, lecz zastanowię się nad tym aby go nie zamienić w jakiś inny obrazek aby uniknąć styczności z prawnikami/policją i tym podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nawet nie wiedziałem że nie można używać orzełka, tylko nie rozumiem dla czego ? Otóż orzełek znajduje się w logo podkreślając nasze obywatelstwo oraz ojczystośc, przecież to tak jakby tylko zwykły obrazek nawiązujący do kraju w którym się znajdujemy, nie czerpiemy z tego żadnego pożytku a również nie pomaga że tak powiem w "reklamie". Jeżeli naprawdę jest aż tak wielki problem z orzełkiem to zawsze można go zamienić w tym okurat nie będzie problemu. Lecz zastanawia mnie pytanie kto napisał nasze prawo ?

Co to będzie za symbol narodowy kiedy będzie go można umieszczać na paczce chipsów, pampersów, podpaskach, itp. ?

Orzełek jest symbolem Pańśtwowy i z racji, że ustawa określa, że używawa go się w instytucjach Państwowych (w domyśle zaufanie publiczne, przestrzeganie prawa, uczicwość, itp.) to wrzucenie go w logo jakiejś firmy może zostać uznane, że za firmą stoją instytucji rządowe.

 

Ustawa zreszta mówi:

Art. 16.

 

1. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej nie mogą być umieszczane na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego.

2. Dozwolone jest umieszczanie na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego godła lub barw Rzeczypospolitej Polskiej w formie stylizowanej lub artystycznie przetworzonej.

 

 

Taką dobrą stylizacją można uznać logo PiS i PZPN, które w mojej ocenie bardzo dobrze nawiązują do godła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×